erkeklerde evlilik sonrasi olusan cinsel isteksizlik

Esi
Esim uykusu varsa tum dunya yansa umursmaaz. Sarilarak uyumayi kac kere denedim bir sure snra kendi cekiliyordu. On sevismeyi gectim adam bana sarilmiyor opmiyor bile artik ben demedigim surece. Ben istedigimde de zorla opuyor gbi yapiyor kapatiyor kendini herseye

6 yillik sevgililik donemimde ogrencilik kpss vs derken cok paspal oldugum zamablarim da oldu ama hep cinsel bi cekim vardi aramizda. Bulustugumzda opusmezsem bana küsüyordu. Dugun gunune kdr surekli istekli haldeydi. Ben vucut bakim temzilik olaylarina hep dikkat ederim. Kendime has bir tarzim da vardir ki begendigini hep soyler. Ama bu bambaska bisey

Buna brnzer cok sey yaptim bana bakmaktan bole kaciyor. Snra benm uzun uzun baktigimi gorup gerildigimi anliyor ve noldu falan diyor geei tv ye donuyor. Tv izlerken onune gecsem kavga bile edebilir benle. Eski zamanlari konustugumda yaptigimz seyleri hatirlatinca ya "hi hi " diyor ya da o eskidendi diyor...

Hic birlesme olmamasi normal degil hani ben oluyorda kisa suruyor ayni dakika bitiyor oyuzden adam istemiyor sandim. Normal degil sonucta adam isteksiz olsaydi evlilikten once yakinlasmazdi.. yani su an konuyu oylesine yazdiginizi bile dusunuyorum. Normal bir davranis degil bu adam tiksiniyor acaba sizle yakinligindan bakin ben sizin icin soyluyorum yanlis anlamayin ya da esinizde sonrada pskolojik bir isteksiz mi acaba. Yani eger dogru bir konuysa normal degil hele hic birsey olmamasi normal degil benim aklima suan hersey geliyor erkek dedigin ister cunku ya ihtiyacini istegini baskasiyla yasiyor ya da baska seyler var.

Normal degil bu yanlis anlamayin sizi tanimiyorum, bakimsiz oldugunuzu iddaa da etmiyorum hani bir ihtimal diye soyledim. Yani aklinizi bulandirmakda istemem ama esiniz baskasiyla olabilir mi acaba ya da bu isteksizligin tibben bir aciklamasi yoksa, cunku kadina istek duymayan bir erkek escinsel olabilir diye dusunuyorum ama 6 yillik bir surecte zaten size yakinlik kurmak istiyormus. İnsallah cozersiniz bu durumu.

Emin olun ko dogru. Uydurmasyon niye yazayim ki. Yasadigim herseyi aklima geldikce yaziyorum. Cok caresiz kaldim gercekten. Sinir krizleri gecirmeye basladim. Uzuntudenmidir bilmiyorum ama adetim bittikten 6 7 gun snralarda kasiklarim tekrar agriyor ve lahverengi akinti geliyor. Stresten oldugunu dusunuyorm. Esimin baskaaiyla bisey yasiyor olma ihtimali sifirdan da az cnku yasasigimz yerde forevimiz dolayisiyla bulunuyoru ve sosyal ortam yok. Evden ise isten eve...

Baskasi olma ohtimali sifir cunku yasadigimz yerde zorunlu olarak bulunuyoruz kucuk bir yer ve aosyal ortam yok. Evden ise isten eve...

Hani ten uyumu denilen bisey var acaba onu mu yakalayamadiniz. Cok uzak duran bir es var ne kadar dayanirsiniz bu duruma bilmiyorum. Tv basinda isten gelince sizden uzak durmasi hadi cinsel acidan degilde sanki baska ilgileride azalmis ya da yok olmus gibi. Evlilik herseyi bitirmez bence siz ugrasmayin artik uzulmeyinde onun cinsellik degilde baska sebepleride olabilir sizden uzak durmak icin. Akisina birakin biraz daha, trip atmak ve ya yuz eksitmele sorun cozulmez. Sabredin.

tabi ki siz daha iyi bilirsiniz ben evli falan değilim içimden geçeni yazdım işte o zaman şöyle mi yapsanız

ona unutamayacağı kadar güzel bi deneyim yaşatıp bu olayı bitirmek.
şimdi olur arabada olur açık havada kimse yokken olur asansörde olur siz bilirsiniz artık. içini gıdıklayın pes etmeyin.

sizi hala seviyor demek ki siz elinizden geleni yapın en azından sorunun sizinle ilgili kısmı çözülmüş olsun.

istemiyorum falan demesine fırsat bırakmayın ben kocamı istiyorum yeter ya bırak çözücem bu konuyu sadece rahatla deyin başlayın kendinizi kasmayın siz de rahat ve konsantre olun
bence eşiniz kulağının çekilmesini istiyor yoksa.

Baskasi olma ohtimali sifir cunku yasadigimz yerde zorunlu olarak bulunuyoruz kucuk bir yer ve aosyal ortam yok. Evden ise isten eve...
Anladim, tabi ben ihtimal dedim simdi esinizide sadakatsiz demeyelim bazi erkekler bunlardan dolayi uzak durabiliyor esinden. Uzulmeyin, bir de regl bitiminde kahve renkli leke gelmesi normal bazi kadinlarda olabiliyor bu, normalde cogu kadin ilk gun sancilanir bende 3 uncu gun sancim kasiklarimda agri olusuyor nerdeyse bitmeye yakin. Bazende tam bitiyor abdest aliyorum kahve renkte lekelenme oluyor. Ama kasiklarinizda agri varsa bir doktora gorunun bu agri strestende olabilir ama gorunun yinede

Ten uyumu olmasa 6 yil boyunca birbirimizi cekermiydik hic. Gerci yasadigimz sdc sevisme o da yari kiyafetli ama hep o ostiyordu. Hatta ben hep derdim niye normal insanlar gibi basimi omzuna koyup rahatca film izleyemiyoruz konusamiuoeuz hep cinsellige yoneliyorsun diye boyle olan bir adam evlenince neden bu kdr sogudu anlamiyorum. Ben ayni benim hatta eskiye gore daha dikkat ediyorum kendime. Sevmiyorsn beni kendini landorma diyoeum seviyorum diyor. Sessiz kalayim hic ilgilenmeyim diyorum bu sefer o da ayni. Muhabbetimiz ogrenci ev arkadasi.muhabbeti gibi. Ortak konumuz kalmadi resmen. Dayanamiyorum birak beni yoluma gideyim diiye kac defa yalvardim agladim. Oyle diynce sariliyor seviyorum bend ebilmiyorum niye boyleyim diyor vs. Pozitif olamihorum kafami dagitamiyorum...

Ici gidiklanmasina bile kendini kapatmis. Sanki evlilikten snra aseksuel olmus gbi davraniyor. Ben de oldukca sabirsi biriyim biseyden hemen sonuc goreyim isterm. 1 2 caba yapip 3uncude de ayni okuzlugu yaptiginda ainirlerim bozuluyor gidiyorum baska odalara balkona agliyorum :-/

bence siz öyle düşündüğünüz için öyle görüyorsunuz içi gidiklaniyordur bence siz diyorsunuz sabirsizim diye evliliğiniz için biraz sabirli olup uğraş gösterin ve ilerde hatirlayinca gülün bu konuya

onun sevgisini sorgulamayi birakin bence erkeklerin en sevmedigi soruymuş beni seviyor musun beni gercekten seviyor musun..
ve sürekli ağlayıp olayı dramatize etmeyin kararlı davranın gece sarilirken bi anda oldu bittiye getirin mesela erkek sonuçta nefisleri zayıf ne bileyim sürtünün öpün dokunun sizi eliyle ittirmiyorsa hayır diye devam edin olur da böyle birşey yaparsa ağlamak yerine anında soğuk yapın ciddi durun. kalkıp salona gidin peşinizden geldiğinde de artık son kez ciddi bi şekilde konuşun kocam olmak istemiyorsan neden evliyiz madem evliyiz neden denemiyorsun
tek taraflı çabadan yoruldum..

Inşallah cozulur sorununuz

Merhaba canım yazıları ve arkadaşlarımın cevaplarını okudum açıkcası cevap yazan herkes gerçekten ilk akla gelenleri yazmışlar ve önermişler. Eşinde kendine güven duygusu bitmiş erken boşalma veya ereksiyon sorunu bi erkek için hayat damarıdır gerçekten birde üstüne yaşadığımız yer asosyel bi yer diyorsun yani adam iyice içine kapanmış olabilir bunu yenmen gerekiyor diye düşünüyorum bu dediğim 1 buçuk sene yapmamasının sebebi midir bilemiyorum fakat empati kurduğunda atıyorum sen vajinusmus olsan ilk zamanlar denesen yapamasan ve asosyel bir ilde işten eve evden işe gitsen sende mutsuzluk bıkkınlık bidaha cinsel istek olmayabilirdi belki de

Yine dedigime cikiyor sonucta cinsel yakinlik sinirli kalmis ve bitmis simdi opunce bile uzaklasiyor istemiyor diyorsunuz. Ten uyumunuz yok deniyor buna. Ama tabi sizin sorununuz nedir bilmiyorum ama sorunu kendinizde aramayin cunku siz istekli yaklastiginizida soyluyorsunuz. Erkek kaciyor. Burda kimsenin cozecegini sanmiyorum umarim siz bir an once cozume ulasirsiniz ve esinizle birbirinizi seviyorsunuz saygida var insallah dilediginiz gibi yuvaniz duzene girer..

İlk okuduğumda bende ten uyumundan şüphelendim ama bir erkeğin 8 9 ay boyunca ereksiyın olmaması ve afedersiniz ama boşalmaması da normal değil hani sanki bu ten uyumluk bir sorun değil gibi duruyor

İlk okuduğumda bende ten uyumundan şüphelendim ama bir erkeğin 8 9 ay boyunca ereksiyın olmaması ve afedersiniz ama boşalmaması da normal değil hani sanki bu ten uyumluk bir sorun değil gibi duruyor
Aslinda akla hersey geliyorda sonucta ne pskolog olarak ele alabilir nede bir tibbi acidan.. ya tibbi bir sıkınti var gibi duruyor ya da adamin cinsellik ihtiyacini evin disinda gorebiliyor. Normal dil yil olmus evleneli piskolojik bile olsa bu kadar uzun sure onceden cisselige duskun yakinlik kurmak isteyen bir adam ne kadar pskoljik isteksiz olabilir.?

Sonra dan kendinde başka şeyler keşfedim ilgi alanını değiştirmiş olabilir mi yani bunu düşünmek eşi için çok ağır ama açıkcası ilk akla bu gelir biraz telefonundan girdiği baktığı sayfaları vs araştırmalısınız çok uzun zaman olmuş sonuçta artık bu konuyu netliğe kavuşturmanız gerekmekte gerek konuşarak gerek araştırarak yada özgüvenini tekrar yerine getirerek veya sosyallik katıp kafasını dağıtarak

Esinizin yasadigi sorunun aynisini benim esim cocuktan sonra yasamaya basladi. Bununla ilgili konu bile actim. Bende sorunun hormonel oldugunu dusunuyodum ama siz testte yaptirmissiniz belki de bizimki de hormonel degildir.

Psikolojik bir durum anlasilan. Basarisiz olma, eseksiyon sorunlari, aranizdaki iletisimin zedelenmesi, sorumluluklarin artmis olmasi, ayni evde yasamanin rahatligi bile etkilemis olabilir.

Sizin ilk geceniz basarisiz olunca muhtemelen bir hayal kirikligi durumu oldu.

Ben cok korkarim bu sorunlardan. Bir yakinimiz 15 yillik evliligini sonlndirdiginsa bakireydi. Biz cok sonra ogrenmistik sorunun bu oldugunu. Allah korusun

Yanlış anlamayın ama 6 yıl tam bir cinsellik yaşamamak için çok uzun bir süre. Adam sürekli uyarılan durumunda. Çok uzun yıllar tam birleşmeyi beklemiş, tam birleşme de beklentisini karşılamamış. Yani aslında sizinle ilgili bir şey değil bu. Başka bir kadınla da aynı şeyi yaşardı. İlkel bir dürtüden bahsediyorum.

Tamam dini, kültürel meseler var ama ben bu yüzden evlenmeden önce cinsellik yaşanmamasına karşıyım. Aksini düşünene de saygı duyarım elbette. Şimdi beni linç edersiniz belki ama bu kadar uzun süre beklememiş olsaydınız böyle bir problem yaşamama ihtimaliniz yüksekti.

Erkeklerin cinsellikle ilişkisi kadınlara göre daha ilkel, çocuksu ve travmatiktir. Sizi sevmiyor, ya da arzulamıyor değil. Beklenti büyüdü, karşılığı o kadar büyük olmadı, egosu zarar gördü. Neden böyle olduğunu da anlayamıyor. Tatmin olamayacağını ve edemeyeceğini düşünüyor muhtemelen, dediğim gibi bu doğrudan sizinle ilişkili değil.

Hem eşinizin bireysel bir psikoterapi alması, hem de birlikte çift terapistine gitmeniz gerek maalesef bu ülkede çok zor iyi bir terapiste denk gelmek ve aşırı para harcamamak ama iyice bir araştırmaya çalışın.

Onu cinselliğe zorlamak, bilinçaltı meseleleri çözülmedikçe sizin zararınıza olur kanaatindeyim.

Yani hanımlar eğer evlenmeden önce cinsel ilişkiye karşıysanız süreci bu kadar uzatmadan evlenin. Ben yarım yaşanmış cinselliğin bekaret olduğuna da inanmıyorum ayrıca. Bir erkeği dudaklarından öptüğünüz an bekaret bitmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…