Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Günaydın canlarrr :)
Güzel haftasonları :)
Bugün iş çok , herkese kolay gelsin şimdiden.

Elfida aslında sen kendini o kadar iyi tanıyorsun ki, bu mücadeleden başarıyla çıkacağını sende biliyorsun canım ..
Ben bi kısmını hallettim ama buraya kadar olan kısmı zaten buzdağına yalnızca görünen kısmıydı yani kolay olan kısmı..
Daha tüpe başlayamadık bakalım ilaç mı verirler , başka tetkik mi isterler benim önümde çok belirsiz.
Ama yavaş yavaş ve sağlıklı bi gidişat aceleden her zaman daha iyidir..
Sevgiyle kal :)
Ne güzel umutlandırıyorsun bei güze cümlelereinle bilgem :))
ayyyhh mest oldum burda vallahi :))
bİlinçli bilniçsiz bu tedavilere baş koymuş, bu kadar emek veren ve sabırla yürüyen bu zorla yoldaki herkese olumlu t edavi sonuçları nasip etsin RABBİM...
Sneinle aynı aşamadayız o halde... bende ne derlerse yapıroum bakalım dosyayı tamamlamak için..
DÜn gece aradım tüp bebek merkesini adet oldum yarın 2. gün ama haftasonu.napabilirim dedim... yarın ögleye kadar acıgız gel ver kanını cıkar sonucun dediler.. hiç o kadar panikleidğim kadar yokmuş :)) gittim sabah erkenden verdim geldim kanımı... yoktur bir sıkıntı umarım 1 saate cıkar dediler ama hafta içi zaten gideceğim için beklemedim artık..
Öyle işte Bİlgemcim..
dediğin gibi yavaş yavaş ilerliyoruz bilinmeze doğru,İNŞALLAH olummlu olur :))
Sen de kal sevgiyle bakalım :)

sıkma canını arkadaşım yaa..
bak herşeyin bir zamanı var..
sıkıntılı zamanlarında bol bol subhaneke duasını oku..
sabır verir ,sıkıntını alır inşiallah bu dua..:Saruboceq:

canım bu arada anti TPO dediğin nedir?
daha önce hiç duymamıştım da..bilmiyorumkismile

amin canım inşallah hepimizin zamanı çok yakındır..
allahın izniyle mutlu sona yaklaşıyorsun..kaydirigubbakcemile2

bende duymadım ki Pepatyacım :))
ah bi bilsemde şu evhamdan kurtulsam..gecen hafat kan tahlilinde yüksek oldugunu gördüm
internetetn araştırdım.. haşimato gibi bi hastalıkda yükselirmişi o anti tpo antikoru..ama haşimatolu hastalarda TSH da cok yüksek olurmuş benim TSH 2 den küçük...
anlayamadım..internette net bir bilgi edinemedim..
endokronoloğa sevk etti tüp bebek servisi..ama endokrolojiye randevu internetetn alındıgı için geri döndüm... bakaım randevu almaya calışcam..olmazsa özele giderim..
bende ögrenince yazıcam hemen buraya Papatyacım..çünkü 2 topiğe yazıyroum ikisinde de hem TSH düşük hem de anti TPO antikoru yüksek hiç kimse yok... Sİzde bilgilenirsiniz benimle birikte inşALLAH...

Çoookkk konuştum sabah sabah... güaydın bile demeden hem de :))
Herkese günaydın.. mutlu , gülümseten biir hafta sonu diliyorum sevdikleirniz ve sizi sevnlerle :))))) opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
nasılsınız kızlar?
yeterciğim canım geçmiş olsun.olmamasında bir hayır var diye düşünmek istemiyor insanilk günlerde.düşük olduğunda ben hem çok üzüldüm hem de içten içe üzülmedim biliyor musun ?demek ki sağlıklı değilmiş dedim.Allaha şükrettim bana böylesini verdiği için.seni anlayabiliyor bak burada bir sürü kişi.sen de kendini anla ve kendine dışarıdan biri gibi yap,oturt karşına kendini otur baş başa konuş.böyle olmasının çok da kötü olmadığını anlat kendine.ben çıkışı böyle buldum.
nacizane sadece bir öneri benden sana...

yetercim canım içindeki yangınları bilmezmiyim her seferinde hayallerin yıkılması zordur ama inşaLALAH bundan da bi çıkış yolu vardır senin için rabbim bebişini doğla yoldan göndersin inşallah kalbinin ferah tutumaya çalış bilki şer görünen bazen hayır hayır görünüen de şerdir bizler için .en büyük imtihan bu insanoğlunun kimileri bakamzken sokaklara atarken kıymetlini anlamazken bizlerde bi yangınlar ki geçmek bilmez rabbimin bir bildiği vardır elbet inşallah çabuık toparlanırsın arkadaşım kendine iyi bak

Mutlu olaman çok mutlu oldum canım Elfidamm..
Bazı tahliller internettende araştırsan sonuç vermiyor.. Benimde rahim ultrasonu şu şekildeydi..
Sağ Over U-SAP(+)
Sol Over U-SAP(+)
Dr bişey yok dedi ama ben ne manaya geldiğini merak ediyorum.. Bilen varsa yardımcı olur umarım..

Elfidam evet biz hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz arkadaşım..
Benim ayrıca başka dertlerimde vardı; eşimin ailesi Zekai Tahir istediler ben özel olsun istiyorum..
Orada sıra çok, herşey sıkıntı gibi gözüküyor..
Hsg filmnde neler çektiğimi bir allah bir ben birde çığlıklarıma şahit dr'lar bilir..
Aslında hiç ağrı olmaması gerekirken ağrı oldu, neden ?
Çünkü sırada o kadar çok bekleyen vardı çabuk çabuk yapmak uğruna aceleye geldi..
Benimde gözüm korktu, anestezi kesinlikle yapmıyor o hastane..
Bunun yumurta toplama , transfer daha bi çok işlemi var..
Özel de olsun istedim bende .. Zaten raporu alınca bayağı düşüyor fiyatlar.. Eşimde özel klinik istiyor..
Bu sabah çıtlattım ailesine , hımm iyiymiş dediler..
Pzt günü gideceğiz Allah'ın izni ile..

anladım Bİlgem...
sen Ankaradasın...üniversite hastanelerine falan baksan diyecegim ama zaten özelde karar kılmışsın...
en doğru kararı sen verirsin yaşadığın şehre göre..b
ben üni.hastanesinde başlayacagım ALLAH nasip ederse...
Bakalım bakalım nler olacak...
arkası yarın izler gibiyim hayatımı..sonu mutlu bitsin istiyorum ve cok cok uzun süren diziler gibide istemiyorum..1 sezonluk dizi olsun.. :)) tedaviye başlayan hepimizin inşALLAH...

slm kizlar
yetercigimcanim benim seniin icin cok uzuldum
canim ya rabbim yardimcin olsun
cok caba sarfettin ama bebegin gelmedi inssallah bu sefer hic caba sarfetmeden beklemedigin anada bebegin gelir canim benim

anladım Bİlgem...
sen Ankaradasın...üniversite hastanelerine falan baksan diyecegim ama zaten özelde karar kılmışsın...
en doğru kararı sen verirsin yaşadığın şehre göre..b
ben üni.hastanesinde başlayacagım ALLAH nasip ederse...
Bakalım bakalım nler olacak...
arkası yarın izler gibiyim hayatımı..sonu mutlu bitsin istiyorum ve cok cok uzun süren diziler gibide istemiyorum..1 sezonluk dizi olsun.. :)) tedaviye başlayan hepimizin inşALLAH...

Üniversite hastanesi bence özel klinik kadar kaliteli olabiliyor.. Bu işler tabiki kısmet ama bu benim bahsettiğim hastane geçen yıllarda çok olmadı henüz enfeksiyon yüzünden 24 çocuğun ölüdğü hastane .. İçim nasıl rahat olsun..
Hacettepe ünv yada gazi ünv olsa seve seve ..
Tabiki özelde de riskler var ama tetkikler rahat geçer en azından !
Herşeyi düşünoyorum , herşeyi ..
Kafam bazen kazan gibi oluyor :))

Diğerleri nerde bu arada kimseden ses seda çıkmıyor :))

Ben bimiyordum o hastanede enfeksiyon yüzünden bebeklerin öldüğünü :KK43:(
iyi yapmışsın o zaman değştirmekte... şimdi daha dikkatlidirler ama olsun senin içinin rahatlığı önemli tedavi süresince....
Bİlmiyorum ki bilgemcim ya..yok kimsecikler.. bende evdeydim tüm gün..can sıkıntısından giriyorum ara ara..dediğin gibi ıssız topic olmuş burası :KK43:

Ama biliyorum kurban bayramaına kadar en az 5 hamile görecegiz burda... hissediyorum...
O zaman şenlenir inşALLAH buralar :)

bir hayli zaman oldu oldu topiğe gelmeyeli gelemeyeli
bu arada 5. Tüp bebek denmemi yaptım ama yine olmsuzluklar peşimi bırakmadı
yine olmadı
artık ne düşüneceğimi kestiremiyorum umudumu her gün biraz daha yitiriyorum
sanki her tedavi beni bebeğimden umutlarımdan biraz daha uzaklaştıryor
duygularım çok karışık karma karışık
ve çok üzgünüm arkadaşlar
rabbim yar ve yardımcımız olsun
inşş tedavide olan sonuç bekleynler güzel haberler alsın lar
canım çok üzüldüm neden bize söylemedin inan bende söyleyecek söz bulamıyorum allahım sabır versin arkadaşım..
Fatıma ve Belgin umarım herşey her geçen gün daha güzel olur .. Allah herşeyin hayırlısını versin .. Buda bir imtihan ve yaradan sevdiklerine bunu tattırırmış..

Aymes, senin için o kadar seviniyorum ki, senin şuan bulunduğun durum bizim hayal ettiğimiz durum..
Ah ah o günleri görecek miyiz Acep :)
Bugün ablamın kızılayla çok güzel vakit geçirdim neyseki şuan içimde bas bas bağıran çocuk özlemini gidermeye çalışıyor.. Annesi kadar çok sevdiği için beni şanslıyım..

Yeter arkadaşım hoşgeldin tekrardan , yaşadığın durum çok zor ama yukarda da belirttiğim gibi buda bir imtihan .. Bazen umudum tavan yaparken bazen ya olmazsa diyorum.. Kimbilir senin yaşadığın bu süreç belki bizleride bekliyor.. Ve senin sabrın , mücadelen bizlerin en zor anında bir az olsada ayağa kalkmak için örnek olacaktır ..

Sidelya , Fadik ve diğer değerli dostların sizlerde iyisinizdir..
Elfida yanlış anlamadıysa rapor almaya mı çalışıyorsun ?
inşallah canım.
günaydın canlarım güzel bir hafta sonu geçirmeniz dilegile inş...elfidacım,melony,belginim,aymesim,bilgemcim kızlar beni düşündüğünüzünü bilmek bile insana apayrı bir huzur veriyor rabbim razı olsun inş hepinizden ve diger canlardan...elfidacım rabbim ne eylerse güzel eyler inş hamiş oldugunda hiçbir problemin olmucak rabbim herşeyi baştan yaşatıyor öyle düşün rahat ol canım geç olsunda güç olmasın hepimiz içinde aynı tabiki...kızlar sizlerde benim her kıldığım namazın ardında dualarımdasınız,rabbim inş hepimizide mucizeleriyle sevindirecek inşşş

allah kabul etsin canım arkadaşım

Belgincim nasılsın..
Dayın nasıl oldu?
Sen nasılsın..düzeldi mi moralin :KK43:
hepimize oluyor bazen öyle... hayat agır geliyor malesef :KK43:(
Ama iyi olmaya, stres yapmaya calış elinden gelmeyen seyler için..

Ne güzel umutlandırıyorsun bei güze cümlelereinle bilgem :))
ayyyhh mest oldum burda vallahi :))
bİlinçli bilniçsiz bu tedavilere baş koymuş, bu kadar emek veren ve sabırla yürüyen bu zorla yoldaki herkese olumlu t edavi sonuçları nasip etsin RABBİM...
Sneinle aynı aşamadayız o halde... bende ne derlerse yapıroum bakalım dosyayı tamamlamak için..
DÜn gece aradım tüp bebek merkesini adet oldum yarın 2. gün ama haftasonu.napabilirim dedim... yarın ögleye kadar acıgız gel ver kanını cıkar sonucun dediler.. hiç o kadar panikleidğim kadar yokmuş :)) gittim sabah erkenden verdim geldim kanımı... yoktur bir sıkıntı umarım 1 saate cıkar dediler ama hafta içi zaten gideceğim için beklemedim artık..
Öyle işte Bİlgemcim..
dediğin gibi yavaş yavaş ilerliyoruz bilinmeze doğru,İNŞALLAH olummlu olur :))
Sen de kal sevgiyle bakalım :)

bende duymadım ki Pepatyacım :))
ah bi bilsemde şu evhamdan kurtulsam..gecen hafat kan tahlilinde yüksek oldugunu gördüm
internetetn araştırdım.. haşimato gibi bi hastalıkda yükselirmişi o anti tpo antikoru..ama haşimatolu hastalarda TSH da cok yüksek olurmuş benim TSH 2 den küçük...
anlayamadım..internette net bir bilgi edinemedim..
endokronoloğa sevk etti tüp bebek servisi..ama endokrolojiye randevu internetetn alındıgı için geri döndüm... bakaım randevu almaya calışcam..olmazsa özele giderim..
bende ögrenince yazıcam hemen buraya Papatyacım..çünkü 2 topiğe yazıyroum ikisinde de hem TSH düşük hem de anti TPO antikoru yüksek hiç kimse yok... Sİzde bilgilenirsiniz benimle birikte inşALLAH...

Çoookkk konuştum sabah sabah... güaydın bile demeden hem de :))
Herkese günaydın.. mutlu , gülümseten biir hafta sonu diliyorum sevdikleirniz ve sizi sevnlerle :))))) opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

anladım canım..
neyse öğrenince yazarsın artıkın..
merakettim..
inşallah seninki haşimato filan değildir..

ayy bugun buraya kimse uğramamışş

herkese ayırlı bazarlar beyav

canım çok üzüldüm neden bize söylemedin inan bende söyleyecek söz bulamıyorum allahım sabır versin arkadaşım..

inşallah canım.

allah kabul etsin canım arkadaşım

slm kizlar
yetercigimcanim benim seniin icin cok uzuldum
canim ya rabbim yardimcin olsun
cok caba sarfettin ama bebegin gelmedi inssallah bu sefer hic caba sarfetmeden beklemedigin anada bebegin gelir canim benim

sağolun kızlar üzüldüm ama tekrar deneyeceğim
inşşşşş

aman cok şükür,,hep böyle sorunsuz hamilelikler duyalım..rabbim sonuna kadar,bir ömür boyu sağlık sıhhat versin bebegine ve sana...
Doğum tarihin bellidir dimi aymes.. Ekim ayı içinde mi? Ben cizelgeyi tam anlayamıyorum da

amin sidelyacım..
Rabbim seninden gönlünden geceni hayırlısıysa nasip etsin inşallah...
Başladın sen tedaviye dimi..yarın randevum var demişisn...
Göbekten iğnelere başlamadın henüz ama di mi?
Dualrımdasın sidellya... Hayırlısıyla gelsin bebegin artık...

Canım benim cok üzüldüm...
Hiç haberimiz olmadı tüp bebek tedavsiine başladıgından...
Inançlı insanlarız cok şükür..vardır bir hayır,bir hikmet bunda da, bilemediğimiz,anlayamdığımız....
Sen ümidini kesme, stres yapmadan devam etmeye calış normal hayatına...
Zor oldugunu tahmin edebiliyorum ama rabbim ol demeden olmuyor ne yapsak :KK43:((

[ı][sıze="2"]canım benim..
Eminim çok çok zor yaşadıkların..
Ama bak melony de demiş zaten..
ümidimizi kaybetmek bizim gibi güçlü kızlara hiç yakışmaz..
Hakkında mutlaka bir hayır var yetercim.
Lütfen böyle düşünmeye çalış tamam mı?
[/sıze]
[/ı]
:teselli: :teselli:

yetercım hakkımızda hayırlı olanı versın yaradan..herseyden once saglık dılıyorum ben.yoksa bebegın bıle tadı olmaz emınım..

hadi canım yaa çok uzuldum ne denir ki :teselli:sadece hakkına hayırlısı böleymiş ama asla yitirme umudunu ne olur üzülme olur mu diyecek bişe bulamıyorum ama rabbimden umıt kesilmez yeterim cok yıpratma kendini iyi mi canım

fatıma ve belgin umarım herşey her geçen gün daha güzel olur .. Allah herşeyin hayırlısını versin .. Buda bir imtihan ve yaradan sevdiklerine bunu tattırırmış..

Aymes, senin için o kadar seviniyorum ki, senin şuan bulunduğun durum bizim hayal ettiğimiz durum..
Ah ah o günleri görecek miyiz acep :)
bugün ablamın kızılayla çok güzel vakit geçirdim neyseki şuan içimde bas bas bağıran çocuk özlemini gidermeye çalışıyor.. Annesi kadar çok sevdiği için beni şanslıyım..

Yeter arkadaşım hoşgeldin tekrardan , yaşadığın durum çok zor ama yukarda da belirttiğim gibi buda bir imtihan .. Bazen umudum tavan yaparken bazen ya olmazsa diyorum.. Kimbilir senin yaşadığın bu süreç belki bizleride bekliyor.. Ve senin sabrın , mücadelen bizlerin en zor anında bir az olsada ayağa kalkmak için örnek olacaktır ..

Sidelya , fadik ve diğer değerli dostların sizlerde iyisinizdir..
Elfida yanlış anlamadıysa rapor almaya mı çalışıyorsun ?

canım ya:çok üzgünüm:
çok üzüldüm....
Hiç haberimiz olmadı yaa...

şuan çok üzgünsün ne desem boş...
Rabbim sabır versin....
O isterse imkansız birşey yok....
Rabbim sisinn yüzünüzü de güldürsün....

Canım bence ilk önce anti tpo için tedavini gör...
Biliyorsun bu tüp bebek içinde eksi birşey...
Tadavi içinde hakkında hayırlısı olsun....
Inş çabucak düzelir bu değerlerin...

hayırlı sabahlar kızlar hepinize güzel bi hafta sonu diliyorum
ben erkenden kalktım tatil falan dinlemedim bir şeyler atıştırdım belki kızım acıkmıştır diye
sidelya rendavuna az kalmış inşalah tedavin sorunsuz bir şekilde ilerler bu sefer bebişin gelir sana
yetercim bu sefer de olmamış ümidini yitirme arkadaşım zorlu bir yola çıktık hepimiz herşeyin vakti zamanı var nasibiniz de varsa bebişiniz muhakkak kavuşacaksın sakın pes etme her yaptığımız dua niyetine veren de rabbim vermeyen de, en yakın zaman da bebişin seni bulur inşallh

nasılsınız kızlar?
yeterciğim canım geçmiş olsun.olmamasında bir hayır var diye düşünmek istemiyor insanilk günlerde.düşük olduğunda ben hem çok üzüldüm hem de içten içe üzülmedim biliyor musun ?demek ki sağlıklı değilmiş dedim.allaha şükrettim bana böylesini verdiği için.seni anlayabiliyor bak burada bir sürü kişi.sen de kendini anla ve kendine dışarıdan biri gibi yap,oturt karşına kendini otur baş başa konuş.böyle olmasının çok da kötü olmadığını anlat kendine.ben çıkışı böyle buldum.
Nacizane sadece bir öneri benden sana...

yetercim canım içindeki yangınları bilmezmiyim her seferinde hayallerin yıkılması zordur ama inşalalah bundan da bi çıkış yolu vardır senin için rabbim bebişini doğla yoldan göndersin inşallah kalbinin ferah tutumaya çalış bilki şer görünen bazen hayır hayır görünüen de şerdir bizler için .en büyük imtihan bu insanoğlunun kimileri bakamzken sokaklara atarken kıymetlini anlamazken bizlerde bi yangınlar ki geçmek bilmez rabbimin bir bildiği vardır elbet inşallah çabuık toparlanırsın arkadaşım kendine iyi bak

kızlar teşwkür edrim
inşş rabbim bizleride güldürecek inşşşşşş
ben o günün geleceğine inanıyorum

ve ne kadar üzülürsem üzüleyim bırakmayacağım

bu ay ilaçsız tekrar deneyeceğiz (dr ölyle söyledi)eğer bu seferde olmazsa sönrasında ilaçlı seneyeceğiz
dualarınız iyi dilekleriniz önerleriniz için sağolun

X