EPİLEPSİ HASTASI OLDUĞUM İÇİN EŞİM BANA BOŞANMA DAVASI AÇTI

İlk eşin diyemicem hayvanı da ikinci hayvanı da Allah bildiği gibi yapsın. İlki kendi de sebep olmuş birlikte geçirmişsiniz kazayı ikinci bilerek evlenmiş. Hadi ayrıldın bu düşmanca haince ayrılmak niye. Allah şifa versin. İnşallah tamamen iyileşirsin. 🤲

Sözüm konu sahibine değil ama altta yazılanları okudukça bu ülkede kadınların neden evlendiğini anlamıyorum.Arastirmaya göre erkeklerin yüzde 80 90'ı eşi hasta olunca onu terk ediyor.İyilikte karısının sırtına yük olan erkekler karısı hasta olunca da ortadan kayboluyor.
Yaptık Bi hata.

Çok gecmis olsun umarim tekrar siddetli ataklarin olmaz ve daha iyi olursun bir an önce. Erkekler çok acımasız varlıklar ya. Yani sana özel bi durum degil %70i böyledir bana kalirsa. Zoru görünce kaçarlar. Cok var karısı hasta diye boşayan, cocuk engelli doğdu diye evden giden. Ya 75 yasinda araba kullanan bi akrabamiz dede kaza yaptı karisi ön camdan fırladı öldü kadincagizi gömdük ertesi gün cenaze sonrasi evde "yalnizlik pek zor duvarlar üstüme üstüme geliyor bi es bulmak lazim" dedi ve iki hafta sonra evlendi ki yani kimseye muhtac falan degil aile apartmani var 2 oglu 1 kizi kral gibi bakiolardi orda buna. Sözün bittiği yer o dedeydi benim icin.

Çok gecmis olsun umarim tekrar siddetli ataklarin olmaz ve daha iyi olursun bir an önce. Erkekler çok acımasız varlıklar ya. Yani sana özel bi durum degil %70i böyledir bana kalirsa. Zoru görünce kaçarlar. Cok var karısı hasta diye boşayan, cocuk engelli doğdu diye evden giden. Ya 75 yasinda araba kullanan bi akrabamiz dede kaza yaptı karisi ön camdan fırladı öldü kadincagizi gömdük ertesi gün cenaze sonrasi evde "yalnizlik pek zor duvarlar üstüme üstüme geliyor bi es bulmak lazim" dedi ve iki hafta sonra evlendi ki yani kimseye muhtac falan degil aile apartmani var 2 oglu 1 kizi kral gibi bakiolardi orda buna. Sözün bittiği yer o dedeydi benim icin.
Çok teşekkür ederim duanız icin.Dediginiz gibi anladım bazı şeyleri ama çok yıprandım anlayana dek, ailem de yıprandı.Ama inşllah üstesinden geleceğiz 🤲

Söylediğiniz gibi Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali için merkeze gittim.İnanın polislere durumu anlattığımda eşinizin sağ olduğunu biliyor musunuz belki onun başına bir şey geldi dediler.Eşimi arıyorum açan olmuyor, mesaj atıyorum cevap yok, engelleniyor numaram, watsaptan yazıyorum görüyor mesajımı.Eşimin memleketinde yaşıyoruz onun başına bir şey gelse annesi, babası, teyzesi, dayısı.. herkes o şehirde .Benim ise kimsem yok bana mı soruyorsunuz eşin yaşıyor mu diye polisler ile münakaşa ettim.İnanın bir ifade almak zor geliyor.Savcıyı aradılar, alın ifadesini dedi ama soruşturmada kaldı kovuşturmaya gerek yok denildi.
Ve bu ahlâksız, karaktersiz herif seni hamile olarak biliyor hâlâ, değil mi?
Ne korkunç insanlar var, insan demek de istemiyorum, lafın gelişi işte.
Çok zor şeyler yaşamışsın ve yaşıyorsun ama bi yandan da kurtulmuşsun, boyle birinden cocugunun olmamasi bile daha iyi aslinda, hayırlı olmuş bebek icin de senin icin de..
Rabbim yardimcin olsun, acil şifalar diliyorum, inşallah bundan sonra çok mutlu olursun.

Bu kadar kötü örneğe iyi bir örnek de vereyim, karısı Alzeimer hastası bir amca hasta karısına 10 yıl bakmıştı ama böyle amcalar öyle az olmalı ki ulusal tv'ye çıkmıştı.

O amcanın değil ama şu amcanın haberini buldum.

Bu kadar kötü örneğe iyi bir örnek de vereyim, karısı Alzeimer hastası bir amca hasta karısına 10 yıl bakmıştı ama böyle amcalar öyle az olmalı ki ulusal tv'ye çıkmıştı.

O amcanın değil ama şu amcanın haberini buldum.

Ayy nasil güzel bir yuva 👏

Ben eşimin alşveriş faturalarını, ekran görüntülerini aldım.Hatta bu konuda özel hayatın gizliliğinden dava açacakmış.Avukatı yazmış.Evlilikte gelir de ortaktır giderde.
Ben avukatıma hesap hareketlerimi verdim, eşime sürekli eft, trafik borçları, faturalar hep bende.Eşimle yaşanan sıkıntılar sonrası yazılan ilaçlar ile ilgili belgeler...Tazminat da istedim.Umarım her şey güzel olur
Bence senin lehine sonuçlanır dava, avukatın umarım iyidir, hiçbir hakkından vazgeçme, onu da ne kadar zorlayabiliyorsan zorla, pisliği yapıp edip kolayca sıyrılmasına izin verme lütfen, adi şerefsiz bi de tazminat talep etmiş, ağzımı bozduruyor bana.

Ve bu ahlâksız, karaktersiz herif seni hamile olarak biliyor hâlâ, değil mi?
Ne korkunç insanlar var, insan demek de istemiyorum, lafın gelişi işte.
Çok zor şeyler yaşamışsın ve yaşıyorsun ama bi yandan da kurtulmuşsun, boyle birinden cocugunun olmamasi bile daha iyi aslinda, hayırlı olmuş bebek icin de senin icin de..
Rabbim yardimcin olsun, acil şifalar diliyorum, inşallah bundan sonra çok mutlu olursun.
Evet hala hicbir sey bilen yok merak eden de.Cok teşekkürler güzel dualarınıza amin🤲

Evet hala hicbir sey bilen yok merak eden de.Cok teşekkürler güzel dualarınıza amin🤲
Allah bildiği gibi yapsın, ne denir, insan kılıklı aşağılık yaratıklar.
Buraya boşanırken ve çok daralmış durumdayken üye olmuştum sevgili konu sahibi, o kadar kötüydüm ki o dönem, hayattan hiçbir beklentim ve mutluluğa dair umudum yoktu, güçlü durmaya/görünmeye çalışsam da. Buradan çok güzel destek mesajları, dualar aldım, reel hayatımda görüştüğüm kişiler de oldu, hâlen de var, eksik olmasınlar. Yalnız, ne kadar konuşsak etsek de ben içten içe asla inanmıyordum yeniden mutlu olabileceğime, çökük ruh hâli işte.. Şimdi ise, çok şükür, örnek bi beraberliğim var, işimi çok seviyorum, çok şükür her şey yolunda ve ben bile şaşırıyorum bazen. Lütfen sen de ümitli ol, Allah seni de çok çok mutlu etsin (illa bi ilişkiyle olması gerekmiyor bunun, konu boşanma olunca ordan örnek verdim), geriye dönüp tebessümle oku buraya yazdıklarını.

Allah bildiği gibi yapsın, ne denir, insan kılıklı aşağılık yaratıklar.
Buraya boşanırken ve çok daralmış durumdayken üye olmuştum sevgili konu sahibi, o kadar kötüydüm ki o dönem, hayattan hiçbir beklentim ve mutluluğa dair umudum yoktu, güçlü durmaya/görünmeye çalışsam da. Buradan çok güzel destek mesajları, dualar aldım, reel hayatımda görüştüğüm kişiler de oldu, hâlen de var, eksik olmasınlar. Yalnız, ne kadar konuşsak etsek de ben içten içe asla inanmıyordum yeniden mutlu olabileceğime, çökük ruh hâli işte.. Şimdi ise, çok şükür, örnek bi beraberliğim var, işimi çok seviyorum, çok şükür her şey yolunda ve ben bile şaşırıyorum bazen. Lütfen sen de ümitli ol, Allah seni de çok çok mutlu etsin (illa bi ilişkiyle olması gerekmiyor bunun, konu boşanma olunca ordan örnek verdim), geriye dönüp tebessümle oku buraya yazdıklarını.
Bunu yaşamış birinden duymak insana sözel de olsa bir tecrübe.İnanin ben de öle saçlarım kazınıkken, gözüm mosmorken, kafamdaki dikişlere tiksinerek bakan biriyle yutkuna yutkuna geçirdiğim bir 6 ay.O zamanlar neler dedim şimdi tövbe.Allah istedi mi her şey olur diyorum.Aynaya bakınca utanıyorum o günlere..O yüzden hep şükür, şükür. Bu da geçecek...

Bunu yaşamış birinden duymak insana sözel de olsa bir tecrübe.İnanin ben de öle saçlarım kazınıkken, gözüm mosmorken, kafamdaki dikişlere tiksinerek bakan biriyle yutkuna yutkuna geçirdiğim bir 6 ay.O zamanlar neler dedim şimdi tövbe.Allah istedi mi her şey olur diyorum.Aynaya bakınca utanıyorum o günlere..O yüzden hep şükür, şükür. Bu da geçecek...
Tabii ki geçecek, Allah var, sadece biraz daha sabır ve zaman..
Ne utanmaz, ne rezil, ne merhametsiz insanlara denk gelmişsin, sınavın ağır olmuş ama bence sen çok duzgun birisin, oyle bi enerji aliyorum, bunu da atlatacaksın inşallah.
Onlar da gerçekten Allah'a havale, gece gece ne çok beddua aldılar milletten.

Öncelikle çok geçmiş olsun, hayattasınız en önemlisi bu. Konuyu okuyunca şok oldum, hem terket hem tazminat davası aç. Ekonomik şiddet nedeni ile bir de, sanki 3 çocuklu ev hanımı kocası eve bakmıyor. Merak etmeyin tazminat falan alamaz, asıl evi terkettiği için kusurlu kendisi. Öyle bir pislikten kurtulduğunuz için şükredin. Ve umarım çok mutlu olursunuz ve bir daha kriz geçirmezsiniz. Sağlık her şeyin başı, bu pislikler için üzülmeyin.

Tabii ki geçecek, Allah var, sadece biraz daha sabır ve zaman..
Ne utanmaz, ne rezil, ne merhametsiz insanlara denk gelmişsin, sınavın ağır olmuş ama bence sen çok duzgun birisin, oyle bi enerji aliyorum, bunu da atlatacaksın inşallah.
Onlar da gerçekten Allah'a havale, gece gece ne çok beddua aldılar milletten.
Çok sagolun güzel düşüncelerinize, geçti bu da geçecek ailem yanında sagligim daha da iyi olacak . Sabırla insallah...

Öncelikle çok geçmiş olsun, hayattasınız en önemlisi bu. Konuyu okuyunca şok oldum, hem terket hem tazminat davası aç. Ekonomik şiddet nedeni ile bir de, sanki 3 çocuklu ev hanımı kocası eve bakmıyor. Merak etmeyin tazminat falan alamaz, asıl evi terkettiği için kusurlu kendisi. Öyle bir pislikten kurtulduğunuz için şükredin. Ve umarım çok mutlu olursunuz ve bir daha kriz geçirmezsiniz. Sağlık her şeyin başı, bu pislikler için üzülmeyin.
Çok sagolun güzel dileklerinize, her şey güzel olacak inşallah 🤲

Merhabalar arkadaşlar,
7 yıl öncesi bir evlilik yaptım ve eşimle balayı dönüşü bir trafik kazası geçirdik. Çok zor bir süreçti, beyin kanaması geçirdim, yüzümün sol tarafı tamamen kırıldı,2 kere beyin ameliyatı, 2 kere yüzüm için estetik operasyon geçirdim. Geçirdiğim beyin ameliyatı sonrasında 2 ya da 3 kez epilepsi krizi geçirdim, bana ilaç verdiler ve kafa travmalarında bu riskin zaten olduğunu belli bir süre kullanmam gerektiğini söylediler. Tabi ki bu süreçte ( 6 -7 ay) eşim ve ailesi giderek bizden uzaklaştılar ve evliliğimiz sona erdi. Sonrasında ailemin desteği, iş hayatım ile giderek daha iyiye giden bir yaşantım oldu. Geçirdiğim kaza sonrası hastaneden engelli sağlık kurulu raporu verdiler. Görev yaptığım il aileme daha yakın bir oldu.
Geçen yıl tanıdık vasıtası ile biri ile tanıştım. Ona her şeyi anlattım. Hepimiz dört teker üstünde gidiyoruz benim de başıma gelebilirdi dedi. Görüşmeye başladık ve yedi aylık bir sürenin sonunda evlendik. Sonrası hayatımın yine tepetaklak olması.3 ay sonrası hamile kaldım, bebeğim olmasını çok istiyordum o da istediğini söyledi.Gebeliğimle birlikte eşimin antika meraklısı birisi olduğunu yavaş yavaş öğrenmeye başladım.Pantalondan çıkan bilmediğim milyarlık fişler, bilgisayar geçmişinde her gün bir çok siteden yapılan alışverişler, yurt dışından alınan plak, müzikçalar...vb bir çok şey.Hastane muayenelerim de elini cebine atmayan birisi.Yaşadığımız ev evlenmeden önce benim aldığım ve kredi borçlarını ödediğim ev.Faturalar benim üzerime.Üzerine eşimin benden param kalmadı diye sürekli para istemesi..Annesinin beni arayıp K...... benden yine para istedi bir sey söyle şuna vermem bir daha lafları. Sonunda en son 7 yıl önce nöbet geçiren ve 2 yıl önce de ilaçlarını bırakan ben hamilelik, uykusuzluk, stres epilepsi krizleri başladı.İlk krizimde eşim yanımdaydı.İkincisin de ailesi de vardı.Eşim baba bir kere daha böyle oldu deyince babası bu kız insanın başına iş açar , ayrılın dedi.Eşim ailesinin yanına gidip çekişmeli boşanma davasını açtı.Yine ilk evliliğimdeki gibi aciller de yapayalnız annemle günlerim başladı.Krizlerim arttı, ilaç dozajını arttıramadılar.Eşim bırakıp gittiğinde 14 haftalık hamileydim.20. haftalık gebeliğim de epilepsi krizi ile ambulans ile hastaneye kaldırıldım ve maalesef ki bebeğimi kaybettim.Eşim bunu bile bilmiyor.Çünkü numaram engelli.Ailesinden ne arayan var ne soran.
Epilepsi hastasıyım ve ona ekonomik şiddet uyguluyorum diye 100 milyar maddi,100 milyar manevi tazminat talebi...
Evlilikten anladığım sadece yukarıda yazdıklarım...iyi akşamlar
Hasta olmak ayıp bişey değil öncelikle canını sıkma çünkü ben 27 yıldır epilepsi hastasıyım çok şükür bişey olmadı evliyim ve 2 çocuğum var s.refsizlikkocan olacak o h.nzoda g.tu sıkıya geldi sendende para alamiyorsa ne koparirsam kar olayı yapiyo sana tavsiyem karşı dava aç sonuxta bu hastalık sana kaza sonrası peyda oldu stres yapınca tekrar hortladı iyi bir avukatla görüş ve sende ondan işte maddi manevi bakalım napcak

X