erkeklerin izmirli kızlara olan merakı niye?

bence özentilik farklı seylerde geçerli insanın etrafında bakımlı kendine güvenen insan olması kendisinede yansır daha çok dikkat eder
ozaman neden mersin kızları meşhur degil ?

e yani önyargıdan başka bir şey değil bencede
ama okypete dikkat ettiysen eğer iyi bir tabir olunca herkes kabul ediyor benimsiyor
kötü bir tabirde ise ön yargı oluyor -tatlicadiarzu-
önyargı değildir demiyorum elbetteki su götürmez bir biçimce önyargıdır
bu düşünce bütün kızların geneline maal edilemez
sonuçta karakter yapısıdır bu ve herkes bir değildir
kayserileler içinde uyanık kurnaz derler öylemidir hepsi bence değil
o zaman izmir kızlarınının güzelliğine de gelirsek
buda bir genellemedir öyle değil mi?

bence özentilik farklı seylerde geçerli insanın etrafında bakımlı kendine güvenen insan olması kendisinede yansır daha çok dikkat eder

valla ben mersinede gittim orda kızlar fıstık gibi ve izmirde de konuşulur oranın kızlarının güzel olduğu kaydirigubbakcemile5

sanırım aynı ülke toprakları içinde yaşıyoruz
yanılıyormuyum nedir sizi bu kadar özgür kılan
bakın arkadaşım ben bir genelleme yapılıyor diyorum
herkesi kapsamaz bu genelleme diyorum
çirkindir bakımsızdr şudur budur niye öylediri sorgulamıyorum
umarım bende ne demek istediğimi anlatabilmişimdir

valla ben mersinede gittim orda kızlar fıstık gibi ve izmirde de konuşulur oranın kızlarının güzel olduğu kaydirigubbakcemile5

ewet işte sorunda burda güzwel insan heryerde ama ordakiler sosyal kültürlü dah sayamayacagım bir çok sey var
izmirlle hiçbir alakamda yok özden sivaslıyım mersinde yaşıyorum ama bunları bilmek içinn oralı olmakta gerekmiyor..
mersindekiler anca alısveriş yapıp havalanmayı bilirler gözlemsizde farkediliyor kendilerini yetiştirmiyorlar bence..

ben antalyada yaşıyorum
buranın kızlarıda çok güzel arkadaşlar...
uzun boylu,ince ve kumrallar. sarışın yok ama maşallah çoğu, birer kumral güzeli....

şşştt niye ezikliyon sen bizi hemşoo :mymeka:
şaka bi yana öyle duyulmuş canım öyle devam ediyor olay bu
ben sadece bu genelleme herkesi kapsamaz demek istiyorum
biraz önceki söylediklerimde bir örnekti sadece
özenti gençlik demiyorum ama yanlış anlaşılmasın :1closedeyes:

saf kan İzmirli bir ailenin geliniyim...
kızlarının güzelliği konusunda abartılacak bir durum olmadığının söylemek isterim..
ama insanları konusunda söyleyeceğim çok şey var....
iyidir insanları, komplekssizdir, anlayışlıdır, olgundur, merttir, aydındır...
soğuk gibi dururlar ama dünyanın en sıcak insanlarıdır aslında...

bilmem. belki kıyı şehri belki havası suyu ama bence atadan toruna kalan bir miras bu. çok ılımlı bir şehrin ılımlı insanları a.s.

hemşooom keremin güzel teyzesiii eziklemiyorum bizi ben dogdugumdan beri mersindeyim haklıya hakkını veririm gel pozcuya en güzel kızlar burdada var ama foss canım benimm anlattıgım buu.. yanlıs anlamanı istemiyorum :1hug:

balıkesir kızlarıda barbie gibi resmen ama adı duyulmamış izmirin duyulmuş durum bu yani birazda evet

izmirli bir kızla evlenmek bir erkek için cooook büyük sanstır.hayatının buyuk ikramiyesidir.bizimle evlenen erkek azıcık gün görüo.valla hakkaten izmirin kızı bi baska :1closedeyes:
hamileliğimin son ayı tayinimiz cıktı izmirden.eşim ankaralı ben izmirliyim.sırf kızımı izmirde doğurup onu izmirli yapabilmek için evi tasımadım.artık kızımda bir izmir kızı :1closedeyes:

bilmem. belki kıyı şehri belki havası suyu ama bence atadan toruna kalan bir miras bu. çok ılımlı bir şehrin ılımlı insanları a.s.

mersinde kıyı şehri :dilcikar:
niye bizim için söylenmemiş böyle bir şey
az kaldı olayı hasan tahsine vardıracaksınız yani -tatlicadiarzu-
şaka bi yana hak verdiğim noktalarda var
ama genelleme kısmını yanlış bulduğumu tekrar ekliyorum
yoksa kimsenin hakkını yemek bir niyetim yok
güzelseniz güzelsiniz nitekimde güzelsiniz
ama hepiniz mi işte tartışılan nokta tam da bu :1closedeyes:

puhahaaa :roflol: bak hiç düşünmemiştim gel öpiciim Şeniz hemi nolmus bende yaparım kocama revü :dilcikar:

bizde güzelik bizde ılımlıyık canayakınık neden izmirr diyosunsırnaşık şey:1hug:

hakaten çok mütevaziymişsiniz ne diyim
diyecek bir şey bulamadım benneyaptımki

ay söylenmiş söylenmiş siz eksik kalmayın bacım :roflol:
genelleme yapmıyorum her kadın çiçektir baldır böcektir ayyyyyyyyy öfffffffff dıkkandımmmmmmmmm :sm_cool:

balıkesir kızlarıda barbie gibi resmen ama adı duyulmamış izmirin duyulmuş durum bu yani birazda evet

Ben buna değinmiştim canım, balıkesire gittiğimde buranın kızları meşhurdur dediler. Hakikaten tanıdığım sülale dahil, sokakta, gittiğim yerlerde bir tane bakımsız çirkin kız görmedim.

Bazıları kabul etmek istemese de genellemeler genelde doğru.
İstanbul'un yerlileri hanımefendidir-beyefendidir. Karedeniz kadınları çalışkandır, anadolu kadınları evin reisidir gibi, bunlar çoğaltılabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…