Erken Doğum riski:(

cananmert nasılsın son durumun nedir?senin gibi aynı durumuları yaşayan naze arkadaşımız var hakkınızda hayırlısı olsun

Allah hepimizin yardımcısı olsun yavrularımızı sağlığıyla kucağımıza almamızı nasip etsin.

Ben pazartesi doktora tekrar gittim şimdi vajinadan alınan bi fitil kullanıyorum ve hiç kalkmadan yatıyorum sadece ihtiyacım olduğunda kalkıyorum korktum böyle giderse hastanede yatırabiliriz diyince doktor.... bebeğim daha minicik onun daha anne karnında kalmasına ihtiyacı var.
Amcamın kızı yeni doğum yaptı 1 hafta oldu ve bebeği 1 hafta küvezde kaldı zamanında doğdu ama ilk doğduğunda çok ağlayarak ciğerlerindeki suyu atması gerekirmiş bebek çok ağlamadığından solunum sorunu vardı ve onu gördükçe daha çok etkilendim sadece 1 hafta küvezde kaldı ve amcamın kızı çok üzüldü. Allahım bizede yardım etsin böyle bi durumla karşı karşıya kalmayalım

amin csnım hakkımızda hayırlısı olsun. ALLAH büyük herşeyin hayırlısını o bilir sende hayırlısı iste ALLAHTAN

Bugün sabah bi ağrı ile uyandım ardından kanamam olduğunu fark ettim ve bu sefer diğerlerinden çok farklıydı durduramadım. Apar topar hastaneye gittik yapılan kontrolden sonra hastaneye yatmam gerektiğini söylediler. Serum takılıp bebeğimin ciğerleri hemen gelişsin diye iğne yapıcaklardı.
İşlemleri yaparken hep kafama takılan bi durum vardı acaba başka bi doktorada gitsemmi, özel hastane tereddütte bırakıyor birde devlet hastanesinemi gitsem ??? Sonra eşimle beraber Zeynep Kamile gitmeye karar verdik orada yapılan kontrolde bebeğin eşi öne geldiğinden kanamam olduğunu korkulacak bişey olmadığını söylediler.
Bundan sonraki kontrollerim için Zeynep Kamile gidicem. Bugün acil gittik, bi doktor belirleyip Pazartesi tekrardan muayne olmayı düşünüyorum.
Kafam o kadar çok karıştı ki, moralim çok bozuldu ya gerçekten erken doğum riskim varsa, yada hiç bişeyim yoksa ben o hastaneye güvenseydim boşuna iğne olucaktım ve bebeğimi erkenden alıcaklardı.senağlama
Allahım sen hepimize yardım et...

çok geçmiş olsun canım ya dediğn gibi bazen palsentanın aşağıda olmasında dolayıoda kanama oluyomuş benim bi tanıdıın öyleydi iki doğumundaa zmanında doğurdu merak etme
canım çok şükür iyiki o hastanyede gitmişin hele bi pazartesi git canım bakalım ne olacak inş iyi haberlerle gelcen:teselli:

Murgiz umarım dediğin gibi olur bizim durumumuzda, bebeğim erken gelirse diye o kadar çok stres yaptım ki korkuyorum stresten bebeğim erken gelicek elimden geldiğince takmamaya çalışıyorum ama çokta kolay olmuyo

geçmiş olsun canancım. ben de özel bir hastaneye gidiyordum, şimdi devlet hastanesinin bir doktoruna gitmeye başladım.özel hastaneler, araştırma-geliştirme yapmak için sanki insanları kobay olarak kullanıyorlar....herkese de inanmamak gerekiyor.
Örneğin; benim yengem evlendikten 5 sene sonra hamile kaldı (şuan 11 haftalık hamile)ve kanı düşük çıktı. benim eski doktor "sende kan hastalığı var. tedavi edilmezsen bu bebeği yürütemezsin" dedi hepimiz sevinci ve üzüntüyü birlikte yaşadık. Devlet hastanesine de gittik ve orda da kan verdi kanı 6,5 çıktı ama doktor sende kan hastalığı var demedi. Kan değerlerinin yükselmesi için ilaç verdi.
doktora danıştık bu konuyu...çünkü acebalar kafamızı kurcaladı.
Doktor; Kan hastalığı var demek çok ciddi bir yanılgı olur dedi.sadece kan değerleriniz düşük. böyle bir hastalığın varlığını düzenli olarak verilen ilaçların akabinde yapılan testlerden öğrenebiliriz.dedi.
velhasıl, Allah herkese sağlık versin ve kimseyi felaket tellallığı yapan doktorların Kötü Kazen eline düşürmesin

geçmiş olsun canım ALLAH bilinçsiz drların eline düşürmesin kimseyi

Kontrole gittim hem ben hemde bebeğim gayet iyi ağrıların sebebi bu dönemlerde olağan şeyler kanama ise plasentanın öne gelmesinden "erken doğum riski yok" allaha şükür iyikide hastanemi değiştirdim bir daha özel hastaneye gitmeyi düşünmüyorum insanları sadece para kazanmak için bi araç olarak görüyorlar. Şimdi yine kendimi çok yormuyorum dinlene dinlene zamanımın çoğunu uzanarak geçiriyorum her ne kadar da olsa içime bi kurt düşürdüler işte ama inanıyorum ki benim bebeğim zamanında gelecek

canım çok şükür ya çok sevindim :teytey:gözün aydın
ama tabi sen yinede dikkatli ol canım yorma çok kendini

Canancığım gözünaydın.. :)) çok sevindim..hep iyi haberler alırız inşallah :)

Öncelikle çok geçmiş olsun..Bende erken doğum riski ile karşı karşıyayım..Ama benim durumum biraz farklı kanamasız olarak sıklıkla doğum sancıları çekiyorum..Sancılarımın en şiddetli olduğu zamanda hastenede bir gece kaldım ve o sancılara bağlı olarak doğum heran olabilir diyerek doktorlar bebeğin ciğer gelişimi için bahsettiğin iğneden yaptılar..Araştırdığım kadarıyla erken doğum riski olan birçok kişiye bu iğnelerden yapıyorlarmış..hatta isteğe bağlı olarak ne olur ne olmaz diyerek kendiliğinden bu iğneyi yaptıran doktorlar ve gebeler varmış..
Senin durumun biraz farklı baktığım kadarıyla plesanta previa denen bir olay...
http://www.e-gebelik.net/plesenta_ve_kordon/plesanta_previa.asp bu adresde yapman gerekenler açıkca anlatılıyor...Bildiğin gibi tek yapacağımız şey yatmak ve fazla hareket etmemek..elimizden geldiğinde karnımızda tutucaz gerisi Allaha kalıyor...Kolaylıklar diliyorum dikkat et kendine....

Canancım bir önerim olacak. Özel hastenede olsa devlet hastaneside olsa bence kendine bir doktor edinmeye çalış..çünkü durumun özel bir takip gerektiriyor..Ben şimdiye kadar bir doktor edinmemiştim ama çok farklı oluyormuş gerçekten..hem hastenede hemde haricen doktorun ilgisi ve yapılacaklar konusunda yaklaşımı çok farklı..istediğim an arayıp konuşabiliyorum, seninde yakın takipte olman gerekiyor..zaten az bir zamanımız kaldı ve çok riskli bir dönemden geçiyoruz...Allah hepimize yardım etsin...

canancım nerdesin görünmüyosen iyisin dimi?

Canım uzun zamandır bilgisayar başına bile geçmiyorum şimdi bide grip oldum anneciğim bakıyo bana yataktan çıkamıyorum anlıcan bugün biraz bakim dedim

Nazecim sanada çok geçmiş olsun gerçekten dediğin gibi az bi zaman kaldı ve bu az zaman bizler için sıkıntılı zamanlar cuma günü yeni doktoruma kontrole gidicem kesinlikle bi doktorum olmalı doğum olana kadar böyle bekleyemem de zaten umarım bebeklerimiz zamanını bekler ve zamanında gelirler bunun için o kadar çok dua ediyorum ki sadece kendim için deil her nerde varsa tüm hamilelere

canancığım geçmiş olsun..biran önce atlatırsın inşallah..
kendine bolca meyve ve meyve suyu takviyesi yap canım..

Canim Benimde Pleasenta Aşağidaydi Baştan Beri.doktorlar Buna Bağli Olarak Kanamalarin Olmasinin Normal Olduğunu Söledi.bence Sen Sikinti Yapma Kendine Fazla,herşey Yolundadir.aşağida Olmasinida Sorun Etme Buda çok Da Anormal Birşey Değilmiş,doktorlar Normalmiş Gibi Bakiyolar,zamanlada Yukari çikabiliyormuş.kendine Dikkat Et,eğer Fazla Zorlarsan Kendini Buna Bağli Olarak Kanaman Olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…