Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
teşekkürler vesta.ben bu alıntı yapma işini bilmiyorum bana izah eder misiniz?yazarken alıntı yaparak yazmak istiyorum kime yazdığım belli olsun diye:)))))))))))

Merhaba Sedaceylan,

Gecmis olsun. Allahtan ümit kesilmez. Teknoloji ilerliyor. Şu anda kök hücreden sperm üretimi üzerinde çalışmalar var. Çok yeni bir çalışma olduğu için hala geliştirilme aşamasında. Eşine tesa yapıldı diyorsun benim bildiğim tese ile sperm bulma şansı daha yüksek. Hatta bulunan az gelişmiş spermleri labratuvar ortamında geliştirip döllenme kabiliyeti kazandırılıyor.
Donasyon konusuna gelince doğrusu kolay karar verilecek bir konu degil. Ama evlat edinme prosedürleri çok ağır ve uzun bir süreç üstelik. İleride anne babası ortaya çıkıp cocuğumu geri istiyorum diyerek çiftleri zor durumda bırakabiliyor.
KKTC de donasyon yaptıklarını biliyorum. Hem fiyatları diğer ülkelerden daha makul. Eşin en azından bu konuda seni teşfik ediyor. Umarım bir mucize olurda hic birine gerek duymadan bebek sahibi olursun.

merhaba ealsnas, öncelikle problemimi paylaştığın için teşekkür ediyorum. ancak eşimin ilk kanser olduğunu öğrendiğimizde bir testisi alındı ve diğeride çok hasar görmüş tese işleminde az gelişmiş değil olgunlaşmamış sperm bile bulamadılar. eşimi hiçbir şeye değişemem biz 15 yıl flörtün ardından evlenmiş birbirini hala çok seven bir çiftiz. ama evimiz öyle sessizki eminim beni anlıyorsundur. bu şans verilseydi iyi bir anne baba olacağımızdan eminim aslında hepimiz aynı şeyleri düşünüyoruz öyle değilmi :) ama öyle çok isterdimki en az sizin kadar şansım olupta bir ömür boyu ümit etmeyi. ama şunu anladımki şansın bittiği yerde insanlar hakikaket asla yapmam dedikleri şeylere sarılıyorlar.donasyon yoluyla eşim baba olursa bu onun hastalığınada iyi gelecek hayata bakışı değişecek daha bir dört elle sarılacak onu kaybetmek istemiyorum beni anlıyormusun ealsnas. kendini suçlamaktan vazgeçecek onun hastalığı biiyorsun stresle çok bağlantılı sana yemin ederim kendimi 1 düşünüyorsam onu 10 düşüüyorum bu bebek bize gerekli diye düşünüyorum 2 sene bu donasyon olayında kaçtım ama şu günlerde kararımızı vermek üzereyiz. amerikan hastanasine tekrar başvurup eşimin son kez yapılacak testlerinden sonra doktorun bize vereceği cevaba göre harekete başlayacağız artık. umarım beni kimse kınamıyordur.

slm arkadaşlar giremiyom ne zamandır nasılsınız? nevroskycim nasılsın iyi misin? ben daha adet olmadım ama umutlanmıyorum. çünkü benim adetim hep geç oluyo hap kullanmazsam..ama iyi haberler de vermek isterim. kendinize iyi bakın....

teşekkürler vesta yeni üye olduğumdan henüz club hakkında fazla bilgim yok hatta pembe liste ne onu bile bilmiyorum ama inşallah çabuk geçerim canım kaydirigubbakcemile3

Canım biliyorum çok zor bi durum ama ne olur kendini çok yıpratma Allahın izniyle herşey yoluna girir. Gerçekler bazen insanı çok üzüyor banada dr doğal yollarla çocuğunu olması nerdeyse imkansız tek çaren tüp bebek dediğinde dünyam başıma yıkıldı okadar üzüldümki neden diye gecelerce ağladım ama yapabileceğim hiçbirşey yoktu dua etmekten başka sende bol bol dua et. Allah bizimde yüzümüzü güldürücek inşallah:1hug:
Biizm dualarımızda sende olucaksın emin olki.

neden bilmiyorum ama yemin ederim senin bu yazini okudugumda gozlerim doldu ve bende agladim bizim yasamimiz ne kadar zor degilmi millet takir takir seda sayanin dedigi catir catir doguruyor biz hayatimizi buna adamisiz herseyin basi saglik allahim saglimiz yerinde oldugu icin sana dua ediyoruz ama gercekten isteyen ve bakabilecek bu kullarina ver yarabbimsenağlama

Aymescim aynı olayı bizde yaşadık. Eşimle ben saatlerce ağlamıştık ve eşim bana istersen yoluna bir başkasıyla devam edebilirsin sana engel olmam demişti. Çok zor bir dönemden geçtik ama allaha şükür tüp bebek tedavisi ile 1. denemede hamile kaldım. Şunu anladım. Hayata nasıl bakarsan hayatta sana öyle bakıyor. Lütfen pozitif olun ve isteyin hayal edin. Gerçekten oluyor... Öncelikle can sağlığı. İnsan sağlıklı olunca mücadele edecek gücü bulabiliyor.

bende yasadiklarimi yazmak istedim ben daha dogrusu biz ogreneli 3 ay oldu ilk testi ben aldim saka gibi geldi ana once esime pek parlak durmuyor ama dr a soralim dedim esim cok sinirlendi ve benden habersiz dr gitmis ve benden 1 hafta sakladi ve hic konusmuyordu tabiki ben zorla konusturdum sonra bana cok kotu davranmaya basladi ne yapacagimi bilemedim ben senden ayrilcam sen hayatini mahvetme demeye basladi kimseyede birsey soyleyemedim ama ben ona destek olmaya basladim sonra hemen ikinciyi yaptik ve sonuc ayni mevlam derdini verirken sabrinida verirmis simdi alistik bile neyapalim allah verirse kabul vermezse yapacak bisey yok hersey onun elinde onemli olan bu sinavi isyan etmeden gecmek kizlar cok konustum biliyorum gidiyorum optum herkesi:eek:

eeeeeeeeeewet kızlar malesef benim kırmızılar geldi.pazartesi tıpış tıpış hastane ve tüp bebek bölümühihoyyyt.umarım en kısa zamanda tedavi başlarkaydirigubbakcemile5nah bende bunlar gibim ikizlerime kavuşurumkaydirigubbakcemile

teşekkürler vesta.ben bu alıntı yapma işini bilmiyorum bana izah eder misiniz?yazarken alıntı yaparak yazmak istiyorum kime yazdığım belli olsun diye:)))))))))))

Canım hepimizin mesajlarının altında "alıntı yap" , "MQ" , "teşekkür et" , "hızlı yanıt" diye butonlar var.

Kimin mesajından alıntı yapmak istiyorsan , onun mesajının altındaki "alıntı yap" butonuna tıklayacaksın. açılan pencerede yazacaksın.

slm arkadaşlar giremiyom ne zamandır nasılsınız? nevroskycim nasılsın iyi misin? ben daha adet olmadım ama umutlanmıyorum. çünkü benim adetim hep geç oluyo hap kullanmazsam..ama iyi haberler de vermek isterim. kendinize iyi bakın....

Canım merhaba. 10 gün geçmiş canım adet tarihinden. Az mı. Test falan yapmadın mı hiç. Yapsaydın. Sen yine de umutlanma ama ya hamişsen ona göre kontrolünü yaptırmalısın. Bence sen bir test yap. İnşallah hamişsindir. :sm_cool:

eeeeeeeeeewet kızlar malesef benim kırmızılar geldi.pazartesi tıpış tıpış hastane ve tüp bebek bölümühihoyyyt.umarım en kısa zamanda tedavi başlarkaydirigubbakcemile5nah bende bunlar gibim ikizlerime kavuşurumkaydirigubbakcemile

Yapma be canım. :bbo: Yumurta artık kapıya dayandı demek. Artık tüp bebek yolundasın yani. Ben de en kısa zamanda tedavinin başlamasını diliyorum o zaman. Çünkü ne kadar çabuk olursa o kadar çabuk ikizlerine kavuşacaksın Allahın izniyle. Dualarım seninle canım. Allah gönlümüze göre versin inşallah. :Saruboceq:

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

BEYAZ MELEK---18 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
artık umutsuz---19 Ağustos---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
bedef---20 Ağustos---1 sene önce varikosel ameliyatı oldu(Değerler iyileşti)---Doğal yoldan(1 düşük var]---Keçiboynuzu pekmezi
fokurfokur---20 Ağustos---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---4. Aşılama iğneyle(3 aşılama başarısız hapla)---klomen,keçiboy. kürü,domates çorbası---Son aşılamada verilen spermde gelişme var :hooray:
osetya2007---21 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
nevrosky---21 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
KİBRİYA---21 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız hapla)---Bal polen karışımı,fınfık,fıstık,Şu an birşey kullanmıyor
ZAMBAK3---23 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
dersim_78---24 Ağustos---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
sevimli hayalet---24 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek Başarısız)---Keçiboynuzu kürü,keçiboynuzu pekmezi
gozdem---25 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---Antibiyotik (cipro) , E vitamini , C Vitamini takviyesi
rabiş---26 Ağustos---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
mekselina86---26 Ağustos---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü
asi74---27 Ağustos---Sayı ve Morfoloji---Doğal yoldan(Ekim'de aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü,pekmezi,bal,fındık,fıstık,üzüm
MONA ROSA---27 Ağustos Sonuç---Morfoloji (Haziran'da varikosel ameliyatı oldu)---1. Aşılamasını oldu---E Vit.,Çinko,Polen,Bal,Keç.Boy.Pek.,Keç.Boy.Kürü,Sigara içmiyor
belinay82---28 Ağustos---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
oztun---29 Ağustos---Sayı ve Hareket---1. Aşılamasını oldu---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
vavelya---31 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
****ÜsLuB****---3 Eylül---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
smhsmh---4 Eylül---Hareket ve Morfoloji(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü
olymposss---4 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
wavy---4 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,E vitamini
OcerenO---5 Eylül---Sayı---1. Tüp Bebek Tedavisinde---Keçi boynuzu kürü
yiğit-yağmur---6 Eylül---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
NEŞELİ:))---9 Eylül---Hareket (Varikosel)---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,E vitamini,Çinko hapı
Rosem---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
sünger53---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
haci78---12 Eylül---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
latifeelif---12 Eylül---Sayı ve Hareket (varikosel)---1. Aşılama (1 Ağustos'da oldu)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
gülsu---13 Eylül---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
xvyz---14 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan-Bitkisel ilaç
aymes---17 Eylül---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
vesta---17 Eylül---Sayı,Hareket(Varikosel)(19 Ağustos'da varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Çinko
BTRKLC---18 Eylül---Hareket---Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
Beyzanur-hh---Ağustos sonu Tüp Bebek---Meni Kanallarında tıkanıklık---Tüp Bebek---Hiçbirşey kullanmıyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi(Varikosel ameliyat oldu Haziran sonu)---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
esila@mısra---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---???---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
sukrann---???---Sayı(Varikosel)---Yumurta geliştirici hap ve çatlatıcı iğne ile Doğal yoldan---???
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
demiray---???---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
desertrose---???---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---???---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
nuriye---???---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesi başarısız---Sigara içmiyorlar
PURPLEMOON---???---Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu
derendeniz---???---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
ebgün---???---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
dilanur---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan(Yumurta takipleri başarısız-2 aya aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü---Sigara içiyor
nix---???---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
melek23---???---Azosperm(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek başarısız)---???
sedaceylin---???---Azosperm (Maalesef 2 Tesa başarısız) (2004'de testis kanseri sebebiyle kemoterapi gördü)(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---???

Yapma be canım. :bbo: Yumurta artık kapıya dayandı demek. Artık tüp bebek yolundasın yani. Ben de en kısa zamanda tedavinin başlamasını diliyorum o zaman. Çünkü ne kadar çabuk olursa o kadar çabuk ikizlerine kavuşacaksın Allahın izniyle. Dualarım seninle canım. Allah gönlümüze göre versin inşallah. :Saruboceq:

ewet artık kaçınılmaz son ya olucak ya olucak çünkü maddiyat +yaş+sinir bozukluğuyani canım arkadaşım bu benim son şansımsüprizzzzzne yapalım belki fallar doğru çıkar:dance:pazartesi bakalım gidicez hastaneye inşallah herşey normal değerlere döner.ve biz tedaviye başlıyabiliriz.canım sende ne haber durum ne alametee sende?inşallah seninki POZATİF olur.kaydirigubbakcemile5

:nazar:HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :nazar:

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

4. HAMİŞİMİZ : elfide Morfoloji %1 - 2,5 senedir bebek istiyorlardı.. 4 Yumurtlama takibinden sonuç elde edemediler.. Bu ay ilk aşılamasını oldu.. Hiç birşey kullanmadı. Çünkü morfoloji bozukluğunu aşılama günü öğrendiler. Allah sabırla bekleyen bu kuluna da mucizesini gönderdi. Allah o doktor ve hemşirelerden razı olsun. Şükürler olsun. Allahın izniyle 1. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

5. HAMİŞİMİZ : ealsnas Sayı , Haraket , Morfoloji - Hiç birşey kullanmadı - Gürgan Klinik'te tüp bebek tedavisindeydi - Hep pozitif oldu. İnandı. Hep umutla baktı. Sonunda mükafatını aldı. - Allahın izniyle 1. TÜP BEBEK DENEMESİNDE HAMİLE kaldı. :hooray:

ewet artık kaçınılmaz son ya olucak ya olucak çünkü maddiyat +yaş+sinir bozukluğuyani canım arkadaşım bu benim son şansımsüprizzzzzne yapalım belki fallar doğru çıkar:dance:pazartesi bakalım gidicez hastaneye inşallah herşey normal değerlere döner.ve biz tedaviye başlıyabiliriz.canım sende ne haber durum ne alametee sende?inşallah seninki POZATİF olur.kaydirigubbakcemile5

İnşallah herşey yolunda gider. İşleriniz rast gider inşallah canım. Bu yolda pürüz çıkmaz karşınıza inşallah. Güzel başlasın , güzel ilerlesin , güzel bitsin inşallahhhhhhhhhhhh.. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

nevrosky canım hamilelik monitorü diye bi başlık açmışsın önceden yeni gördüm.aldın mı bu aletten

Aldım canım evet. Bu ay 3. ayımdı. 3. kademeyi ilk kez bu ay gördüm. Ve çalıştık.. hihoyyyt Beklemedeyim. İnşallah hamişimdir. Hayırlısı diyorum :Saruboceq:

Aldım canım evet. Bu ay 3. ayımdı. 3. kademeyi ilk kez bu ay gördüm. Ve çalıştık.. hihoyyyt Beklemedeyim. İnşallah hamişimdir. Hayırlısı diyorum :Saruboceq:
nevrocum halen beklemede olmana cok sevındım..ınsallah hamıssındır..:CüvCüv:hihoyyyt
yarın yenıden test yapıcakmısın?eger yaparsan sabah ilk idrarla yap..ınsallah pozitif cıkar ..:Saruboceq:
kıslar buarada ben yarın doktora gıdecem sabah randevum var bakalım bu ay yumoslar ne alemde.kaydirigubbakcemileumarım buyumuslerdır..kaydirigubbakcemile3
off vajınal ultrasondan cok korkuyorum cok canım acıyor..:nazar:

sanırım kımsecıkler yok..:eek:
benımde cok uykum geldı hepınıze ıyı geceler tatlı rüyalar arkadaslar..kaydirigubbakcemile5
benım ıcın dua edın yumoslar buyumus olsun..:Saruboceq:

nevrocum halen beklemede olmana cok sevındım..ınsallah hamıssındır..:CüvCüv:hihoyyyt
yarın yenıden test yapıcakmısın?eger yaparsan sabah ilk idrarla yap..ınsallah pozitif cıkar ..:Saruboceq:
kıslar buarada ben yarın doktora gıdecem sabah randevum var bakalım bu ay yumoslar ne alemde.kaydirigubbakcemileumarım buyumuslerdır..kaydirigubbakcemile3
off vajınal ultrasondan cok korkuyorum cok canım acıyor..:nazar:

Canım yarın yapmayı düşünmüyorum.

Canım inşallah sağlıklı bir şekilde büyümüşlerdir. Mutlu dönersin inşallah. Korkma canım , kendini serbest bırak. Kasar ve sıkarsan canın acır. Dualarımdasın canım a.s.

Ben yazana kadar sen yatmışsın sanırım. İyi geceler canım.

X