erkekleri tanıdım artık diyenleri yoruma bekliyorum

selina18

Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2021
69
13
25
merhaba kızlar,
konum spesifik bir olay üzerine dayalı değil. kız arkadaşına ilişki içindeyken kısıtlayıcı davranan (erkek arkadaşlardan rahatsız olmak, önceki ilişkileri sorgulamak tarzı tavırlar) erkekler ayrıldıktan sonra başka bir ilişkide çok rahat davranabiliyorlar, yada çok rahat yaşayan kızlarla birlikte olabiliyorlar. bütün erkekler demiyorum ama çevremde böyle erkekler var. bu bana çok garip geliyor diyorum ki bu adam böyle biri değil nasıl bu kızla yapabiliyor önceki ilişkisinde bunun yarısına bile tahammülü yoktu. sizin bu konu hakkındaki yorumunuz nedir erkekleri anlamak zor. umarım anlatabilmişimdir konuyu

edit:
sanırım çok yanlış anlaşıldım daha açık yazmalıydım olay çok farklı yerlere gitmiş. bahsi geçen kişi benim eski erkek arkadaşımdı kendisi muhafazakar bir aileden geldiği için alkol, gece hayatı, aşırı samimi erkek arkadaşlar gibi şeylere uzak biriydi ben de benzer bir yapıda olduğum için çok bir sorun yaşamadık. bana hiç kötü muamelede bulunmadı hatta hiçbir şeyi dayatmadı çok saygılı ve düzeyli bir ilişkiydi zaten ayrılığımızda aynı şekilde saygı ve anlayış çerçevesinde oldu. yorumlarda köpek çekmek hatta dayak vs yazılmış ses yükseltme bile söz konusu olmadı ilişkimiz boyunca. kısıtlama kelimesi çok ucu açık kaldı sanırım. yeni kız arkadaşı bahsettiğim yaşam tarzından çok farklı olduğu için şaşırdım ayak uydurabileceği biri değil. tabiki insanlar değişebilir sadece bu kadar kısa sürede olması beni şaşırttı

Son düzenleme:
merhaba kızlar,
konum spesifik bir olay üzerine dayalı değil. kız arkadaşına ilişki içindeyken kısıtlayıcı davranan (erkek arkadaşlardan rahatsız olmak, önceki ilişkileri sorgulamak tarzı tavırlar) erkekler ayrıldıktan sonra başka bir ilişkide çok rahat davranabiliyorlar, yada çok rahat yaşayan kızlarla birlikte olabiliyorlar. bütün erkekler demiyorum ama çevremde böyle erkekler var. bu bana çok garip geliyor diyorum ki bu adam böyle biri değil nasıl bu kızla yapabiliyor önceki ilişkisinde bunun yarısına bile tahammülü yoktu. sizin bu konu hakkındaki yorumunuz nedir erkekleri anlamak zor. umarım anlatabilmişimdir konuyu
Bence yenisini fazla sallamıyor takılıyor o yuzden rahat davranıyor sevmiyor bence

karşıdan verilen tavize göre davranıyorlar. kendini seven ve kendine değer veren birine kimse kolay kolay köpek çekemez örneğin.bu yüzden insan ilk önce kendisini sevmeli diyoruz.
yok siz yanlış anlamışsınız köpek çekmek değersiz hissettirmek gibi bir şey değildi anlatmak istediğim. tutucu erkeklerin tutucu davrandıkları ilişkiden sonra rahat ilişkiye geçmiş olmaları kötü bir muamele yok yani

merhaba kızlar,
Doyumdur o! ne diyeyim şimdi bu konuya. :işsiz::rolleyes:

Dişi geçmiyor. Bir kuzenim çalışmasına izin vermediği tesettürüne karıştığı karısını elden kaçırdı. Tesettür tercih etmeyen, çalışan biriyle evlendi. 🤷🏻‍♀️
yani bunlar tabi daha ileri versiyonlar tesettür vs gibi bir şey değil benim dediğim mesela önceki ilişkisinde kıskanç olan biri yeni ilişkisinde çok rahat davranması gibi

Manipülasyona açık kızların üzerine gider böyleleri. Kısıtladıkça kısıtlarlar, köpek çekerler, ezerler azarlarlar çünkü manipülasyona açık kadınlar adamı kaybetmemek için her türlü kötü muameleye katlanır.

Ama kendine güvenen, bağımsız kadınlar asla kısıtlamaya gelmezler, en ufak bir kötü davranışta gösterirler ne kadar dişli olduklarını, işine gelirse derler. Adam bu sefer kızı kaybetmemek için şekilden şekile girer minnoş davranır.

Ben ikinci kategorideyim, benim de sevgililerim inanılmaz rahattır , tek basım tatile gitmeme , aliyle veliyle buluşup gezmeme asla ses etmezler. İçlerinden bazılarınin önceki hayatlarında kıskanç olduğunu iddia etmişligi vardı. Ama tabii ki benimleyken değil .
Ben bunu şuna bağlıyorum, tamamen açık iletisimde olduğumuz için kıskanacak bir durum bulamıyorlar. Mesela Ali'yle veliyle buluşmama mi laf edecek? İsterse kendisi de gelsin, bizle takılsin.
Aramızda gizli saklı bir şey olmadığı için kıskançlık bir durum da olmaz.
Ya da kıyafetime mi laf edecek? Haddi olmadığı için ya da dalga geçeceğimi bildigi için susar. En fazla 'cok yakismis' der,geçer:)
Hiç konusu bile açılmaz.
Çünkü böyle şeylerin konuşulmasına, iki insanın birbirini kisitladigi bir ilişkiye asla tahammül edemem. Bunu da karşı taraf çok iyi bilir ve öyle biriyse bile kendisini törpüler. Çünkü sadcee bir kez bile, 'ay bu sefer de gönlü olsun' diye beni kisitlayamayacagini çok iyi bilir.
Şu erkeklere elini versen kolunu kaptırirsin. Sadece bir kere o istemedi diye bir kıyafeti giymezsen bu ona karismakta haklı oldugunu gösterir ve bu baskısı artarak devam eder. Çünkü zaten bir kere ona hak vermişsin. Ya da sana 'gitme, onlarla buluşma' deme hakkına bir kere sahip olursa hep böyle devam eder...
Benim hayatıma giren insanlar böyle kro kro davranislarla, macoluklarla beni kaybedeceğini bildiği için hiç girismez bile o tarz hareketlere.

Manipülasyona açık kızların üzerine gider böyleleri. Kısıtladıkça kısıtlarlar, köpek çekerler, ezerler azarlarlar çünkü manipülasyona açık kadınlar adamı kaybetmemek için her türlü kötü muameleye katlanır.

Ama kendine güvenen, bağımsız kadınlar asla kısıtlamaya gelmezler, en ufak bir kötü davranışta gösterirler ne kadar dişli olduklarını, kapıyı gösteriverirler. Adam bu sefer kızı kaybetmemek için şekilden şekile girer minnoş davran

Anlatcam yazacam da. Şimdi yazamayrum
:) anladım sanırım

Kadınla alâkalı, ben hiçbir şeyime karıştırmam. Ağzını açamaz, kapatırım. Sizle alâkalı, sevgiden falan değil, erkekimmmmm karışıyo beni seviyor ciddi düşünüyor vs çıkın şu ilkel kafalardan. Kendisine saygısı olan, duruşu olan ve sınırlarını kendi çizen kadına erkek de saygı duyuyor.

X