erkek arkadaşımdan borç para istedim...ama

Ş

şekerpancarı

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi şekerpancarı
kızlar ben yeni üye oldum.ve canım fena halde sıkkın.erkek arkadaşımla benim 1 yıla aşkın bir ilişkim var.bu ilişki çok mükemmel degıl.erkek arkadaşımın çok guzel bır işi var.maddi durumu cok ıyı. yanında 8 kişi çalışıyor.ve ben çok onurlu ve gurulu bir insanım.oyle herkesten para isteyemem.ama gecen hafta işim geregı çok sıkıştım.ve 870,00 ytl paraya ihtiyacım oldu.normalde ailemden isterdım boyle bır durumda ama ailemde yoktu para.ve cok yakın 2 dostumdan ıstedım onlarda bırı tatıle gıdecegı için bırıde evı badana yaptıracagı için bana vermek ıstedıklerını ama veremeyeceklerını soyledıler.bankaya başvurdum fakat sonuç alamadım.ve odemem için son 1 gun kalmıştı.anıden çıktı bu zor durum.eger onceden bılseydım ayarlardım.bulamadım para ve son çare erkek arkadaşımdan istedım.kaldıkı bır cep tele 500 ytl veren bır ınsan.ve ben utanarak uzulerek ıstedım.oda tamam verecegım dedı.neyse ona guvenerek işimi yapmaya kalktım.fakat o gun hesabıma para yatmadı.ve çok zor durumda kaldım.çok uzuldum.vermeyecekse vermem sana para deseydıde bende ona gore son care amcamlara gıtseydım. ondan bağış degıl borç para istedım. kızlar işin kötü yanı onu çok sevıyorum.benım zor durumda yanımda yoksa hiç olmasın istiyorum .ama ayrılmaya cesaretım yok....

zor durumlarda insan sığanacak bir gemi arıyor..
istemeseydin,ben olsam istemezdim diyemiyorum o yüzden..
ama maddi olarak verebilecek durumu varsa vermeliydi bencede..
para yüzünden ilişkinizi gözden geçirin diyemiyorum daha çok verdiği sözü tutmaması benim dikkatimi çekti..

Canım öncelikle nedenini öğrenmelisin. Belki bir karışıklık olmuştur. Düşündüğün gibi değildir.
Bu olayın üstüne ayrılmak istemen hoş olmaz. Ama onu biraz daha gözlemle sorun senin düşündüğün gibi tabiki para değildir ama ortada verilmiş bir söz var ve sen zor durumda kalmışsın. ! sene az bir zaman değil. Sen hayatı paylaştığın insana değilde ilk çare başkalrına gitmişsin istemek için. Yolunda gitmeyen şeyler var gibi.
dediğim gibi canım onu iyice gözlemle, olaylara karşı tepkisini ölç ve ona göre karar ver. Yaptığı hiç hoş değil çünkü.a.s.

saat 4 buçuk gıbı aradım saatlerce bekledım bankamatıgın onunde .ama o surede telı çaldırım ama açmadı. saat 5 gıbı aradım acmadı. sonunda mesaj yazdım cok sagol teşekkur ederım dıye. oda mesaj yazmış. ''muhasebecıye soyledım sana eft yapcaklardı dıye''' artık bu saatten sonra paranın peşinde koşmadım ama ona guvenmıştım. işimi ona gore ayarlamıştım. sonra muhasebecıyı aradım ' oda yok abla bıze oyle bır talımat gelmedı dedı..' çok üzüldümmmmmm....

En baştan veremeyeceğini söyleseydi bence sorun yoktu..
Ama önce tamam deyip, sonra vermemesi enteresan...
Üzerinde düşün taşın ve sevgilinle konuş derim..

:1shok::1shok::1shok: inanmıyorum ya rahatlığa bak. Önce günahını almayalım dedim ama yol yakınken sen yavaştan uzaklaşş...gamyoncuiremsukaydirigubbakcemile5

önce sorun bence...
para gönderecektin canım deyin...bakalım ne diyecek...
eğer mantıklı bir açıklaması varsa da yoksa da lütfen durumu benimle net olarak konuş ki bundan sonra zor durumda kalmayayım deyin...
parası olmayabilir...500YTL'ye telefon alması kıstas değil...ama yoksa yok der siz de başınızın çaresine bakarsınız...
belirtmeden edemeyeceğim iyi bir sevgili sizde yoksa bile o parayı size bulur...sizin borç almanızdansa o alır...
bunları kafanız karışsın diye yazmıyorum...ben olsam buna dikkat ederdim...

Artık olan olmuş, keşke demeye gerek yok...
Ama........
Para için değil ama uğradığım bu aşağılayıcı muamele sebebiyle ben olsam anında ayrılırdım o adamdan...
Sanki paragöz ve onu parası için kullanmaya çalışan bir kız var karşısında gibi hareketler söz konusu..
Hiç hoşlanmadım..

anliyabiliyorum , ne zor bir durum, hem soramiyorsun hem merak ediyorsun neden søz veripte søzunu tutmadigini,
belki unuttu, belki bankada bir karisiklik oldu, yada onun gibi bisey..
ama bende olsam soramazdim sanirim,
hatta dedigin gibi insan cok zor durumda kalmadikca isteyemez bile,
Insallah banka karisikligidir canim, bilemiyorum buda nekadar mumkun
.

ben olsam bu adamla 1 dakka geçirmezdim

durumu oldugu halde resmen seni sallamış
belki de maddiyatci oldugunu düşündü kim bilir?

kaldi ki ilişkilerde araya maddiyat girince iyi olan ilişki bozuluyor, bozuk olan ise çıkmaza girip sonlanıyor zamanla.

erkek arkadasını en iyi tanıyan sensin
ne olursa olsun bence ondan para istememeliydin.
durumu anlatirsin, eğer vermeye istekliyse sen dile getirmeden zaten teklif ederdi

üzgünüm ama bu ilişkiye dair en mutlu son senin ondan ayrılman olacaktır.
sevgiyle kal

son durum itibariyle bu delikarı yine benim yerime yazmış...
yol verin gitsin...
bu kadar basit yalanlara söylemesi çok çirkin...

son yazdigini okuyamadan yorum yaptim
ama bunun uzerine ne denir bilemiyorum:uhm:

önemli olan verilen sözün tutulmaması.bu konuda tavrınızı ortaya koyun.ben sadece senden yardım istedim vermek zorunda değildin ama vericem deyip beni güvendirip sözünü tutmaman beni çok şaşırttı kırdı die konuya girebilirsin.belki adamcağız çok yoğun ve hakikaten unuttu tamamen.anlayıp dinlemeden ayrılmayı düşünme hemen

parası için onunlasın diye düşünmüş gibi oldu
ne olursa olsun ayıp etmiş ama
ben ilişkimi sürdüremezdim

:1shok::1shok::1shok: inanmıyorum ya rahatlığa bak. Önce günahını almayalım dedim ama yol yakınken sen yavaştan uzaklaşş...gamyoncuiremsukaydirigubbakcemile5

Kesinlikle katılıyorum güzelim sana.
Önce bende bir nedeni vardır diye düşünmüştüm ama adam verme taraftarı değilmiş. Altındaki zihniyeti ben çok iyi anlıyorum, onun için bir an önce yolları ayırmakta fayda var.

inanın onun parasında falan degıl gozum.ama insan bırak kız arkadaşına ınsan ınsan yapmaz.param yok deseydı yada sana vermem deseydı bende işimi ona gore yapardım.ama ben ondan borç para istedım.yıne ben kendımden bulamasam bıle ailemden ister onun borcunu kapatırdım.çünkü ben çok utanırım.gurum incinir. eger o benden isteseydı borç para ben ne yapar eder bulur buluşturudum.yada yanımda yok derdım. ama çok agladım kızlar:çok üzgünüm:senağlama.gururum yerlerde.....

Bir musubet bi nasihattan iyidir derler.Böyle böyle tecrübe edinicez. Yaptığı çok yanlış.
Bırak hakkında ne düşünürse düşünsün, para için benden ayrıldı, desin arkandan. Ama sen bu densiz adamla vakit kaybetme canım.
Utanması gereken sen değilsin.a.s.

bende günah almayayım dedim ama çok ayıp etmiş çokkk.hele muhasebecinin o lafına karşılık diyecek bişi bulamıyorum.keşke en baştan yardımcı olamayacağını belirtseydi

Ayrıl diyenlerle aynı fikirdeyim malesef...Yüzüne karşı vereyim demiş,ama tabi içten niyet farklı,bi de güzel suçu yanında çalışan elemana yüklemiş,sana yalan söylemiş kandırmış...Ayıp denen bişey vardır yaa,zor durumda olan bi insana söz veriyorsunuz sonra da ortada bırakıyorsunuz,bi de bunu sevgiline yapıosun başkasına da deil,biraz umurunda olsaydınız böle bişi yapmazdı bence,bu nasıl bi ilişkidir ben anlamadım ki :mymeka:
Hiç vakit kaybetme bence,ayrıl ama para için ayrılmadığını açıkla,çünkü arkandan eş dost tanıdıklara paramı yemek istedi musade etmedim die ayrıldı flan diyecektir,bu tarz erkekler genelde böledir,uygun bi açıklamayla yol ver gitsin...:CüvCüv:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…