Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
slm canlarrr
bikaç gündür doğrudüzgün giremedim siteye çok özledim siziiiii
newrosky imzan süperrrrrrrr olmuş.tşk canım.

slm canlarrr
bikaç gündür doğrudüzgün giremedim siteye çok özledim siziiiii
newrosky imzan süperrrrrrrr olmuş.tşk canım.

Canım evet yoksun. Bir hamişimiz daha oldu. Bedef hamileeeeee hihoyyyt Sağol canım. İmzam asıl bizler ordan çıktıkça daha güzel olacak.. :teytey:

Birazdan bir hamişimiz daha olacak. Çiçeği burnunda bir hamiş aramıza katılacak. Çok umutlandıracak çoooooook.. :dance:

ewt canım allahım tamamına erdirsin inşallah.umutlarımız onlar bizim umut oluyorlar bize.okudum herpsini.katolsın birsürü hamiş dolsun bura inşallahhhhhhhhhhh:teytey:

Merhaba arkadaşlar benim hikayemi belkide duydunuzz ama yinede kisaca anlatmak istiyorum...
Ben 8 yillik evliyim 27 yaşindayim ilk 1 yil korunduk ve 1 yildan sonra korunmayi biraktik ve 6 ay bekledik baktikki çocugumuz olmuyor hemen bi dr a göründük ve dr eşimin normal yollarla cocuk sahibi olamayacagini söylediği an dünya başimiza yikildi hatta eşim o gunlerde benden ayrilmayi bile istedi ama ben buna asla izin vermedim yani kendini suçlu gormesine ve 7 yil boyunca ağzimdan hiç cocuk kelimesi çikmadi tabi içim içimi yiyiyordu zamanla eşime kizar olmuştum çalişiyordum ve o dönemde pek kafaya takmamay caba gösteriyordum ..ama bunda 7 ay önce eşime ben artik anne olmakistiyorum gereken neyse yapicaz dedim ve işi biraktim elimde avucumda topladim 3 kurusu tup bebege yatirdim ve ne maddi nede manevi hiçbir destekcimiz yoktu ....nihayet 17 temmmuz da mikro transfer yapildi 30 temmuz sonuc negatif 2 .kez dunyam basima yikildi 1 ay boyunca sabahlara kadar ağladim herşeyden herkezden uzaklaştim çünkü trasfer yapilirken bile dr sadece bana teselli veriyodu çunku embriyolar cok kalitesizdi ve tutma imkani %1 di sadece hatta bana sperm bankalarindan bile bahsetti yani son çaremiz sadece o gorunuyordu artik anne olamama korkusu bende yer edinmişti eşimden ayrilmayi bile düşünmüştüm...bir gun dr aradi ve bana tesede sonra hamilelik olasiliği artiyor inş öyle olur dedi ...maddi neyimiz varsa elimizde bişi kalmamişti yani ilk ve son dememizdi.....cok aci çekiyordum etrafimda kimsenin beni anlamadiğini neler hissettiğimi bilmedikleri bana dahada cok koyuyordu.....takiiii 26/08/2008 tarihine kadarrr sabahtan başlayan aşiri bir mide bulantisi hani olmaz ya bir umut olur belki diye düşündüm ve hemen eczaneden test aldim sabahi bile beklemeden akşam saat 7 de test yaptim cift cizgiyi gorunce inanamadim bile gozlerim doldu hemen eşimi aradim ne bekliyon dedi hemen hast.koş eli ayagina dolandi ne diyeceğini bilemedi bir an ve akşam saat 10 dan sonra kan testi yapmaya gittim ve sonuç 265 çikti yani pozitif...
Bu bana rabbimin bir hediyesiydi o yüzden sakinn umutlarinizi kaybetmeyin herşey allahtan o ol derse olmayacak şey yoktur
bana bu mutluğu yaşatti için binlerce şükürler olsun darisi hepinizin başina canlarimm allah yar ve yardimciniz olsun bu yolda biliyorum ki cok zor ve yorucu bir süreç ama mutlu gunler sizide bulacak kizlar yeterki ümitlerinizi kaybetmeyinnn...

senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

canım benim ya
diyecek hiçbişey bulamadım kaldım öyle okuyunca
rabbim hayırlısıyla kucağına almayıda nasip etsin.:1hug:hoşgeldin aramıza.

CANIMM BEN ŞİMDİ HER GECE AĞLADIM GUNLERE YANIYORUM 7 YIL BOYUNCA KENDİMİ ÇOK YIPRATTIM DEMEKKİ HERŞEYİN ZAMANI VAR YÜCE ALLIM HAYIRLISINI BOYLE YAZMIŞ DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN SİZLERİDE MUTLAKA ÖDÜLLENDİRECKTİR Şeniz

inş canım
rabbim bizi görüyor ve duyuyor ve hepimize inş birgün verecek meleklerimizi bu sınavı hepimiz sabırla atlatıcaz senin gibi mutlu sonla inşş:CüvCüv:

Canım aramıza hoşgeldin.. :1hug: Öncelikle davetimi kabul ettiğin için sana çoooooook ama çok teşekkür ederim. Listemizde seni de görmek bize umut olacak. Hikayen çok ilginç cidden. Ve mucize gibi birşey. Sonu mutlu son. Ben görmemiştim hamilelik başlığını. Arkadaşlardan duydum. Okuduklarımdan , yorumlardan anladığım kadarıyla bu yaşadığının mucize olduğunu düşündüm. Seni ve eşini tekrar tebrik ediyorum canım. Azmin zaferi bu olsa gerek. Senelerce sabredip bekledin. Herşeye göğüs gerdin. Sonunda mükafatını aldın. Çok sevindim canım çoooook. :hooray::hooray::hooray: Allah inşallah sağlıkla kucağına almayı da nasip edecek. Bizim listemiz de mucizelerle doluydu. Hep umut aşılıyordu hamişlerimiz bizlere. Sen de geldin. Umudumuz katlandı.

Senin farkın listemizdeki ilk sorunu azosperm olan hamişsin. Hem de doğal yoldan. İşte bu mucize değildir de nedir?

Allahım sana şükürler olsun. Arkadaşımıza bu sevinci yaşattın. Bizlere bu günleri gösterdin. Listemizdeki ve listemizde olmayan bütün azospermlilere umut ışığı yaktın. :Saruboceq:

Canım tekrar hoşgeldin. hemen listemize ekliyorum seni. Pembe köşemize çooooooook yakışacaksınnnnnn.. Şeniz

canım allah razı olsun sen arkadaşların için bu kadar caba sarf ediyorsun yaa seninde yuzun gulsun inşallah gerçi şu an durumunu bilmiyorum ama hamişsen bile allahım sag sağlim kucagına versinn çok iyi niyetli ve seninde azimli olduğun çok açık ortada allah yuzunden gulucukleri eksik etmesin..listen hamişlerle dolup taşar inşallahhhhhh

Arkadaşlar merhaba herkese yeni geldik eve..

Bu gün eşim tekrar sperm tahlili yaptırdı..Bu kez 600.000 sperm bulunmuş..İleri haretli sperm 260.000 çıkmış..

Daha evvel anca çöktürme sonrası sperm bulunabiliyordu..

Eşimde çift taraflı varikosel var..doktor ameliyattan sonra sperm sayında baya bir çoğalma olur..aşılama bile yeter demiş.ama bizim fazla vaktimiz yok.Bu yüzden mikroya yöneldik..

Şimdi dün kaldığım yerden okuyayım sayfaları Şeniz

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

asi74---27 Ağustos---Sayı ve Morfoloji---Doğal yoldan(Ekim'de aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü,pekmezi,bal,fındık,fıstık,üzüm
MONA ROSA---27 Ağustos Sonuç---Morfoloji (Haziran'da varikosel ameliyatı oldu)---1. Aşılamasını oldu---E Vit.,Çinko,Polen,Bal,Keç.Boy.Pek.,Keç.Boy.Kürü,Sigara içmiyor
belinay82---28 Ağustos---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
demiray---30 Ağustos---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
vavelya---31 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
****ÜsLuB****---3 Eylül---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
smhsmh---4 Eylül---Hareket ve Morfoloji(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü
olymposss---4 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
wavy---4 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,E vitamini
tuliny---4 Eylül---Sayı (Mayıs'ta varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Larginine,Ace Plus Selenyum,Trental
OcerenO---5 Eylül---Sayı---1. Tüp Bebek Tedavisinde---Keçi boynuzu kürü
blny72---5 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü-E Vitamini
yiğit-yağmur---6 Eylül---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
NEŞELİ:))---9 Eylül---Yumurtalıkta Kristalleşme---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,Klomen,Trentilin,E-vitamini,çinko
Rosem---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
sünger53---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
rapunzell_82---10 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---Bitkisel ilaç kullandı şu an hiçbirşey kullanmıyor
haci78---12 Eylül---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
latifeelif---12 Eylül---Sayı ve Hareket (varikosel)---1. Aşılama (1 Ağustos'da oldu)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
gülsu---13 Eylül---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
xvyz---14 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan-Bitkisel ilaç
BEYAZ MELEK---15 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
aymes---17 Eylül---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
vesta---17 Eylül---Sayı,Hareket(Varikosel)(19 Ağustos'da varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Çinko
BTRKLC---18 Eylül---Hareket---Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
rabiş---20 Eylül---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
sevimli hayalet---21 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek Başarısız)---Keçiboynuzu kürü,keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---22 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
mekselina86---23 Eylül---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü
gozdem---23 Eylül---Hareket---Doğal yoldan---Antibiyotik (cipro) , E vitamini , C Vitamini takviyesi
oztun---24 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Aşılama başarısız)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
Beyzanur-hh---Ekim 23 gibi Türkiye'de Tüp Bebeğe başlayacaklar---Meni Kanallarında tıkanıklık---Tüp Bebek---Hiçbirşey kullanmıyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi(Varikosel ameliyat oldu Haziran sonu)---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
esila@mısra---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---???---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
sukrann---???---Sayı(Varikosel)---Yumurta geliştirici hap ve çatlatıcı iğne ile Doğal yoldan---???
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
desertrose---???---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---???---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
nuriye---???---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesi başarısız---Sigara içmiyorlar
PURPLEMOON---???---Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu
derendeniz---???---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
ebgün---???---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
dilanur---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan(Yumurta takipleri başarısız-2 aya aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü---Sigara içiyor
nix---???---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
melek23---???---Azosperm(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek başarısız)---???
sedaceylin---???---Azosperm (Maalesef 2 Tesa başarısız) (2004'de testis kanseri sebebiyle kemoterapi gördü)(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---???
neslihan22---???---Hareket---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---???
artık umutsuz---???---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
osetya2007---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
KİBRİYA---???---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız hapla)---Bal polen karışımı,fınfık,fıstık,Şu an birşey kullanmıyor
ZAMBAK3---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
fatos1983---???---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---???
dersim_78---???---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar

HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

4. HAMİŞİMİZ : elfide Morfoloji %1 - 2,5 senedir bebek istiyorlardı.. 4 Yumurtlama takibinden sonuç elde edemediler.. Bu ay ilk aşılamasını oldu.. Hiç birşey kullanmadı. Çünkü morfoloji bozukluğunu aşılama günü öğrendiler. Allah sabırla bekleyen bu kuluna da mucizesini gönderdi. Allah o doktor ve hemşirelerden razı olsun. Şükürler olsun. Allahın izniyle 1. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

5. HAMİŞİMİZ : ealsnas Sayı , Haraket , Morfoloji - Hiç birşey kullanmadı - Gürgan Klinik'te tüp bebek tedavisindeydi - Hep pozitif oldu. İnandı. Hep umutla baktı. Sonunda mükafatını aldı. - Allahın izniyle 1. TÜP BEBEK DENEMESİNDE HAMİLE kaldı. :hooray:

6. HAMİŞİMİZ : FOKURFOKUR Hareket ve Morfoloji (Varikosel Başlangıcı) - Klomen,Keçiboynuzu Kürü,Domates Çorbası - Arka arkaya hapla 3 başarısız aşılama geçirdi. Yılmadı , bu ay ilk kez iğne ile aşılama tedavisine başladı. Son iki aşılamada verilen spermde olumlu sonuçlar alınmış , hepimizi umutlandırmıştı. Dualar karşılığını buldu , Düzenli ilaç ve kür kullanımının mükafatı alındı. - Allahın izniyle 4. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

7. HAMİŞİMİZ : bedef Varikosel - 1 sene önce varikosel ameliyatı oldu - Değerler iyileşti - Sadece keçiboynuzu pekmezi kullandılar - Hiç ummadığı bir ayda mucizesi çıkageldi - Onları çok ama çok mutlu etti - İyi ki geldi , İlaç gibi geldi - Umudumuza umut kattı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

8. HAMİŞİMİZ : civciv1981 Azosperm - 8 yıllık evlilerdi - Evliliklerinin 1,5. yılında normal yollarla bebek sahibi olamayacaklarını öğrendiler - 7 sene sonra biriktirdikleri parayla ilk ve son olarak tese ile tüp bebek denediler - Tutmadı , sonuç negatifti - Hemen ertesi ay bir mucize gerçekleşti - Allahım "ol "dedi - Umudunu yitirenlere umut oldu - Sorun Azospermdi ama Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

Sağol canım. İyi dileklerin için çok teşekkürler. Henüz hamiş değilim. Ama inancım sonsuz. Hayırlısı ile vakti geldiğinde bende yaşayacağım o güzel duyguyu. İnşallah hepimiz birer birer üçer beşer hamiş oluruz. İnşallah bütün hamişler de sağlıkla bebeklerini kucaklarına alırlar. Şeniz Şeniz Şeniz :asigim:

canım sen böyle hayata pozitif baktığın muddetce hiçbir isteğin gozunde kalmaz allahın izniylee hep boyle kal canımm allah buyuktur inşallah sende yaşayacaksın o guzel duyguyu Şeniz
birde listene okadar guzel açıklamalar yazmışsınki inan beni çok duygulandırdınn canım tşk ediyorum

aaaaklava:klava: ben de 30 yaşındayım çocuk olmasını daha ne kadar bekliycez bilmiyom yani biz de mi anane olucaz

canan hoşgeldin canım ne güzel sorun yok en azından demekki daha zamanı var
civciv1981 hikayen gerçekten etkileyici eşinin mutluluğunu kimse tahmin edemez yani asla olmıycak denirken çocuk sahibi olmak süper yaa

rapunzell_82 annem beni 36 yaşında doğurmuş.
Ama hiç te anneanne demiyorum,Anneannem gibi de durmuyor zaten..
Bu cümlen çok kırıcı..

Yıllarca çocuğu olmayıp ta 40 lı yaşlarda ilk kez anneliği tadanlar var...

Anneanne oluruz diye anne olmasınlar mı yani? vazmı geçsinler...:1no2:

Lütfen biraz bunu düşün...

Ben şahsen kırıldım bu yazına...benneyaptımki

civciv1981 arkadaşım hoşgeldin aramıza gerçekten hikayen çok etkileyiciYÜCE RABBİM ZAMANINI o güne yazmış o gün rahme düşeceksin demiş ve mucize gerçekleşti işte şimdi sıra sağlıklı bi bebek dünyaya getirmekte allah bebeklerimizi sağ sağlim kucağımıza almayı nasip etsin.
bebiş isteyen arkadaşlarımıza önce sağlık sonra bebeiş versin.şöyle düşünün arkadaşlar ben öyle düşünerek kafamdan uzaklaştırmaya çalışıyodum

hep düşünüyordum eğer ben 21 yaşında evlenmeyipde daha geç evlenseydim demekki bebeği daha az beklicektim çünkü rabbimin verdiği zaman o zaman. sizde öyle düşünün.nevroskycim özellikle sana söylüyorum bence sen çok yakın bi zamanda hamiş kalacaksın o kadar çok içime öyle doğuyorki ...ALLAHALLAH birden söylemek geldi bak şimdi heyecanlandım....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…