Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canımm amanitoşumaaa hiçbir şeye gerek kalmadan kendiliğinden doğal bir gebelik nasip etsin Rabbim yüzünü güldürsün kuzum şu platformda en çok gebe kalmasını istediğim kişilerdensin minnoşummm

Canim benim Allah razi olsun inşallah
Allah şifalar versin
Ve kucağınızı doldursun
Allah razi olsun

Şöyle söyleyeyim her adet zamanlarim hastane acillellerinde iğne serum yemekle geçti. Gece gunduz farketmeden ilk uc gun adetlerimin agrisindan yataklara düşer hasteneye gitmeden kendime gelemezdim.
Normal ultrasonda bisey cikmiyor temizdi hersey evlenince cocuk sahini olamayinca arastirip laparoskopi de olunca öyle cikti ortaya.
Onun öncesinde evlendikten sonra ilk vajinal Ultrasonda doktorum adenemyozis olduğunu gebeligin normal yolla zor olabileceğini soylemisti. Basindan beri bir sifir geride basladim hayata anlayacağınız..

Amin inşallah Allah razi olsun

Maşallah ne mutlu size umut oldunuz bana. 4. Evre çok çok zor hastaligin bagirsaklara karin icine yayildigi bir evre sizede cok gecmis olsun.
Saglikla 2. Yavrunuza kavusun inşallah
Bende kist yok odaklar alindi ama sonuç yinede hüsran hakkimizda hayirlisi olsun.

Tüpüm alinmadi doktor gerek yok dedi ameliayt yapan ve kendi kadin dogm doktorum da ayni düşüncede. Histeroskopi yapildiginda hidrosalpenks olsa belli olurdu sanirim. Sadece sol tüpüm kapali sivisi cikisi gorunmuyor ameliyat fotoğraflarımda, dr raporunda da yazılı zaten.
Kac yumurtam ciktiysa hepsi döllendi dollenmede sorun yasamadik hic ne oluyorsa rahimde oluyor.

Rahim biyopsi yapildi sonuc temiz. Esimle ben kan verdik genetik testlerimiz temiz çıktı kanda da sorun yok dendi.
Yeniden tedavi düşünürsek bu kez embriyolarin genetige gonderilmesini isteyecegiz illaki.

Bu 3. Tedavimde hormon baskolayici bir iğne yapıldı bahsettiğin o sanirim.

Amin inşallah çok dua edeceğim size

Canım benim Rabbim önce acil şifalar versin sonrasında sağlıklı hayırlı bir evlat nasip etsin. Dualarımdasın inşallah
Sagol canim inşallah. Rabbim sana da nasip etsin
Canim benim sağol inşallah rabbim bizlere nasip eder anne olmayi ❤
Amanitam, tez zamanda sağlıklı bir gebelik haberi alırsın inşallah
Sağol canım benim inşallah. Sag salim al yavrini kucağına inşallah

İnşallah sağolun. Sizde sağlıkla kucağınıza alin inşallah sizede cok gecmis olsun

Sizede geçmiş olsun neyseki güzel sonuçlanmış sevindim.
Hsg çekildi sonrasinda laparoskopi histeroskopi gereken hersey yapıldı sol tüpüm kapali rahim duvarinda olam odaklar temizlendi, kist yok bende. Tedavi zamani embriyolar dollenjyor kaliteleri de iyi ama iş tutunmaya gelince maalesef sonu husran ne oluyosa rahimde oluyor nedenini bilmiyoruz.
Endometriozis basli basina engel zaten rahmin embriyoyu tutmasina doktorum da bunu neden olarak gösteriyor çoğunlukla.
Onun disinda genetik testler yapildi rahim biyopsi yapildi hersey temiz bizde anlam veremiyoruz

Endometriozis konusunda bilgim yok.
Fakat Türkiye ye geldiğinizde Endometriozis konusunda bir numara, dünya çapında bir doktordur. Prof Ercan Baştu ile görüşün derim.

İnanıyorum Allahın izniyle, sizin çocuğunuz olacak.

Rabbim hayırlısıyla çabanızın karşılığını size , herkese nasip etsin .
Sormak istediğim birşey var , ben 15 yaşımdayken ağrılı adet sancısıyla doktora gittim ve çikolata kisti olduğunu öğrendim. Doğan suyu içirmişti annem bana o zamanda bir daha da doktora gitmedim . 2 yıldır gebelik olmuyor 1. Aşılama yaptırdım ve ultasonda rahim filminde vs bişey çıkmadı doktora kist var mı dedim hayır kesinlikle dedi , ağrılı adet halâ devam ediyor ama .. birşey varsa bunu nasıl öğrenebilirim bilmiyorum eşimde morfoloji sıkıntısı var sebebi ona bağlıyoruz belki benim bir rahatsızlığım var diye endişe ediyorum ama görünürde bişey yok . Ne yapmalıyım

En kısa zamanda pozitif haberlerizi paylaşırsınız inşallah

Merhaba. Çok geçmiş olsun ben 38 yaşındayım. Endometrioma var diyor tüm drlar çikolata kisti. Kist yokken 27 yaşımda kızıma hamile kaldım kızım iyi şükür. Sonra çocuk olmadı tek sebebi bu. 4 aşılama negatif 1 tüp bebek negatif. Şimdi tüp bebekle 7 haftalık hamileyim şükür. Kaç yaşındasınız ? Umudunuzu yitirmeyin sakın

Çok geçmiş olsun canımRabbim en kısa zamanda ,sağlıklı bir şekilde bebeğini dünyaya getirmeyi nasip etsin
Benimde skarda endometriozis var1.5 yıldır hayatımı çok zorluyor.
Tabi ağrısını sadece yaşayan bilir
Kadın olmak zor

Teşekkür ederim bakacağım mutlaka.

Allah yardımcın olsun insAllah en kısa zamanda yüzün güler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…