erkek arkadaşımdan borç para istedim...ama

• Konu Sahibi şekerpancarı
Neden ağlıyorsun arkadaşım..
Bu gurur meselesi yapılacak bir şey değil..
Ne mutlu ki size gerçek yüzünü görmüşsünüz işte..
Muhasebeciye söylemiş, eft yapacakmşşş...
Yalanı yesinler...
Seven adam on kere arar o muhasebeciyi, kontrol eder..
Sonra da seni arar "canım hallettin mi parayı" der..
Veremem ben paramı desin ama yalana gerek yok...

Canım bence de iyi bir sevgili olsaydı sen ona bu derdini açtığın zaman sana o parayı bulmaya çalışırdı sen söylemeden o teklif ederdi,
ben de arkadaşlar gibi düşünüyorum...
Tamam deyip vermemesi de cabası...
Ara konuş bence neden böyle yaptın de, vereceği cevaba göre kesin bir karar ver...
Böyle aşağılayıcı bir durumdan sonra ben olsam devam edemezdim...
Keşke önce amcanlara gitseydin aile herzaman daha iyi...
Ama böyle olmasıda belki daha iyi olmuş, herşeyde vardır bir hayır sende onu daha iyi tanımış oldun...
Hakkında hayırlısın olsun inş canım gamyoncuiremsu

zor durumlarda insan sığanacak bir gemi arıyor..
istemeseydin,ben olsam istemezdim diyemiyorum o yüzden..
ama maddi olarak verebilecek durumu varsa vermeliydi bencede..
para yüzünden ilişkinizi gözden geçirin diyemiyorum daha çok verdiği sözü tutmaması benim dikkatimi çekti..

inanın maddi olarak verebılecek durumda.ve ben o yuzden utana sıkıla istedım.yanlış anlaşılmasın dıye.benımde kendıme gore işim var çok şükür. ama çok sıkıştım.ve aklıma gelebılecek en son kişiydi o .ve banka borcu yada ne bıleyım kıra borcu degıldı.benım iş alanıma gıren bır konuda harç parasıydı.ve o para gondermedığı için bu iş yattı.ve ben hakkımı kaybettım.ve söz verdığıim insanlarda magdur oldu.yanı ona guvendığım için kaç kişi magdur oldu.hem ben hem iş sahibi..

muhasebeci konusuna gelince sevgilinin yalanını bal gibi ortaya çıkardı
patronum bana yap diyecek ben gecikecem mumkun değil anında hallolur o iş
senin hakkında böyle düşüneni sen terket gitsin ya ne ağlıyorsun

şimdiye kadar bekleidğin kabahat bence ayrıl,seviyosan da nasıl soğuyamadın böyle bişey sonucu,çok çirkin bişey bu yaa..:kızgın:demekki senin hakkındaki düşünceleri farklı.ne açıklama yaparsan yap ta muhtemelen aynı şeyleri düşünücektir.ben olsam hiç bir açıklama yapmaz bana ulaşabiliceği tüm yolları kapar,numaralarımı değiştirir,yoluma bakardım.

Zaten mükemmel bir ilişkimiz yok demişsin başında
Üstelik sen bankanın önünde beklerken defalarca aramana rağmen
bir de telefonunu açmamış. Pişkin pişkin de mesaja cevap yazmış
senin yerinde olsam suratına bile bakmam ne düşünürse düşünsün
telefonlarına bile çıkmam ki arayacağı da malum ya
yine de sen bilirsin. bir bakıma para istemem iyi olmuş
ne olduğunu gördün...

canım benim 1 yıldır berabersen aranızda borcun lafımı olur helede durumu iyiyse bu adam seni sevmiyor belli seven insan ne yapar eder borç bulur sana verirdi hiç üsteleme :kızgın:tak sepeti koluna herkes kendi yoluna
birde parası için birlikte oldumu düşünür demişsin galiba tamam o halde bu parası olan adamlar kızlarla birlikte olmasın paralarına sarılıp uyusunlar :kahve:
tabiki isteyeceksin birlikte olduğun adamdan illa evli olman gerekmiyor yanında olması için herşey imza ile olacaksa imzaları batsın:tomato::tomato::tomato:
protesto ediyorum böyle erkekleri

kızlar inanın o gun çok agladım. o gun neden boyle yaptıkı dıyorum.işi yogun acaba ondanmı dıyorum .ama unutması imkansız hafızası mukemmel.yollarda gecer onun gunu genelde.düşünün birde dıyorumkı başına bır seymı geldı .hastalandımı kazamı yaptıkı dıye düşünüyorum. bır yandan da onu merak edıyorum.senağlamasenağlama

Ya bak arkadaşım sana bir şey diyeyimm...
Böyle olaylarla Allah sana kulunu ayan beyan gösteriyor işte...
Sopası yok ki kafana vursun..
Sen de anla bu konunun seninle alakası yok..
Kim olsa aynısını yapacaktı, adam cimri adam, adam kendini düşünüyor sadece...
Sorman gereken artık ben bu adamla ilişkimi devam ettirmek istiyor muyum?
Yapabileceksen böyle biriyle devam, ondan sonra şikayet etme, kendini üzme...
Yok yapamam dersen de bırak ne hali varsa görsün...
Kendini affetirmeye çalışacaktır, umrunda bile olmasın...

Adam baya karakterliymiş:kızgın:
Nasıl zengin olduğu anlaşıldı işte
Onun malı mülkü bizi tabii ki ilgilendirmiyor
Fakat söz verip gerçekleştirmemesi çok kötü.
İlişkisine biçtiği değer demekki 800 küsur liraymış.
Yazık :kahve:

senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

canim bencede iyi bir sevgili derdini anlattignda,hele bide maddi durumu varsa derdi "niye bana söylemedin ben verirdim" ve eger maddi bir durumu yoksa canini sikma bulurum ben para derdi...eger veremiyorsa bendede yok ama bir yolunu buluruz derdi. Ama bunun yaptigi cok cirkin gercekten. Seni bukadar zor durumda birakmasi hic kendini hakli cikaracak bir durum degil.
Kafasindan ne düsüncelerle evet diyip sonra hayir dedi aceba.
ama sözünü tutmadigini ve seni bununla cok kirdigini dile getir kesinlikle...ve dürüstlük olmadigi sürece iliskiler yürümüyor....

merhaba

Bende ilk olarak bir karışıklık olmuştur dedim kendi kendime.
Kötüye yormamaya çalıştım ama yazılarını okuyunca bu insanın ne yazıkki güvenilecek biri olmadığını anladım.
Geç karşısına açık açık konuş.
"Sana inanıp borç istedim.
Vereceğim dedin.
Sen vericeksin diye başka kimseden de istemedim çok zor durumda kaldım.
Neden böyle yaptın ? diye sor.
Bakalım cevabı ne olucak?
Eminim ki vereceği cevap karşısında kafan daha bir netleşecek.

kızlarrr onu bır yandan da cok sevıyorum ama nasıl ayrılcam bılemıyorum.ayrılsam bıle dıyecek kı benden para istedi gozu paramdaydı ama vermeyınce benden ayrıldı dıyecek. ama işin aslı oyle degılki , ben ona güvenmiştim.ve 870 ytl onun için bir hiç.ben ondan hedıye yada ne bıleyım bağış istemedım ki borç istedım.ama bu saatten sonra artık ona nasıl guvenecem ona nasıl içimi dökecem. ben 26 yaşındayım .ve bu saaten sonra nasıl birini sevebilirim.belki kızcaksınız ama keşke hiç istemeseydim diyorum. nerden çıktı bu harç dıyorum.. ben cok cesaretsızım. o bir çok kez beni üzmesıne ragmen hep affettım. çünkü onu sevdim.ama bu durum beni çok aşagıladı. ofsenağlamasenağlamasenağlama

senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

bence böyle biri için ağlamak boşa
o an belli ki sıkışmış ve ona güvenerek sıkışıklığını paylaşmışsın
Rabbimde bu sıkışıklıktan sana ders vermiş
yanında taşıdığın adam bildiğin gördüğün gibi değil demiş
kısacası şer senin için hayırla yoğrulmuş
şu an kırıldığın için üzgünsün yanlış tanıdığın için ağlıyosun
ama arkadaşım inan en başında rengini göstermesi çok iyi olmuş
iyi kötü bir yılını geçirmişsin
ya ömrün geçecek olsaydı böyle bir adamla
sağlıklı düşün kastım sadece para göndermemesi değil
yanında olduğunu göstermemesi...

merhaba

Bende ilk olarak bir karışıklık olmuştur dedim kendi kendime.
Kötüye yormamaya çalıştım ama yazılarını okuyunca bu insanın ne yazıkki güvenilecek biri olmadığını anladım.
Geç karşısına açık açık konuş.
"Sana inanıp borç istedim.
Vereceğim dedin.
Sen vericeksin diye başka kimseden de istemedim çok zor durumda kaldım.
Neden böyle yaptın ? diye sor.
Bakalım cevabı ne olucak?
Eminim ki vereceği cevap karşısında kafan daha bir netleşecek.

öyle sorabılmeyi çok isterdim.ama verecegi cevapta beni korkutuyor.bıraz daha yıkılmaktan bıraz daha aşagılanmaktan korkuyorum.bazen bır cesaret gelıyor ama bazen ya giderse diyorum.buna hazır degılım ben .ne yapacagım.akıl verın kızlar bana...onsuzluğa nasıl alışacam.yuregımdeki boşluk daha çok büyüyecek. senağlama

kızlarrr onu bır yandan da cok sevıyorum ama nasıl ayrılcam bılemıyorum.ayrılsam bıle dıyecek kı benden para istedi gozu paramdaydı ama vermeyınce benden ayrıldı dıyecek. ama işin aslı oyle degılki , ben ona güvenmiştim.ve 870 ytl onun için bir hiç.ben ondan hedıye yada ne bıleyım bağış istemedım ki borç istedım.ama bu saatten sonra artık ona nasıl guvenecem ona nasıl içimi dökecem. ben 26 yaşındayım .ve bu saaten sonra nasıl birini sevebilirim.belki kızcaksınız ama keşke hiç istemeseydim diyorum. nerden çıktı bu harç dıyorum.. ben cok cesaretsızım. o bir çok kez beni üzmesıne ragmen hep affettım. çünkü onu sevdim.ama bu durum beni çok aşagıladı. ofsenağlamasenağlamasenağlama

Ah be canım, hala onu düşünüyorsun, değer veriyorsun. Bak herkes aynı şeyi söylüyor. O adamdan hayır gelmes sana.
Ne varmış yaşın 26 diye. Bu yaşta daha biliçli, mantıklı olman lazım. Daha karşına neler çıkar. Emeğini hakedicek bir insan değil o.
Ayrıca para istediğin ve bu olayı yaşadığın için sevinmelisin.Gerçek yüzünü bir süre daha göremeyecektin. Ama elinde sonunda onun nasıl biri olduğunu anlayacaktın. Bu sefer de niye bu kadar geç tanıdım diye üzülecektin.

Ne olmuş olmuşş....

Bence bir süre sessiz kalmanda fayda var bakalım o esnada ne yapacak?

canim ne diyebilirimki diyorsun ama iste dediklerini diyebilirsin....beni bir cok kez üzdün ama hep affettim hep altdan aldim...ama bu son yaptigin sana olan güvenimi ve bana verdigin sözlerinin senin icin bir anlami olmadigini gösterdin...bu ilk degil ve eminim son da olmayacak...diyebilirsin

öyle sorabılmeyi çok isterdim.ama verecegi cevapta beni korkutuyor.bıraz daha yıkılmaktan bıraz daha aşagılanmaktan korkuyorum.bazen bır cesaret gelıyor ama bazen ya giderse diyorum.buna hazır degılım ben .ne yapacagım.akıl verın kızlar bana...onsuzluğa nasıl alışacam.yuregımdeki boşluk daha çok büyüyecek. senağlama

Canım yapma Allah aşkına. Sanki tüm hayatın o'ymuş gibi. 1 senedir berabersin ve sıkıntılı zamanında en son ona başvuruyorsun. Hakkında hayırlısı olsun.a.s.

ne varmış yaşında
asıl bu yaştan sonra doğru kişiyi sevebilirsin
bi an önce sağlıklı düşünmeye başla
gören arkanda 5 çocukla hiç parasız onun eline kaldın zanneder
biraz cesaret, biraz kendine güven koy verme hayatını boş insanlara

X