Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
hoşgeldin canım bence her ay aynı düzende ve zamanda yumurtlayacaksın diye bişey yok yani bence sen akıntının ve kasık ağrılarının olduğu hergünü iyi değerlendir derim ben sana eşinde dişini sıksın azcık okişşşş bebiş gelince rahatlayacak kaydirigubbakcemile3

sağol canım cvb teşekkür ederim

evet bitanem malesef 5 şehit var yeni hakkaride senağlama

Allah hepsinin cezasını verecek onlarınnnnnn :eek:klava: :eek:klava: :eek:klava: Yine yaktılar o anacıkların yüreğini. senağlama senağlama senağlama Başımız sağolsun. Mekanları zaten cennet. Allah geride kalanlara sabır versin. :Saruboceq:

neşeli evet canım geç ölçtütğn için geç çıkmış olabilir ama kaçıncı günün bugün bilmiyorum yani eğer çok fazla bir yükselmeyse ve yumurtlama dönemindeysen çatlamışta olabilrisn iyi çalış derim

4.gün:36.0
4.gün:------
6.gün:36.2
7.gün:------
8.gün:------
9.gün:-----
10.gün:----
11.gün:-----
12.gün:-----
13.gün:----
14.gün:36.0
15.gün:-----
16.gün:-----
17.gün:36.3
18.gün:36.4
19.gün:36.4
20.gün:36.4
21.gün:36.4
22.gün:36.7
23.gün:36.3
24.gün:36.4
25.gün:36.3
26.gün:36.3
27.gün:36.5
28.gün:36.7 sabah saat:08.50de ölçüm
29.gün:

canım normalde hep 07:45de ölçüm yaparım
bide ben bu ay cyclo-prognova(adet düzenleyici) kullandım

buarada şehit haberlerine çok üzüldüm
KAHROLSUN PKK

Kizlar 2 Gun once Teyzemle Gorustum (Teyzem 20 senedir Bir dogum Doktorunun Muayenisinde Calisiyo Anesteci Olarak) dedimki teyze geliyoruz dedim iste ins iyi olur dedim
gerci biraz kizdi teyzem neden baska doktora yaptiriyorsun bizim doktor varken .utaniyorum dedim ne bileyim cekiniyorum felan dedim sonucta ailecek gorustugumuz bir doktor basarili biri evet biliyorum ama nasip felan dedim

teyzeme dedimki doktora Sperm tahlilimizi goster felan dedim yolladim teyzeme biraz bilgi alabilmek icin

teyzem sabah beni aradi
doktor demiski
sevindim boyle bir adim attiklarina ins iyi olur demis.. ve Mikroenjeksiyon uygalanir demis :1shok: bu ne yaaaa bu ne demekki anlaamdim fazlada konusamadik teyzemle malum para yaziyor:1rolleyes: gelince gorusuruz dedi

kizlar Mikroenjeksiyon nedirki:çok üzgünüm:
biz tup bebek yaptirmak icin randevu aldik :sm_confused:
bu Mikroenjeksiyon nerden ciktiki acaba

mikroenjeksiyon yöntemi daha çok erkek kısırlığında çocuk sahibi olamayan çiftler için uygulanır ve başarı şansı tüp bebek yönteminden daha fazladır,böyle okumuştum ve aşağıda bununla ilgili kısacık bir bilgi gönderiyorum,beyzacım tedavin hayırlı olsun,tedaviyi yapcak olan doktorunla görüşürsen sana daha iyi bilgi verecektir ayrıca çoğu kişiye aslında mikroenjeksiyon yöntemi uygulanıyor fakat tüp bebek yöntemiyle olduğu akılda kalıyor.

Mikro enjeksiyon

Menide az spermi olan veya yeterli sayıda spermi olmasına rağmen spermlerin yumurtayı dölleyemediği vakalarda mikroenjeksiyon tedavisi uygulanır.

Bu işlemde de yumurtaların uyarılması ile aynıdır. Mikroenjeksiyon’un tüp bebekten ayrılan kısmı aşılama basamağıdır. Mastürbasyon ile erkek eşten elde edilen meni örneği özel işlemlerden geçirilerek mikroenjeksiyon için hazırlanır. Menide hiç sperm hücresi olmayan vakalarda ise sperm hücreleri erkek üreme kanallarından (MESA) veya testis (yumurta) dokusundan elde edilir (TESE). MESA ve TESE, bir ürolog ile birlikte gerçekleştirilen küçük cerrahi işlemlerdir.

Sperm hücreleri ve yumurtalar laboratuarda hazırlanır. Hareketsiz spermlere hücre içi metabolizmasını hızlandıran kimyasallarla hareketlilik sağlanır ve böylelikle mikroenjeksiyonda canlı spermlerin kullanılması mümkün olur. Ayrıca olgunluğu tamamlamamış sperm hücreleri mikroenjeksiyon işleminden önce laboratuarda zenginleştirilmiş besi yerlerinde ve inkübatörler içinde bekletilerek olgunlaştırılır.

Tam olgunluğu ulaşmış yumurtaların kullanıldığı mikroenjeksiyon tedavisinde tek bir sperm özel bir mikroskop ve mikromanipülatörler aracılığı ile olgunlaşmış tek bir yumurta içine enjekte edilir. Enjekte edilen yumurtalar embriyo gelişimini sağlamak için geliştirilmiş besi yerleri içinde anne vücut ortamına benzer ortam sağlayan inkübatöre yerleştirilir. Mikroeneksiyondan sonra döllenme ve embriyo gelişimi tüp bebek işlemi gibidir.

nevroskycim sagol canım şimdilik çok iyiyim.bulantım falan çok yok.:nazar:insallah bu sekilde de devam eder.

Maşallah güzelim. :nazar: :nazar: :nazar: Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallahhhhhhhhhhhhh :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

selam kızlar nasılsınız vallah i burdaki geçmişe yetişemiyorum
yengemle abime yapılan iyi dilekleriniz için allah razı olsun

buarada benim ısım bugün yükseldi acep diyorum sabah uyanamadım ondanmı normalde 07:45de ölçerim hep
bugün 08:50 gibi ölçüm yaptım ondan yüksek çıktı galiba
ateş ölçme yöntemine yazdım ısı tablomu inşallah bebiş vardır ya:))))))

buarada güzel hanımlar nasılsınız?

Canım hoşgeldinnnnnnnn. :1hug: İnşallah hamişliktendir. Ama saat farkından da olabilir. Yarın anlamış olursun ama eccük sabır :1rolleyes:

Yok mu yazıyorum canım seni. sengözlerimebaksanab Oraya yazdıklarım gelenler canım. Eğer ismin varsa geldiğin anlamındadır. Yanlış anlaşılma olmasın. :1rolleyes: Ben biraz daha iyiyim canım çok şükür.

26 günde bir adet görüyorsan 12. gün yumurtlaman lazım canım. Ama belki birden fazla yumurtan vardır. Veya bu durumun başka bir sebebi vardır. Birşey diyemiyorum. Ama eşin kızmaya başlamış gibi kaydirigubbakcemile :1rolleyes: : a.s.

pardon canım yani benim o yazılanlar arasın da adım yok demek istemiştim neyse sen yorma kafanı kusura bakma canım.
eşim kızmıyorda çok fazla kafama takar oldum bu tür şeyleri o sadece onu istemiyor.mesala ilişkiye giriyorsak yumurtlama günüm diye yada çocuk için değil de aşk için olmasından yana.biraz da oluruna bırakmamızdan yana bukadar üstüne düşme diyor.
Allah isteyince herşey olur diyor o yüzden yani bir anlam da doğru söylüyor ameliyat olalı daha 1 ay oldu zaten.beklemedeyiz şimdilik diyor

neşeli canım bence senin iki yumurtan çatlamı inşallah güzel değerlendirmişsindir çünkü 16. günü bilmiyorum ama 17. gün çatlamış yımırtan ve ikincide 22. gün çatlamış bugünki ateşin muhtemelen saatinde ölçmüş olsaydın 36.6 çıkardı ama çok güzel adetin sanırım 33. veya 34. gün gelir (inşallah gelmez) öyle bekle derim ben hayırlısı bakalım inşallah hamişsindir

Canım inşallah dediğin gibi yakın yerlere düşer askerliği. :Saruboceq: O zaman görüşebilirsiniz. Çok özlersin sen şimdi kocişini , kıyamammm sana.. :teselli:

Peki o gitmeden hamiş kalırsan ne olucak kız. Yani bebişim olsum tek başıma da hamileliğimin en güzel günlerini geçiririrm mi diyorsun , yoksa eşim geldikten sonra hamiş kalayım doya doya beraber yaşayalım bu mutluluğu ve her günü mü diyorsun? :1rolleyes:

aslında nevroskycim Allah nasıl takdir ederse öyle olsun diyorum askere gitmeden hamiş kalırsam geldiğinde doğuma yakın gelmiş olur ama tüm eziyetimi kendim çekerim ona naz yapmamış olurum ,askerden sonra olması da iyi olur her zaman yanımda olur çünkü açıkçası dediğim gibi hayırlısı olsun:1hug:

Canım hoşgeldinnnnnnnn. :1hug: İnşallah hamişliktendir. Ama saat farkından da olabilir. Yarın anlamış olursun ama eccük sabır :1rolleyes:

hoşbulduk canım ya
ne yapayım her ay elim ayağım titriyor bide zaman yaklaşınca daha kötü oluyorum
inşallah bu ay hayırlısıyla tutmuştur bebişim:CüvCüv:
buarada nevrosky canım benim adet ben 16 yazmıştım ya asıl tam gün yarın bekliyorum:)))
inşallah sabah ısım yüksek çıkar yakafamçokkarıştı

neşeli canım bence senin iki yumurtan çatlamı inşallah güzel değerlendirmişsindir çünkü 16. günü bilmiyorum ama 17. gün çatlamış yımırtan ve ikincide 22. gün çatlamış bugünki ateşin muhtemelen saatinde ölçmüş olsaydın 36.6 çıkardı ama çok güzel adetin sanırım 33. veya 34. gün gelir (inşallah gelmez) öyle bekle derim ben hayırlısı bakalım inşallah hamişsindir

cnım çok teşekkür ederim sana
ay inşallah ya süper olur tuttuysa
allah razı olsun senden inşallah hepimiz hayırlı haber alırız veririzŞeniz

canlarımm ben geldim...bütün sonuçlarımızı dr a gösterdim veee tanısı sebepsiz infertilite çıktı...yani eşimdede bendede gözle görünen bir sorun yok yani normal yolla olabilir dedi...ama bunca zamandır olmadığı için beni aşılamaya yönlerdirdi...bende düşünüceğimi söyledim ve geldim...
eşimin hareketi %15 ten %25 e çıkmış yani A B toplamı %55 olmuş yani sınırın biraz üstünde..
morfolojide % 12 çıkmış geçen seferkine göre düşmüş
sayıda total 100 milyon kontrasyon 40 milyondu
yani eşimdede bir sorun görmedi dr...bu değerlerle hamile kalınır dedi....ama olmuyo işte....

Zeynepcim gözün aydın canım sonuçların çok güzel bi sorun olmadığına çok sevindim inşallah bebişiniz tez zamnda gelicek canım merak etme demek biraz sabretmen gerekiyomuş en yakın zamanda senin hamiş haberini duyucağız burdan ben eminim :1hug:

hihoyyytk
hoşbulduk canım ya
ne yapayım her ay elim ayağım titriyor bide zaman yaklaşınca daha kötü oluyorum
inşallah bu ay hayırlısıyla tutmuştur bebişim:CüvCüv:
buarada nevrosky canım benim adet ben 16 yazmıştım ya asıl tam gün yarın bekliyorum:)))
inşallah sabah ısım yüksek çıkar yakafamçokkarıştı

tatlım ınsallah bebısın senınledır.bır halay daha cekerız burda ınsallah.hayırlısı olsun.hihoyyytkendıne dıkkat et guzelım...........ya arkıdısler bır el atın da su konuya nasıl album eklıcem ben..nevros nerdesın guzın abla.hadı yıne yaparsan sen yaparsın bu ısı:jeyyar:

selam kızlar hasta olan arkadaşlara geçmiş olsun umarım biran önce sağlıklarına kavyşurlar. Ben bugün doktora gittim hormon tahlillerini yaptırmak için adetimin 3. gününde yapılan tahliller var gebeliğe engel tüm hormon tahlillerini yaptırdım 2 yıl önce yaptırmıştım ama belki değişen birşeyler olmuştur düşükten sonrada hiç doktora gitmemiştim vajinal muayene yaptı normal gözüyor herşey dedi eşimde haftaya üroğloğa gidicek oda 2 yıldan beri tahlil yaptırmadı bakalım onunda sayılarında ne gibi değişiklik oldu inşallah hayırlı sonuçlar alırız.Kadında herhangi bir sorun olmadığı halde rahim filmi çektiriliyormu ben daha bugüne kadar hiç çekilmedim ve doktorda gerek görmedi acaba onuda çektirsemmi diyorum içimin rahat etmesi için????

X