EPİLEPSİ HASTASI OLDUĞUM İÇİN EŞİM BANA BOŞANMA DAVASI AÇTI

EEgitimcii

Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2021
45
107
Merhabalar arkadaşlar,
7 yıl öncesi bir evlilik yaptım ve eşimle balayı dönüşü bir trafik kazası geçirdik. Çok zor bir süreçti, beyin kanaması geçirdim, yüzümün sol tarafı tamamen kırıldı,2 kere beyin ameliyatı, 2 kere yüzüm için estetik operasyon geçirdim. Geçirdiğim beyin ameliyatı sonrasında 2 ya da 3 kez epilepsi krizi geçirdim, bana ilaç verdiler ve kafa travmalarında bu riskin zaten olduğunu belli bir süre kullanmam gerektiğini söylediler. Tabi ki bu süreçte ( 6 -7 ay) eşim ve ailesi giderek bizden uzaklaştılar ve evliliğimiz sona erdi. Sonrasında ailemin desteği, iş hayatım ile giderek daha iyiye giden bir yaşantım oldu. Geçirdiğim kaza sonrası hastaneden engelli sağlık kurulu raporu verdiler. Görev yaptığım il aileme daha yakın bir oldu.
Geçen yıl tanıdık vasıtası ile biri ile tanıştım. Ona her şeyi anlattım. Hepimiz dört teker üstünde gidiyoruz benim de başıma gelebilirdi dedi. Görüşmeye başladık ve yedi aylık bir sürenin sonunda evlendik. Sonrası hayatımın yine tepetaklak olması.3 ay sonrası hamile kaldım, bebeğim olmasını çok istiyordum o da istediğini söyledi.Gebeliğimle birlikte eşimin antika meraklısı birisi olduğunu yavaş yavaş öğrenmeye başladım.Pantalondan çıkan bilmediğim milyarlık fişler, bilgisayar geçmişinde her gün bir çok siteden yapılan alışverişler, yurt dışından alınan plak, müzikçalar...vb bir çok şey.Hastane muayenelerim de elini cebine atmayan birisi.Yaşadığımız ev evlenmeden önce benim aldığım ve kredi borçlarını ödediğim ev.Faturalar benim üzerime.Üzerine eşimin benden param kalmadı diye sürekli para istemesi..Annesinin beni arayıp K...... benden yine para istedi bir sey söyle şuna vermem bir daha lafları. Sonunda en son 7 yıl önce nöbet geçiren ve 2 yıl önce de ilaçlarını bırakan ben hamilelik, uykusuzluk, stres epilepsi krizleri başladı.İlk krizimde eşim yanımdaydı.İkincisin de ailesi de vardı.Eşim baba bir kere daha böyle oldu deyince babası bu kız insanın başına iş açar , ayrılın dedi.Eşim ailesinin yanına gidip çekişmeli boşanma davasını açtı.Yine ilk evliliğimdeki gibi aciller de yapayalnız annemle günlerim başladı.Krizlerim arttı, ilaç dozajını arttıramadılar.Eşim bırakıp gittiğinde 14 haftalık hamileydim.20. haftalık gebeliğim de epilepsi krizi ile ambulans ile hastaneye kaldırıldım ve maalesef ki bebeğimi kaybettim.Eşim bunu bile bilmiyor.Çünkü numaram engelli.Ailesinden ne arayan var ne soran.
Epilepsi hastasıyım ve ona ekonomik şiddet uyguluyorum diye 100 milyar maddi,100 milyar manevi tazminat talebi...
Evlilikten anladığım sadece yukarıda yazdıklarım...iyi akşamlar

İğrenç adam. Allah 4 teker değil 4 kollu versin ne diyeyim. (Gerçekten beddua etmem normalde)
İnşallah bundan sonra ki hayatınız çok güzel olsun

Epilepsi hastası olduğunuz için dava açmasından daha saçma bir şey duymadım. Sanki gizlediniz de hastalığınızı ondan O dava kabul edilmeyecektir de. Ekonomik şiddet ne alaka? Antika alırken para vermediniz diye mi dava açıyor evlenmeden önce aldığınız evde de hak iddia ederse hiç şaşırmayın..

Söylediğiniz gibi Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali için merkeze gittim.İnanın polislere durumu anlattığımda eşinizin sağ olduğunu biliyor musunuz belki onun başına bir şey geldi dediler.Eşimi arıyorum açan olmuyor, mesaj atıyorum cevap yok, engelleniyor numaram, watsaptan yazıyorum görüyor mesajımı.Eşimin memleketinde yaşıyoruz onun başına bir şey gelse annesi, babası, teyzesi, dayısı.. herkes o şehirde .Benim ise kimsem yok bana mı soruyorsunuz eşin yaşıyor mu diye polisler ile münakaşa ettim.İnanın bir ifade almak zor geliyor.Savcıyı aradılar, alın ifadesini dedi ama soruşturmada kaldı kovuşturmaya gerek yok denildi.

Çok çok geçmiş olsun. Eş diye ömür paylaşmayı seçtiğiniz iki adama da diyecek söz yok, eden bulur, Allah bundan sonrası için dilerim size çok güzel bir kader yazsın. Öte yandan çok fazla travma yaşamışsınız imkânınız varsa mutlaka profesyonel destek alın. İkincisi de dikkatimi şu çekti benzer erkekleri ve kaderi çekerek aynı döngüyü tekrarlamışsınız sanki. Yıllarca panik ataktan çekmiş biri olarak çok psikolog gezdim, çok araştırma yaptım. Bazı psikologlar böyle hayatta tekrarlayan döngüleri aile dizimi terapisi ile açığa çıkarıp kolayca çözüyorlar. Aile sisteminizde çözülmemiş bir travmanın izlerini tekrar ediyor olabilirsiniz. Aile dizimi sistemi de bilen bir psikologla görüşmenizi tavsiye ederim naçizane. Bundan sonrası çok daha kolay olur sizin için dilerim. Sevgiler

Hamile esi terketmek ve madur etmenin cezasi var sanirim bir arastirin isterseniz. Onun da yasattigini yasayacagi gunu izlemeye hazir olun
Söylediğiniz gibi Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali için merkeze gittim.İnanın polislere durumu anlattığımda eşinizin sağ olduğunu biliyor musunuz belki onun başına bir şey geldi dediler.Eşimi arıyorum açan olmuyor, mesaj atıyorum cevap yok, engelleniyor numaram, watsaptan yazıyorum görüyor mesajımı.Eşimin memleketinde yaşıyoruz onun başına bir şey gelse annesi, babası, teyzesi, dayısı.. herkes o şehirde .Benim ise kimsem yok bana mı soruyorsunuz eşin yaşıyor mu diye polisler ile münakaşa ettim.İnanın bir ifade almak zor geliyor.Savcıyı aradılar, alın ifadesini dedi ama soruşturmada kaldı kovuşturmaya gerek yok denildi.

allah belasını versin şerefsiz adam.bir de tazminat davası mı açmış?siz evlenirken başınıza gelen kazayı saklamadığınız için zırnık alamaz merak etmeyin.asıl siz açın aynı miktarlarda tazminat isteyin.bu adamdan da hemen kurtulun.zaten toksik eş baba olamayacak biriymiş.o adamın bebeği de olmasın zaten.allah size başka bir şekilde sağlıklı bir evlat nasip eder dilerse.önce kendinize değer verin.benzer hastalığı yaşadım daima destek olurum size özelden de yazabilirsiniz.lütfen üzülmeyin.değmezzz bu adamlara.önce ben önce sağlığım deyin

Bence avukatla gorusun ve sureci ogrenin. En dogru bilgiyi o verir kendi basiniza eksik olur yanlis olur vs.

Çok teşekkür ederim.İnanın çalışmama rağmen sadece devlet hastanelerinde ruh ve sinir hastalıkları uzmanına gidiyorum ve doktoruma her gittiğimde gülüyoruz.Çünkü nasıl bir toplumdayız biliyor musunuz bu hekime gitmek sizi akıl hastası yapıyor, siciline işliyor sanki.Hayat çok zor ama destek inanın çok az.Kaza sonrası iki yıl psikolojik destek aldım, hekimlerimizden bu konuda ilaç tedavisi aldım.Şimdi boşanma davamda bu ilaçlar isteniyor hastaneden,6 yıl, 7 yıl öncesi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…