Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Burcu söylediklerinde haklı olabilirsin ama şuda bi gerçekki bende hiçbir sorun yokken , bu kadar acılara katlanıp tek başıma film çektiriken tek başıma tathlilleri yaptırırken neden hiç vurdumduymaz olmadım..
Benden çok kensinin mücadele etmesi gerekiyor, hiç bi zaman ben senin yüzünden çocuğum olmuyor demedim , dememde ama insan biraz olsun bunun ezikliğini yaşayıp yanımda olur..
Biz Maya'ya gitmedik.. İstemedi..

iyi bakın kendinize kızlar
kim ne yapıyor haberim yok tedavide olanlar sonuç bekleyenler hepiniz güzel haberler alısınız
inşşşş
gelirim yine
inşşşş

yetercim benim görümceminde yumurtalrı boş çıkıyordu.tabi onun yaşı fazla biraz ama geçen ay cyclo-progynova diye bi ilaç var biliyorsundur belki onu kullandı 1 tane yumurtası oldu döllendide ama nedendir tutmadı, senin yaş sorunu yok en azında.

iyi akşamlar canım eşin eminimki kaygılanıyordur bak benim eşimdede vardı aynısı ne heyacan ne bişe rahattı şaşıyordum haline negatifi alınca bile ne var olabilir demişti çok şaşırmıştı böle düşündüğüne ama emin ol onlarda bizim kadar olmasada endişe duyuyorlar ama sanırım fıtratları gereği cok yansıtmıyolar birde onlar değil canım biz yiğiyoruz butun hormonları biz geciyoruz ameliyatlardan ondan dolayı asla anlıyamazlar anlamalarını bekleme ama emin ol onlarda kaygılılar birde ama cok yansıtamıyolar bence hadi hayır yaptırmaycaz deseydi o yönden destek olmasaydı öle erkeklerde yok değil buna şükür canım

kızlar hepinize iyi gunler
sidelyam naptın canım

hadi bakalım hayırlısı olsun canım hakkında ne diyelim

baban nası oldu bu arada

canim onlaryanimizda degil gibi yapiyorlar sanki hic umursamiyorlar gibi gorunuyorlar ama hepimizden cok uzuluyorlar
ben esime aktardan aldigim bir ilaci veriyordum ailesinin yaninda ban bir kizdi bir tersledi
kendimden sogudum ondan o an oyle bir nefret ettim ki anlatamam.
sonra baktim bana gizlice ne dedi biliyor musun
lutfen ailemin yaninda verme cok uzuluyorum cok utaniyorum dedi

ama ben nasil oldum yerindibine girdim kendime cok kizdim anlayissizim diye
canim ilgilenmiyor gibi gozukuyorlar ama inan bizden cok ilgileniyorlar

Üzülme canım ya insan bazen keşke sorun bende olsada tek başıma gitsem ben halletsem diyor ama olmuyor işte hiç üzülme eşinde belki daha hazır değil böyle bir duruma onada zaman ver biz bayanlar bazı şeyleri kaldırabiliyoruz ama erkekler bizim gibi değil sabret ,üzülme hiç bir zaman vazgeçme.Bizim ev sahibimiz var kadın 55 yaşında var eşine hala paşam diye seviyo benim eşim varikosel ameliyatı olduğunda bize geldi geçmiş olsuna, bana çıkarken dediki kızım kocana sahip çık herkes gelip geçisi anne baba (yanlış anlama annemiz babamız bizim baş tacımız) evlat hepsi gelip geçiyo sadece eşin kalıyo yanında bunu unutma dedi ama gerçekten doğru biz her zaman senin yanındayız

Evet sana katılıyorum benim eşiminde akrabaları burda ama ailesi yok kuzenleri dayıları amcaları filan ama eşim ameliyat olduğunda inan yanında refakat edecek kimseyi bulamadık güya hepsi yanımızda eşim avrupa yakasında ameliyat oldu eşimle beraber gittik ben yanında kaldım ameliyattan sonrada arabayıda kendi kullandı Allah kimseye muhtaç etmesin insan böyle zamanlarda insanları daha iyi tanıyo.....
Ama ereğliye gideceğini söyliyorsun bunu iyice düşün benim eşimde bazen benim memleketime gidelim filan diyor ama ben bunu kabul etmiyorum çünkü orda bazı sorunlar çıktığı zaman inanıyorumki benim başıma kalkacak sen getirdin beni buraya gelmeseydik gibi böyle laflar edecek hiç gereği yok bence geri donuşude çok zor olacak memur olduğumuz için Allah bize kolaylık versin

Melony , su ,umudunu kaybetme hepiniz sağolun..
Hepiniz dediklerinizde haklınız fakat insanoğlu işte sabırsız..
3 yıl bekledim .. 3 yıldır bu hasretle yaşıyorum..
Eşimin hazır olmadığına gelince bence hazır çünkü iki lafının biri bebek ve benden daha çok istediğini biliyorum..
Zaman istiyorsa onun olsun zaman..
Buraya kadar fazlasıyla mücadele ettim, birazda kendisi etsin..
Sizin güzel haberlerinizle ben seviniyorum o bile yeter ..
Hepinizi çok seviyorum kızçeler , iyiki varsınız :)

kızlar arısütü bal polen ve propolis alıp karıştırmayı düşünüyorum oranlarını ne yapöalıyım sizce? bilgisi olan varmı? birde hepsini karıştırıp buzdolabında muhafaza etsem sağlıklı olurmu?

bilgem kızlar giremedim işlerim vardı bu arada dr dan randevu aldım hakan şatıroglu kendisi özellikle ilgilenecek ya çok heyecanlıyım cuma günü randevum var bilgem rapor demişsin aşılama 3 kez 23 yaşından gün alman gerekiyor muş ve 3 senelik evli şartı ve ssk yada bagkurdan toplam 5000 işgünü tambilmiyorum aşagı yukarı rahim filmi .bak tüp bebek şartları diye yazıyor googleden gir oku Eş konusuna gelinceilk aşılama oldugumda eşim hiç destek olmadı nerdeyse ayrılma noktasındaydık çok kötü kavga ettik ondan sonra düzeldi şimdi tam destek sadece zaman birde bu konuyu fazla konuşmamak lazım

dolap ta şekerlenmezmi bal sabahları aç karnına 1 veya iki kaşık herhalde hava serin kapalı bir yerde tut istersen yinede araştır sorun neydi sende

mrh kızlar gitmeden bir bakim istedim sizlere...melony tatlım perşembeyi bekliyorum inş herşey bu sefer yolunda gidecek inanıyorum ben şekercim....aşk melegi canım ya ne desem bilmiyoum ki sen eşinle mutlu ol gerisi lazım değil ya ne bu...bilgemmm çok üzüldüm canım inş eşin yaptıgı yanlışın farkına kısa sürede varırda seni bu kadar üzmez...kızlar hoşçakalın yarın görüşmek ümidiyle...

Sidelyacım teşekkürler canım güzel yorumların için..
Yarın bekliyoruz seni buraya..
Bnede bu akşam eşimle adam akıllı konuşacağım ..
Bekleyecek halim yok..Bu tüp bebeğe yakın zamanda başlamak istiyorum..
Hakkımızda hayırlısı olsun kızlar..
Bugünlük bende de bu kadar , yarın havadisleri yazarım..
İyi akşamlar..

canım ben kullanıyorum suan ben de dusundum evde alıp yapayım diye aktarcı benim yerime yaptı saolsun aldı karıştırdı bence sen aktarcıya bırak sende yemene bakarsın allah şifa versin canım

haa birde dolapta tutma arı sutu sanırım iyi değilmiş dolabta durmuyomuş sen serin ve kuru bir yerde sakla benimki dısarda duruyor sabah akşam bir tatlı kaşığı ama tahta kaşık olcak yiyorum

Son düzenleme:

canım onu senin alıp karştırman olmaz yani belli dozu oluyor
ben ggde organik satıcı var ondan aldım acayip memnunum buzdolobında saklanıyor ama
alüminyom folyaya sarılı kavonozda yani ışık görmemesi gerekirmiş yoksa bozulurmuş

canım neden eşi n tedaviyi istemiyormu bekle mi diyor anlamadım

birde benim eşim bana her atışmamızda her istediğini yaptım diyor biliyorum ki tedaviyı kastediyor daha erkendi acele ettirdin diyor hastalık hastası konumundasın diyor ki sebeb kendisi sende diyemiyorsunki senin yuzunden diye ben asla tedavının adını anmıyorum artık kendisine bırakıyorum dondurulmuşların adını anmıyorum o ne zaman derse yaptıralım diye ozaman cunku son gebeliğide etmediğini bırakmadı bana kesin düşeceği belli olduğunda sen doktorla kafayı bozdun hastalık hastası oldun dedi cok zoruma gitti hem gebesin hem değilsin cok zor allah sabrımızı artırsın ama eminimki oda uzuntusunden yaptı

tedaviye mı başlıyosun canım hadi bakalım hayırlı olsun ozaman
inşallah canım inancını kaybetme herşey cok guzel olacak rabbimin izniyle

hayırlı olsun fatımacım....
herşey yolunda gider inş...

hayırlı akşamlar canım nasılsınız bakemm

testleri yaptırmışın canım bişe cıkmaz boşver hayırlısı ile kucağına da alcan allahın izniyle
sağol canım iyiyim....
test güzel çıktı....
güzel dileklerin için sağol darısı başınıza inş...

bilgemcim ne desem boş...
seni iyi anlıyorum...
bizdede bütün hastane işleriyle ben ilgilenirdim....
o kadar sorun yaşadık birgün görmemiştim ki bilgisayarı açıpta durumumuz hakkında araştırma yapsın...
boşver canım takma kafana...
sen güzelce anlatmaya çalış...

moralim çok bozuldu yaaa eşim varikosel ameliyatı olacaktı ama muayene eden dr a güvenememiş birde üniversiteden profesorun muayenehanesine gitmiş prof ta sende varikosel falan yok demiş .ameliyattan vaz geçti. bi umudum olmuştu 3-5 ay sonra iyileşecek sayı yükselecek hamile kalıcam diye şimdi en başa dönmüş gibi hissediyorum. belirsizlik içindeyim. moralim bozuldu yaaa. peki neden bu sayı düşük off. prof sigarayı bırak demiş zaten günde 3-5 tane içiyodu ne sigara içenler var onların spermleri azalmıyoda bizimkimi azalıyo yaa.. 2 tane daha sperm analizi yaparız onlara bakarız falan demiş yani aylarca daha beklemek demek bu offff hayırlısı Allah ım sabır ver bana. çok üzgünüm kızlar yaaa. aşılama denersiniz demiş aşılama işe yararmıki bilmiyorum

kızlar ıyı dılekler ıcın cok tesekkurler..
ama sız cok umıtsızlıge kapılmısınız ya..eslerı bosverın.ıllakı onlarda ıclerınde yasıyorlar bırcokseyı.hepten robot deıllerya..bız morelımızı yuksek tutalım yeter.streste tedavılerın en buyuk dusmanı..rabbım hepımıze bu zorlu yolda sabır ıhsan etsın..
babamı soranlar ıcınde tesekkur edıyorum..dualarınızda eksık etmeyın yeter arkadaslar..sımdılık fazla bır gelısme yok ama fızık gorunce daha ıyı olur ınsaallah..ınanın ınsanın omuzlarına daha agır gelen yukler var.mesela suan annecımın yasadıkları gıbı..
mevlam herseyın hayırlısını versın yınede..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…