Erken doğum yapabilirim moralim cok bozuk:((

Sevindim bunu duyduğuma en azından kafamda kend kendime kuruyorum ağrılarım çok oluyor .Acaba erken doğummu yapacam diye.Nasılsa günde 1 adet tüketiyorum.Bu özelliği varsa daha ne olsun.Teşekkürler

Sevindim bunu duyduğuma en azından kafamda kend kendime kuruyorum ağrılarım çok oluyor .Acaba erken doğummu yapacam diye.Nasılsa günde 1 adet tüketiyorum.Bu özelliği varsa daha ne olsun.Teşekkürler
böyle korkutmayın lütfen kendinizi, güzel düşünün zaten şuan için zor bir dönemdesiniz.
Bir de böyle düşünerek kendinize eziyet etmeyin.
hamileliğin son zamanlarına doğru ,doktorunuza danışın sonuçta sağlıklı bir doğum için bebeğin doğum kanalına ulaşması lazım. son günlerinizde merdiven inip çıkmayı ihmal etmeyin. ve günlük düzenli spor yapın.

Elimden geldiğince düşünmüyorum ama bazen okdar şiddetli ağrılarım oluyor ki yürüyemiyorum.Belkide magnezyum eksikliği Haftaya cuma nasipse kontrolum ve izin ayarlaması olacak.Orada herşey belli olur geçen ay bir sorun yoktu.İnşallahta olmaz tüm bebekler gününde doğar.

benim arkadaşımda öyle oldu. olabilir. sakın korkmayın. günümüzde bu bebekler için çok iyi bakım şartları var. en önemlisi yeni doğan yoğun bakımı güzel bir hastanede doğum yapın. ve psikolojinizi küvez için hazırlayın. küvezde kalıyor diye üzmeyin sonra kendinizi. anne karnında eksik kalan süreyi orada tamamlayacak. arkadaşımın bebeği daha yaşına gelmedi ama maşallah 11 kilo. hiç sıkıntı vermeyin kendinize. yatın sadece.

Erken dogum riskiniz oldugunu size doktor mu soyledi yoksa kendiniz mi oyle hissediyorsunuz?

Erken dogum riskiniz oldugunu size doktor mu soyledi yoksa kendiniz mi oyle hissediyorsunuz?

Hayır sadece kendim ağrılarımdan öyle hissediyorum.BUndan önceki gebeliğimde bunu yaşamamıştım daha doğrusu bu kadar kasık ağrısını.Bazen yüremiyorum hatta yataktan kalkamıyorum .Önümüzdeki cuma randevum var inşallah.Sadece benim kuruntumdur .

Merhaba ben 31 haftalık doğum yaptım 1 ay kuvozde kaldılar ciğer geliştirici iğne yaptırdın mi seni zorlu bir süreç bekliyor güçlü olmalısın ama inan bana geçecek bu günler inşallah sagligiyla bebeğinle evinde olacaksin

32 haftada doğum yapmış biri olarak böyle bir riskiniz varsa lütfen ciğer geliştirici iğne için doktorunuzla görüşün.
Evet sonrası yani küvezde beklemek ve ayrı olmak sancılı bir süreç ama çok şükür geçti.
2.5 yaşında dünyalar güzeli bir kızım var.
Dilerim sağlıkla kucağınıza alırsınız.

Kardeşimln bebeği 24 haftalık doğdu, parmak kadardı, ciğerlerini geliştiren bir iğne yaptılar ve şimdi 5 yaşına girecek bildiğin cadı:)
Korkunu anlıyorum hurma ve çörek otu yeme lütfen çünkü bunlar kasları yumuşatıyor

Ben 26+1 haftalik dogum yaptim, sonra cok zorlu bi surec gecirdik ama oglum 4 yasina girecek, suan Oglum saglikli mutlu zeki bir cocuk, Allahima cok sukur. Korkmayin lutfen, dua edin. Benim erken dogum sebebim yok kendiliginden gelisti sancilarim baslamisti, cigerleri icin igne yaptilar ve sanciyi kesmek icin ilac verdilerki ciger icin yaptiklari igne 48 saat icinde etkisini gostersin diye. Icinizi ferah tutun, 2ci cocugumsa 38+5 haftalik dogdu.

İçini ferah tut canım 34 haftalıkken nişanım geldi bebeğim daha 1.700 grdı. Öldüm öldüm dirildim. Ebe yüzüme karşı doğarsa ölür dedi. 3 gün hastanede yattım. Sonra evde sürekli yattım sonuç 41 haftalık sezaryen ile doğan minik 2.500 kilo doğdu. Üzme kendini durdururlar Doğumu doktorun dediğini yap. Gerisini Allah’a bırak bol bol dua et.

Cok gereksiz bir kaygi yasiyorsunuz... her gebelik kendine ozeldir. Erken dogum genellikle rahim agzi yetmezligine bagli gelisiyor eger gebelik zehirlenmesi vs yoksa. Rahim agzi yetmezliginiz olsaydi ilk bebekte de sorun yaratirdi, muhtemelen cati agrisiyla alakali yasadiginiz kaygi.

26. Haftada nisanim geldi, rahim agzi yetmezligi cikti rahimde acilma vardi, calisiyordum ve isirahat bile almadim sadece igne destegiyle 40. Haftaya kadar kaldi, en son sezeryan oldum:)

Ve benim de inanilmaz agrilarim vardi tuvalete gidebilmek icin bile yuruyemiyordum birinden destek almadan, gectim kasik agrisini tirnaklarim bile agriyordu. Ama gecti bitti korktugum gibi birsey de olmadi hic... kendinize stres arayip bebeginizi de strese sokmayin. Bence sadece saha fazka dinlenmeye ihtiyaciniz var

Benim de erken dogum riskim vardi 31. Haftada dogum yaptim ve bebeklerimden biri 690 gr dogdu simdi 3 yasina girecek masallahi var :) gönlünuzu ferah tutun elinizden geleni yapin yemenize icmenize dikkat edin dinlenin surekli ayaklarinizi uzatarak yatin bir sey olmaz Allahin izniyle

Erken doğum riskim vardı 24.haftadan itibaren.
Serumlar ilaçlar vs vs.
Resmen günleri saatleri saydım.
39+4 te zorla aldılar
Doktorum 28.haftayı geçince artık korkma demişti.
Merak etme riskli zaman geçmiş.
Arkadaşım 26+6da doğum yaptı.
Şimdi bebesi 3yaşında sağlıklı.
Zor zamanlar ama geçecek.
Sağlıkla kavuşun

Doktor bir şey demediyse endişe etmeniz yersiz.
Ben de 32. haftada çalışabilir raporu almaya gidince sancılarım olduğunu öğrendim. Ciğer geliştirici iğneler, ilaçlar, serumlar derken izne ayrıldım bekliyorum. Çok daha erken haftalarda doğan bebekler var.

Benim oğlumda erken doğdu ani bir şekilde olduğu için ciğer geliştirici ignede yapılamadı.Ciger gelişimi çok önemli sana ciğer geliştirici iğne yapmışlardır. Sıkıntı olacağını sanmıyorum

Haklısınız Rabbim hepimize kolaylık nasip etsin .
Teşekkr ederm, :) bilgilendrme yorumun için....

Allah doğru zamanda sağlıkla doğmasını nasip etsin inşallah

İnşallah hayırlısıyla vaktini bekler
Korkmayın iyi düşünün, çok çok küçük de değil.
İçinizi ferah tutun

Eltim 1 ay erken doğurdu küvöze bile koymadılar bebeğini. Ertesi gün çıktı hastaneden. İçini ferah tut. Strese sokma kendini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…