Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım meraba sanırım senin durumun benimki gibi olmuş benim eşimdede varikosel vardı ve sanırım ileri safhadaydı.biz eşime yaptırdığımız ilk tahlilde dr direk tüp bebek demişti başımdan aşağı kaynar sular döküldü.ve bu arada şunuda söliim her özel dr değil ama sanırım bizi gittiğimiz dr sırf para kırmak için tüp bebek dedi. ama o anı anlatamam çocuğumuz olmayacağına mı yoksa eşimin durumuna mı üzüldüm o gün şaşırmıştım neyse biz gata ya gittik ürploğo belki 3 belki 4 spermiogram yapıldı en son profa yönlendirdiler ve ilk bakışta prof anladı oooo varikosel var hemen amelyat dedi.durum vahimdi yani eşimin en son 1000 spermi kalmıştı ve baş kuyruk gövde yapısı bozuktu hareket çok az yani eşimin 1000 spermi vardı ama yok gibi bişeydi neyse amelyat oldu dr 6 ay verdi eğer hamilelik olmazsa tekrar tahliller başlıcaktı.5. ayında hamiş kalmıştım ama hamiliğim 5 gün sürdü düşük yaptım yani oda kimyasal dı.tahminimce eşimin durumu henüz düzelmemişti.neyse geçtiğimiz 2 ay önce yaptırdığımız tahlilde yapısal bozukluğu yine bardı ama eskisinden iyiydi ve sperm sayısı 3000 du yine azdı.neyse artık sanki işbana düşüyo gibiydi ve eşime pekmez yedirmeye başladım ve kendiside kaç defa aldı yedi bilmiyorum ama fındık yemeye başlamıştı bunun yanında dmates vss..ve bu ay tekrar tahlil yapıldı..inanamadım 41000 milyon olmuş MAŞALLAH:nazar: VE YAPISAL BOZUKLUĞU GİTMİŞ EŞİM DÜZELMİŞ.OKADAR MUTLU OLDUKKİ İKİMİZDE yüzümüze bakan eminim botoks yaptırmış bunlar demiştir...evet beklediğimiz sonuç buydu tabiki allah daha iyisini versin

sakı üzülme canım inşallah allah sağlık versin yeterki inşallah herşey yoluna girera.s.

çok sağol canım benim eşimin sperm sayısı 28 milyon ve hareketlilik %50 ve üzeri olması gerekiyomuş bizimkinin %35 dr. sperm sayısında bi sorun yok dedi hareketlilik ve varikosel sorun ameliyat ertelense bu ay şansımızı denesek iyi mi olur acaba çünkü hareketlilik için vitamin ve iltihap içinde antibiyotik kullandı ya bilmiyorum ki hiç bu konuları ne yapılmalı yanlış mi yapıyoruz bir ay ertelemekle?????kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

siz bilirsiniz canım. benim alt komşumda ilaç kullanmış sayısı yükselsin diye 1 sene sonunda amelyat için gün almış gün gelmiş komşum tahlil yapmış hamileymiş ama amelyat olmamış 3 senedirde hiç korunmuyolar ama sperm üretimi olmadığı için hiç hamiş kalmamış yani birazda işine geliyo komşumun korunmadan hamiş kalmamak belki drun verdiği ilaçlar işe yarar ama hemen 1 ayda işe yarıyacağını sanmıyorumtabi durumunu siz daha iyi bilirsiniz ALLAH bu bakarsın hamiş kalırsın belli olmaz

gözdem yaşın küçükse ertele istersen belki olur bizim sonuçlar sizinkinden daha kötü varikosel de var ve 30 yaşındayım ama yine de umutla olur diye bekliyoruz keçiboynuzu inş. işe yarar ona güveniyoruz

Bir öğle yemeğine gidip geleyim dedim topiği alıp götürmüşsünüz kızlar.. :lepi: Öncelikle hepinizi öpüyorum. a.s. Şimdi de yazdıklarınızı okuyacağım.. :kahve:

günaydın arkadaşlar cumartesi dr. gittik bilenler bilir eşimde varikosel ve sperm hareket yavaşlığı vardı%35 dr. dediki varikosel varis miş ameliyat olması gerekiyomuş istersen 2-3 çocuğumuz olsun bu ameliyat eşimin sağlığı için gerekliymiş ama çocuk istememizi de engelliyor herhalde biz bi karar aldık doğrumu bilmiyorum bu ay ameliyat olmayacak bi daha ki ay çünkü antibiyotik falan kullandı belki işe yarar da hamiş kalırım dedim ama olmazsa bir sonraki ay ameliyat ??????:Saruboceq::Saruboceq: bu arada eşimin varikosel oranı orta seviye yani başlangıç değil biraz ilerlemiş bu konuda bi bilgisi olan varsa beni aydınlatın lütfen:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Canım sağlığını etkileyecek durumda ise çok da beklemeden ameliyat olsa iyi olur. Orta seviyeye gelmiş daha da ilerlemesin. 2-3 ay erteleyin deneyim bakalım. Olmazsa da olursa da sağlığı için ameliyat olmalıymış zaten , doktor böle söylemiş. Ameliyat kaçınılmazsa çok vakit kaybetmeden yapılması taraftarıyım.. a.s.

Kızlar bu varikosel ameliyatı konusunda ben de bişeyler sorucam.Eşimin durumu cuma günü belli olucak.Muhtemelen ameliyat denilecek.Hastanede yatmadan aynı gün eve çıkarılan var mı?Yani hastanede yatacak kadar zor bir ameliyat değil di mi bu?

Canım benim eşimde oldu korkulacak bişey yok 25 dakikada çıktı amliyattan ama hastanede 1 gece kaldı gerek yok demişti doktor ameliyattan önce ama benim eşim biraz zayıf tansiyon problemi oldu ondan kaynaklandı hemen ogün çıkan çok var yani

Çok geçmiş olsun.İnşallah yatmasına gerek kalmaz.Beni huzursuz ediyor hastanede yatma düşüncesi.Eşimi de acaba zor bir ameliyat mı diye ürkütüyor.

Hiç endişelenmeyin bende çok korkmuştum ameliyattan çıkana kadar korkudan hep ağladım hatta ama kolay geçmiş eşimde çıktığında iyi olunca dahada sevindim 3 gün sonrada gezmeye başladı ilk anlarda sancısı iki büklüm yürüyodu ama sonra düzeldi allaha çok şükür.
Allah sizinde yardımcınız olsun. Bir önce atlatırsınız inşallah

İnşallah çabuk atlatıcaz.Ama günler geçmiyor.Cuma günü artık gelse, belli olsa durum, bu sefer de ameliyat günü kimbilir ne zaman olucak.Yine günler geçmicek bana.Hemen c.tesi olsa ne iyi olurdu.Bir an önce kurtulurduk.Sizin ameliyat gününüz nasıl belirlendi?Yakın bir zamana mı verilmişti?

Bir hafta sonraya verilmişti ama biz özelde yaptırmıştık ssk mı sizinki belkide o yüzden hemen olmuş olabilir hiç zaman kaybetmek istemiyoduk biz acilen özelde yaptırdık

Bizimki de özel hastane.Bakalım ne zamana diyecekler.Şunu bi atlatalım, hemen tatile gidicem.Koşturmaktan vücudumuz, düşünmekten de zihnimiz yoruldu artık.Dinlenmek lazım.

merhaba arkadaşlar,
ocak ayında eşimde muayene olmuştu,tahliller vs.,sperm değerleri normale yakın çıkmıştı ancak muayenede ve filmde varikosel teşhisi kondu,doktorumuz 6 ay sonra tekrar kontrole gelirsin eğer ilerlediyse ameliyat ederiz,durum aynıysa ve sperm değerlerinde normalse 6 ay daha bekleriz demişti ve bu cumartesi günü randevu aldık,kontrole gideceğiz,inşallah durumu kötüleşmemiştir ancak bu zamanda ben hamile kalamadım ,rahim filmi çektirmiştim nisanda,sol tüpümde hafif bir tıkanıklık vardı ama doktorum hamile kalmana engel olmaz demişti,hayırlısı olsun bakalım,herşeyin bir vakti saati var,sanırım bizim ufaklık vaktinin gelmesini bekliyor hala...

bengüsu inşallah muayeneniz iyi geçer canım.Ameliyata gerek olmadan varikosel engelini aşmışsınızdır umarım.

merhaba arkadaşlar,
ocak ayında eşimde muayene olmuştu,tahliller vs.,sperm değerleri normale yakın çıkmıştı ancak muayenede ve filmde varikosel teşhisi kondu,doktorumuz 6 ay sonra tekrar kontrole gelirsin eğer ilerlediyse ameliyat ederiz,durum aynıysa ve sperm değerlerinde normalse 6 ay daha bekleriz demişti ve bu cumartesi günü randevu aldık,kontrole gideceğiz,inşallah durumu kötüleşmemiştir ancak bu zamanda ben hamile kalamadım ,rahim filmi çektirmiştim nisanda,sol tüpümde hafif bir tıkanıklık vardı ama doktorum hamile kalmana engel olmaz demişti,hayırlısı olsun bakalım,herşeyin bir vakti saati var,sanırım bizim ufaklık vaktinin gelmesini bekliyor hala...

Geçmiş olsun canım inşallah bi ilerleme yoktur. Doğru diyosun bencede herşleyin bi zamanı var Allah ne zaman nasip ederse ozaman olucak.a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
belinay82---27 Temmuz---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
desertrose---29 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
OcerenO---3 Ağustos---Sayı---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü
Rosem---6 Ağustos---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
****ÜsLuB****---6 Ağustos---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
oztun---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Eylül'de aşılama yaptıracaklar)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
olymposss---7 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
wavy---7 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,E vitamini
karamelli neskafe---7 Ağustos---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
elfide---8 Ağustos---Morfoloji---1. Aşılama(4 yumurtlama tedavisi başarısız)---???
nuriye---9 Ağustos sonuç---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesinde---Sigara içmiyorlar
haci78---9 Ağustos---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
NEŞELİ:))---9 Ağustos---Hareket (Varikosel)---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,E vitamini,Çinko hapı
PURPLEMOON---9 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu
derendeniz---10 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
yiğit-yağmur---12 Ağustos---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
gülsu---12 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
ebgün---13 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
sünger53---14 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
Melih---14 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
nix---15 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
melek23---16 Ağustos---Azosperm(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek başarısız)---???
latifeelif---16 Ağustos---Sayı ve Hareket (varikosel)---1. Aşılama (1 Ağustos'da oldu)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
aymes---17 Ağustos---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
BEYAZ MELEK---18 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
BTRKLC---19 Ağustos---Hareket---Ağustos'da Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---19 Ağustos---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
vesta---19 Ağustos---Sayı,Hareket---Doğal yoldan---Çinko
bedef---20 Ağustos---1 sene önce varikosel ameliyatı oldu(Değerler iyileşti)---Doğal yoldan(1 düşük var]---Keçiboynuzu pekmezi
osetya2007---21 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
nevrosky---21 Ağustos---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
fokurfokur---23 Ağustos---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---4. Aşılama iğneyle(3 aşılama başarısız hapla)---klomen,keçiboy. kürü---Son aşılamada verilen spermde gelişme var :hooray:
ZAMBAK3---23 Ağustos---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
KİBRİYA---23 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Şu an birşey kullanmıyor
dersim_78---24 Ağustos---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
gozdem---25 Ağustos---Hareket---Doğal yoldan---Antibiyotik (cipro) , E vitamini , C Vitamini takviyesi
rabiş---26 Ağustos---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
mekselina86---26 Ağustos---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü
vavelya---31 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
Beyzanur-hh---Meni Kanallarında tıkanıklık---Ağustos sonu Tüp Bebek---Tüp Bebek---Hiçbirşey kullanmıyor
ealsnas---Sayı,Hareket,Morfoloji---Ağustos başında transferi olacak---1. Tüp Bebek Denemesinde---Hiçbirşey kullanmıyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi(Varikosel ameliyat oldu Haziran sonu)---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
esila@mısra---???(Tatilde)---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
cano77---???(Tatilde)---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---???(Tatilde-evde bilgisayar yok)---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
sukrann---???---Sayı(Varikosel)---Yumurta geliştirici hap ve çatlatıcı iğne ile Doğal yoldan---???

:nazar:HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :nazar:

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

canım meraba sanırım senin durumun benimki gibi olmuş benim eşimdede varikosel vardı ve sanırım ileri safhadaydı.biz eşime yaptırdığımız ilk tahlilde dr direk tüp bebek demişti başımdan aşağı kaynar sular döküldü.ve bu arada şunuda söliim her özel dr değil ama sanırım bizi gittiğimiz dr sırf para kırmak için tüp bebek dedi. ama o anı anlatamam çocuğumuz olmayacağına mı yoksa eşimin durumuna mı üzüldüm o gün şaşırmıştım neyse biz gata ya gittik ürploğo belki 3 belki 4 spermiogram yapıldı en son profa yönlendirdiler ve ilk bakışta prof anladı oooo varikosel var hemen amelyat dedi.durum vahimdi yani eşimin en son 1000 spermi kalmıştı ve baş kuyruk gövde yapısı bozuktu hareket çok az yani eşimin 1000 spermi vardı ama yok gibi bişeydi neyse amelyat oldu dr 6 ay verdi eğer hamilelik olmazsa tekrar tahliller başlıcaktı.5. ayında hamiş kalmıştım ama hamiliğim 5 gün sürdü düşük yaptım yani oda kimyasal dı.tahminimce eşimin durumu henüz düzelmemişti.neyse geçtiğimiz 2 ay önce yaptırdığımız tahlilde yapısal bozukluğu yine bardı ama eskisinden iyiydi ve sperm sayısı 3000 du yine azdı.neyse artık sanki işbana düşüyo gibiydi ve eşime pekmez yedirmeye başladım ve kendiside kaç defa aldı yedi bilmiyorum ama fındık yemeye başlamıştı bunun yanında dmates vss..ve bu ay tekrar tahlil yapıldı..inanamadım 41000 milyon olmuş MAŞALLAH:nazar: VE YAPISAL BOZUKLUĞU GİTMİŞ EŞİM DÜZELMİŞ.OKADAR MUTLU OLDUKKİ İKİMİZDE yüzümüze bakan eminim botoks yaptırmış bunlar demiştir...evet beklediğimiz sonuç buydu tabiki allah daha iyisini versin

sakı üzülme canım inşallah allah sağlık versin yeterki inşallah herşey yoluna girera.s.

Çok güzel olmuş canım sonuçlar. İnşallah karşılığını bebiş olarak alacaksınız Allahın izniyle. Güzel haberlerin tez zamanda gelsin inşallah. Amin.. :Saruboceq::Saruboceq:

merhaba arkadaşlar,

İnşallah durum kötüleşmemiştir canım. Güzel haberlerle gelirsin inşallah.. a.s.

Canlarım varikoselle ilgili sohbetinize katılamıyorum veya yorum yapamıyorum. Çünkü hiçbir bilgim yok maalesef. Allah şifa versin canlarım. Allah hepimize hayırlı evlatlar bağışlasın inşallah. Amin. :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Son düzenleme:
X