Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle sağolun.
Bende 17 yaşımda çikolata kisti gecirdim 3mm idi ve doktorum dogum kontrol hapi vermisti o sekilde düşmüştü sonrasinda hiç yaşamadım. Adet ağrılarım halen var yaş almanin etkisi ole bi tık daha tahammül edebiliyor hastanelik olmuyorum şükür.
Benim tanisal laparoskopik histeroskopi ile kesinleşti endometriozis olduğu, öncesinde doktorum şüpheleniyordu ki hakli çıktı.
Histeroskopi çektirmenizi öneririm.
Esinizde azospermi varsa zaman kaybetmeyin tüp bebek yapin hakkinizda hayirlisi olsun inşallah

Teşekkür ederim ablacim sana da gecmis olsun.
Sezeryan oldunmu hiç? Skar endometriozis ondan oluyordu sanırım üzgünüm oyle bi illet ki gerçekten sadece çeken bilir
Kadin olmak cok zor hersey kadin bedeni üzerinden oluyor haksızlık..

Merhaba teşekkür ederim. 27 yaşındayım. Benim kist yok rahim zari rahim duvarinda odaklar vardi alindi ne zama yenilenir veya tekrar olustu mu bilemiyorum anlasilmasi zor bir hastalik.
Sonradaj oluşan kistler iyileşir ve gebelige engel değildir ama maalesef rahimle alakali ise sorun teşkil ediyor.
Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alin inşallah

Evet canım 2 sezeryan oldum.Aslında yıllardır adet döneminde ağrı oluyordu.Ama ihmal ettim.Gerçi şimdi ağrı nedeni bulundu ama emin olamıyorlar.
Rahimde büyüme var,6 cm ve o civar miyomlar ,sol tarafımda tanımlanamayan bir kitle ve kistler
Netleşse ameliyat olacağım.

Maalesef açılıp bakilmadan anlasilmiyor bu illet
Miyomlari aldir mutlaka ve mumkunse laparoskopik cerrahi ile aldir. Rabbim şifa versin sanada.
Şu doktor hanima bir bak sayfasina goz at isinde başarılı bir doktor belki buna gidersin veya görüşürsün olmasa bile sayfasındaki bilgiler isine yarar belki

Bu doktoru bende takip ediyorum hatta bunun gibi bir sürü sayfaRabbim hepimize şifa versin canım
Sakın pes etmeHer şey çok güzel olacak

Canım bende hamileyim suan 19 günüm kaldı doguma hayirlisiyla insallah hamilelerin duası kabul olur derler dua edicem sana canim rabbim sana hayırlı evlatlar nasip etsin insallah ne olur kendini uzme zor biliyorum çeken bilir diyeceksin kesin bana ama ayakta durmaya gayret et rabbim nasip eylesin insallahhh

Bende 4.evre cikolata kistiyle ameliyat oldum.sol tupum alindi.sagbtupumde minimal gecis varmis.endlmetria odaklarim ve yapisiklik var sende tuplerine baktirdin mi canim

Allah razi olsun. Sag salim alin kucağınıza inşallah

Bu doktoru bende takip ediyorum hatta bunun gibi bir sürü sayfaRabbim hepimize şifa versin canım
Sakın pes etmeHer şey çok güzel olacak
Amin inşallah abla. Pes etmek yok lakin yorgunum zaman geçtikçe tükeniyor insan toparlayacagim insallah
Biri daha önermişti bakacağım abla sağol

Bende 4.evre cikolata kistiyle ameliyat oldum.sol tupum alindi.sagbtupumde minimal gecis varmis.endlmetria odaklarim ve yapisiklik var sende tuplerine baktirdin mi canim
Benim sol tüp kapali ona dokunmadi doktor. Benim evre 2 gecen sene var olan odaklar temizlendi laparoskopi ameliyati ile.
Evli misin ?

Ayrica Sag ve sol yumurtamdan da cikolata kist alindi.rezervim dustu(rabbim.kucagimizi bos birakmasin

Benim sol tüp kapali ona dokunmadi doktor. Benim evre 2 gecen sene var olan odaklar temizlendi laparoskopi ameliyati ile.
Evli misin ?
Evliyim aldi tupu hidrosalpinks olmus laparoskopi ameliyati ile 1 ay once oldum.sag tupu birakti ama minimal gecis var

Aminnn inşallah. Yaşınız çok genç Anne olacaksınız bence kısa zamanda

Sende herşey yapılmış kuzum ya benm bildiğim histeroskopide tüpler görülmüyor laporoskopide cıkar ameliyattan sonra endo odakları temizlenince tüplere zarar veriliyor her ameliyatta var bu ne yazık ki benmkide ondan oldu sizin genetiğinz normal de olsa bebek genetiğinde sıkıntı olabiliyor bir de onundene derim ben oda olmazsa miniğin zamanı var demek ki nazlanıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…