Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba kızlar, ben yaklasık 6 aydır bu forumu misafir olarak takip ediyordum. Son dönemde yaşadığım güzel gelişmeleri sizlerla paylaşmak ve belki umut olmak için siteye üye olmaya karar verdim. 2 yıllık evliyim ve 6 ay kadar önce bebek yapmaya karar verdik. Hamilelik öncesi testlerimiz yaptırdık ve eşimin sperm sonuçları ile yıkıldık. Sperm sayısı normal olmasına karşın hareketliliği birz düşük ve morfolojisi %0 dı. Bunun üzerine internette araştırmalara başladım ve o günlerde bu forumla tanıştım. Burada okuduğum herşeyi denedik.. Keçiboynuzu kürü, zeytinyağında incir, çeşit çeşit vitaminler, Proxeed plus, aktarlardan macunlar vs.. Nisan ayında tekrar sperm testi yaptırdık ve morfoloji sonucu yine %0 dı. 2 hafta sonra farklı bir merkezde sperm testini tekrarladık, bu sefer sonuç %1 oldu. Bu sonuçlar doğrultusunda bir ürolağa gittik, ürolog kesinlikle morfolojiye takılmamamız gerektiğinden, morfoloji sonucu çok kötü olup 2, 3 tane çocuğu olan hastaları olduğundan bahsetti ve bizi rahatlattı. Bir sonraki ay Predictor Ovulasyon Testi ile yumurtlamamı takip ettik ve su an 7 haftalık hamileyim ve geçen hafta bebeğimin kalp atışlarını duydum :)) Şu an gittiğm doktoruma geçmişimizi anlattım ve morfoloji sorunundan dolayı düşük riskim olup olmadığını sordum. Böyle bir şeyin çok saçma olduğunu, yaşanan düşüklerin sperm morfolojisi ile alakalı olmadığını, sperm ve yumurta birleşiminde doğan kromozom problemleri sonrası düşüklerin yaşandığını ve endişe etmemem gerektiğini söyledi. Umarım bebek isteyen herkesin en kısa zamanda dilekleri gerçekleşir.

hayırlı olsun arkadaşım sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inş.
darısı burda bekleyen bütün kardeşlerimin başına
mucizeler her zaman var bunu bi kez daha görmiş olduk

kızlar herkese hayırlı gunler..herkez ıyıdır umarım..
tulıncım sen kafaya takma onları.valla ne kadar ozverılı davransan bır okadar fazlasını ıstıyorlar..
enıkazya benım adet sancıları hepten belırgınlestı.ben ıs yapmaya basladım bıle.zaten ıkı gun zor dınlendım.cok canım sıkıldı.kısmet artık napalım.hayırlısı boyle ımıss...

adet belirtileriyle hamişlik belirtileri ilk zamanda aynı oluyo
sen yinede fazla iş yapıp kendini yorma canım dikkatli ol
kısmet işi bu hiç belli olmaz belkide bebğin seninledir
ki inş. öyledir.

canım allah razı olsun..dusunup tesellı etmen bıle benı cok mutlu ettı..aslında soyledıgın dogru.hernekadar umutsuz olsakta dıkkat etmek lazım..tedbır bızden taktır mevladan..
senınde bebıs ıyı deılmı canım..cınsıyet bellı olmadımı daha..meraklandırıyordur sızlerı..rabbım saglıkla kucagına almayı nasıp etsın..cınsıyet onemlı deıl tabıkı..opuyorumnanaktan
adet belirtileriyle hamişlik belirtileri ilk zamanda aynı oluyo
sen yinede fazla iş yapıp kendini yorma canım dikkatli ol
kısmet işi bu hiç belli olmaz belkide bebğin seninledir
ki inş. öyledir.

canım allah razı olsun..dusunup tesellı etmen bıle benı cok mutlu ettı..aslında soyledıgın dogru.hernekadar umutsuz olsakta dıkkat etmek lazım..tedbır bızden taktır mevladan..
senınde bebıs ıyı deılmı canım..cınsıyet bellı olmadımı daha..meraklandırıyordur sızlerı..rabbım saglıkla kucagına almayı nasıp etsın..cınsıyet onemlı deıl tabıkı..opuyorumnanaktan

sağol canım iyi çok şükür henüz belli olmadı daha göstermiyo benimki
sağlıklı olsunda dediğin gibi hiç farketmiyo ama insanda merak ediyo valla
bu haftasonu gidicem tekrar bakalım açıcakmı bu sefer

eyvahedigeldismileselam kızlar

ben size bişe danışıcam

ben bu ay buhar yaptım burdaki tarife göre adetimin 12.12.14.15. günleri yapıp ilişki oldu 18. günde ilşki oldu buhar yaptıktan sonra da preset kullandım bugün sabah namazını kılmak için hazırlanırken peceteye kırmızı bi kan parcası ama cok küçük elimle bastırdım kan oldu pecete bugün adetimin 19. günü kızlar sizce bu ney ben anlıyamadım

benim aklıma 2 şey geliyo
ya olgunlaşmadan bebek düştü mafoldumben
yada halen yumurtluyomuyum
kızlar bana yardım edin sabahtan beri kafamda

Merhaba kızlar, ben yaklasık 6 aydır bu forumu misafir olarak takip ediyordum. Son dönemde yaşadığım güzel gelişmeleri sizlerla paylaşmak ve belki umut olmak için siteye üye olmaya karar verdim. 2 yıllık evliyim ve 6 ay kadar önce bebek yapmaya karar verdik. Hamilelik öncesi testlerimiz yaptırdık ve eşimin sperm sonuçları ile yıkıldık. Sperm sayısı normal olmasına karşın hareketliliği birz düşük ve morfolojisi %0 dı. Bunun üzerine internette araştırmalara başladım ve o günlerde bu forumla tanıştım. Burada okuduğum herşeyi denedik.. Keçiboynuzu kürü, zeytinyağında incir, çeşit çeşit vitaminler, Proxeed plus, aktarlardan macunlar vs.. Nisan ayında tekrar sperm testi yaptırdık ve morfoloji sonucu yine %0 dı. 2 hafta sonra farklı bir merkezde sperm testini tekrarladık, bu sefer sonuç %1 oldu. Bu sonuçlar doğrultusunda bir ürolağa gittik, ürolog kesinlikle morfolojiye takılmamamız gerektiğinden, morfoloji sonucu çok kötü olup 2, 3 tane çocuğu olan hastaları olduğundan bahsetti ve bizi rahatlattı. Bir sonraki ay Predictor Ovulasyon Testi ile yumurtlamamı takip ettik ve su an 7 haftalık hamileyim ve geçen hafta bebeğimin kalp atışlarını duydum :)) Şu an gittiğm doktoruma geçmişimizi anlattım ve morfoloji sorunundan dolayı düşük riskim olup olmadığını sordum. Böyle bir şeyin çok saçma olduğunu, yaşanan düşüklerin sperm morfolojisi ile alakalı olmadığını, sperm ve yumurta birleşiminde doğan kromozom problemleri sonrası düşüklerin yaşandığını ve endişe etmemem gerektiğini söyledi. Umarım bebek isteyen herkesin en kısa zamanda dilekleri gerçekleşir.

angelico hayırlı olsun senin adına çok sevindim...
paylaştığın içinde teşekkür ederim..
böyle haberleri duymak bana umut veriyor..
inşşaallah Rabbim bizlerede nasip eder...

tulıncım sen kafaya takma onları.valla ne kadar ozverılı davransan bır okadar fazlasını ıstıyorlar..
enıkazya benım adet sancıları hepten belırgınlestı.ben ıs yapmaya basladım bıle.zaten ıkı gun zor dınlendım.cok canım sıkıldı.kısmet artık napalım.hayırlısı boyle ımıss...

fatıma;
inşaallah adet sancısı değildir...
canını şimdiden sıkma...
hayırlısı olur inşaallah...

fadik aymes fatıma sağolun kızlar..
çok canım sıkıldı huyunu bildiğim halde yine de kabullenemiyorum..
eşime anlattım akşam inadına kal 15 gün dedi..
ama bu ay boşa geçmesin diye kalamam..

angelico Allah tamamına erdirsin canım..
sağ salim kucağına da al inş..

aleyna kafana takma canım..
dediklerinin her ikisi de olabilir..
oluruna bırak vücudunu dinleme..
stres yaptıkça iş daha da zorlaşıyor..
inş faydası olmuştur..

ben size bişe danışıcam

ben bu ay buhar yaptım burdaki tarife göre adetimin 12.12.14.15. günleri yapıp ilişki oldu 18. günde ilşki oldu buhar yaptıktan sonra da preset kullandım bugün sabah namazını kılmak için hazırlanırken peceteye kırmızı bi kan parcası ama cok küçük elimle bastırdım kan oldu pecete bugün adetimin 19. günü kızlar sizce bu ney ben anlıyamadım

cnm geç yumurtluyorsan eğer yumurtan çatlamıştır
ama yerleşme kanaması olamaz mı aleyna? adetine ne kadar var cnm

canım kendini bbırakma hemen...
sen yinede dikkat et...
devamlı yatmasanda ağır iş yapma...
hayırlısı artık adet zamnı gelmeden anlayamayız...

ben size bişe danışıcam

canım düşük olduğunu sanmıyorum öğle bebek tutunup hemen düşmez...
eğer tutunmuş olsa bile 1 kaç günde öğle gözle görülecek birşey olmaz...
nedenini bende anlamadım ama hayırlısı artık...
adetini bekleyelim bakalım...

öncelikle hoşgeldina.s.
demek bizi takip ediyorsun böyle bilmediğimiz ne kadar çok arkadaş vardırboshayallersmile
senin adına çok sevindim rabbim tamamına erdirsin...
bunları biizmle paylaştığın içinde çok sağol...

inş faydası olmuştur..

canını sıkma boşver eşinin tarzınada bayıldım iyi demiş valla kal 15 gün inadına diye tam bana göre bi hareket biri bişey yapma derse inadına yapasım geliyo

merhaba kızlar bir şey soracam benim eşimin de sperm sayısında düşüklük var doktorlar 3 aydan önce tedavi sonuç vermez dediler ( ilaç falan verdiler) ama normal hastanedeki ile özel de yaptırdığımız spermiogram testin sonuçları farklı çıktı. ilk testte 3 milyon dediler.siz de nasıl oldu sayıdaki artış en az kaç gün sonra fark ettiniz.

inş faydası olmuştur..
tülincim aslında öyle yapsam daha iyiydi ama dayanamadım bugün dr gittim oda benden kan testi istedi kis yok ama yumurta da yok dedi İNŞALLAH yaptıklarım işe yaramıştır
yarın sonucu alıcam artık hayırlısı
cnm geç yumurtluyorsan eğer yumurtan çatlamıştır
ama yerleşme kanaması olamaz mı aleyna? adetine ne kadar var cnm
turkuazcım bende onu düşündüm ama dr yumurta gözükmüyo dedi bende anlamadım yani adetimin bugün 19. günüm 28günde bi adet olurum daha adetime var yani 10güne yakın var canım

canım kendini bbırakma hemen...
sen yinede dikkat et...
devamlı yatmasanda ağır iş yapma...
hayırlısı artık adet zamnı gelmeden anlayamayız...

canım düşük olduğunu sanmıyorum öğle bebek tutunup hemen düşmez...
eğer tutunmuş olsa bile 1 kaç günde öğle gözle görülecek birşey olmaz...
nedenini bende anlamadım ama hayırlısı artık...
adetini bekleyelim bakalım...

öncelikle hoşgeldina.s.
demek bizi takip ediyorsun böyle bilmediğimiz ne kadar çok arkadaş vardırboshayallersmile
senin adına çok sevindim rabbim tamamına erdirsin...
bunları biizmle paylaştığın içinde çok sağol...

İNŞALLAH düşük deyildir dr benden kan testi istedi bukadar erken cıkarmıki ya bende şaşırdım

X