Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
seydaceylin ; Canım seni de listemize ekledim. Tekrar aramıza hoşgeldin. a.s. Ne desek sana teselli olmaz biliyorum. Kendini çok çaresiz hissediyorsun. Ümitlerin kırıldı farkındayım. Umudun yok denecek kadar azaldı. Ama hayatta mucizelere açık olmak lazım. Allahım bir "ol" derse olmayacak birşey yok. İnancını kaybetme.. Bol bol dua et. Bizler de dualarımızda seni anacağız. Allahım inşallah bir dahaki tese'de yüzünüzü güldürecek. :1hug:

sedaceylin hoşgeldin. inş. çare bulunur derdine.
kızlar atabay güveloğlu var ya herbalist ,mail atmıştım cevaplamış sperm düşüklüğüne bi ilacı varmış 3 aylık fiatı 400 ytl çok pahalı geldi ya biraz daha ucuz olsa alıcaktım. artık ne duysam atlıyorum hemen.

canım inşallah bakalım. eşim tekrar üroloğa gidecek komple muayene olup test vericek. inşallah yüzümüz güler.

sedaceylin sizi ne mutlu edicekse onu yapın etrafı düşünmeden.arkadaşımın da kesinlikle çocuğu olmuyordu şimdi evlatlık aldılar çok mutlular.eşi de çok mutlu isteyerek aldılar yani umut yoksa da başka şeylere yönelebilirsin tabi sonucunu iyice tartarak.allah yardımcın olsun

nevrosky özür dilerim ben söylemeyi unuttum sana.e vitamini,çinko,polen,bal ,keçiboynuzu pekmezi kullandık.şimdi keçiboyn. kürüne başlayayım bari.kürün pekmezden daha faydalı olduğunu bilmiyorduk.sigara da içmiyoruz.

sedaceylin ; canım bana ziyaretçi mesajı yazmışsın. Ama ben cevap veremiyorum. Çünkü senin ziyaretçi ve özel mesajların kapalı. Aşağıda yazdığım şekilde onları açabilirmisin.?

ZİYARETÇİ MESAJININ AÇILMASI :

1-Öncelikle üstten "kontrol paneli" yazan yere tıklıyorsunuz.
2-Daha sonra yan tarafta aşağıya doğru yazılar çıkıyor. Oradan "ayarlarınız" yazan yeri tıklıyorsunuz.
3-Oradan aşağıya doğru inince ; orada "visitor messaging" diye bir yer var. Onun hemen altında "enable visitor messaging" yazan yerin başındaki kutucuk dolu olacak. Ziyaretçi mesajı kapalı olan arkadaşların o kısmı boştur. Orayı klikleyeceksiniz.
4-Sonra en altta , sayfanın altında "değişiklikleri kaydet" var. Ona tıklayacaksınız.

ÖZEL MESAJIN AÇILMASI :

1-Öncelikle üstten "kontrol paneli" yazan yere tıklıyorsunuz.
2-Daha sonra yan tarafta aşağıya doğru yazılar çıkıyor. Oradan "ayarlarınız" yazan yeri tıklıyorsunuz.
3-Oradan aşağıya doğru inince ; orada “özel mesajlaşma diye bir yer var. Onun hemen altında “Özel mesajlaşma sistemini” yazan yerin başındaki kutucuk dolu olacak. Özel mesajı kapalı olan arkadaşların o kısmı boştur. Orayı klikleyeceksiniz.
4-Sonra en altta , sayfanın altında "değişiklikleri kaydet" var. Ona tıklayacaksınız.

Rabbim bu mübarek günlerin hürmetine rabbim gönlünüze göre versin arkadaşlarr.Rabbim evlat hasreti çektirmeden kucaklarınızı doldursun inşallah en kısa zamanda .EVRENDE HERŞEY DUALARLA AYAK DURUR BOL BOL DUA EDİNN RABBİM GERİ ÇEVİRMİYCEK İNŞALLAH

Canım en son ne zaman tesa yaptırdınız. Bir kere daha yaptırın derim ben Ekim gibi. Eğer olmazsa tekrar düşünün. Ve yeni yıla yeni kararınızla adım atarsınız. İnşallah sonunda mutlu olursunuz. Öyle ya da böyle bu duyguyu yaşamak hakkınız. Eşin de bu kadar sıcak bakıyorsa -ki onun düşüncesi bu konuda daha önemli- olabilir neden olmasın. Hayırlısı ne ise o olsun inşallah.

Aramıza hoşgeldin canım. Eşin iyidir inşallah. Kendini hiç üzme Allahın izniyle herşey atlatılır herşeyin başı sağlık unutma.a.s.

hoşbulduk teşekkür ederim canım. eşim 4 yıldır çok iyi maaşallah. o zor günleri atlattık. zaten o günlerde aklımızdan bile geçmiyordu bebek. sadece eşim hayatına odaklanmıştık ama biliyorsun insanoğlu kötü günleri çabuk unutuyor. onu atlattık derken bu geldi başımıza. Allah yardımcımız olsun ne diyeyim. eşim donasyon konusunda çok ısrarcı 2 yıldır ben erteliyorum. şu günlerde ruh halim çok karışık. bazen gerçeklerle yüzleşmek öyle ağır geliyorki taşımakta zorlanıyorum

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

BEYAZ MELEK---18 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
BTRKLC---19 Ağustos---Hareket---Ağustos'da Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---19 Ağustos---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
bedef---20 Ağustos---1 sene önce varikosel ameliyatı oldu(Değerler iyileşti)---Doğal yoldan(1 düşük var]---Keçiboynuzu pekmezi
fokurfokur---20 Ağustos---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---4. Aşılama iğneyle(3 aşılama başarısız hapla)---klomen,keçiboy. kürü,domates çorbası---Son aşılamada verilen spermde gelişme var :hooray:
osetya2007---21 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
nevrosky---21 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
KİBRİYA---21 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız hapla)---Bal polen karışımı,fınfık,fıstık,Şu an birşey kullanmıyor
ZAMBAK3---23 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
dersim_78---24 Ağustos---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
sevimli hayalet---24 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek Başarısız)---Keçiboynuzu kürü,keçiboynuzu pekmezi
gozdem---25 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---Antibiyotik (cipro) , E vitamini , C Vitamini takviyesi
rabiş---26 Ağustos---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
mekselina86---26 Ağustos---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü
asi74---27 Ağustos---Sayı ve Morfoloji---Doğal yoldan(Ekim'de aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü,pekmezi,bal,fındık,fıstık,üzüm
MONA ROSA---27 Ağustos Sonuç---Morfoloji (Haziran'da varikosel ameliyatı oldu)---1. Aşılamasını oldu---E Vit.,Çinko,Polen,Bal,Keç.Boy.Pek.,Keç.Boy.Kürü,Sigara içmiyor
belinay82---28 Ağustos---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
oztun---29 Ağustos---Sayı ve Hareket---1. Aşılamasını oldu---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
vavelya---31 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
****ÜsLuB****---3 Eylül---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
smhsmh---4 Eylül---Hareket ve Morfoloji(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü
olymposss---4 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
wavy---4 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,E vitamini
OcerenO---5 Eylül---Sayı---1. Tüp Bebek Tedavisinde---Keçi boynuzu kürü
yiğit-yağmur---6 Eylül---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
NEŞELİ:))---9 Eylül---Hareket (Varikosel)---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,E vitamini,Çinko hapı
Rosem---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
sünger53---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
haci78---12 Eylül---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
latifeelif---12 Eylül---Sayı ve Hareket (varikosel)---1. Aşılama (1 Ağustos'da oldu)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
gülsu---13 Eylül---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
xvyz---14 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan-Bitkisel ilaç
aymes---17 Eylül---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
vesta---17 Eylül---Sayı,Hareket(Varikosel)(19 Ağustos'da varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Çinko
Beyzanur-hh---Ağustos sonu Tüp Bebek---Meni Kanallarında tıkanıklık---Tüp Bebek---Hiçbirşey kullanmıyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi(Varikosel ameliyat oldu Haziran sonu)---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
esila@mısra---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---???---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
sukrann---???---Sayı(Varikosel)---Yumurta geliştirici hap ve çatlatıcı iğne ile Doğal yoldan---???
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
demiray---???---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
desertrose---???---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---???---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
nuriye---???---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesi başarısız---Sigara içmiyorlar
PURPLEMOON---???---Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu
derendeniz---???---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
ebgün---???---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
dilanur---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan(Yumurta takipleri başarısız-2 aya aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü---Sigara içiyor
nix---???---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
melek23---???---Azosperm(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek başarısız)---???
sedaceylin---???---Azosperm (Maalesef 2 Tesa başarısız) (2004'de testis kanseri sebebiyle kemoterapi gördü)(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---???

MONA ROSA ; canım ekledim bilgilerinizi. :içelim:

sedaceylin büyük geçmiş olsun canım.eşin sağlığına kavuşmuş şükür.bebeğinize de kavuştursun allah en kısa zamanda:)))

HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

4. HAMİŞİMİZ : elfide Morfoloji %1 - 2,5 senedir bebek istiyorlardı.. 4 Yumurtlama takibinden sonuç elde edemediler.. Bu ay ilk aşılamasını oldu.. Hiç birşey kullanmadı. Çünkü morfoloji bozukluğunu aşılama günü öğrendiler. Allah sabırla bekleyen bu kuluna da mucizesini gönderdi. Allah o doktor ve hemşirelerden razı olsun. Şükürler olsun. Allahın izniyle 1. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

5. HAMİŞİMİZ : ealsnas Sayı , Haraket , Morfoloji - Hiç birşey kullanmadı - Gürgan Klinik'te tüp bebek tedavisindeydi - Hep pozitif oldu. İnandı. Hep umutla baktı. Sonunda mükafatını aldı. - Allahın izniyle 1. TÜP BEBEK DENEMESİNDE HAMİLE kaldı. :hooray:

Canım arkadaşım. Çok sağol. Allah razı olsun. Güzel dileklerin için kendim ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim. İnşallah Allah da sana en az senin kalbin kadar güzel bir evlat verir tez zamanda. Şeniz

BU arada geçmiş evlilik yıldönümünüzü kutlarım canım. Nice mutlu yıllara inşallah. İnşallah güzel evliliğinizin tek eksiği olan bebeğiniz de size tez zamanda gelir.. a.s.

Aramıza hoşgeldin canım. Eşin iyidir inşallah. Kendini hiç üzme Allahın izniyle herşey atlatılır herşeyin başı sağlık unutma.a.s.

hoşbulduk teşekkür ederim canım. eşim 4 yıldır çok iyi maaşallah. o zor günleri atlattık. zaten o günlerde aklımızdan bile geçmiyordu bebek. sadece eşim hayatına odaklanmıştık ama biliyorsun insanoğlu kötü günleri çabuk unutuyor. onu atlattık derken bu geldi başımıza. Allah yardımcımız olsun ne diyeyim. eşim donasyon konusunda çok ısrarcı 2 yıldır ben erteliyorum. şu günlerde ruh halim çok karışık. bazen gerçeklerle yüzleşmek öyle ağır geliyorki taşımakta zorlanıyorum

hosgeldin sedaceylin evet arkadaslarinda soyledigi gibi esin duzelmis ya geriside gelir insallah tabi senin durumunda zor ama allah kuluna kaldiramayacagi yuku yuklemezmis sen guclu birisin bence allaha sigin gerisi gelir

Merhaba Sedaceylan,

Gecmis olsun. Allahtan ümit kesilmez. Teknoloji ilerliyor. Şu anda kök hücreden sperm üretimi üzerinde çalışmalar var. Çok yeni bir çalışma olduğu için hala geliştirilme aşamasında. Eşine tesa yapıldı diyorsun benim bildiğim tese ile sperm bulma şansı daha yüksek. Hatta bulunan az gelişmiş spermleri labratuvar ortamında geliştirip döllenme kabiliyeti kazandırılıyor.
Donasyon konusuna gelince doğrusu kolay karar verilecek bir konu degil. Ama evlat edinme prosedürleri çok ağır ve uzun bir süreç üstelik. İleride anne babası ortaya çıkıp cocuğumu geri istiyorum diyerek çiftleri zor durumda bırakabiliyor.
KKTC de donasyon yaptıklarını biliyorum. Hem fiyatları diğer ülkelerden daha makul. Eşin en azından bu konuda seni teşfik ediyor. Umarım bir mucize olurda hic birine gerek duymadan bebek sahibi olursun.

Canım biliyorum çok zor bi durum ama ne olur kendini çok yıpratma Allahın izniyle herşey yoluna girir. Gerçekler bazen insanı çok üzüyor banada dr doğal yollarla çocuğunu olması nerdeyse imkansız tek çaren tüp bebek dediğinde dünyam başıma yıkıldı okadar üzüldümki neden diye gecelerce ağladım ama yapabileceğim hiçbirşey yoktu dua etmekten başka sende bol bol dua et. Allah bizimde yüzümüzü güldürücek inşallah:1hug:
Biizm dualarımızda sende olucaksın emin olki.

Aymescim aynı olayı bizde yaşadık. Eşimle ben saatlerce ağlamıştık ve eşim bana istersen yoluna bir başkasıyla devam edebilirsin sana engel olmam demişti. Çok zor bir dönemden geçtik ama allaha şükür tüp bebek tedavisi ile 1. denemede hamile kaldım. Şunu anladım. Hayata nasıl bakarsan hayatta sana öyle bakıyor. Lütfen pozitif olun ve isteyin hayal edin. Gerçekten oluyor... Öncelikle can sağlığı. İnsan sağlıklı olunca mücadele edecek gücü bulabiliyor.

teşekkürler vesta yeni üye olduğumdan henüz club hakkında fazla bilgim yok hatta pembe liste ne onu bile bilmiyorum ama inşallah çabuk geçerim canım kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…