Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok haklısınız yattıkça şiddetleniyor
Bu gece sabaha kadar uyumadım2 aydır adet olamıyordum rahattımBenim için en iyisi menopoza girmek
Rabbim hepimize şifa versin

Evet haklisiniz ben ise girdim calistim ankarada cok iyi bir doktor bulup ameliyata girmistim.rezervim tabiki düştü ama ona ragmen oldu iste Rabbimin hikmeti dusunsene hic spermi olmayan bile baba oluyor bizim kistimiz ne ki
Merhaba siz doğal mı gebe kaldınız yoksa tüp bebek ile mi

Doğal tedaviler denediniz mi? Örneğin sülğk tedavisi... Hamile kalmak için çok etkili bir yöntem. Maliyeti de dazla olmadığı için denemenizi öneririm.

Yıllardır süren endometriozis ve adenomyozis hastalığım nedeniyle gebe kalamıyordum. 4 kez tüp bebek denememiz başarısızlıkla sonuçlandı. Gitmediğim hekim kalmadı. Sizin çocuğunuz olur yaşınız genç dediler. Ancak bir sebep göstermediler. Sürekli denemeniz lazım dediler. Ancak takdir edersiniz ki bu işin psikolojik boyutu da önemli. Günler geçtikçe psikolojik olarak da çöküntüye uğruyordum. İnternette gezerken Ercan Hocayı buldum. Muayeneye gittik görüştük. Kendisinin endometriozis üzerine sayısız çalışması var. Olaya tamamen bilimsel yaklaştı. Önce hastalığını kontrol altına almamız gerekli, yoksa ne kadar denersek deneyelim sağlıklı gebelik elde edemeyiz, kucağımıza bebek alamayız dedi hocam. Bazı ilaç tedavi protokollerin ardından transferimiz yapıldı. Ve Allaha şükür pozitifi gördük. Bugün çok şükür bebeğimiz kucağımızda. Ercan Baştu hocamı Allah hep iyilerle karşılaştırsın. Ne kadar teşekkür etsek az kalır.

Gecmis olsun oncelikle.tuplerinizde sikinti var miydi ve ne gibi protokoller uyguladi

Merhaba kızlar, bugun doktorum Visanne hapi yazdi 3×28 3 ay kullancam ilk defa. Bunu kullanan hanimlar yan etkileri varmi neler yasadiniz bu süreçte?
Bi kac ay esimle cocuk arzusunu rafa kaldirdik bu surecte doktoruma hap kullanmak istiyorum dedim bunu yazdi önerdi.
Yarari zararı nelerdir bilgisi olan ?

Merhaba visanne kullanirken herhangi bir yan etki yaşadınız mi ? Banada bugun yazdi doktorum daha önce kullanmadim

Visanne yi 1 ay kullanabildim ama yan etkisi herkeste farklidir.

Kistimin boyutu 1 ayda 4 cm.den 3 cme dusmustu yan etki bende panik atak yapti

Belki sende yan etki yapmayacak bile sen doktorun ne verdiyse kullan visanne bu tedavi icin en iyi ilaclardan
Eczaci visanne yerine baska bir ilac verdi içerik ayni ismi 'Endovelle
Adetimin baslamasini bekliyorum oyle kullanıcam umarim agir yan etkiler yasamam

Eczaci visanne yerine baska bir ilac verdi içerik ayni ismi 'Endovelle
Adetimin baslamasini bekliyorum oyle kullanıcam umarim agir yan etkiler yasamam
Umarim yasamazsin .2012 yilinda yasmin kullanmistim visanneden once 1 ay sadece .oda hemen kucultmustu kistimi:) yan etkileri dusunme olumlu tarafina odaklan

Gecmis olsun oncelikle.tuplerinizde sikinti var miydi ve ne gibi protokoller uyguladi
Tüplerimde yapışıklık olmuştu hsg ile açıldı. Ancak çözüm olmadı. Transfer öncesinde 6 ay lucrin ile baskılama oldu. Transfer sonrasında günde 12-13 tane ilaç kullandım. Ancak her hastanın durumu farklı olduğu için isimlerini yazıp da şaşırtmak istemem. Benim rahim içimde yapışıklıklar had safhadaydı.

Endometriozis var ise kesinlikle Ercan Hoca ya gitmelisiniz. Ercan Hoca bu alanda bence Türkiye'de tek. Biz başladığımızda Fulya Acıbadem hastanesinde idi. Sonra kendi kliniğini açtı. Nesta Clinic ismi. Fulya Acıbadem hastanesinin karşısında. İşlemlerini yine orada yapıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…