Erken doğum yapabilirim moralim cok bozuk:((

bebegin cigerlerini gelistirmek icin bir igne yapiliyor ve 26 haftanin uzerindeki bebekler bir saglik sorunu olmadigi surece yasiyorlar biraz kuvezde kalabilir sanirim
erken dogum sebebiniz nedir
bebek kac kilo ?

Kalbinizi ferah tutun, Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Erken doğumu engellemek için iğne ilaç vs bir şey kullanıyo musunuz?

Doğum sancılarım 19.haftada başladı benim. Günde 4 adalat ve 3 endol kullanıyorum. Ciger geliştiriciyi sordum son ana kadar yapamam dedi doktor. Rahimde açılma yok ama bebegim çok aşagıda oturamıyorum bile. Kasılmalarımda hala devam ediyor kasık ağrılarımda arttı.

Doğum sancılarım 19.haftada başladı benim. Günde 4 adalat ve 3 endol kullanıyorum. Ciger geliştiriciyi sordum son ana kadar yapamam dedi doktor. Rahimde açılma yok ama bebegim çok aşagıda oturamıyorum bile. Kasılmalarımda hala devam ediyor kasık ağrılarımda arttı.
Ciğer geliştirici iğne doğumun o gün başlayacağı son anda yapılıyor...19 haftadan beri dayanmissiniz kuzunla...Umarim birkaç hafta daha dayanirsiniz...sağlıkla alın bebeğinizi kucaginiza

Benim gibi olmuşsunuz tek fark benim 26. haftada başladı doğum sancılarım. Doğuma kadar adalat kullandım günde 3 kez. Benim rahim ağzında da açılma vardı progestan da alıyordum. 36. haftada sancılar keseyi patlattı doğdu oğlum. 26. haftada döndü ve çok aşağıdaydı sizi çok iyi anlıyorum. Ciğer geliştiriciyi doğuma yakın yaptıklarında daha etkili olduğunu söylemişti doktorum. 32. haftada vurulmuştum ben de. İnşallah siz de biraz daha büyüteceksiniz bebeğinizi içinizi ferah tutun. Oğlum şuan 13 buçuk aylık :)

Arkadaslar 29 haftalık hamileyim erken doğum riskim var. 29 haftanın içinde dogum yapan var mı süreçler nasıldı yaşayabilirler mi. Moralim çok bozuk cok korkuyorum yardım edin :KK43:(

Mune lütfen bu konu biraz burada kalsın yardıma ihtiyacım var :KK43:
Ne durumdasin suan bende seninle ayni durumdayim ne kadar dayanabildin dogum ne zaman oldu iyiler degil mi

Arkadaslar 29 haftalık hamileyim erken doğum riskim var. 29 haftanın içinde dogum yapan var mı süreçler nasıldı yaşayabilirler mi. Moralim çok bozuk cok korkuyorum yardım edin :KK43:(

Mune lütfen bu konu biraz burada kalsın yardıma ihtiyacım var :KK43:
Canim benim hic beklemedigim anda 33.haftada aniden geldi bebegim benimkinij sikintilari vardi Allah yanina aldi kucagima alip opemeden ama senin sadece erken dogum riskin var bir arkadasimda gecen hafta boyle kucuk dogurdu hic bisey olmuyo merak etme birsuru tanidigimda var kucuk dogurup simdi kac yasinda olan saglikli.Allah sanada hayirlisiyla saglikla kucagina almayi nasip etsin .yavrunu kucagina alinca benim yerimede öp ve kokla ozlemiyle icim yaniyo rabbim sana bagislasin yavrunu.

Benim de erken dogum riskim vardi 31. Haftada dogum yaptim ve bebeklerimden biri 690 gr dogdu simdi 3 yasina girecek masallahi var :) gönlünuzu ferah tutun elinizden geleni yapin yemenize icmenize dikkat edin dinlenin surekli ayaklarinizi uzatarak yatin bir sey olmaz Allahin izniyle
Siz dördüz mu dogurdunuz maşallah. Çok tatlı.

Merhabalar bugün 36+6 olduk ve adalat ı kesti doktorum rahim agzım iyice incelmiş 15mm. Hastanede yattım 34.haftaya kadar icerde tuttular sonra cıktık. Bu haftayı görebildik çok şükür. 35+0 da tek doz ciger geliştirici vuruldum. Ama korkuyorum hala yinede cok küçük geliyor bana

Benim gibi olmuşsunuz tek fark benim 26. haftada başladı doğum sancılarım. Doğuma kadar adalat kullandım günde 3 kez. Benim rahim ağzında da açılma vardı progestan da alıyordum. 36. haftada sancılar keseyi patlattı doğdu oğlum. 26. haftada döndü ve çok aşağıdaydı sizi çok iyi anlıyorum. Ciğer geliştiriciyi doğuma yakın yaptıklarında daha etkili olduğunu söylemişti doktorum. 32. haftada vurulmuştum ben de. İnşallah siz de biraz daha büyüteceksiniz bebeğinizi içinizi ferah tutun. Oğlum şuan 13 buçuk aylık :)
Yaa bizde 36.haftadayız:)) bebeginiz kac kiloydu ciger iğnesi olmus muydunuz?

Yaa bizde 36.haftadayız:)) bebeginiz kac kiloydu ciger iğnesi olmus muydunuz?
2720 gr doğdu. 32. haftada ciğer iğnesi vurulmuştum doğana kadar etkisi kalmamıştır zaten. Oo haftanız ilerlemiş maşallah korkmayın bu saatten sonra.

Merhabalar bugün 36+6 olduk ve adalat ı kesti doktorum rahim agzım iyice incelmiş 15mm. Hastanede yattım 34.haftaya kadar icerde tuttular sonra cıktık. Bu haftayı görebildik çok şükür. 35+0 da tek doz ciger geliştirici vuruldum. Ama korkuyorum hala yinede cok küçük geliyor bana
Sağlıkla kucağınıza almayi nasip etsin Rabbim bebeğinizi.
Gayet iyi bence haftası,biraz daha beklerse iyi olur tabi ama erken gelirse de ciddi sorunlar yaşamazsınız diye düşünüyorum. Benim doktorum 35 haftadan sonra sorun yaşamayiz gibisinden konuşmuştu,o kalmış aklımda.

36 haftayı bulduysanız hiç dert etmeyin artık. 37, 38 ve 39. haftalar artık normal doğum haftaları. Zaten Allah korusun ama bugün bile doğum yapsanız artık bebekte bir sıkıntı olmayacaktır. En riskli haftaları fazlasıyla geçmişsiniz. İnşallah sağlıkla ve kolay bir doğumla kucağınıza alırsınız yavrunuzu. Annelik ne garip değil mi? Hem bir an önce kavuşmak istiyor insan, hem de erkenden gelmesin istiyor :)

Insallah sag salım dogurursun bebegını. Koynuna alıp uyursun da tum sıkıntıların gecer.

37 olmuş sayılır. Ben 36+2 de doğum yapmıştım. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah :)

X