erkekleri tanıdım artık diyenleri yoruma bekliyorum

Bundan nasıl hoşlanabiliyorlar anlamıyorum. Eşim beni giyim, arkadaşlık ilişkilerim vb konularda kısıtlasa, bana yasaklar getirse, aklıma hakaret sayarım.

Hayır bi de geçmiş ilişkilerinin hesabını veriyorlar ya, bunu da sevgiden, paylaşamamaktan filan zannediyorlar. Adam kaçıncı elsin(!), çiziğin var mı kaportada onu soruyor haberi yok, ona göre kategorize edecek malı(!). İnsandan saysa zaten geçmiş üzerinden hesap sormaya haddi olmadığını bilir.
Yemin ediyorum yaptığım şeyleri bazen oylesine sorguluyor ona bile tartısıyorum beni niye sorguluyorsun diye boğuluyorum resmen, canım boyle istedi sanane be diye çemkiriyorum en son 🤣 kaldı ki onu yapma bunu giyme şuraya gitme diyecek ve ben bundan hoşlanicam 😱

Aslında bu sadece erkekler için geçerli değil. Eskiden bende aşırı kıskanç kısıtlayıcı biriydim. Yoruluyor insan zamanla. Kıskançlığın ve kısıtlayıcılığın ilişki içine doğurduğu huzursuzluktan da yoruluyor. Ben değiştim mesela bir insan aldatırsa, bişey yaparsa ona engel olamazsınız karakter meselesi bu diye düşünüyorum. Karşımdaki insan değişmedi ama baskısı devam edince bu sefer beni sıktı ve başka sebepler de vardı bitmek zorunda kaldı ilişki.

Heves mi dersiniz cahillik mi heyecan mı bilemem insan önce bir yanıyor kısıtlıyor, kıskanıyor, kavga ediyor sonra sönüyor kül oluyor kendi haline bırakıyor güvenmek inanmak ve aynı davranışı karşıdan görmek istiyor.

Hayır bi de geçmiş ilişkilerinin hesabını veriyorlar ya, bunu da sevgiden, paylaşamamaktan filan zannediyorlar. Adam kaçıncı elsin(!), çiziğin var mı kaportada onu soruyor haberi yok, ona göre kategorize edecek malı(!). İnsandan saysa zaten geçmiş üzerinden hesap sormaya haddi olmadığını bilir.
Ay onları asla anlayamıyorum zaten 🤣🤣geçmiş bu ya, seni aldatmamış, seni tanımıyor bile o zamanlar, sana hesap mı verecek bi de. Gerçi dediğin gibi bundan hoşlanan kızlar o kadar çok ki.
Ki ben çok tanırım böylelerini, eşin nasıl kıskanmıyor, seven erkek kıskanır diyorlar, kocam beni sevmiyor kızlar demiştim en son :KK14:

Biride ciddi düşünmediği kizlarla diye yazmıs 🤣 o ciddi düşunmediklerine kul kole oluyorlar cici kıslar uzgünüm :KK53:

Ayrıca hep derim ben neye izin veriyorsam bana öyle davranabilir karşımdaki kısaca özeti bu siz bir erkeğe köle olmayı tercih edersen sana öyle davranır :KK66:

Bi de iddialı iddialı yazıyorlar "Sevmiyor" diye. :)
Seneler önce bunlar tartışılıyordu buralarda hatırlıyorum, rahat bir 5-6 senesi vardır, "Kıskanmayan sevmez, demek gocanız sizi o kadar da sevmiyor" diyorlardı, hatta daha da ileriye götürüp "Gocan g.vat" demeye getiriyorlardı. :))

Seneler önce bunlar tartışılıyordu buralarda hatırlıyorum, rahat bir 5-6 senesi vardır, "Kıskanmayan sevmez, demek gocanız sizi o kadar da sevmiyor" diyorlardı, hatta daha da ileriye götürüp "Gocan g.vat" demeye getiriyorlardı. :))
O kadar geçmişe gitmeye gerek yok, yakın zamanda eşine iş arayan adama '' g.vat '' dediler.

yok siz yanlış anlamışsınız köpek çekmek değersiz hissettirmek gibi bir şey değildi anlatmak istediğim. tutucu erkeklerin tutucu davrandıkları ilişkiden sonra rahat ilişkiye geçmiş olmaları kötü bir muamele yok yani
Aslında yorum doğru. Bazı hallerde erkek kıza aklınca(!) bir hiza vermekte, istediği şekle sokmakta kredisinin sonsuz olduğunu düşünüyor. Ama bazı kadınların duruşundan dahi bunu yapamayacağını bilir. O zamanda cool erkek rolüne bürünüyor. Ama genelde bunu sebebi sonraki kadını takılmalık kız gibi düşündüğü için şekil değişmesi olur. Herhalde ne öncesi doğru ne sonrası

sanırım çok yanlış anlaşıldım daha açık yazmalıydım olay çok farklı yerlere gitmiş. bahsi geçen kişi benim eski erkek arkadaşımdı kendisi muhafazakar bir aileden geldiği için alkol, gece hayatı, aşırı samimi erkek arkadaşlar gibi şeylere uzak biriydi ben de benzer bir yapıda olduğum için çok bir sorun yaşamadık. bana hiç kötü muamelede bulunmadı hatta hiçbir şeyi dayatmadı çok saygılı ve düzeyli bir ilişkiydi zaten ayrılığımızda aynı şekilde saygı ve anlayış çerçevesinde oldu. yorumlarda köpek çekmek hatta dayak vs yazılmış ses yükseltme bile söz konusu olmadı ilişkimiz boyunca. kısıtlama kelimesi çok ucu açık kaldı sanırım. yeni kız arkadaşı bahsettiğim yaşam tarzından çok farklı olduğu için şaşırdım ayak uydurabileceği biri değil. tabiki insanlar değişebilir sadece bu kadar kısa sürede olması beni şaşırttı

Bir tanıdığım diyeyim biz telefonla konuşmuyoruz sürekli diye bide kıskanmiyoruz birbirimizi diye şasıriyordu :KK53: seven kiskanırmıs evet evet sen evlendin aninda çocuğu yaptın evde çocuk bakıp koca bekliyorsun sadece çok seviyorsunuz birbirinizi diyemiyor insan tabi bizde 16 senedir aynen devamke :KK53:

Ben söyleyim, ben böyleyim ben buna gelemem, ben suna gelememe diyip maddeler halinde meydan muharebesi konusması yapan erkekler tamamen tersidir. Konuştuklarıyla gram alakası olmayan kisiliklerdir.

Herseyine karıstıran kızlara nazı, niyazi, istekleri gecer. Gücünü karsısındaki kızı kısıtlayarak gösterene erkek demem. Erkekler agzının icine bakan kızları tınlamazlar. Her istediğini yapan, kendilerinden korkan, alttan alan kızların gram düşüncesine onem vermezler.

Rahat, kendisine taviz vermeyen, umursamayan kendi düsüncelerine önem veren kadınlara deli divane olurlar.

sanırım çok yanlış anlaşıldım daha açık yazmalıydım olay çok farklı yerlere gitmiş. bahsi geçen kişi benim eski erkek arkadaşımdı kendisi muhafazakar bir aileden geldiği için alkol, gece hayatı, aşırı samimi erkek arkadaşlar gibi şeylere uzak biriydi ben de benzer bir yapıda olduğum için çok bir sorun yaşamadık. bana hiç kötü muamelede bulunmadı hatta hiçbir şeyi dayatmadı çok saygılı ve düzeyli bir ilişkiydi zaten ayrılığımızda aynı şekilde saygı ve anlayış çerçevesinde oldu. yorumlarda köpek çekmek hatta dayak vs yazılmış ses yükseltme bile söz konusu olmadı ilişkimiz boyunca. kısıtlama kelimesi çok ucu açık kaldı sanırım. yeni kız arkadaşı bahsettiğim yaşam tarzından çok farklı olduğu için şaşırdım ayak uydurabileceği biri değil. tabiki insanlar değişebilir sadece bu kadar kısa sürede olması beni şaşırttı
Ortam müsaitse her insan değişir
Bu erkeklere özgüde değil

Oo g.vatlı Konya ovalı konu, alırım bi dal. Link atsana.
Ya kim dedi hangi konu hatırlamıyorum, şu an enerjim de yok bulacak. 😐 Şey hatırlıyorum, polis ile evlenecekti kadın, çalışmak istemiyordu adamın evine güveniyordu, adam da çalışmasını istiyordu.

Bir tanıdığım diyeyim biz telefonla konuşmuyoruz sürekli diye bide kıskanmiyoruz birbirimizi diye şasıriyordu :KK53: seven kiskanırmıs evet evet sen evlendin aninda çocuğu yaptın evde çocuk bakıp koca bekliyorsun sadece çok seviyorsunuz birbirinizi diyemiyor insan tabi bizde 16 senedir aynen devamke :KK53:
allah huzurunuzu mutluluğunuzu arttırsın inşallah her ilişkinin dinamiği farklıdır ama benim anlatmak istediğim daha farklı bir şeydi

merhaba kızlar,
konum spesifik bir olay üzerine dayalı değil. kız arkadaşına ilişki içindeyken kısıtlayıcı davranan (erkek arkadaşlardan rahatsız olmak, önceki ilişkileri sorgulamak tarzı tavırlar) erkekler ayrıldıktan sonra başka bir ilişkide çok rahat davranabiliyorlar, yada çok rahat yaşayan kızlarla birlikte olabiliyorlar. bütün erkekler demiyorum ama çevremde böyle erkekler var. bu bana çok garip geliyor diyorum ki bu adam böyle biri değil nasıl bu kızla yapabiliyor önceki ilişkisinde bunun yarısına bile tahammülü yoktu. sizin bu konu hakkındaki yorumunuz nedir erkekleri anlamak zor. umarım anlatabilmişimdir konuyu
Herkes işine geldiği gibi davranıyor olay bu.

Siz de zamanında aynı kafa yapısında olduğunuz için sorun yaşanmamış, baskı falan da nerden çıktı o vakit? Adamın zamanla fikirleri değişmiş, biraz esnemiş halbuki.

Siz de zamanında aynı kafa yapısında olduğunuz için sorun yaşanmamış, baskı falan da nerden çıktı o vakit? Adamın zamanla fikirleri değişmiş, biraz esnemiş halbuki.
baskı kelimesini hiç kullanmadım ben kısıtlama kelimesini kullandım o da çok ucu açık kalmış diye açıkladım zaten

kız arkadaşına ilişki içindeyken kısıtlayıcı davranan (erkek arkadaşlardan rahatsız olmak, önceki ilişkileri sorgulamak tarzı tavırlar) erkekler
Bu kısım çok açık ama S selina18 . Burdaki adam da eski erkek arkadaşınızmış, editte yazmışsınız.

Bu kısım çok açık ama S selina18 . Burdaki adam da eski erkek arkadaşınızmış, editte yazmışsınız.
Konu sahibine eski sevgilisi oyle davranmış veya davranmamış sonuçta şimdi kendi gibi olmayan birilerini takip etmiyor mu ediyor gene konu ona çikiyor zaten. Konu sahibi konu bu değil deme gayette bu

X