Epilepsi teshisi

Bu ikinci doktor ilkide emin olamadi ama baslayalim olaci beyinn dalgalarin duzelsin dedi cok uzgunum suan
Öncelikle geçmiş olsun.
İkinci bir görüş mutlaka alın.
Epilepsinin çok çeşidi var.
Göz dalmasından tutun da birden bire küt diye yere düşmeye kadar tipleri var.

Onun için iyi bir nöroloğa görünmenizi tavsiye ederim.

Hiçbir zaman tek bir doktora güvenme. Başka doktora da git. Çok geçmiş olsun

Bana migren tesisi koydular zatwn yillar once. Benim korkum ilaci kullanmazsamda ilerde bayilirsam artarsa diye korkuyorum sac dökülmesi ve kilo gozumu cok korkuttu ama zaten asiri kiloluyum dahada kilo almak isteem acikcasi

O zaman siz üniversite hastanesine gidin bence . Doktorların epilepsi düşünme sebebi eegdeki dalgalanmalar. Ama bunlar dediğim gibi migrende de oluşabilecek dalgalanmalar olduğu için yanlış tanı koyulmuş olabilir. Unutkanlığınız da belki başka bir sebebe bağlıdır b12nizi ölçtürdünüz mü?

Öncelikle çok çok geçmiş olsun.İkinci bir doktordan daha görüş alın derim.Eşim yirmi yılı geçkin epilepsi hastası uyurken nöbet geçiriyor.Beraber yatıyorsak uyusam bile onun titremesine uyanıyorum ben.Uykunuzda geçirmiş olsanız eşiniz farkederdi gibime geliyor çok çok ağır uykusu yoksa eğer.Şifalar diliyorum inşallah.

Merhaba uzun zamandır teshis koyulmaya çalışılıyordu mr egg vs bir suru makinaya girdim bas agrisi sikayetiyle ve unutkanlık sikayetiyle nörolojiye gittim ve egg de beyin dalgalarimin bozuk oldugu ortaya cikti dr epilepsi yana sara olabilir dedi unutkanlığın ve bas agrisinin bununla alakasi yok dedi ama surekli dalıp gidiyorsan sana seslenenleri duymuyorsan bu epilepsiyi destekler dedi boyle daldığım zaman esim kontrol amacli sesleniyor hemen duyuyorum kesinlikle bayılmam vs yok doktor hic bayilmamissin bayilma sikayetin yok ama beyin dalgalrın bozuk oldugu icin epilepsi ilaci baslayalim dedi peki ben epilepsi miyim diye sordugumda kesin emin olamıyorum dedi tedbir amacli ilaclari 2 yil kullan hamilelik dusunme dedi yavas yavas ilaclari kesecekmisiz . Bu tur bi sorunla karşılaştınız mi tedavisi varmi peki beyin dalgasi bozuklugunun bayilmaktan cok korkuyorum eger bir kere bile bayılırsan epilepsi tesisi koyacagim dedi doktor tecrübelerinizi benimle paylasin lutfen bu derdime destek olun yardımlarınızı bekliyorum
Birde gece uykuda nobet geçiriyor olabilirsn dedi bu nasil oluyor uykuda nobet nasil anlayabilirim
Birkaç ay önce bir hafta boyunca bayılma hissi yaşadım yorgunluk uykusuzluk herhalde dedim.artinca nörolojiye gittim kan tahlili,tomografi ve eeg istedi.Eeg sonucunda beyin dalgalarim bozuk çıkmış ilaç vereyim bir ay kullan dedi epilepsi olma dedi Ben ilacı aldım ama hiç kullanmadım çünkü şikayetim yok olmustu.gecenlerde başka hastanede tekrar eeg istedim doktor gerejsiz buldu nedense,bozuk bile çıksa ben ilaç yaZnam dedi.eeg de ısrar ettim çektiler sonucu almadım henüz bakalım ne çıkacak.meraktayim.sibucu paylaşırım geçmiş olsun.sizde de bayılma hissi oldu mu ?

Merhaba uzun zamandır teshis koyulmaya çalışılıyordu mr egg vs bir suru makinaya girdim bas agrisi sikayetiyle ve unutkanlık sikayetiyle nörolojiye gittim ve egg de beyin dalgalarimin bozuk oldugu ortaya cikti dr epilepsi yana sara olabilir dedi unutkanlığın ve bas agrisinin bununla alakasi yok dedi ama surekli dalıp gidiyorsan sana seslenenleri duymuyorsan bu epilepsiyi destekler dedi boyle daldığım zaman esim kontrol amacli sesleniyor hemen duyuyorum kesinlikle bayılmam vs yok doktor hic bayilmamissin bayilma sikayetin yok ama beyin dalgalrın bozuk oldugu icin epilepsi ilaci baslayalim dedi peki ben epilepsi miyim diye sordugumda kesin emin olamıyorum dedi tedbir amacli ilaclari 2 yil kullan hamilelik dusunme dedi yavas yavas ilaclari kesecekmisiz . Bu tur bi sorunla karşılaştınız mi tedavisi varmi peki beyin dalgasi bozuklugunun bayilmaktan cok korkuyorum eger bir kere bile bayılırsan epilepsi tesisi koyacagim dedi doktor tecrübelerinizi benimle paylasin lutfen bu derdime destek olun yardımlarınızı bekliyorum
Birde gece uykuda nobet geçiriyor olabilirsn dedi bu nasil oluyor uykuda nobet nasil anlayabilirim
Nöroloji derneğinin internet sitesinde alanı epilepsi olan norologlarin listesi var. Oradan bakıp listedeki bir dr a gidersen daha iyi olur.

Eski bir epilepsi hastasıyım. Uzun zamandır nöbet geçirmediğim için eski diyorum. İnşallah tamamen geçmiştir..

Epilepsi teşhisi koymak zordur. Ben uykudan sonra nöbet geçirdiğim için epilepsi dendi. Ama eeg dalgalarım ve mr her zaman temizdi.
Daha geçen ay bir daha çektirdim yine temiz.

Doktor bana "beyin çok karmaşık bir yapı. Epilepsinin tam sebebi anlaşılmış değil. Sana epilepsi demek çok zor ama bayıldığın ve nöbet geçirdiğin için epilepsi ilacı başlatmak zorundayız" demişti. Çok düşük dozla başlamıştı ve kullandığım sürece hiç nöbet geçirmezdim.

Yalnız sizin ki çok şiddetli bir durum değilse -ki önce uykuda olup olmadığından emin olun- yüksek doz ilaç kullanmaya veya hamilelik planlamamaya gerek yok.

Ben hamilelik öncesi ilacımı değiştirterek 6 ay alışma evresinden sonra hamile kalarak tüm hamileliğim boyunca ilacımı içtim.

İsterseniz başka uzmandan da görüş alın. Ben 2007'den 2011'e kadar 3 doktor değiştirmiştim. En sonuncusundan çok memnun kaldım. Tek sorunum epilepsi değilmiş. Aşırı vitamin ve mineral düşüklüğüymüş..

Ankaradayim beyin dalgalarin duzelir dedi bilemiyorum

Beyin dalgası konusu zaten çok ilginç..benim de kizimda şüphelendiler.. kesinlikle hiçbir şekilde net bir şey 2 yıldır demediler.. biz ilaca başladık Ama ateşli havale geçirdi diye..

kafam o kadar karışık ki bu konuda:KK43:Allah herkesin yardımcısı olsun

Beyin dalgası konusu zaten çok ilginç..benim de kizimda şüphelendiler.. kesinlikle hiçbir şekilde net bir şey 2 yıldır demediler.. biz ilaca başladık Ama ateşli havale geçirdi diye..

Gecmis olsun insanin xoxg
Birkaç ay önce bir hafta boyunca bayılma hissi yaşadım yorgunluk uykusuzluk herhalde dedim.artinca nörolojiye gittim kan tahlili,tomografi ve eeg istedi.Eeg sonucunda beyin dalgalarim bozuk çıkmış ilaç vereyim bir ay kullan dedi epilepsi olma dedi Ben ilacı aldım ama hiç kullanmadım çünkü şikayetim yok olmustu.gecenlerde başka hastanede tekrar eeg istedim doktor gerejsiz buldu nedense,bozuk bile çıksa ben ilaç yaZnam dedi.eeg de ısrar ettim çektiler sonucu almadım henüz bakalım ne çıkacak.meraktayim.sibucu paylaşırım geçmiş olsun.sizde de bayılma hissi oldu mu ?
evet oldu bayilma hissi bi kac kez bayilacak gibi oldum xok korktum hatta bayılırım siye sonra kendi kendimi psikolojik olduguna inandirdim

Cok gecmis olsun Allah yavrularımızi korusun sifa versin

Eski bir epilepsi hastasıyım. Uzun zamandır nöbet geçirmediğim için eski diyorum. İnşallah tamamen geçmiştir..

Epilepsi teşhisi koymak zordur. Ben uykudan sonra nöbet geçirdiğim için epilepsi dendi. Ama eeg dalgalarım ve mr her zaman temizdi.
Daha geçen ay bir daha çektirdim yine temiz.

Doktor bana "beyin çok karmaşık bir yapı. Epilepsinin tam sebebi anlaşılmış değil. Sana epilepsi demek çok zor ama bayıldığın ve nöbet geçirdiğin için epilepsi ilacı başlatmak zorundayız" demişti. Çok düşük dozla başlamıştı ve kullandığım sürece hiç nöbet geçirmezdim.

Yalnız sizin ki çok şiddetli bir durum değilse -ki önce uykuda olup olmadığından emin olun- yüksek doz ilaç kullanmaya veya hamilelik planlamamaya gerek yok.

Ben hamilelik öncesi ilacımı değiştirterek 6 ay alışma evresinden sonra hamile kalarak tüm hamileliğim boyunca ilacımı içtim.

İsterseniz başka uzmandan da görüş alın. Ben 2007'den 2011'e kadar 3 doktor değiştirmiştim. En sonuncusundan çok memnun kaldım. Tek sorunum epilepsi değilmiş. Aşırı vitamin ve mineral düşüklüğüymüş..
Cok gecmis olsun gebelik dusunmuyorum zaten kucuk cocugum var o buyusun biraz . Peki epilepsi ilaclarini yan etkileri neler baska bir uye kilo aldirdi ve saçlarımi doktu demis

Öncelikle çok çok geçmiş olsun.İkinci bir doktordan daha görüş alın derim.Eşim yirmi yılı geçkin epilepsi hastası uyurken nöbet geçiriyor.Beraber yatıyorsak uyusam bile onun titremesine uyanıyorum ben.Uykunuzda geçirmiş olsanız eşiniz farkederdi gibime geliyor çok çok ağır uykusu yoksa eğer.Şifalar diliyorum inşallah.
Keske esim fark eder diyebilsem ama esim asiri agir uykusu olan biri seslenmeme ragmen uyanmiyor cogu zaman

O zaman siz üniversite hastanesine gidin bence . Doktorların epilepsi düşünme sebebi eegdeki dalgalanmalar. Ama bunlar dediğim gibi migrende de oluşabilecek dalgalanmalar olduğu için yanlış tanı koyulmuş olabilir. Unutkanlığınız da belki başka bir sebebe bağlıdır b12nizi ölçtürdünüz mü?
Insallah

Kesin olmayan tanıya tedbir olsun sen 2 yıl kullan denir mi ? Bence hiç mantıklı değil. Başka doktora daha gidin

Banada koyulmuştu teshis 14 yasindayken 4 yil 5 yil ilac kullandim tedavi oldum atlattim suan allaha şükür çok iyiyim hicbir sıkıntım yok 😊 merak etmeyin duzenli tedavide çaresi var

merhaba bende epilepsi hastasiyim. Benimki teyzemin vefatından sonra üzüntüden oldu. Gece annem namaza kalkmış bizi kontrol ederken benim agzimin köpürdügünü ve deli gibi titredigimi görmüş, ambulans çağırmışlar gelenler nöroloji ye götürün demiş. Gittim bende mr eeg çekildim. Genelde ilk nöbet ile teşhis konulmuyormus her insanin bir kez nöbet geçirme hakki varmış hayatı boyunca. 2. Nöbette kesin olarak epilepsi hastası olunuyor. Ben ilkini geçirdikten sonra eeg de epilepsi olduğum çıkmıştı zaten ilaca başlamıştık ama ben yan etkileri yüzüne ilacı birakmiştim ve tekrar nöbet geçirdim. İlk nöbetimde uyanınca hiçbir şey hatirlamiyordum. Doktor gelmiş mesela ambulans ile bana adımı falan sormuş bende söylemişim ama zerre hatırlamıyorum. Nöbet ten sonra uyandigim ilk saat adıma kadar unutabiliyorum. Yavaş yavaş geliyor herşey. Annem odama girmese bilmezlerdi nöbet gecirdigimi çünkü sesli olmuyor. 2. Nobetimde gece aniden kalktim deli gibi titriyordum ayağa kalkmaya çalıştım kalkamadim düştüm anne diye çığlık attım sonrası yok zaten bayıldım sanırım. İlacın yan etkileri bende aşırı uyku, depresyon, duygu dalgalanmaları, aşırı sinirlilik oldu. Doktor değiştirdi onu şuan trileptal kullanıyorum bu da aşırı uyku yapıyor ve baş dönmesi. Epilepsinin teşhis konulmasi için illa nöbet e gerek yok farklı türleri de var. Bende mesela ataklar oluyor aniden bacağım kalkıyor kolum kalkıyor. İnşallah sizde yoktur. Ama ilaca başlarsaniz iyi olabilir ilerlemeden biter. İnatçı bir hastalık. İlaçların yan etkileri var ama atakları nöbetleri engelliyor. Sormak istediğiniz soru varsa yanitlayabilirm

Doktor tecrübem yok ancak, nörobilimciyim, EEG ve MR "beyin dalgası" kaydetme, okuma tecrübem var.
Epilepsi dalgınlığı dediği durumu hatırlamazdınız.

Evet böyle bir epilepsi türü var, ille sara deyince yere düşüp kasılmıyorsunuz bazı insanlar tamamen ortamdan kopuyorlar ama bu göz dalması gibi bir şey değil.

Sadece o an yok oluyor. Gözünüzün daldığını hatırladığınıza göre öyle olmadığını düşünüyorum.
Bir de EEG dalgalarını etkileyen bir sürü sebep olabilir. Mesela deneklerim sıkıldığı zaman veya yorgun oldukları zaman bile anlıyordum çünkü çok daha aşağı doğru düşüyordu, tırtıklanıyordu dalgalar:)) veya çok kıpırdarlarsa mesela "gürültü" dediğimiz bozuk dalgalardan çok oluyordu gibi bir sürü detay.

Ben olsam ilaç işine girişmeden güvendiğim özel bir doktora giderim.

Öncelikle geçmiş olsun. Ben EEG Teknisyeniyim. Epilepsi sadece bayılmak,kasılmak ve nöbet geçirmek değildir. Bir çok çeşiti var. Dalmalarınız olduğunu söylüyorsa doktorunuz absans epilepsiden şüphelenmiş olabilir. Onun bile kendi aralarında çeşiti var bu EEG nizde görünür. Kaç sn sürdü ne kadar sıklıkla tekrarladı vs. Uykuda nöbet geçirdiğinizden şüpheleniyorsa Uyku sırasında EEG neden istenmedi? Ben yerinizde olsam özel güvenilir bir yere giderim. Gerekirse uyku+uyanıklık süresi daha uzun bir EEG çektiririm.
Bir önceki EEG nizi de dalgaların olduğu sayfalarla veya cd veriyorlarsa alın onu da gideceğiniz diğer dr a gösterin. (dr bozukluk olduğunu ilettiği yerleri size vermek zorunda). Belki artefakt dediğimiz parazitler vardır onları bile yanlış yorumlayabiliyor doktorlar. EEG cihazları hassas cihazlardır. Dışarıdan çok kolay parazit alır. Teknisyenin hatası bile yanlış yorumlamaya sebep olabilir. Hastanın yutkunması bile dalgaları bozar ve bunu yanlış değerlendiren hocalar gördüm ben. Çok geçmiş olsun.

X