Endometrium hiperplazi tedavisi gorenler acil

lifeve

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2016
1.525
910
Kızlar yaş 28 hiperplazi teşhisi konuldu benim gibi olanlar varsa neler yaşadınız ne kadar bir tedavi ve sonucları yazarsaniz

1 buçuk sene sürdü benim tedavim. Atipik hiperplaziydim. Kanser başlangıcı yani

Hanımlar bana da basit atipisiz endometrial hiperplazi teşhisi konuldu. Hala kanamam var. 27 ocakta tarlusal başlayacağım. 6 ay kullanacağım sonra biyopsi tekrarlanacak. Çok korkuyorum atipiye dönerse diye daha 3 buçuk aylık bebeğim var.. Ve kanamalar az az hala devam ediyor.. Biyopsi yapılalı 11 gün oldu herhalde son 1 aydır sürekli kanıyorum. Beni neler bekliyor?

Çok geçmiş olsun Basit atipisiz teşhisi konuldu bana da. Çok korkuyorum bir önceki mesajda da yazdım. Kanamalar hala var. 1 aydır böyle, biyopsi yapılalı 11 gün oldu hala az az kanamam oluyor. Yaşadığınız süreci öğrenebilir miyim?

Teşekkür ederim. Öncelikle şükür korkulacak bir şey yok. Bende adet öncesi sonrası kanamadan dolayı gittim aşırı lekelemeyin vardı rahim duvarı kalın denildi ve biyopsi yapalım denildi. Hatta tuberkuloz olup olmadığımı geçirip getirmediğini araştırılarak. Ardından biypsi sonucu atipisizız hioerplazi çıktı . Doktor da korkulacak bir şey olmadığını söyledi. Dilersen rahim içine takılan ilaçlı spralle Dilersen ilaçla dedi ve tarlusal verdi. 3 ay boyunca tarlsal kullandım. Yani ayda 15. 20 gü iç dedi. Ben 16 . Günde falan adet oluyordum adetle bırak bitince tekrar başla dedi 3 ay sonra tekrar biyopsi verdim. Temiz çıktı. Korkulacak bir şey yok bazen ara kanama oluyor tarlsal kullanıyorum senelik sadece smearlar ver senede bir biyopsi yaptır tedbiren denildi

Biyopsi sonucun basit hiperplazi yani duvar kalinlasmasi sonucu kaniyorsun. Geçiyor korkma atipili de bile iyileşme durumu var bende senin gibiydim okumadığım makale kalmamıştı kalmamıştı son Ankara geldim. Doktor olabileceğini söyledi ve gebelik istediğimden 3ay korun sadece ilaç kullanirken biyopsi olacak çünkü dedi. Geçti süreç.

Peki Kanamanız oluyor muydu? Benim aşağı yukarı 7 aralıktan bu yana kanama var. Şuan bile pedin yarısı belki gün boyunca anca doluyor ama kanıyorum hala. Az önce bir doktora danıştım normal değil dedi tarlusal içmeye henüz başlamadım. 27 ocakta başlamamış söyledi doktor.

Korkma benden de oluyordu kanama. Bu durumda kanama olması normal doktor seni belli tarihlerde kullan diye 27. Snde baslatmistir. Bana 3 ay kullan dedi normalde ila 6 ay arasında kullanılıyormus. Tarlusal basla hemen 1 haftaya kesiliyor rahat ol kanser lezyonu falan değil olsa atipili olurdu. Tedavisini olmasan bile atipiliye dönme ihtimali düşük demişti doktor bana

Sizinle yazışmak içimi bir nebze olsa rahatlattı çok teşekkür ederim inşallah benimde kesilir. Evet 27 ocakta başlayıp 2 kutu kullanacağım. Her ay adetin 1.gününden say dedi 14. gün başla dedi. Hamilelikte çok zor şeyler yaşadım aylarca yattım kalkmam yasaktı. Bebeği tutmak için de baştan sona kadar progestan kullandım, ekstra duphaston ve pruloton iğne de kullandım. Sanırım onların etkisi de olabilir şuan yaşadıklarım. Çünkü rahim kalınlığı progesteron eksikliğinden oluyormuş diye okudum. Vücut aylarca bu hormonu dışarıdan alınca artık üretmeyi mi kesti nedir tarlusal içince kesilir kanamam dediniz ya inan dünyalar benim oldu şuan..

Çok sevindim içinin rahatlamsina emin ol pyle aylarca beklemeyeceksin 1 haftada kanamayı kesip leke leke gelecek sonrasinda 1 ay içinde o lekeyi de düzenleyecek. Bende tarlusali adet olabilmek için kullniyordum adet söktürür diye biliyordum. Adet olunca rahim duvarı incelip kanama ile dökülüyor ya şimdi de tarlusal kalinlasan rahim duvarı i inceltecek. Hiç korkma bende günlerce üzülüp kanser olacak rahim alınacak çocuğum bile yok diyordum :) sonra prof bir doktora gittim endişe etme yine de kullan tarlusali dedi senelik dediğim gibi biyopsierle takip edeceksin kendini. Çocuğun var şükür. Yasin çok çok ilerlediğini lezyon kötü huylu olsa bile rahim alınıp kötü durum kaldırılıyor için rahat olsun bebeğin küçük ona odaklan geçiyor inancı hemen

Evet bende benzer şeyler düşünüp kendimi yıpratıyorum, çok şükür bir evladım var. Rabbim size de isteyen herkese nasip etsin inşallah perşembe gününü iple çekiyorum biran önce ilaca başlamak için. Bugün dediğim gibi instagram da bir doktora yazdım durumumu, kendisi bulunduğum şehirde ama hiç muayene etmedi beni. Kanama normal değil demiş sadece hiçbir açıklama yapmadan. Okuyunca bir kez daha psikolojim darmadağın oldu. Bana dua edin olur mu bir an önce şu kanamalar bitsin her gün kan görmekten çok yoruldum.. Gerekirse bende farklı doktorlara gitmeyi planlıyorum. Çok teşekkür ederim tekrar size içimi ferahlatıp yanıtladığınız için, iyi akşamlar

Doğru demiş doktor adet dışı kanamalar kadın dogumcularca hep normal olmadığı için. Güzel olacak hersek düzelecek. :) ilaçlarını ihmal etme yeterli. Tekrar geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah sende bana dua et bana da hayırlı sağlıklı bir evlat nasip olsun insllh

Dualarım sizinle inşallah Rabbim sağlıklı bir hamilelik ve evlat nasip etsin tez zamanda

Merhaba yine ben dünden bugüne kanamalarım şiddetlendi. Lekelenme gibi değil baya kasıklarda ağrı ve Kanama oluyor cuma günü bir doçentten randevu aldım. İnşallah daha da artmaz kanamalarım çok korkuyorum

Normal adet tarihin gelmiş olabilir belki bugün başladınız mı tarlusal a

Normal adet tarihin gelmiş olabilir belki bugün başladınız mı tarlusal a
Dünden beri yoğun kanamalar sebebiyle bugün doktora gittim. Muayene etti ilaca daha sabah başlamıştım. Dedi ki kanaman hiç kesilmedi mi evet kesilmedi dedim. Öyleyse hormonlu spiral takalım daha etkili olur dedi. Bugün taktılar spiral şuan evdeyim birazdan biraz fazla kasık ağrım var. İnşallah şifa olur

O zaman tarlusal kullanmaya gerek yok. Kesildi mi biraz kanamaların.

O zaman tarlusal kullanmaya gerek yok. Kesildi mi biraz kanamaların.
Evet tarlusal içmeme gerek yokmuş. Kan durdurucu metiler diye bir hapta içiyorum evet biraz azaldı. (adet bulaşığı gibi şuan hastanede öğrendim bu kavramı da) Doktor kanamayı görünce dedi hiperplazi böyle bir şey işte bu kanama olacak.. Kanamaktan çok yoruldum

Geçiyor zamanla tekrardan geçmiş olsn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…