Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Slm kizlar. Bişey sormak istiyorum. Bu spermiogram testi yapilirken ortam yüzünden doğru dürüst boşalamak testi etkilermi.

bu sabah semen testi verdik ama spermiogram değerlerinde hiçbişey yazmıyor. sadece anizosperm(bir alanda bir hareketli sperm hücresi görülmüştür) diyor. kabus gibi bir yaşıyoruz şuanda. yarın doktora gidicez soracağız. ne demek bu şimdi.tam olarak boşalamamktanmı acaba. nolur yorum yapın kızlar...

HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

4. HAMİŞİMİZ : elfide Morfoloji %1 - 2,5 senedir bebek istiyorlardı.. 4 Yumurtlama takibinden sonuç elde edemediler.. Bu ay ilk aşılamasını oldu.. Hiç birşey kullanmadı. Çünkü morfoloji bozukluğunu aşılama günü öğrendiler. Allah sabırla bekleyen bu kuluna da mucizesini gönderdi. Allah o doktor ve hemşirelerden razı olsun. Şükürler olsun. Allahın izniyle 1. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

5. HAMİŞİMİZ : ealsnas Sayı , Haraket , Morfoloji - Hiç birşey kullanmadı - Gürgan Klinik'te tüp bebek tedavisindeydi - Hep pozitif oldu. İnandı. Hep umutla baktı. Sonunda mükafatını aldı. - Allahın izniyle 1. TÜP BEBEK DENEMESİNDE HAMİLE kaldı. :hooray:

6. HAMİŞİMİZ : FOKURFOKUR Hareket ve Morfoloji (Varikosel Başlangıcı) - Klomen,Keçiboynuzu Kürü,Domates Çorbası - Arka arkaya hapla 3 başarısız aşılama geçirdi. Yılmadı , bu ay ilk kez iğne ile aşılama tedavisine başladı. Son iki aşılamada verilen spermde olumlu sonuçlar alınmış , hepimizi umutlandırmıştı. Dualar karşılığını buldu , Düzenli ilaç ve kür kullanımının mükafatı alındı. - Allahın izniyle 4. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

7. HAMİŞİMİZ : bedef Varikosel - 1 sene önce varikosel ameliyatı oldu - Değerler iyileşti - Sadece keçiboynuzu pekmezi kullandılar - Hiç ummadığı bir ayda mucizesi çıkageldi - Onları çok ama çok mutlu etti - İyi ki geldi , İlaç gibi geldi - Umudumuza umut kattı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

8. HAMİŞİMİZ : civciv1981 Azosperm - 8 yıllık evlilerdi - Evliliklerinin 1,5. yılında normal yollarla bebek sahibi olamayacaklarını öğrendiler - 7 sene sonra biriktirdikleri parayla ilk ve son olarak tese ile tüp bebek denediler - Tutmadı , sonuç negatifti - Hemen ertesi ay bir mucize gerçekleşti - Allahım "ol "dedi - Umudunu yitirenlere umut oldu - Sorun Azospermdi ama Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

Ne güzel canım. Herşey yolunda gidiyor demek.. Hem de istediğimizden daha güzel gidiyor.. Böyle bir gelişme beklemiyorduk açıkcası. Sürpriz oldu ama değil mi? hihoyyyt

Evet canım eşim çoban çökerten,arı sütü,folik asid ,likopen kapsül,omega 3 kapsülü de kullanmaya başladı..Umarım bunların da katkısı olmuştur.Eşimin morali yerine geldi azda olsa..:asigim:

Tamam affettim.Lanet olsun içimdeki şu insan sevgisine:roflol:a.s.

bize umut oldun canım.Allah çok büyük..Hayırlısı ile sağlıkla kucağına alırsın inşallah:1hug:

Çok güzel yaaa çok sevindim.Moral olmuş size de.Sizin de pembe listeye geçme zamanınız yaklaştı sanırım.İnşşşaaalllaaahhh tez zamanda.. :dance: :CüvCüv:

Evet canım ya çok şükür..Çektiğimiz bunca ezaya değer umarım..a.s.

stresten boşalmada zorluk olduğunda değerler olduğundan daha az çıkabilir..

canım benim eşim de bundan şikayetçi hep..stresten ereksiyon bile olamadım doğru dürüst diyor..başka yerde tekrar deneyin..moralinizi bozmayın..azcık sabır..geçen haftalarda ben de öyleydim..ama mucizeler olmuşmaya başladı..çok şükür Allahıma..:Saruboceq:

merhaba kızlar şuara pek sık giremiyorum siteye ama bu iyi oluyo her girdiğimde bi hamiş haberi alıyorum bana acayip moral oluyo civciv çok tebrik ederim allah tamamına erdirsin darısı bizim başımıza inşallah:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

teşekkür ediyorum canım darısı tum isteyenlerin başına inşallah

Canım laboratuvar ortamında bu işi yapmak erkekler için çok zor.Ben bu durumun stresli olacağını düşündüğüm için eşim evde yaptı ve ben 20 dk.götürdüm.Ama önce laboratuvarla konuşup kap almıştım.İstersen birde öyle dene.

Günaydın kızlarrrrrrrr. Hepinize iyi haftasonları. Bugün çalışan arkadaşlara da kolay gelsin diyorum. hihoyyyt

gunaydin hrkese kizlar dun giremedim bugun hemen actim civciv1981 i kutluyorum allah hepimize boyle sevincler yasatsin o bizim tam umudumuz diyebilirim allahim istedikten sonra geriye bisey kalmiyor o yuzden stres yapmaya gerek yok.nevrosky canim benden daha tik yok dr 2 aydir bir hap verdi bana onu kullanali 3 4 gun geciyor 2 aydir oyle oldu bu ayda oyle olcak galiba o yuzden beklemedeyim canim

nevroskycim bir kaç gündür girememiştim sitemize.bana yazdığın çağrı yazısını şimdi okuyabildim.benim muhtemel adet tarihim 15 eylül.bizim infertilitemizin sebebi ikimiziz.bende hiperprolaktinemi var ve eşimde hem sperm sayısı düşüklüğü hem de morfoloji bozukluğu var.3 eylülde ege üniversitesinde üroloğumuzla ilk defa görüşücez.daha önce spermiyogram sonuçlarını-iki kere yaptırdık- benim doktorum değerlendirmişti.ikinci spermiyogramdan sonra bize ancak bir üroloğun yardımcı olabileceğini söyledi.sayımız 14.000.000 morfolojimiz krugere göre yüzde 3.allahtan bir bebek diliyoruz 11 yıllık hasretten ve zor günlerden sonra bizi kavuşturan evliliğimizde.

bu arada iki yıldır evliyiz ve 6 aydır korunmuyoruz.meğer zaten doğal koruma kalkanlarına sahipmişiz:çok üzgünüm:

Günaydın canım. Demek gelmedi. Sağ gösterip sol gelebilir canım. Yani haptan zannedip güzel bir haber de alabiliriz. Mucizeleri gördükçe neden olmasın diyoruz değil mi? Hakkında hayırlısı canım. Bizim dileğimiz hamiş olman tabi , o ayrı mesele.. hihoyyyt

bu arada iki yıldır evliyiz ve 6 aydır korunmuyoruz.meğer zaten doğal koruma kalkanlarına sahipmişiz:çok üzgünüm:

Canım birazdan listelerimize ekleyeceğim seni. İnşallah tez zamanda bebek sahibi olursunuz. Herhangi bir kür kullanıyormusunuz ya da ilaç (eşin için)? Bir de Ege üniversitesindeki üroloğunuz kim canım?

eşim için ACEplus selenyum adında bir vitamin,çinko,folik asit,bal,fındık,ceviz,badem kullanıyoruz.keçiboynuzu kürünü çok okudum burada ve başka sitelerde ama yanlış hatırlamıyorsam kkda okuduğum bir yazıda bir arkadaşımız bu kürü kullandıktan sonra eşini sperm değerlerinin çok düştüğünü yazmıştı.o yüzden korktum ve kullanmadım.bir de çakşır kökünü okudum.ne dersin bunlar hakkında.egede üroloğumuz üroloji kürsüsü başkanı prof. dr. gürhan günaydın.

aşk meleği,canım,devlet hastanelerinde her şey gibi test ve tahliller de çarpık diyor tanıdıklarım hep.elimde bunu doğrulayan net bir anım yok ama duyduğum budur.hayati bir tahlilse ve imkanınız da varsa güvenilir oldğunu bildiğiniz bir merkezde testinizi tekrarlayın canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…