Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Soğan suyu veya başka kürler herkeste işe yaramaz. Hormon değerlerini yükselteceği gibi düşürebilir de doktora danışmadan yapılmasından yana değilim.
Doğrudur herkeste aynı etkiyi vermeyebilir. Ben zaten fikir verdim annem de işe yaradı boşu boşuna ameliyat olmasına gerek kalmadı. Araştırın diye belirttim Doktorların çoğunun haberi olmuyor alternatif yöntemlerden direk ameliyat diyorlar. En azından araştırıp karar verilmesi açısından fikir verdim.

Soğan suyu veya başka kürler herkeste işe yaramaz. Hormon değerlerini yükselteceği gibi düşürebilir de doktora danışmadan yapılmasından yana değilim.
Miyom ve kistlerde işe yarıyormuş.Ama endometriozis çok başka bir şeyBendeki kist değil mesela o bölgede rahim dokusu oluşmuş.Hatta endometriozis böyle bir şey
Keşke işe yarasaAma takviyeler işe yarıyormuş.Vitamin değerleri önemliMesela d vitamini çok önemli

Evet endometriozis rahim dokusunun rahim duvarinda bagirsaklarda karin boslugunda oluşması ve her ay regl olduğumuzda tipki rahim ici gibi endo odaklarininda kanamasi veya kanadiginda kist oluşmasıdur. Bu illetin kesin tedavisi yok rahim temizlensw bile ilerleyen zamanlarda yenilenebiliyormuş.
Kansızlık d vit eksikligi bunlar maalesef doğru

Gecici menopoz icin ilac verilse sana fayda etmez mi acaba ? Endo odaklari kurur kanama olmaz agrilarinsa diner

Maalesef soğan suyu bu hastalikta işe yaramıyor. Rahim dışında belirli yerlerin (bagirsak karin boslugu rahim duvari) rahim dokusu oluşmasi ve regl zamani bunlarin kanamasindaj olusuyor bu hastalik.

Benimde netleşse toplu ameliyat olacakDiğerleri sıkıntı yapmazsa sadece endo olacağım.Ama endometriozis tekrarlıyormuş

Gecici menopoz icin ilac verilse sana fayda etmez mi acaba ? Endo odaklari kurur kanama olmaz agrilarinsa diner
2 ay önce doğum kontrol hapı verildi.2 aydır neredeyse yok gibi regl oldumAma ağrılar yine oluyor.Kendimi çok yoramıyorum.Akşamları ayaklarımı uzatıp oturmam lazım,ağrı kesici almam lazım
Kimse beni anlamıyor. Ağrı eşiğim bayağı yükseldi galiba

Benimde netleşse toplu ameliyat olacakDiğerleri sıkıntı yapmazsa sadece endo olacağım.Ama endometriozis tekrarlıyormuş
Ameliyatla kistler alınır endo odaklari dağlanip temizleniyor. Tekrar olup olmamasi şans işi artik o zamana Allah kerim simdilik kurtul onlardan :)

Anlamazlarrrr sende surekli yatip uzanmak istiyorsun dimi insan halsiz yorgun oluyo şu illet yüzünden çok miskinim ben

Ameliyatla kistler alınır endo odaklari dağlanip temizleniyor. Tekrar olup olmamasi şans işi artik o zamana Allah kerim simdilik kurtul onlardan :)
İnşaallah canımAğrıların sebebinin o olduğundan emin olsam durmayacağım.Ama sıkıntı çok
Rahim büyümeside var.Ondan kanamalar çok oluyor.

İnşaallah canımAğrıların sebebinin o olduğundan emin olsam durmayacağım.Ama sıkıntı çok
Rahim büyümeside var.Ondan kanamalar çok oluyor.
Allah korusun eğer sorunlar devam ederse histerektomi icin konustu mu doktor ? Umarjm gerek kalmaz sorunlarin giderilir daha fazla aci cekmezsin

Allah korusun eğer sorunlar devam ederse histerektomi icin konustu mu doktor ? Umarjm gerek kalmaz sorunlarin giderilir daha fazla aci cekmezsin
Ya benim doktor beni profesöre yönlendirdi.Kesin ameliyat dedi.Ama şöyle bir sorunum var.Profesöre randevu alamadımKitle emarda lezyon olarak görünüyor
Ama türü belli değil bulamadılar.

Ya benim doktor beni profesöre yönlendirdi.Kesin ameliyat dedi.Ama şöyle bir sorunum var.Profesöre randevu alamadımKitle emarda lezyon olarak görünüyor
Ama türü belli değil bulamadılar.
Randevu ayarlayabilirsin inşallah şu dönemde cok zorlaşti artk

Randevu ayarlayabilirsin inşallah şu dönemde cok zorlaşti artk
Aynen ya çok zor
Kanser taraması yapıldı.Meme ile ilgili tahlilimde sorun var.Tümör marketlarım yüksek.
Mamoğrafi çektirdim tam ultrason çektireceğim.Greve girildi.Bayram donu genel cerrahiye randevu almıştım.Oda iptal oldu.
Gerçi genel cerrahi bunun endometriozisten kaynaklı yüksek olabileceğini söyledi
Bu endo bize neler yapıyor

Öncelikle çok geçmiş olsun.
Tez zamanda kucağınız bebeklerle dolsun inşallah.
Kısaca kendimi anlatayım.
2012 yılında aşılama ile başlayan hikayem.
2019 yılında son buldu. 9. Tüp bebek denememiz başarılı oldu. Zor bir hamilelik sürecinden sonra yavrumuza elhamdülillah kavuştuk.
Yapılan ameliyatları saymıyorum çünkü sayısını bilmiyorum.
Hic düşük yaşamadım.
Yani 8 kez negatif ti. Aşılamalari da saymıyorum.
Subat 2022 te tekrar anne oldum elhamdülillah.
Bu kez ise bir mucize oldu.
Hamile olduğumu nerdeyse 3. Ayında öğrendim.
Pes etme kardeşim, beklemede...
Ben de almanya dayım.
Ama 7. Denemeden sonra Türkiye de devM ettik.

İnşallah mamografi temiz çıkar rabbim şifa versin biz kadınların sorunlari bitmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…