Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesine İyi Gelecek Bilimsel Araştırmalar,Doktor Tavsiyeleri,Haberler

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

ben 1.5 yıllık evliyim, eşim henüz ameliyat olmadı, dr. fsh düşürmemiz ve ve uzun bir süre düşük seviyede tutmamız lazım dedi

kıvılcım cnm nasılsın nasıl gıdıyor ılaclar test gunu geldımı
allh hayırlı haberler versın ınşllh bızde bı kac haftaya 2cı testtı yapıcaz bakalım

kıvılcım cnm nasılsın nasıl gıdıyor ılaclar test gunu geldımı
allh hayırlı haberler versın ınşllh bızde bı kac haftaya 2cı testtı yapıcaz bakalım

CANIM MRB YAZDIKLARIN ILGIMI CEKTI BENIM ESIMDE AZOSPERM HORMONLARIMIZ KAN DEGERLERIMIZ HERSEY NORMAK GEL GELELIM SAYI SIFIR DOKTORLARDA BUNA BI ACIKLAMA YAPMIOO,OFFFF COK KOTUYUMM KULLANDIGIN ILACLAR VE ALDINIZ YOL ILGIMI CEKTI SEVINDIM SENIN ADINA.acaba sızın kullandıklarınızı esımde kullansa olurmu ne bılıosan paylassss lutfenn LUTFEEEEEEEEN

cnm ılgın ıcın tesekkurler
bız panax yanı mustafa eraslanın ılaclarını kukllanıyoruz
bızde ıse yaradı
ama sıze bılemem ben sana tavsıye edebılecek kısı degılım
eger merak edersen akvit.net sıtesıne bı gır telefonla derdını anlat ınanırsan alın kullanın cnm
ben sana sadece bunu dıyebılırım tavsıyem bu cnm

merhaba arkadaşlar
benim eşimde azo sperm, sperm sayısı o. microtese ameliyatı ile bir kızım oldu şu anda 14 aylık. çok erken belki ama bi kardeş istiyorum. acaba bu yapılan kürler spermin dışarı çıkmasına yardımı olurmu?
Rabbim önce sizlerin sonrada bizim yardımcımız olsun

cnm ne guzel darısı bızım basımıza amelıyattan once hıc kur yapmadınız mı
allh evladını sana bagıslasın amelıyattan cıkan spermlerden dondurmadınız mı yada ne kadar sperm cıktı

ısırgan tohumu 50gr
hatmi tohumu 60gr
çörekotu 60gr
harnup pekmezi 280gr
yarım kilo balla karışacak yenmeye devam edilecek

arkadasım bu sayfayı yenı buldum suan ilk sayfaları okuyorum.sanırım bebişini kucağına almışın ne mutlu Allah bağışlasın. bizdede spermlerde hareket ve sayı azlıgı var. siz nasıl aşamalardan geçip bebeğinize kavustunuz..

Cemrem29 arkadaşım bu kullandığınız parax isimli ilacı hala kullanıyormusunuz şu aralar tahlil sonuçlarınız nasıl bilgi verirmisin? Ve kaç kutu kullanımdan sonra testlerinizde değişmeler oldu? Sizim gibi bizde hem tese hem mikrotese olduk ama spermatid bulundu sperm bulunamadı, şuan m-sure, antioksidant formula ve mens arginmax kullanıyor eşim.

cnm öncelikle sizede bizede acil şifa versin rabbim
biz yaklaşık 8 aydır panaxı kullanıyoruz 4 aydan sonra test yaptık 0 olan sperm testinde sperm dışı hücre 0.1 milyon yazıyordu
ama geçen ay yapılan testte sperm dışı hücre bile çıkmadı
eşim panaxı arayıp kunuştu bi ara yüz yüze görüşmeye gidecek tabii hayallerim hüsrana ugradı ama biz devam ediyoruz panaxa
bakalım ilerki zamanlarda ne olacak ama demek ki gelişmeler başladı diye düşünüyorm cnm inşşlh hepimiz evlat sahibi oluruz

biz yaklaşık 8 aydır panaxı kullanıyoruz 4 aydan sonra test yaptık 0 olan sperm testinde sperm dışı hücre 0.1 milyon yazıyordu
eşim panaxı arayıp kunuştu bi ara yüz yüze görüşmeye gidecek tabii hayallerim hüsrana ugradı ama biz devam ediyoruz panaxa
bakalım ilerki zamanlarda ne olacak ama demek ki gelişmeler başladı diye düşünüyorm cnm inşşlh hepimiz evlat sahibi oluruz

canim yuzyuze nerede gorusuluyor,bizde gorusmek istiyoruzda panax kullniyoruz bide baslayali 2 ayi gecti

Son düzenleme:
canim yuzyuze nerede gorusuluyor,bizde gorusmek istiyoruzda panax kullniyoruz bide baslayali 2 ayi gecti

cnm eşim bi kere daha gitti
görüstü şimdi gene gidecek aslında bu son testten çok umutluydum
olsun haktan istemeye devam
küçükçekmece beşyol metrobüs duragı nın ordaymış cnm
bakalım 2.ci görüşmede ne diyecekler görüştükten sonra gelişmeleri yazarım tatlım

merhabalar, benim eşimde de bir testisinde 1. derece, diğer testisinde 2. derece varikosel var. İlk spermiogramında sperm sayısı 2,5 milyon, %41 canlı, %11 hareketli. 3 tane doktora gittik, 2'si bize boşuna varikosel ameliyatı olmayın 1 yıl kaybedersiniz, takviyeler de çok fayda etmez, çok az etkisini görürsünüz, paranızı boşa harcamayıp direkt tüp bebek yapın dedi. 1 tanesiyse hemen ameliyat yapalım deyip, gayet ticari bir şekilde bizi ameliyat yaptığı özel hastaneye yönlendirip, 5800TL maliyet çıkardı. şimdi tüp bebek raporu için tetkiklerimiz bitmek üzere. Ben'de Proxeed'i çok araştırdım bir çok kişi faydasını görmüş. Ama asıl sorun varikosel olduğu için, üstelik çok da pahalı bir takviye olduğu için karar veremedim. Evde zaten vardı, 2 ay multivitaminle CoQ10 kullanmaya başladı. 2 ay sonunda sperm sayısı artmadı ama canlı %43, hareketli %18 oldu. Bu hafta son bir ümit ek olarak çinko,arginine, panax,lcarnitine gibi takviyelerin yanında at kestanesi ekstraktına başlattım. Yurtdışına giden gelen bir tanıdığa, Türkiye GNC, Solgar fiyatlarının 5te 1ine getirttim. At kestanesi ABD'de bacağında varis olanlara tavsiye edilen, varis damarlarını ve kan akışını rahatlatıp, ağrıları kesen bir bitki. Belki varikoselde de faydalı olur diye denemeye başladık. Bir ay dolduğunda bir faydasını görürsek burada sonuçları ilan ederim.

merhaba arkadaşlar eşimin sonuçları aşağıdaki gibidir.doktor morfoloji şelikil bozukluğu düşük dedi.aşılama önerdi.ama biz normal yoldan istiyoruz.bizde proxeed kulllansak faydasını görürmüyüz.proxeedin yanına ekstra ne tavsie edersiniz.

Spermiyogram

Morfoloji%Normal% (L)(Düşük): 18,3 Normal değerler: >30
Hareketli Sperm M/ml :N.A.
Toplam Sperm M/ml :N.A.

Sperm Hareket Endeksi: (L)(Düşük) :25 Normal değerler: >80
Neck/Midpiece (%) :N.A
Round cells (M/ml) :N.A

İleri Hızlı Har.(a)(%) (L)(Düşük ) :3,9 Normal değerler: >25
İleri Yavaş Har.(b)(%) :8,6
Yer Har.Sperm (c)(%) :9,2
Hareketsizlik(d)(%) : 78,3
Ortalama Hız :6 Normal değerler: >5
(Micron/Sec)

Spermiyogramda sadece normal olmayan değerleri yazdım.Diğer oranlar normaldir.

Skrotal Renkli Doppler Us

Solda venöz yapılarda belirgin çap artışı izlenmeksizin kümeleşme vr tortuozite artışı dikkati çekmiştir.Valsalva manevrası ile reflü saptanmadı.

morfoloji için ilaç kullanan yok mu? ya da kür??anladığım kadarıyla sayı artıyor ama ya morfoloji yok mu çare

Arkadaslar benim esimde de son bir yil içersinde defalarca semen analizleri yapildi, sperm bulunmasina bulundu ama malesef hiç biri kipirdamiyor, ustelik sayisida çok dusuk çikti. Doktorumuza sorduk sebebi nelerdir, ve neler alinmasi gerekiyor sayisini ve motilitesini arttirmak için (yani hersey bir umut degilmi hanimlar). Dedik acaba sigaradanmi ? ( esim bir paket içiyor gunde) Cevabi soyle oldu, semen sonuçlariniz o kadar dramatik ki sigarayi biraksa bile duzelme sansi yok. Ayrica proxeed ve türevlerini'de önermedi. Bunlarin hiç birisi garanti vermiyor, çiftler umut bagliyor bu haplara, bazilarinda sonuç alindi dedi ama bunun proxeede bagli olup olmadigi yeterince arastirilmadi dedi.
Spermleri negatif etkileyen seylerden birtanesi siddetli ates ; grip, soguk alginligi vs olabilir demisti ayrica, spermlerin hepsi ölüyormus hastaliktan ancak 3 ay sonra kendini yeniliyormus.

Ve bilin bakalim noldu, dün yeni ateslendi esim !!

Kızlar bundan üç yıl öncesinde tam umudumuzu kesmiştik bebeğimiz olmayacak diye başlamıştık ki netten bazı vitaminlerin sayı ve hareketliliği arttırdığını gördüm eczacı bu vitaminleri 3 ilaç olarak bize verdi ve ilca başladığımız ay hamile kalmıştım mucizeydi bu.. Daha sonra şükürler olsun oğlum dünyaya geldikten sonra 2 yıl hiç korunmadık ve artık oğlum 2 yaşını da doldurunca 2.bebeğimiz olsun istedik ve o vitaminlere yeniden başladık 1 ay olmadan yeniden hamile olduğumu öğrendim.. Rabbim ol deyince oldu yine.. Işte o vitaminler
pharmaton
zinco
sıvı l-carnitin
bu arada arı sütü de bebeğin tutunmasını sağlıyormuş..
Rabbim herkese nasip etsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…