Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Tez zamanda kucağınız bebeklerle dolsun inşallah.
Kısaca kendimi anlatayım.
2012 yılında aşılama ile başlayan hikayem.
2019 yılında son buldu. 9. Tüp bebek denememiz başarılı oldu. Zor bir hamilelik sürecinden sonra yavrumuza elhamdülillah kavuştuk.
Yapılan ameliyatları saymıyorum çünkü sayısını bilmiyorum.
Hic düşük yaşamadım.
Yani 8 kez negatif ti. Aşılamalari da saymıyorum.
Subat 2022 te tekrar anne oldum elhamdülillah.
Bu kez ise bir mucize oldu.
Hamile olduğumu nerdeyse 3. Ayında öğrendim.
Pes etme kardeşim, beklemede...
Ben de almanya dayım.
Ama 7. Denemeden sonra Türkiye de devM ettik.
Teşekkür ederim inşallah.
9 tedavi dile kolay.. ne mutlu size rabbim ikinci bir mucizeyi vermis size cok sevindim.
Berlindeyim ben burda denedik bütün tedavileri bizde, sonraki tedaviler nerde olur plan yapmadik konusmadikda ama türkiyeye gitmeyi bu hastalık alaninda basarili doktorlar ile ilerlemeye dikkat edecegiz artik.
Siz nerde yaptirdinz Türkiye de acaba ?

Teşekkür ederim inşallah.
9 tedavi dile kolay.. ne mutlu size rabbim ikinci bir mucizeyi vermis size cok sevindim.
Berlindeyim ben burda denedik bütün tedavileri bizde, sonraki tedaviler nerde olur plan yapmadik konusmadikda ama türkiyeye gitmeyi bu hastalık alaninda basarili doktorlar ile ilerlemeye dikkat edecegiz artik.
Siz nerde yaptirdinz Türkiye de acaba ?
Ben almanyada ve Avusturya da çok doktor gezdim.
Sonra da eşimin memleketi konya ya gittik.
Novafertil konya.
Biz cok memnun kaldık.
Hersey cok güzel ilerledi.
Allah tez zamanda kucaginizi doldursun.

Başından beri takip ediyorum.Rabbim hayırlısıyla nasip etsin 🙏 Bu yolda mücadele veren herkesin Allah yardımcısı olsun canım

2019 ekimden beri hamile kalmak için uğraşıyorum. Daha önceki konularımdan az çok bilenler vardır linkleri ekleyeceğim, endometriozis belasi ile uğraşıyorum. Şubat 2021 de tanisal laparoskopi histeroskopi operasyonu geçirdim endo odaklari varmış ve temizlenmiş dosyamda endo evresi 2. Olarak geçiyor (Enzian P2)
Ayni zamanda adenemyozis illeti ile de uğraşıyorum.
Almanyada yaşıyorum bütün tedavilerimi burda gördüm ve görüyorum.

Doktorum ile geçen haftalarda konuştuk dinlenmemi ara vermemezi söyledi ki ara vermek zorundayiz maddi manevi çok zarar gördük tedaviler ilaçlar hayal kırıklıkları vs..
İmkansız olmadığını, benim durumumda en iyi tedavinin çocuk doğurmak olduğunu söyledi. Bir diğer tedavi yöntemi de cocuk düşünmeyen kadinlar ilaç kullanılarak geçici menepoza sokuluyor haliyle regl kanaması olmayınca endo odaklari oluşmuyormuş, biz çocuk istedigimiz için zor olan yolu seçtik haliyle.
Belirteyim benim yumurtaliklarimda kist yok rahimde miyom yok sadece sol tüpüm kapalı.

●1. Aşılama Nisan 2021 negatif.
●2. Aşılama Mayis 2021 negatif.
●1. Tüp bebek 2021 Temmuz tek yumurtadan 2. Gün Embriyosu sonuç negatif.
●2. Tüp bebek 2021 kasım çift embriyo 3. Gün sonuç negatif.
●3. Tüp bebek 2022 Haziran çift embriyo 5. Gün negatif..

(Hiç ama hiç gebelik yaşamadım düşük kürtaj hikayem yok)

Geçtigimiz haziran ayında 3. Tedavimde negatif oldu haliyle ruhsal bi çöküntü yaşadım halen yaşıyorum toparlanamıyorum çok yorgunum...

Bu illet ile savaşan hanimlar gelin burda toplanalım, sorunlarımızı tedavilerimizi paylaşalım birbirimize yol arkadaşı olalım bizi bizden iyi anlayan olmaz yaşamayan bilmez maalesef..

Linke tıklayarak diğer konumu okuyabilirsiniz👇🏽
Thread 'Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨' Gebeliğe Hazırlık - Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨

Bilmeyenler için;
Nedir bu Adenemyozis? Link birakiyorum👇🏽

Nedir bu Endometriozis? Link bırakıyorum👇🏽
Uzun zamandır bir şey yazasım gelmiyordu buraya nasıl olsa anlamıyorlar diye bakıp çıkıyordum ama mesajını görünce benim yerime yazmış biri dedim . 8 sayfadaki tüm mesajları okudum önce yanılıyor muyum acaba diye ama Ahhhhh ahhhhh çeken bilir diyorum sadece. İyi dileklerini sunanları bir yana ayırıyorum ama malesef kadınlarımız genel olarak bu hastalık konusunda çok bilinçsizler ve istemeden de olsa can sıkıcı şeyler diyebiliyorlar , bu hastalık Malesef kronik arkadaşlar çözümü yok .Daha önce de bi kaç kez denk geldim yanlış mesajlara . Bende de endometriozis ve adenomyozis var yıllardır süren ağırlar , kanamalar ,ameliyat ve tedavilerle uğraşıyorum ama ben de ne gebelik ne biraz iyileşme adına hiç bir şey elde edemedim. Bir sürü maddi manevi yıpranma cabası. Tek söyleyebileceğim seni çok çok iyi anlıyorum ….

2019 ekimden beri hamile kalmak için uğraşıyorum. Daha önceki konularımdan az çok bilenler vardır linkleri ekleyeceğim, endometriozis belasi ile uğraşıyorum. Şubat 2021 de tanisal laparoskopi histeroskopi operasyonu geçirdim endo odaklari varmış ve temizlenmiş dosyamda endo evresi 2. Olarak geçiyor (Enzian P2)

Doktorum ile geçen haftalarda konuştuk dinlenmemi ara vermemezi söyledi ki ara vermek zorundayiz maddi manevi çok zarar gördük tedaviler ilaçlar hayal kırıklıkları vs..
İmkansız olmadığını, benim durumumda en iyi tedavinin çocuk doğurmak olduğunu söyledi. Bir diğer tedavi yöntemi de cocuk düşünmeyen kadinlar ilaç kullanılarak geçici menepoza sokuluyor haliyle regl kanaması olmayınca endo odaklari oluşmuyormuş, biz çocuk istedigimiz için zor olan yolu seçtik haliyle.
Belirteyim benim yumurtaliklarimda kist yok rahimde miyom yok sadece sol tüpüm kapalı.

Geçtigimiz haziran ayında 3. Tedavimde negatif oldu haliyle ruhsal bi çöküntü yaşadım halen yaşıyorum toparlanamıyorum çok yorgunum...

Bu illet ile savaşan hanimlar gelin burda toplanalım, sorunlarımızı tedavilerimizi paylaşalım birbirimize yol arkadaşı olalım bizi bizden iyi anlayan olmaz yaşamayan bilmez maalesef..

Thread 'Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨' Gebeliğe Hazırlık - Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨

Bilmeyenler için;

Canım 3 ve 1 cm olmak üzere iki tane çikolata kistim vardı klomenle bir ay hamile kalamadım 1.5 sene normal yolla olmadı sonrasında doktorumu değiştirdim hsg cekelim dedi ve o ay hamile kaldım ve elhamdulillah o kadar kolay ve güzel bir hamilelik geçiriyorum ki suan 23 haftalık kızımızı bekliyoruz 1 buçuk sene bu anları bekledim ve seni gerçekten çok iyi anlıyorum rabbim isteyen herkese tez zamanda nasip eylesin çok zor bir imtihan inşallah güzel haberlerini alırız ❣️

Bilmeyenler için;

Tedavilerinizi Turkiye’de yaptirmadiniz dimi hic? Eger oyleyse buraya gelip buradan devam etmenizi oneririm

Arkadaşlar bir ara annemde de kist vardı. Bu kistten kaynaklı uzun süre kanaması olmuştu hatta tabi biz kist olduğunu bilmiyorduk. Annem doktora gidince şu kadar cm kistiniz var iki tane falan demiş ameliyatla alınması lazım demiş. Neyse sonra biz araştırdık Annem ameliyat olmak istemedi bi yöntem duydu denemekten ne zarar gelir dedi. Soğan kürü kist için onu yaptı kullandı aradan bi kaç ay geçti tekrar o kadın doktora gitti ve mucize kistleri bulamadı doktor ne yaptınız dedi şok oldu kadın Boş yere ameliyat olacaktı ki kurtuldu çok şükür Umarım size de çare olur isterseniz bir araştırın doğal yöntemlerden zarar gelmez
Rahimdeyse çare oluyor belki ama yumurtalıktaysa maalesef

Uzun zamandır bir şey yazasım gelmiyordu buraya nasıl olsa anlamıyorlar diye bakıp çıkıyordum ama mesajını görünce benim yerime yazmış biri dedim . 8 sayfadaki tüm mesajları okudum önce yanılıyor muyum acaba diye ama Ahhhhh ahhhhh çeken bilir diyorum sadece. İyi dileklerini sunanları bir yana ayırıyorum ama malesef kadınlarımız genel olarak bu hastalık konusunda çok bilinçsizler ve istemeden de olsa can sıkıcı şeyler diyebiliyorlar , bu hastalık Malesef kronik arkadaşlar çözümü yok .Daha önce de bi kaç kez denk geldim yanlış mesajlara . Bende de endometriozis ve adenomyozis var yıllardır süren ağırlar , kanamalar ,ameliyat ve tedavilerle uğraşıyorum ama ben de ne gebelik ne biraz iyileşme adına hiç bir şey elde edemedim. Bir sürü maddi manevi yıpranma cabası. Tek söyleyebileceğim seni çok çok iyi anlıyorum ….
Bu topiği açma nedenim bu işte çekemeyen bilmiyor çekenleri bir araya toplamak istedim..
Maalesef söylediğin gibi bu hastalık pek bilinmiyor cikolata kisti denip geçiyor herkes hayir çikolata kisti degil bu kist olmadan varolan bir hastalik bir illet bir bela bu ve derdini anlatamıyorsun karşındakine.
Cekilen agrilar girilen ruh halleri tedaviler ilaclar ameliyatlar bende cok yorgunum..
Önerilerini tedavilerini bu konu ile ilgili istedigin herşeyi yazabilirsin.

Canım 3 ve 1 cm olmak üzere iki tane çikolata kistim vardı klomenle bir ay hamile kalamadım 1.5 sene normal yolla olmadı sonrasında doktorumu değiştirdim hsg cekelim dedi ve o ay hamile kaldım ve elhamdulillah o kadar kolay ve güzel bir hamilelik geçiriyorum ki suan 23 haftalık kızımızı bekliyoruz 1 buçuk sene bu anları bekledim ve seni gerçekten çok iyi anlıyorum rabbim isteyen herkese tez zamanda nasip eylesin çok zor bir imtihan inşallah güzel haberlerini alırız ❣️
Sağlıkla alin kucağınıza inşallah. Iyi dilekleriniz için teşekkür ederim 🌹

Tedavilerinizi Turkiye’de yaptirmadiniz dimi hic? Eger oyleyse buraya gelip buradan devam etmenizi oneririm
Hayir Türkiye de tedavi görmedim hiç. Bu saatten sonra burda yapmam zaten sorduğumda tedaviye gerek yok tüp alinmasina gerek yok deyip duruyorlar istediğim sonucu alamiyorum 😶

Hayir Türkiye de tedavi görmedim hiç. Bu saatten sonra burda yapmam zaten sorduğumda tedaviye gerek yok tüp alinmasina gerek yok deyip duruyorlar istediğim sonucu alamiyorum 😶
Turkiye deki saglik sistemi cok daha iyi bircok ulkeden. Bundan sonra buradan devam edin bence istediginiz sonucu alacaksiniz insallah

Ben ağır endometriozis hastasiyim ayrica adenemiyosizimde var. Şu an 38 yaşındayım 25 yaşından beri bu hastalikla mücadele ediyorum. Bekarken 2 ameliyat geçirdim rezervim çok düştü karın ıçinde yoğun yapisikliklarim var adetlerim ağrılı ve bol kanamalı adet dönemi acayip zor geçer günlük hayatımı zor devam ettirirm.evlendim 9 sene hamile kalamadim tedavi olmaktan kaçıyordum sonunda tedavi oldum ve evliliğin 11.senesinde oğlum oldu.tedavim 1.5 yil kadar sürdü araya pandeminin girmesi süreci uzatti onun dışında hastalığım çok saldırgan olduğu için 6 ay geçici menapoza soktu dr um.ben bu sonucu dr uma borçluyum iki kez yumurta toplama yapıldı ilk transferde hamile kaldım. Ben dahil herkes çok şaşırdı çünkü durumum ağırdı tedavi süresince 3 kez histereskopi oldum. Allah isteyen herkese nasip etsin bu hastalık çok zor bi hastalık

Çok geçmiş olsun bende bir endometriozis hastası olarak durumunuzu tahmin edebiliyorum…

Umut hep vardır yeter ki siz umudunuzu yitirmeyin benimde çocuğum olma olasılığı sağlıklı bir bireyin yarısı kadardı biraz şanslıydım ve 6. Ayımda hamile kalabildim fakat bu süre ve girdiğim (asla olmayacak galiba) psikolojisi bile epey yıpranmama sebep oldu.

Umarım Kısa zamanda güzel bir haber ile tekrar konu açarsınız.🌺

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X