Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
papatyacım canım bu bizler için bir sınav böyle düşünme lütfen.zor bi durum allah kimseye vermesin şöyle düşün doğup sağlıksız yada hayırsız olsaydı.rabbim bizim hayrımız için bazı şeyleri erteliyor.sınav ediyor kulum isyan ediyormu diyor.ama sabredenler hep kazanıyor sende kazanacaksın sabret biraz.nasılsa karnına konuverdiyse önceden yine konuverir işallah.çok şükür haline ne ümitsizler var,ya hiç ümidin olmasaydı,demekki çok kişiden daha şanslısın.rabbim en kısa zamanda nasip etsin.

papatyacım canım bu bizler için bir sınav böyle düşünme lütfen.zor bi durum allah kimseye vermesin şöyle düşün doğup sağlıksız yada hayırsız olsaydı.rabbim bizim hayrımız için bazı şeyleri erteliyor.sınav ediyor kulum isyan ediyormu diyor.ama sabredenler hep kazanıyor sende kazanacaksın sabret biraz.nasılsa karnına konuverdiyse önceden yine konuverir işallah.çok şükür haline ne ümitsizler var,ya hiç ümidin olmasaydı,demekki çok kişiden daha şanslısın.rabbim en kısa zamanda nasip etsin.

amiiiiiiiinnn aminnn inş inş:Saruboceq::Saruboceq:

merhaba arkadaşlar
ben daha öncede yazmıştım
eşimde harektsizlik problemi var
ilişkiden önce kahve sperm harektliliğini arttırır diye duydum
bilginiz varmı türk kahvesimi nescafemi biliyormusunuz
birde ben preseed siparişi verdim
umarım hepimiz güzel haberler alırız

hepinize çok teşekkür ediyorum kızlar.bugün dr a gittim.rahimde yapışıklık falan yokmuş.kürtajdan sonra olabilir dedi böyle düzensizlikler.bazı testler istedi haftaya çarşamba çıkacakmış.
bugün nereye gitsem,nereye yüzümü dönsem hep ya bir hamileyle yada yeni doğmuş bir bebekle karşılaştım.hastanede ağlamamak için zor tuttum kendimi.bebeğimin kalbinin durduğunuda yine o hastanede öğrenmiştim.kötü oldum çok.
eve geldim kürtaj öncesi bebeğimin usg resimlerine baktım baktım ağladım.
bu negatifin ardından eski kaybımın acısı yeniden dirildi sanırım.
düşünüyorum ..
yaşamayı istemiyorum ben..
çok yoruldum..
hiçbir sebebim kalmadı artıkkk..
herkesin bir yavrusu var benim hiçbişeyim yok..elimdekinede sahip çıkamadım zaten..
kaybetmeseydim 5 aylık olacaktı..
bıktım bu hayattannn..
doğru yol nedir neresidir göremiyorum..
çıkmazdayım..

ay canımmmm..hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz...bir evlada hasretiz hepimiz ...şu mübarek günlerde çok çok dua edelim...Allah kucağımızı boş bırakmasın inşallhhh....

hepinize çok teşekkür ediyorum kızlar.bugün dr a gittim.rahimde yapışıklık falan yokmuş.kürtajdan sonra olabilir dedi böyle düzensizlikler.bazı testler istedi haftaya çarşamba çıkacakmış.
bugün nereye gitsem,nereye yüzümü dönsem hep ya bir hamileyle yada yeni doğmuş bir bebekle karşılaştım.hastanede ağlamamak için zor tuttum kendimi.bebeğimin kalbinin durduğunuda yine o hastanede öğrenmiştim.kötü oldum çok.
eve geldim kürtaj öncesi bebeğimin usg resimlerine baktım baktım ağladım.
bu negatifin ardından eski kaybımın acısı yeniden dirildi sanırım.
düşünüyorum ..
yaşamayı istemiyorum ben..
çok yoruldum..
hiçbir sebebim kalmadı artıkkk..
herkesin bir yavrusu var benim hiçbişeyim yok..elimdekinede sahip çıkamadım zaten..
kaybetmeseydim 5 aylık olacaktı..
bıktım bu hayattannn..
doğru yol nedir neresidir göremiyorum..
çıkmazdayım..

bebek kaybetmek nedir iyi bilirirm,Allah kimseye vermesin.şimdi iki tane yavrum var ama ilk göz ağrımın acısı hala yüreğimde.üstelik daha 5 haftalık hamileydim ama acısı çok büyük oldu işte.canım sende toparla kendini çünkü hayat devam ediyor.benim 3 yıl oldu hala nisanda doğacaktı deyip her nisan ayında kahroluyorum.30 ağustosta öğrenmiştim onun bize veda ettiğini sanki hayatım orada takıldı kaldı.çok zor biliyorum ama yeni bebeğin için ayakta kalman şart.İnşallah geçecek bu günler.

merhaba arkadaşlar
kahve hakkında pek bilgim yok ama preseed siizn için iyi bir karar...
çünkü sayınız iyi presed sayesinde belki spermler daha hızlı olurlar...
inş işe yarar canım...

kahve hakkında pek bilgim yok ama preseed siizn için iyi bir karar...
çünkü sayınız iyi presed sayesinde belki spermler daha hızlı olurlar...
inş işe yarar canım...

sağol fadikcim cevabın için teşekkür ederim
umarım hepimizin gönlündeki olur

canım lütfen kendine böyle acı çektirme hepimiz aynıyız benimde bebeğim yok hatta olup olmayacagı bile meçhul sakın olanada sahip çıkmadım değipte kendini yıpratma sen elinden geleni yaptın ama allahım bukadar laik gördü demekki canım bende aynen hep hamile hep bebek görüyorum napalım allahım bizlerede nasip etsin kucaklarımızı boş bırakmasın...amin

amin canım amin..
rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın..

hayırlı gunler kızlar..
papatya rabbım ısyandan hepımızı muhafaza etsın..bızım ıcın ser gorunen seylerın sonunda mutlaka bır hayır murad edılmıstır.rabbım bızı annemızden babamızdan herkezden cok sever ve gozetır.hakkımızda mutlaka hayırlı olanı nasıp eder.yeterkı bız sabırla sonun selamet olmasını bekleyelım..
peygamberımız hanı musrıklerden kacarken ebubekır efendımızle bır magaraya sıgınmıstı ya..orada ebubekır efendımız cok telaslanıp aglamaya baslamıstı..peygamberımız neden oldugunu sordugunda ebubekır efendımız;ya rasulallah magaranın onundeler.benım canım sana kurban olsun.kurtulamıcaz.sana bır zarar gelmesınden korkuyorum buyudu..okadar caresızlerdıkı..oysa peygamberımız ona soyle buyurdu;mahzun olma...ALLAH bızımle beraberdır... ben ve sabırla bekleyen butun arkadaslarım.cok daraldıgımda dusundugum bu olayı tesellı olur belkı dıye sızınlede paylasayım ıstedım..
ne kadar caresızde kalsak rabbım elbet bır cıkıs yolu nasıp edecektır ınsaallah..

canım yazdıkların beni çok etkiledi..gözyaşlarımı tutamadım..
rabbim bizi annemizden babamızdan çok sever değilmi gerçekten?
bunu düşününce içim ürperdi birdenn..
sanki rabbim varlığını bir kez daha hissettirdi bana..
çok sağol fatımacım..yazan ellerine sağlık..
dar zamanlarımda hep bu anlamlı hikayeyi hatırlamaya çalışacağım inşallah.

herkese hayırlı hafta sonları tedavıde olan arkadaslara Rabbım ınsallah tedavılerını pozıtıfle sonuclandırır fadık ınsallah lekelenmen gecmıstır sayfaları okuyamadım bu aralar cok gıremıyorum ınternete cok yorgun hıssedıyorum kendımı hep uyumak ıstıyorum ınsalah Allahın ıznıyle bebegın hep senınle olucak canım dun eltımdeydım onunda 9 ay kanaması olmus hıc progestan bıle kullanmamıs doktorlar eve gıt uzan bır ay sonra gel dıyormus cok sukur oglu 4 yasında Rabbım ol dedıkten sonra hıc bır sey manı olamaz benımde ara ara pembe akıntım gelıyor cok sukur kalp atısları var Allahım kımseye yoklugunu gostermesın ....PAPATYA bılıyorum uzuluyorsun fakat bızler sabırlı olacagız boyle durumlarda Rabbımızden daha cok ısteyıp dua edecegız hayırlı zamanı bız bılemeyız bende test yapardım test pozıtıfı gorur bır kac saat sonra kanama baslardı doktor zayıf gebelık derdı okadar aglardımkı bunu kımseye anlatamazdım hep kendımı suclardım suan asılama ıle hamıleyım bazen ınanamıyorum ama sunu bılıyorum hayırlı zamanı demekkı sıdıymıs dıyorum Rabbım yardımcın olsun ınsallah tez vakıtte yavruna kavusursun

rabbim kimseyi evlatsız bırakmasın..
inşallah sende sağlıkla kavuşursun yavruna..

canım tam geçmesede eskisine bakınca rengi baya açık...
2 gün önce hafif koyulaştı şimdi yine açıldı...
evet canım 9 ay kanaması olanalr bile varmış...
şuan benimki çok hafif eğer bir değişiklik olmasa dr bundan korkma demişti...
hayırlısı canım...
ben elimden geleni yapıyorum takrir alllah a kalmış...

papatyacım şuan çok üzgünsün bu yüzden böyle düşünüyorsun...
zaman sonra sende düşündüklerinin yanlış olduğunu anlayacaksın...
rabbim sabır versin ....
allah ardımcın olsun canım...

sağol canım..
amin hepimizin inşallah.
: :Saruboceq:

canım benim yaa,niye böyle yazmışsın bak benide ağlattın şimdi.zaten dokunsalar ağlıyacak gibiydim ve bıraktım kendimi bi güzel ağlıyorum.ağlama ,üzülme diyolar ama ağlamayınca daha kötü oluyorum.rabbim günah yazmaz inş napim tıtamayıp ağlıyorum.kadın doğumculardan nefret ediyorum artık çünkü herkes karnındaki bebeşini kontrole getiriyo bense neden adet olmadım acaba diye gidiyorum.ağlaya ağlaya geliyorum.biliyorum ağlamak çere değil ama tutamıyorum.offf ya offf offf offffffffffffffffffff.sabır Allahım sabır..la ilahe illa ente süphane inni küntü minezzalimin..

aynen canım yaa..
adet oamayıp kendini hamile sanmak da çok kötüymüş.
dr da üstüne üstlük beni hamile sandı.rahim zarı çok kalın,akıntınızda var,gebe olabilirsiniz dedi.
hamile olmadığım kan testiyle doğrulandığı halde,dr un böyle konuşması bile beni mutlu etti..
komik ve dramatik..değilmi?
kendime acıyorum..

evet biliyorum canım bir sınav..
ama elimde değil..
an geliyor sabredemiyorum..
rabbim günah yazmasın.
hepimize sabır versin..

ay canımmmm..hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz...bir evlada hasretiz hepimiz ...şu mübarek günlerde çok çok dua edelim...Allah kucağımızı boş bırakmasın inşallhhh....

inan hepimize çok dua ediyorumm..
amin canım..

bebek kaybetmek nedir iyi bilirirm,Allah kimseye vermesin.şimdi iki tane yavrum var ama ilk göz ağrımın acısı hala yüreğimde.üstelik daha 5 haftalık hamileydim ama acısı çok büyük oldu işte.canım sende toparla kendini çünkü hayat devam ediyor.benim 3 yıl oldu hala nisanda doğacaktı deyip her nisan ayında kahroluyorum.30 ağustosta öğrenmiştim onun bize veda ettiğini sanki hayatım orada takıldı kaldı.çok zor biliyorum ama yeni bebeğin için ayakta kalman şart.İnşallah geçecek bu günler.

inşallah canım inşallah öyle olur bu günler geçer..
evin balkonundan parkta oynayan minicik erkek çocuklarına bakarken kahroluyorum.
benim bebeğim nasıl olacaktı acaba diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi..
doğru olmadığını biliyorum düşündüklerimin.

yeri geliyor eşim bile anlamıyor beni..
benim gibi hissetmesi imkansız..
hissetmemesi normal..aslında..
ben bir parçamı kaybettim..kendi kendimin bir parçasını..
ve yerine bebeğimin kardeşi gelmediği müddetçe acım diri kalacak.
herkese herşeye karşı öyle kızgınım..
kendimi hep yalnız hissediyorum..

Son düzenleme:
Papatyaa...üzme kendini artık arkadaşım..
bu stresin sana vereceği tek sey yeniden hamile kalmanı olumsuz yönde etkilemesi...
RABBİM isterse hemen olur...yine RABBİM isterse hemen oyk olur..olay bu kadar aslında..
Üzülme demek kolay biliyorum, özellike benm gibi ihiç anne olabilme ihtimalinin yanından bile gecemeyen biri için ama anlamaya calışıyorum seni ve daha sakin olup kafanı başka şeylere yoğunaştırmaya calış...

eşim beni anlamıyor demişisn ya..
bak bi örnek vereyim sana bi sneinki değil bir çok erkek öyle diyebilmek için...
tüp bebek için dosya catırmaya gittiğimzde biriyle tanıştım orda.. tüp bebek yaptırmış ama 4-5 haftalıkken düşmüş..hatta o anda düşüyormuş daha..onun için gelmiş..ama nasıl metanetli maşALLAH.... konuştuk gayet güzel seyler anlattı bana.. tavsiyelrde bulundu... bende düşürüyorum işte nasip olmayınca olmuyor 12 gün sonunda positifi görünce cok sevinmişitk oysa falan dedi.... tüp bebeğin sıkıntısı kalp atışını duymakla bitmiyor 9 ay telaştasın sürekli falan dedi... a,ma hakaten büyük bir olgunlukla vah tüh demiyor hiç.. 25 yaşındaymış kapalı dilinden ALLAH lafını bırakmayan bi kız...

Neyse işte bunu anlattım eşime hayran kladım metanetine dedim... ben olsam yıkarım dünyayı heralde zor buldum tez kaybettim diye dedim... :KK43:( ( ki malesef soğukkanlı olabilecgimi sanmıyorum sana stres yapma desem de ))
eşim ne dedi Papatya biliyor musun ... "ilk tüp bebk denemsi değildir, daha öncede yaşadığı için alışmıştır " dedi... kafasında bişey kırmamak için zor tuttum kendimi... annelik nedir bilmez, bilemez tahmin bile edemzler..
oyüzden kıza eşine papatyam ..

merhaba arkadaşlar
kahveyle olaydı ben şimdiye hamileydim canım..
genelde nasıldır bilemem ama biz her akşam kahve içeriz harekt oldukça düşük spermlerde

kahveyle olaydı ben şimdiye hamileydim canım..
genelde nasıldır bilemem ama biz her akşam kahve içeriz harekt oldukça düşük spermlerde

canım valla ne bileyim duyduğum herşeye acaba olabilirmi diyorum
bizim hareketlilik %13 çıktı
doktor ilaç falan verdi ama bakalım kısmet
canım sizin harektlilik kaç
sayıda probleminiz varmı
ben anneliğin yanından blile geçemicem demişin çok üzüldüm

Yok Ronyacım gecemiycem dedim... henüz gecememiş biri olarak dedim, ya da demek istedim yanlış mı yazdım ki acep bi bakıp düzelteyim ...

sayı cok az....yok denecek kadr az..
harekette %2 canım..oda nereye hareketleniyo bilmiom..saga mı solamı ilerimi yerinde mi mechul :KK43:((

Yok Ronyacım gecemiycem dedim... henüz gecememiş biri olarak dedim, ya da demek istedim yanlış mı yazdım ki acep bi bakıp düzelteyim ...

sayı cok az....yok denecek kadr az..
harekette %2 canım..oda nereye hareketleniyo bilmiom..saga mı solamı ilerimi yerinde mi mechul :KK43:((

canım sıkma canını
en azından azda olsa sperm varmış
tüp bebek denedinizmi hiç
umarım bebiş gelir canım :Saruboceq:

Papatyaa...üzme kendini artık arkadaşım..
bu stresin sana vereceği tek sey yeniden hamile kalmanı olumsuz yönde etkilemesi...
RABBİM isterse hemen olur...yine RABBİM isterse hemen oyk olur..olay bu kadar aslında..
Üzülme demek kolay biliyorum, özellike benm gibi ihiç anne olabilme ihtimalinin yanından bile gecemeyen biri için ama anlamaya calışıyorum seni ve daha sakin olup kafanı başka şeylere yoğunaştırmaya calış...

eşim beni anlamıyor demişisn ya..
bak bi örnek vereyim sana bi sneinki değil bir çok erkek öyle diyebilmek için...
tüp bebek için dosya catırmaya gittiğimzde biriyle tanıştım orda.. tüp bebek yaptırmış ama 4-5 haftalıkken düşmüş..hatta o anda düşüyormuş daha..onun için gelmiş..ama nasıl metanetli maşALLAH.... konuştuk gayet güzel seyler anlattı bana.. tavsiyelrde bulundu... bende düşürüyorum işte nasip olmayınca olmuyor 12 gün sonunda positifi görünce cok sevinmişitk oysa falan dedi.... tüp bebeğin sıkıntısı kalp atışını duymakla bitmiyor 9 ay telaştasın sürekli falan dedi... a,ma hakaten büyük bir olgunlukla vah tüh demiyor hiç.. 25 yaşındaymış kapalı dilinden ALLAH lafını bırakmayan bi kız...

Neyse işte bunu anlattım eşime hayran kladım metanetine dedim... ben olsam yıkarım dünyayı heralde zor buldum tez kaybettim diye dedim... :KK43:( ( ki malesef soğukkanlı olabilecgimi sanmıyorum sana stres yapma desem de ))
eşim ne dedi Papatya biliyor musun ... "ilk tüp bebk denemsi değildir, daha öncede yaşadığı için alışmıştır " dedi... kafasında bişey kırmamak için zor tuttum kendimi... annelik nedir bilmez, bilemez tahmin bile edemzler..
oyüzden kıza eşine papatyam ..

evet herşey allahın takdiri..
tabbiiki veren de o alan da..

eşim bunun üzerinden zaman geçti diye acısı hafifledi zannediyo herhalde..
hastaneye gittiğimde heryerde hamileler ve bebekler gördüm,çok üzüldüm diyorum..
adam öküz öküz yüzüme bakıyo yaa..:eek:klava:
gel de sinirlenme..
yok yok bu erkekler hep aynı..
ben ki eşime duygusal derdim hep,duygusuzun önde gideni çıktı adam..

desteğin için çok sağol canımm..
okulların açılmasına birkaçgün kaldı..kendimi toparlarım herhlade..inşallah yanii..
rabbim sanada banada,buradki isteyen bütün arkadaşlarımada sağlıklı bebeler nasip etsin inaşşalhh..
hamişşllerimizede kucağına sağlıkla alabilmeyi..

slm,

papatyacim insallah daha iyi olacaksin canim, kocalar hep ayni ama unutulmuyo biyerlerde her zaman kaliyo o uzuntu.kanayan yaraya tuz basmak degil niyetim sakin yanlis anlasilmasin ama 24haftalik olduk ama ilk dusugumu dusunuyorum bazen ve hala uzulup aglayabiliyorum, o benim ahirette kavusacagim melegim
allah yardimcin olsun, herkese saglikli hayirli evlatlar nasip etsin

slm kızalr nasılsınız bakalım

yetercim nerden yazıyorsun?
yeğenlerinmi geldi yoksahihoyyyt

papatyacım
boş ver erkleri...
ben eşimin duygusuzluklarını yazsam ooo buralara sığmaz....
erkekler hiç bir zaman bizi anlayamaz...
anne olmakla baba olmakta çok çok farklı şeyler...
inş. zamanla daha iyi olursun canımopuyorumnanaktan

X