Erken Doğum riski:(

yasemincim doktor dinlen diyo dün çok sancım vardı hep yattım bugün iyiyim ama dinlenmem gerek herşey bebeğim için

Canancığım bol bol dinlen cnm....kendini hiçbirşey için zorlama..moralini ve umudunu yüksek tut..bolca bebişini düşün ..

canancım, benim de ilk aylarda ve aralıklarla kanamam oldu. Doktorum en başta düşük tehlikesi olduğunu söyledi ve dinlenme tavsiye etti. Daha sonraki kanamaların rahim kasılmalarından kaynaklandığını, ya da daha önceki bir kanamaya ait olduğunu söyledi.Çünkü gelen kanın rengi tam kırmızı değil, kahverengiydi...inşallah bundan sonra bir sorun yaşamazsın

Olumsuzluklardan kurtulmanın en güzel yolu iyi düşünmeye çalışmak Canan' cım.
Sen pozitif, iyimser bi kalple içinde bulunduğun bu sıkıntılı durumdan kurtulup Mayıs Ayı' nda bebişinle kucaklaşıcağını düşün; mümkün olduğu kadar da sık tekrarla bunu. Çünkü meleklerimizi bedenimizde taşıyor olabiliriz; ancak bedenimizi de ruhumuzun ayakta tuttuğunu asla unutmamamız ve o ruhu da güzel düşüncelerle beslememiz gerekli.. Olabildiğince dinlen ve huzurlu olduğunu hisstmeye çalış...
Dualarım bebişin ve seninle canım.. Geçmiş olsun..

Son düzenleme:
Benim ilk aylarda olan kanamalarım senin dediğin gibi Rida rahim kasılmasından dı ama son aylarda yaşadığım kanama ve ağrılar erken doğum riskinin belirtisiymiş hatta doğum sancısı yaşadığımı bile söyledi doktorum. Ama Kayra senin dediğin gibi yapıyorum iyi düşünüp iyi bi sonuç bekliyorum benim bebeğim zamanını beklicek inşallah ben de hep dua ediyorum sadece kendim için deil tüm gebeler için allah herkese bebeğini zamanında sağlığıyla kavuştursun inşallah..

amin canancım kendine dikkat edip stress yapmazsan bu riski atlatacağını umuyorum canım allh kolaylık versin

Bugün enteresan bi ağrı yaşadım sanki bebeğim aşağıya doğru baskı yapıyormuş gibi o baskıyla beraber karnımda tarifi olmayan bi ağrı evde tek başımaydım çok korktum dinleniyorum ama arada bi kalkmakta gerek artık evde tek duramıcam galiba :KK43:

Dün gece yine kanamam oldu :KK43:(( Bugün sabahtan beri hastanedeydim geçen gün aşağıya doğru baskı dediğim sancıymış meğersem doktorum yaptığı kontrolde durumumun hiç iyi gitmediğini söyledi moralim çok bozuldu ben zamanında bebeğim gelsin istiyorum erken gelince eziyet çekip bizi de üzsün istemiyorum 6 aya kadar çok normal giden hamileliğim sonunda böle bi sorun çıktı.
Bebeğim ters duruyormuş popocuğu aşağıda bunu hiç sorun etmiyorum yeterki zamanında gelsin.

Allah tüm arkadaşların yardımcısı olsun

canancım üzüldüm yaa
canım bunada şükür sen devam et dikkat etmeye yavrun inş zamanında gelecek
allaha dua et allah darda bırakmaz

Dua etmekten başka çarem yok tabide bugün moralim çok bozuldu kendimi çok fazla strese sokup yavrumuda etkilemek istemiyorum ama bazen elimde olmadan ağlıyorum :KK43:( allah kimseyi böle bi durumla karşı karşıya bırakmasın

Korkma canim burda cogu kisinin erken dogum riski oldu ama sukur hepsi zamaninda dogum yapti.Sen moralini yuksek tut bolbol dinlen ve doktorunun sozunden cikma canim goruceksin sende saglikli ve zamaninda bir dogum yapicaksin.

Dua etmekten başka çarem yok tabide bugün moralim çok bozuldu kendimi çok fazla strese sokup yavrumuda etkilemek istemiyorum ama bazen elimde olmadan ağlıyorum :KK43:( allah kimseyi böle bi durumla karşı karşıya bırakmasın

aminnnn canım tabiki çok zor durumdasın allah yardımcın olsun canancıma.s.

Korkma canim burda cogu kisinin erken dogum riski oldu ama sukur hepsi zamaninda dogum yapti.Sen moralini yuksek tut bolbol dinlen ve doktorunun sozunden cikma canim goruceksin sende saglikli ve zamaninda bir dogum yapicaksin.

Umarım dediğin gibi olur anniş adayı bende hep iyi olucak diye kendimi teselli ediyorum ama işte bazen film kopuyo bugün olduğu gibi...

Canancığım,inşallah böyle bir stres tekrar yaşamazsınn..hep iyi şeyler düşün canım..güzelce atlatacaksın inşallah..

Canancığım,inşallah böyle bir stres tekrar yaşamazsınn..hep iyi şeyler düşün canım..güzelce atlatacaksın inşallah..

İnşallah öyle olur bebeğim zamanında sağlığıyla gelir bizide çok üzmez.

canancım nasılsın en son dr ne dedi? erken doğum nedne kaynaklanıyormuş?ALLAH büyük canım hayırlısı olsun evde yalnız kalma ne olur ne olmaz,hastane çantanı da hazırla ne olur ne olmaz

Yasemincim doktora dün gittim. Bende aşırı bi akıntı ve aynı zamanda aralıklı olarak kanamalar oluyordu, son zamanlarda bi ağrı gerçi ağrı deil sancıymış doktora tarif edince söyledi. Sanki aşağıya doğru basınç uygulanıyormuş gibi aralıklı olarak zonklama gibi bişeyler oluyordu. Doktorumun yaptığı kontrolde yaşadıklarımın doğum sancısı olduğu ve belirtilerinde erken doğum belirtisi olduğunu söyledi. Dinlenmekten başka yapılacak bişey yok gerekirse hastaneye yatırabiliriz böyle giderse dedi. Aynı zamanda bebişim ters duruyormuş ama bunu hiç dert etmedim.. Erken doğmasında yavrucum..
Bende şimdi evde tek kalamadığım için eşim annemde kalmamızın dah auygun olduğunu düşündü ve şimdi en emin kollarda anneciğimin koynundayım.

Çok dua ediyorum allah inşallah bana ve yavruma kıymaz canım kızım zamanında gelir...

yaşadıklarını anlayabiliyorum.bende 28+4 günlük hamileyim. geçen hafta yaşadım bunları.bende kanama olmuyor ama bebeğimin başı rahimde yani rahmin boyu kısalmış dedi doktor ve doğum için sadece rahmin açılması kalmış. o günü hiç unutamam.banada dinleneceksin dedi.ara sıra sancı gibi birşeyler hissediyorum ama fazla ayakta kalmadan yatıyorum.bende birde bel fıtığı var onunlada uğraşıyorum. şu anda tek isteğim bebeğimin zamanında sağlıklı olarak dünyaya gelmesi.Allah hepimizin yardımcısı olsun..sanada çooook geçmiş olsun moralini bozma iyi düşün iyi olsun :teselli:

Canım benim allah seninde yardımcın olsun çok zor bu durumlarla karşı karşıya kalmak. Hep dua ediyorum sadece kendim için deil bütün hamilelere herkes bebeğini sağlığıyla kucağına alsın diye... Moralimin yüksek olması için hem çevrem (k.k. da buna dail :)) hemde kendi kendime telkinde bulunuyorum

X