Erkekler artık evlilikten kaçıyor mu

Bence adam seçiyor bu kadın.

Yani, gidip aşko kuşko diye kuru ekmekle geçinen adamla olmuyordur.
Ne yalan söyleyim, bende bugüne kadar fakir bir adamla çıkmadım.
Benim kalbimde hiç pirpir etmedi fakir herife.
Ilk sevgilim bile altinda arabasi olan, benim elimi cebime sokmayan bir insandi.
Malk mülk sahibi olmadim bu kişiler üzeri ama tavuk gibi yanulmadimda.
En güzel yerlerde yedim, içtim, gezdim, tatil yaptım.
Bilerek yapilan bir eylem değil. Aşık olmadim diğerlerine

Kesinlikle üzülüyoruz noluyor yine evlenen evleniyor sevilen seviliyor

Kimse gelmediği için etrafta adam kalmadığı için el mahkum bunlara kalıyoruz yoksa herkes en iyisini en efendisini ister yok işte yok tükendiler

Valla canim bazen ben de çok üzülüyorum. Kimine hiç yok kimine dizi dizi.zor valla ne diyeyim.tevekkül etmek zor.
Nasip napalım benide bulmadı o şanslar 26 yaşında kaldım evde 4 en yakın arkadaşımı evlendiriyorum bu sene kuzenlerim komşular herkes birer birer gitti tek başıma kaldım böyle ev iş yaşıyorum

Sadece erkekler değil, evlenmek istemeyen kadın sayısında artış fazla. Bıktı insanlar evliliğin zorluğundan. Gözleri korkuyor ve haklılar da. Her evliliği devam eden mutlu değil, çoğu kişi dert yanıyor. Yakında Japonya gibi oluruz.

Yaa sorma sanki nikaha razı olan el üstünde tutuluyor…. Soyup soğana çevirin adamları. Başka türlü kıymet bilmez bunlar

Yaa sorma sanki nikaha razı olan el üstünde tutuluyor…. Soyup soğana çevirin adamları. Başka türlü kıymet bilmez bunlar
Benim demek istediğim nikaha razı olmak değil yanlış anlamayın. Tamam istediğin şeyleri yaptıracaksin aldıracaksin ama bazı düğünler resmen kim daha zengin yarışmasına dönüşmüş durumda. Ben buna karşıyım. Abartılı düğünler bana görgüsüzlük gibi geliyor.

Nasip napalım benide bulmadı o şanslar 26 yaşında kaldım evde 4 en yakın arkadaşımı evlendiriyorum bu sene kuzenlerim komşular herkes birer birer gitti tek başıma kaldım böyle ev iş yaşıyorum
Bu kadar umutsuz olma. Belki de hayatının aşkıyla yakında tanisacaksin?

çoğu evde mutsuz
Bu son derece bilimsel istatistiğin kaynağı nedir? Evlenmek istememeleri normal. Bu devirde bir ev kurmak kolay değil. Kızın, ailesinin makul olmayan isteklerine nasıl yetişsin bir erkek tek başına? Aile desteği olmalı işte. Ama isteyen erkek de öyle bir istiyor ki şaşar kalırsınız.

Bu kadar umutsuz olma. Belki de hayatının aşkıyla yakında tanisacaksin?
Bizim gibi bu konularda hassas olan kadınların hiç bu forumda takılmaması gerekiyor aslında da dayanamıyoruz işte.çok havalı kadınlar var burada.sinir bozucu oluyor.

Bizim gibi bu konularda hassas olan kadınların hiç bu forumda takılmaması gerekiyor aslında da dayanamıyoruz işte.çok havalı kadınlar var burada.sinir bozucu oluyor.
Ben kimseyi umursamıyorum artık. Eskisi kadar da hassas değilim açıkçası. Evlilik nasip işidir kesinlikle. Dediğim gibi umutsuz olmak yanlış. İnşallah dileyen herkes evlenir

Toplum yapısı değişti evlenmek artık çok zor
  • Öncelikle maddi olarak zor insanlar artık iki ortalama maaşla bir evi döndüremiyor kaldı ki çocuk büyütmek
  • Sosyal yapı değişti artık cinselliğe ulaşmak çok çok kolay kadın da erkekte bunun için bir çatı altında olmak istemiyor
  • Sosyal medya denen illet yeni kriterler belirledi, evlenmek için çıtalar çok yükseldi, maddi manevi dizi tadında evlilikler aranıyor artık
  • Film, dizi erozyonu bu işi başka saflara taşıdı, aile kurmak değil de her türlü haltı karıştırmak sevimli hale getirildi, yasak aşklara , aile içi bir sürü düzenbazlığa sevimlilik yüklendi
  • Kadınların bir çoğunun eşitlik ilkesini yanlış anlaması da ortalığı karıştırdı
  • Evlilik ortak bir yaşam biçimidir iki tarafta fedakarlık eder şimdi kimse elini taşın altına koymak istemiyor
  • İlişki koçları, nerden mezun olduğu bile tartışılacak saçma sapan psikologlar, aile danışmanları insanların kafasını çorbaya çevirdi. Psikoloji diye diye en az iki nesli mahvettiler, aman travma olmasın diye pışpışlanarak büyütütülen prens ve prenseslerden şimdi eş olması bekleniyor nasıl olacak ?
  • Kültür erozyonu da var, okumayan, eğitilmeyen, aile olmanın önemini bilmeyen bir gençlik oluştu. Özgürlükler adı altında evlilik hep kötülendi
  • Eş ailesi öcü oldu, evlenip aile olduk akraba olduk kavramı bitti, evlendik senin ailen benim ailem savaşı oldu
  • Kanunların yetersizliği de insanları ürkütüyor artık ; şiddet gören ya da boşanmak isteyen kadının başıma ne gelir korkusu var, üç kuruş nafakayı alamayan var ya da birkaç ay evli kalıp yıllarca eski eşine nafaka ödeyen erkek var.

Şimdi bu şartlarda insanlar neden evlenmek istesin .....

Valla ben de 30 oldum. Yakın arkadaşlarımı da beni de birileriyle tanıştırıyorlar. Adamlar konuya hep maddiyattan giriyor. Araban var mı diyor işin garanti mi diyor hatta baban ne iş yapıyor diyor. Karşı tarafa maddiyatla ilgili kadın olarak sen ağzını açamazken adamlar direk soruyor. Haliyle tiksinme geliyor. Adamın gözlerinde dolar işareti görüyorum.

Ben kimseyi umursamıyorum artık. Eskisi kadar da hassas değilim açıkçası. Evlilik nasip işidir kesinlikle. Dediğim gibi umutsuz olmak yanlış. İnşallah dileyen herkes evlenir
Ben de eskisi kadar kötü hissetmiyorum ama yine bazen gelenler geliyor işte.yaa buradaki bazi kadınlar da çok havalı.hiç mi moralleri bozuk olduğu gün olmuyor bilmem.hep herşeyin en iyisini, en güzelini yaşamış gibi konuşuyorlar.hepsinin bir sürü şahane erkek arkadaşları olmuş, hiç boşta kalmamışlar, hepsi zenginmiş, hepsi en iyi, en yakışıklı kocalarla evlenmiş...bu tarz birkaç tane üye var.bazen ben de öyle havalı havalı yazayım diyorum onu da beceremiyorum.

Çok doğru.

Ya tam iki gün düzgün yazdı hayret diyorum yine patlatıyorsun bir bomba 3.evliligi de yine şahane biriyle yapmışsın tebrik ediyorum evlilik akdi içinde sevismeyenler falan süper kafa yapısı, tam birbirinizi bulmuşsunuz.

Olsun 1.90 boyunda kalp damar cerrahı.kafa yapısını ne yapacaksin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…