Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

canım bende de polip vardı 2 tane..doktor alınması gerktiğini söylemişti..ama ameliyat değil yani,küçük bir operasyon sadece..5 dk da alınıyor..doktor bana aldığını da göstermişti..nohut büyüklüğünde et parçaları sadece..onun için hiç üzülme..:teselli:ben de çok büyütmüştüm kafamda..ama öyle değilmiş..o bölgeyi uyuşturuyorlar sadece..sen sakin ol yeter..:Saruboceq:dualarımız seninle..

nevrosky teşekkürler canım işallah allahın izniyle bende çocuk sahibi olurum daha ilk denemem allahtan ümit kesilmez can bedenden çıkmadıkça sağol canım.

nevrosky adet tarihimi dogru yazmışsın 26 agustos benimde eşim sigara içiyordu şimdi bıraktı çok şükür dr dogal yolla olur dedi ama biraz geç olurmuş çocugumuz eger eşim varikosel ameliyat olursa sperm sonuçları iyide olur daha kötüye düşebilirmiş o yüzden dr eşime bıraktı ameliyatı eşimde istemiyor aslında bende ameliyat olmasını istemiyorum çünkü bazılarının sperm sonuçları ameliyattan sonra dahada düşüyor o yüzden en güzeli bitkisel tedavi onu uygulayacam.

Kizlar eşimin sperm sonuçlarina bi bakarmisiniz bizdeki morfoloji şöyle yazilmiş ben anliyamadim bide siz bakin: Sperm morfolojisi: Normal şekilli: 80 baş anomalisi: 10 kuyruk anomalisi:10 sperm sayisi:34,6 milyon hareketli sperm yüzdesi:60 kagitta yazilanlarin aynisini yazdim ben morfolojiyi pek anliyamadim sizinki gibi yazmiyor.

Hi bide şöyle yaziyor lökosit görülmedi.canli spermlerin %50 si aktif ve anlamli hareketli.

nevrosky teşekkürler canım işallah allahın izniyle bende çocuk sahibi olurum daha ilk denemem allahtan ümit kesilmez can bedenden çıkmadıkça sağol canım.

İnşallah canım. Doğru söylüyorsun. Allah sana ve eşine sağlık ve sıhhat versin. Sonuna kadar mücadelenizi verirsiniz. Allah size sabır versin , güç versin.. Ama sizleri çok bekletmesin , bebişlerinizi göndersinnnn. Amin.. Şeniz

mekselina canım ben pek anlamam ama sonuçların çok iyi görünüyor pek bi sorun yok tabi nevrosky tecrübeli o ne diyecek bakalım sıkma canını

Hi bide şöyle yaziyor lökosit görülmedi.canli spermlerin %50 si aktif ve anlamli hareketli.

Canım eşinin sigara içmemesi çok güzel. Kesinlikle faydası olacaktır , değerlerin yükselmesinde. Dediğin gibi sen bitkisel desteğe başla. Ameliyatı geriye atın. En son çare olabilir. Ağrı , sızı vermiyorsa eşine çok da önemli değilmiş varikosel ameliyatı. Varikoseli olup baba olan çok insan var.

Canım toplam sperm sayısı 36 milyon mu? Yoksa ml'daki sperm sayısı mı 36 milyon? Morfoloji gayet iyi. Ama kruger morfolojisine göre bakılmamış. O değerlere bakılırsa daha iyi olur. Hızı da fenal değil.. %60 canlının içinde %50'si aktifmiş. Bu da %30 harekete tekabül eder. Sayı ve hareket bitkisel destekle daha da düzeltilebilir.

Doktor da demiş.. Doğal yolla olur ama biraz zaman alabilir diye. Bence çokda bekletmez. Bitkisel desteğe bir an önce başla. Keiboynuzu kürü mutlaka uygulanmalı. Sigarayı bırakmışken çok büyük faydası olur. E vitamini de alabilir. Yan etkisi yok canım..

nevrosky benim eşimin sperm sonuçlarına bi bakarmısın

Senin şu durumda benden daha çok şansın var mesela. 36 milyon bile olsa toplam sperm ; bir ilişkide en az 4.000.000 sperm işe yarar durumda (yumurtayı dölleyebilecek morfoloji ve hıza sahip) (ulaşan ancak 10-20 tane oluyormuş ama) (bu sayı ne kadar çok olursa o kadar şansımız artıyor). Ki kruger'e göre morfolojiyi %35 aldım. Kruger daha sert kurallı çünkü. Bu sebeple yarıdan aşağıya düşürüyor ihtimali. Normalde 5.000.000 üstüne iyi diyorlar. En az 4.000.000 olduğuna göre vahim bir durum söz konusu değil kesinlikle. Belki de yumurtanın çatlamasına denk getiremiyoruz. Hem sigara içiyormuş , o da olumsuz etkilemiştir. Bak bundan sonra herşey daha iyiye gidecek. :içelim:

Bizim 148.000.000 sperm %95 hareketli ama morfoloji %2 mesela. Şansımız seninkinin yarısına tekabül ediyor ancak. Ben bu haldeyken bile çoooook umutluyum. Senin de olman lazım.. :1hug:

nevrosky çok teşekkür ederim cevpladıgın için kagıtta 34,6 milyon yazıyor olmazsa bir iki ay sonra başka yere tekrar sperm testi yaptıralım hem bakalım keçi boynuzunun faydasıda olmuşmu çok sagol canım.nevrosky sen kaç yıllık evlisin?

ayyy çok güzel allah bizede nasip etsin inşallah hepinizi tebrik ederim

Amin canım. Hepimize nasip etsin böyle kutsal bir duyguyu inşallah.. a.s.

Herkese hayırlı cumalar diliyorum:1hug:.Bende geri sayım ,adete 5 gün kaldı..:1rolleyes:

Sağolasın bitanem.. Şeniz Of of of Rosem'le ikiniz yakıyorsunuz ortalığı. Az kaldı ya heyecanlanıyorum sizler için canlarım. :dance: Allah gönlümüze göre verir inşallah. Göbek atıcam kız , kalın hamiş. :dance::dance: Hem de işyerinde.. Deli dicekler bana. Desinler.. Ahh ahh bir olsaa.. :teytey:

Canım bitkisel desteğe başladıktan 3 ay sonra yaptırın spermiogramı. 64-72 günde kendini yeniliyormuş çünkü. Biz de öyle yapacağız. Eylül'de yapacağız. Ben yaklaşık 2,5 senelik evliyim canım. Korunmadık hiç ama çok da çaba sarfetmemiştik. 1 senedir istiyoruz ama kısmet değilmiş , henüz hamiş kalamadım. Allahım ne zaman verirse razıyım. Yeterli hayırlısından versin.. :1rolleyes:

nevrosky ben aslında rahim filmide çektirmek istiyorum belkide benim tüplerde kapalıdır ama dr yeni evli oldugumuz için daha erken diyor.ben bu ay vücut ısısı yöntemin uygulayacam yumurtlama günümüde biliyorum adetimin 15 günü bide bunu deniyim bakalım belki işe yarar.

Bir hamiş kalayım doktorumuzu ailesi ile evime yemeğe davet etmeyi düşünüyorum..Bu az bile ama aklıma başka bişey gelmiyor:1rolleyes:

Nevrosky,aymes canlarım inşallah Allah hepimizin yüzünü güldürür..ben burada anne olmayan isteyen tüm arkadaşlarım için dua ediyorum.Kendim hamiş kalırsam elbette çok sevinirim ama hepimiz hamiş kalırsak sevincim katmerlenir:asigim::1hug:

Arkadaşlar ;

Listemizdeki herkesi arkadaş listeme ekliyorum. Bazı arkadaşlarımdan onay gelmedi. Onları yazıyorum.. Bir zahmet onaylayabilirmiyiz lütfen canlarım.. Şeniz

1-arzuhalim

2-aysimaa80

3-cano77

4-derendeniz

5-hülya35

6-Kibriya

7-mekselina86

8-purplemoon

Amin canım ya inşallah yüce rabbim yüzümüzü güldürecek sırayla burda hamiş haberleri alıcaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…