Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
evet Bilgemcim...
bende bir an önce yaptırsam da kurtulsam diyorum..
ama o aşamya gelebilmek bile nasip olmadı henüz....
Ölecek dğeiliz ya... yaptırırız..
HER ŞEY BEBEK İÇİN :)))

Herşey bebişerimiz için .. Daha neler yaşıcaz ne acılar umarım doğup büyüdüklerinde kıymetini bilip anne babalarına ,özellikle annnelere ,babalar hiç bozulmasın valla dayanamayıp söylicem arkadaşlar biz daha çok çekiyoruz yaa:) allah herşeyi kadınlara vermiş.. Doğum, adet, yuva kurma,evlat büyütme.. Cennet ayaklarımızın altında ama o kıvama gelene kadarda sırtımızda kambur ellerimizde nasırla büyüyoruz.. Yaşasın anneler! Babalarıda seviyoruz ama anneler önce gelir :))

geçmiş olsun

belgincim geçmiş olsun canıma.s.
bu ağrılar senin yakanı bırakmayacak...
kesin teşis konsada tedavini olsan...
canım bu işi halletmeden tüp bebeğe başlamasan iyi olur...

canım Toxoplasma enfeksiyonu hamilelikte önemli...
gebelikte geçirmemek lazım...
sen bu enfeksiyonu geçirmemisin bu yüzden geçirme ihtimalin var....
bu sadece sana özgün birşey değil canım çoğu kişide var bu..:
tek çareside hamilelikte biraz dikkatli olmak...
bu enfeksiyon kedi dışgısından geçiyormuş...
kedilerin pislettiği toprakta yetişen yiyecekleri ve otlarla beslenen hayvanlarıda etkiliyor...
bu yüzden hamilelikte çiğ et, çiğ yumurta yasak...piştiği vakit enfeksiyon kalmıyor...
birde sebzeleri meyvaları bu yüzden dikkatli yıkamak lazım...
bunlar bütün hamilelerin yapacağı şeyler canım...
birde bunun için sakın üzülme...

hayırlısı canımopuyorumnanaktan
en azından çok şükür gecikipte daha fazla stres yapmadı...

canım senin testine görede sen Toxoplasma enfeksiyonunu geçirmişsin...
bu 16 hafta önce falan olmuş...
ama vücüdunda hala o enfeksiyonu taşıyormusun diye de test yapmak lazım...
Toxoplasma ıgg daha önce geçirdiğini Toxoplasma lgm ise şuan da enfeksiyon taşıdığını gözterir...
yani lgm yapılmamışsa yapılmasını öneririm.....
evet canım bu çok önemli bir şey değil...
hamile olmadığı sürece insana zararı yok...
geçirmiş olmanda bir avantaj...
çünkü bağışıklık kazanmış oluyorsun...

geçmiş olsuna.s.
zor geçmiş yaa(
evet bazı kişilerde zor olabiliyor ...
maşallah bende rahattım...sadece bir anlık sancı duydum okadar...

canım önemli olan sonuç güzel ...maşalah tüpler açık...

eşinin testi içinde hayırlısı olsun canım...
demek nasibinizde aşılama yokmuş...
inş tüp bebekte yüzünüz güler...

Fadikçcim.. sağol arkadaşım degerli bilgilerini paylaştığın iiçin...
ben geçirdim kızamık-su çiçeği falan çocukken ama kabakulak gecirmedim....
Onlar ilgili değil demek ki başka başka hastalıkalr bunlar..
iyi oldu söylediğin canım arkadaşım.. az pişmiş yumurtaya bayılrıım..ama artık yemeyecegim...
çiğ etle çiğ köfteyel aram yok zaten..
sirkeli suya ıslatırım sebzeleri zaten salata falan yapacaksa..
meyvelerinde cok iyi yıkayıp suda bekleteyim bi süre madem ki..
Çok çok saol..ben farkında değildim ki greendreams yazmasa parazitoloji sonuçlarının..
negatif olması iyi bişey sanıyrdum (
doktorlar yapar gereğini sanıyorum..
Tamam takıycam kafama bunu..zaten pek çok hamilede oluyor demişisn..
ben haşimato hastalığım üzerine yoğunlaşmaya devma edeyim :))
ama kafama takmadan ve stres yapmadan tedavi olmayı denyeyim bir az önce opuyorumnanaktan

canım kızamıkçığı su çiçeğini falan genelde herkes çocukken geçiriyor...
büyük yaşlarda geçiren çok çok nadir...

ama bu Toxoplasma çocuklukla falanda alakalı değil ve geçirmeyen insan baya var...
pozitif olması hamile olmayanlara hiçbir zararı yok ama hamilelikte tehlikeliymiş...
negatif olmasıda kötü değil canım...
her an buna yakalanırım korkusuyla yaşammak lazım...
sadece hamilelikte dikkat edeceğiz o kadar....

tamam Fadikçim..
bi hamile kalayım cok dikkat edicem inşALLAH...
ama sen şimdiden dikkat et olabildiğince emi kaydirigubbakcemile

tamam Fadikçim..
bi hamile kalayım cok dikkat edicem inşALLAH...
ama sen şimdiden dikkat et olabildiğince emi kaydirigubbakcemile

canım dikkat etmeye çalışıyorum...
çiğ et hiç yememde, salatayı falan baya bir zaman kendim yapmadım ...
ben sirke kullanmasam bile meyveyi sebzeyi yıkarken adeta çitilerdim....
birde bunları yeni araştırdım ben...
başta duysaydım daha dikkat ederdim...

günaydın kızlarrr,hayırlı cumalar inş hepimizede rabbim bu günün hürmetine gönlümüzden geçenleri en kısa zamada nasip eder inş hepimizede

sidelyacım korkma rahat ol rabbim hakkında hayırlısını versin inşallah istediğin gibi gelişirtedavin de bebeğini göbişinde olur inşallah ama olumsuz dusunme ne olur

canım arkadaşım tşk,inş dediğin gibi olur sonucuda canım

tatlım büyük geçmiş olsun,inş bundan sonra herşey istediğin gibi olur...

SİDELYA cım tedavin hayırlı olsun...
Allah çabalarınızı dua yerine kabul etsin inşallah..

tşk canım,inş hepimizin şekercim inşşşşşşşşşşşşşşş...

çok geçmiş olsun tatlım ya acaba stresten mı oluyor dersin agrıların yaa,dikkat et kendine şeker...

geçmiş olsuna.s.
zor geçmiş yaa(
evet bazı kişilerde zor olabiliyor ...
maşallah bende rahattım...sadece bir anlık sancı duydum okadar...

canım önemli olan sonuç güzel ...maşalah tüpler açık...

eşinin testi içinde hayırlısı olsun canım...
demek nasibinizde aşılama yokmuş...
inş tüp bebekte yüzünüz güler...

[B]Fadik çok teşekkür ederim .. Umarım güzel sonuçlarala dönerim .. Hepimiz için en güzellerini diliyorum. kısmet buymuş! İnsan nasibinde ne varsa onu yaşar ![/B]

Merhabalar,
Sayfalar çok dolduğu için ve serverı yavaşlatacağından sizler için yeni bir başlık açtık.
Oradan devam etmenizi ve o başlığın yepyeni hayırlara vesile olmasını umud ediyorum.:Saruboceq:

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...nden-hamile-kalamayan-bayanlarin-listesi.html

Linki tıklayın lütfen:a.s.:

Çocuk Sahibi Olamayanların Yeni Umudu Gebelik Aşısı

Türkiye, Yunanistan ve Fransa'dan bilim adamlarının uyguladığı bilimsel bir yöntem çocuk sahibi olamayanlara umut oldu. tüp bebek tedavisinde 'gömülme' sorunu, gebelik aşısı yöntemi ile aşılacak.

Türkiye, Yunanistan ve Fransa'dan bilim adamlarının uyguladığı bilimsel bir yöntem çocuk sahibi olamayanlara umut oldu. tüp bebek tedavisinde 'gömülme' sorunu, gebelik aşısı yöntemi ile aşılacak.

Yunanistan Girit Üniversitesi Üreme Tıbbi Başkanı Prof. Dr. Antonis Magkrigiannakis, Paris ATD Genetik Araştırma Geliştirme Laboratuvarından Prof. Dr. Moncef Benkhalifa ve Prof. Dr. Timur Gürgan'ın beraber düzenlediği basın toplantısında gebelik aşısı olarak adlandırılan, çocuğu olamayanlar için yeni bir umut olacak bilimsel çalışma tanıtıldı. Prof. Dr. Gürgan, tedavide amacın kadının kendi özel kan hücrelerinin kullanılması ile rahim içinde embriyonun gömülmesini sağlayacak maddelerin elde edilmesi

olduğunu söyleyerek, tedavinin yapılabilmesi için gerekli olan işlemler hakkında bilgi verdi. Gürgan, "Her şeyi iyi görünen çiftler de bazen çocuk sahibi olamıyor. Bilimsel olarak eksikliği nasıl giderebiliriz diye düşündük. Önce gebelik oluşmaması ile ilgili olarak rahim iç zarında problem olduğu tespit edilmelidir" diye konuştu.

tüp bebek tedavisi gören kadınların yüzde 30'unda embriyonun rahim içine gömülme problemi bulunduğunu, bunun tedavinin başarısını etkileyen en önemli unsurlardan biri olduğunu söyleyen Gürgan, gebelik aşışı olarak da adlandırılan tedavi ile daha önce tüp bebek tedavisinde 2-3 uygulamaya rağmen gebelik oluşmayan, rahim içi kalınlığı artmayan ve rahim içinde gömülme problemi olduğu testlerde saptanan hastaların yüzde 43'ünde başarı elde edildiğini vurguladı. Gürgan, gebelik aşısının yan etkisi olmadığını

ifade ederek, laboratuvarda elde edilen, gebelik aşısı olarak da adlandırılan sıvının, embriyoların yerleştirileceği günden bir gün önce veya aynı gün rahim içine verildiğini, bu işlemin, rahim içini, transfer edilecek embriyonun gömülmesine uygun hale getirdiğini anlattı. Gürgan, bu yöntemde daha sağlıklı gebelik oluşacağı için düşüklerin de önlenebildiğini açıkladı.

Tedavi yönteminin Türkiye'de de denendiğini ve yapılan denemelerde başarılı sonuçlar alındığını dile getiren Gürgan, gebelik aşısı öncesinde yüzde 8-10 olan tedavide başarı şansının, yüzde 40'ın üstüne çıkarılabildiğini vurguladı.

Bu arada gebelik aşısı yöntemiyle ikiz çocuk sahibi olan Sakine-Ergün Dere çifti 6 yıldır bebek sahibi olmak istediklerini söyleyerek, bu yöntemi herkese tavsiye ettiklerini belirtti. Sakine Dere, "Başka yerde 3 defa tüp bebek uygulaması yapıldı. Tavsiye üzerine buraya geldim. Burada tetkiklerim oldu. Yumurta toplama esnasında rahim duvarı tırtıklaması oldu kanlanma olsun diye. Transfer zamanı aşıyla birlikte atıldı embriyolar. Normal hayatıma devam ettim. 12 gün sonra pozitif olarak sonuç aldım. Şu an

47 günlük 2 tane Efe ve Ege isminde 2 oğlum var" dedi.
Çocuk Sahibi Olamayanların Yeni Umudu Gebelik Aşısı başlıklı ve Türkiye, Yunanistan ve Fransa'dan bilim adamlarının uyguladığı bilimsel bir yöntem çocuk sahibi olamayanlara umut oldu. tüp bebek tedavisinde 'gömülme' sorunu, gebelik aşısı yöntemi ile aşılacak. özetli haberi okudunuz.

Çocuk Sahibi Olamayanların Yeni Umudu Gebelik Aşısı

Yunanistan Girit Üniversitesi Üreme Tıbbi Başkanı Prof. Dr. Antonis Magkrigiannakis, Paris ATD Genetik Araştırma Geliştirme Laboratuvarından Prof. Dr. Moncef Benkhalifa ve Prof. Dr. Timur Gürgan'ın beraber düzenlediği basın toplantısında gebelik aşısı olarak adlandırılan, çocuğu olamayanlar için yeni bir umut olacak bilimsel çalışma tanıtıldı. Prof. Dr. Gürgan, tedavide amacın kadının kendi özel kan hücrelerinin kullanılması ile rahim içinde embriyonun gömülmesini sağlayacak maddelerin elde edilmesi

olduğunu söyleyerek, tedavinin yapılabilmesi için gerekli olan işlemler hakkında bilgi verdi. Gürgan, "Her şeyi iyi görünen çiftler de bazen çocuk sahibi olamıyor. Bilimsel olarak eksikliği nasıl giderebiliriz diye düşündük. Önce gebelik oluşmaması ile ilgili olarak rahim iç zarında problem olduğu tespit edilmelidir" diye konuştu.

tüp bebek tedavisi gören kadınların yüzde 30'unda embriyonun rahim içine gömülme problemi bulunduğunu, bunun tedavinin başarısını etkileyen en önemli unsurlardan biri olduğunu söyleyen Gürgan, gebelik aşışı olarak da adlandırılan tedavi ile daha önce tüp bebek tedavisinde 2-3 uygulamaya rağmen gebelik oluşmayan, rahim içi kalınlığı artmayan ve rahim içinde gömülme problemi olduğu testlerde saptanan hastaların yüzde 43'ünde başarı elde edildiğini vurguladı. Gürgan, gebelik aşısının yan etkisi olmadığını

ifade ederek, laboratuvarda elde edilen, gebelik aşısı olarak da adlandırılan sıvının, embriyoların yerleştirileceği günden bir gün önce veya aynı gün rahim içine verildiğini, bu işlemin, rahim içini, transfer edilecek embriyonun gömülmesine uygun hale getirdiğini anlattı. Gürgan, bu yöntemde daha sağlıklı gebelik oluşacağı için düşüklerin de önlenebildiğini açıkladı.

Tedavi yönteminin Türkiye'de de denendiğini ve yapılan denemelerde başarılı sonuçlar alındığını dile getiren Gürgan, gebelik aşısı öncesinde yüzde 8-10 olan tedavide başarı şansının, yüzde 40'ın üstüne çıkarılabildiğini vurguladı.

Bu arada gebelik aşısı yöntemiyle ikiz çocuk sahibi olan Sakine-Ergün Dere çifti 6 yıldır bebek sahibi olmak istediklerini söyleyerek, bu yöntemi herkese tavsiye ettiklerini belirtti. Sakine Dere, "Başka yerde 3 defa tüp bebek uygulaması yapıldı. Tavsiye üzerine buraya geldim. Burada tetkiklerim oldu. Yumurta toplama esnasında rahim duvarı tırtıklaması oldu kanlanma olsun diye. Transfer zamanı aşıyla birlikte atıldı embriyolar. Normal hayatıma devam ettim. 12 gün sonra pozitif olarak sonuç aldım. Şu an

47 günlük 2 tane Efe ve Ege isminde 2 oğlum var" dedi.
Çocuk Sahibi Olamayanların Yeni Umudu Gebelik Aşısı başlıklı ve Türkiye, Yunanistan ve Fransa'dan bilim adamlarının uyguladığı bilimsel bir yöntem çocuk sahibi olamayanlara umut oldu. tüp bebek tedavisinde 'gömülme' sorunu, gebelik aşısı yöntemi ile aşılacak. özetli haberi okudunuz.

eski dostlarımdan kimse var mı acaba buralarda.. Hepinizi çok özledimmmmmmmmmmmm

Son düzenleme:
arkadaşlar yarımcı olur musunuz bu değerleri yorumlayabilir misiniz?
MAKROSKOPİK: volüm:2.2/ml renk: beyaz ph:8 vizkozite:+ likefaksiyon:20 dk MİKROSKOPİK:1 ccdeki spermatoza:89m. total permatoza:195.800.000 ileri hareketli:%27 yerinde hareketli:%35 hareketsiz:%38 KRUGER SONUÇLARI İSE: miktar: 2.2 cc spermatozoa/cc:89m. motilite:%27 motilite karekteri:3 sayılan spermatozoa sayısı:200 normal:%4 baş defekti:%69 boyun defekti:%16 kıuyruk defekti:%7 sonuçları yorumlayabilir misiniz değerler çok mu kötü.. 15 aylık evliyim çocuk düşünüyoruz..

benide ekleyin arkadaşlar eşimin sperm düşüklüğünden dolayı olmadı eşim sürekli keçi boynuzu ve incir tüketti aşılama sonucu bekliyom

arkadaşlar meraba bi kaç aydır sizi takip ediyorum artık bende katıldım aranıza yeni uye oldum vee bende anne olmak istiyorum allah izin verrirse eşim hakkında bil vereyim eşimde sayı oldukca iyi sadece hareketsizlik sorunu var 4 aydır ilaç kllanıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…