Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
ben pkosluyum eşimde bi problem yok hatta normalinde üstündeymiş sperm sayısı ama bunlar hiç yormasın arkadaşlar bizi allah verecek oldukdan sonra her şekilde veriyor lalecim çok sevindim senin adına buna mucizeden başka bişey denilemez allah kucağınada almayı nasip etsin inanın her hamile haberi aldığımda içimdeki umut biraz daha artıyo allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.amin

kızlar geldim hep bu sayfayı okudum ama cevap yazmamıştım bugüne kısmetmiş o bunalımlı dönemi bilirsiniz işte .ama şu an hakikaten mucizeyi yaşıyorum darısı bu başlıktaki tüm arkadaşlarıma ümidinizi kaybetmeyin inanınki olmasa bizimki olmazdı morfoloji%1 iken keçiboynuzu kürü ile ancak %2 olmuştu dr ameliyat önerdi denedik ama hiç umudumuz yoktu dr un bile düzelmeyebilirde demişti o yüzden tüp bebek düşünüyorduk ama mucize geldi

41666755gq0.jpg

Canım öncelikle maşallah diyorum. Seni ve eşini tekrar tebrik ediyorum. Sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim. Buraya gelip sevincinizi bizlerle paylaştığın , hikayeni anlatıp bizleri umutlandırdığın için sana kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim canım. :1hug: Bize çok güzel haberler getirdin. Bizi çok mutlu ettin. Umudumuz son günlerde gelen haberlerle doruklara ulaştı. :sm_cool:

Bizim de morfoloji sorunumuz var. Sayı ve hareket normal olmasına karşılık morfoloji kötü olduğu için sonuca ulaşamadık. Kısmet değilmiş demekki. Sizin sadece morfolojide mi sorun vardı? Sayı ve hareket durumu nasıldı canım? Onları da bizimle paylaşırsan seviniriz. Bir fikrimiz olsun. Sayı ve hareket sorunu olan arkadaşlarımız da var ya ondan soruyorum bitanem. Son olarak sigara kullanıyormuydu eşin? Bunu da nerak ediyorum. Morfolojiye etkisi bakımından. Canım çok soru sordum kusura bakma :1rolleyes: Müsait bir zamanında yanıtlarsan sevinirim.

Senin için sakıncası yoksa seni listemize eklemek istiyorum. Bu listede hamişler çoğaldıkça biz çok mutlu oluyor ve umutla doluyoruz. Seni de listemizin en güzel köşesinde görmeyi istiyoruz.a.s.

Uzun bir bekleyişten sonra , tedavinin eşiğindeyken kendi gelen küçük mucizelere bayılıyorum. Ne güzel de sürpriz yapıyorlar anne babalarına.. O zaman başlıyorlar daha şirinliklerine. :emir_bebek: Allah isteyen herkese versin inşallah. Sen meleğine Allahın izniyle , dualarımızla , dualarınla kavuşacaksın inşallah canım. Sorunsuz bir hamilelik geçirmeni diliyorum. Tekrar teşekkürler arkadaşım.

çooooooooook teşekkürler canlarım şu an sonucum geldi bhcg 1500.23 4 haftalık Allahım hepinize yaşatsın bunu en kısa zamanda .Birde eşinizle kesinlikle tartışmayın onuda olacağına inandırın çok zor bir olay belkide buna inanmak bu kadar sorun varken ama bebiş için değmez mi? nevrosky canım bizim sayı en son ameliyat öncesi 33milyon -hareketli%48 i-morfoloji%2 sonuç izoletratozoospermi.
moralinizi bozmayın ben ağladığım günlere üzülüyorum şimdi uykusuz geçirdiğim gecelere bilseydim takmazdım ve daha çok dua ederdim

kızlar bişey sorucam morfolojinin testteki adı ne biliyo musunuz?ben öyle bişey okumadım da

Canım kruger morfolojisi yazar yada baş anomalisi , kuyruk anomalisi, boyun anomalisi diye birşeyler yazabilir. yüzdeli rakamlardır. alt alta toplayınca %100 eder mesela..

çooooooooook teşekkürler canlarım şu an sonucum geldi bhcg 1500.23 4 haftalık Allahım hepinize yaşatsın bunu en kısa zamanda .Birde eşinizle kesinlikle tartışmayın onuda olacağına inandırın çok zor bir olay belkide buna inanmak bu kadar sorun varken ama bebiş için değmez mi? nevrosky canım bizim sayı en son ameliyat öncesi 33milyon -hareketli%48 i-morfoloji%2 sonuç izoletratozoospermi.
moralinizi bozmayın ben ağladığım günlere üzülüyorum şimdi uykusuz geçirdiğim gecelere bilseydim takmazdım ve daha çok dua ederdim

Oleyyyyyyyyyyy beeee:hooray::hooray::teytey::teytey::içelim: a.s.a.s.a.s.:asigim::nazar:

Son düzenleyen: Moderatör:

:hooray::hooray::hooray: Oleyyyyyyy beeeee. :nazar::nazar::nazar: Tescillendi işte. Canım tekrar tebrikler. :sm_cool: Bizler zaten inanıyorduk , hayırlısı diyorduk hep. Ama böyle haberler geldikçe en azından kendimize çok stress yapmayız. daha pozitif düşünürüz. Çok sağol canım.. peki canım sayı 33 milyon demişsin. Bu ml'deki mi yoksa toplam 33 milyon mu? :içelim:

masallah..:hooray::hooray::nazar::nazar:

canlarım çooooooooooook teşekkürler sayı mililitredeki nevrosky toplamdaki sayı 186 milyon az önce gördüm heyecandan bakmamışım

ah eşimde bu yazıları okusada biraz ders alsa olmayacak diye tutturuyo akşam annemlerdeydik kafasını hiç yerden kaldırmadı sorun ondaya onu dert ediyo kendine ayyy benide bunalttığının farkında değil

bizdede eşim beni ikna etmeye uğraşıyodu bana kalsa agustosta tedavi olmak istiyodum hiç ümidim yoktu çünkü :1no2:ama eşimin içimden bir his bekleyin diyor normal yolla olacak diyormuş o yüzden bekliyorum ama şimdi böyle güzel haberler duyunca bizim neden olmasın çok umutluyum artık daha rahatım yerimseniben
allah bizimde kucaklarımızı doldursun annelik duygusunu yaşatsın inşallah:1hug:

canım bizim teste sadece
işte kaç milyon olduğu
a(hızlı) tipi sperm
b(normal) tipi sperm
c(yavaş) tipi sperm
d(hareketsiz) tipi sperm var bunlar mı morfoloji???

canlarım çooooooooooook teşekkürler sayı mililitredeki nevrosky toplamdaki sayı 186 milyon az önce gördüm heyecandan bakmamışım

Canım bu kadar sevincinin arasında ben çok soru sordum kusura bakma lütfen. a.s. Canım sigara içiyormuydu eşin? Bu kalmış cevaplanmamış :roflol: Ama bu son cidden laelaelaelaelae Şİmdilik gamyoncuiremsu :dance:

maşallah :nazar::nazar:değerin çok iyi çıkmış allah tamamına erdirsin inşallah sorunsuz bir hamilelik geçirisin :1hug:

canım bizim teste sadece
işte kaç milyon olduğu
a(hızlı) tipi sperm
b(normal) tipi sperm
c(yavaş) tipi sperm
d(hareketsiz) tipi sperm var bunlar mı morfoloji???

Yok canım bunlar hareketle ilgili şeyler. Ama olması lazım. İyice bak canım. Başka şeyler varsa yaz buraya

ikimizde ne sigara ne alkol kullanmadık bu yaşımıza kadar sorularınızı heran cevaplarım canım hiç sorun değil sorun

şimdi o kağıdı bulamıyorum sanırım doktorda unutmuşuz ama kötü olsa morfoloji dr sölerdi dimi?bak şimdi kafama takıldı

sizlerde yine hiç olmazsa sperm bulunuyor da ileri hareketlilik,morfoloji vs gibi değerler yazıyor raporlarınızda..
bizde bunlar da yok..Çünkü sperm yok..:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
Yıkama sonrası bazı yerlerde 5-6 sperm hücresine rastlanıldı diyor sadecesenağlamasenağlamasenağlama

sizlerde yine hiç olmazsa sperm bulunuyor da ileri hareketlilik,morfoloji vs gibi değerler yazıyor raporlarınızda..
bizde bunlar da yok..Çünkü sperm yok..:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
Yıkama sonrası bazı yerlerde 5-6 sperm hücresine rastlanıldı diyor sadecesenağlamasenağlamasenağlama

canım hiç bozma moralini bi yerden duymuştum eşininde hiç spermi yokmuş şeker hastasıymış ilaçlardan kaynaklanıyomuş tedavi gördü şimdi 4 aylık falan hamileymiş.sonuçda hamile kalmak için bir sperm gerekiyo

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamayı oldu(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboy. kürü---Aşılamada verilen spermde gelişme var :hooray:
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
KİBRİYA---23 Temmuz---Hareket---10 Temmuz'da 2. aşılamasını oldu(1 aşılama başarısız)---Şu an birşey kullanmıyor
artık umutsuz---23 Temmuz---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
aymes---23 Temmuz---Sayı-Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
arzuhalim---24 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
nevrosky---26 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
dersim_78---27 Temmuz---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
desertrose---29 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---???
ZAMBAK3---29 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
vavelya---3 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
OcerenO---3 Ağustos---Sayı---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü
Rosem---6 Ağustos---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
****ÜsLuB****---6 Ağustos---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
oztun---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Eylül'de aşılama yaptıracaklar)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
haci78---9 Ağustos---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
yiğit-yağmur---12 Ağustos---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
gülsu---12 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
ebgün---13 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
sünger53---14 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
rabiş---???---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???[/FONT]
nuriye---???---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar

:nazar::nazar::nazar: HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :nazar::nazar::nazar:

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji %2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

X