Endometriosis (Çikolata kisti)

Ca 12
1.5 cm için nasıl bi tedavi uyguluyorlar? Bende 1 i 2.5 cm siğer 2 si 1.5 cm ameliyat için çok küçük dedi doktor. Ca 125 e göre net birşey söylicekmiş? Birde bu ca 125 reglinin 3. Günümü yapılıyor burda okuduğum kadarıyla regli zamanı bu değer yüksek çıkıyormuş öyleyse normal zamanda yapmak daha iyi değilmi?

Benm amlyttan 6 ay snra kistim 1.5 cm olunca ben büyümesinden korktm ve tekrr tüp bebek yaptırmak istediğimi söyledim doktr kistin küçük aşılama yapalm dedi uzman doktorlarla görüşmuşler tüp bebeğe karar verdiler başladık ama transferimde çok ağrım oldu geçişte zorlanıyorum kanama oluyor dedi ve embriyolari dondurdular 2. Adetimle başladık bu cumada transferim var 2 tane 5.gün embriyosu var ikisinide koydurcam cnm. Ca125 e benm amelyttan önce bakıyolardi çok yüksek çıkıyordu ama ne zaman bakıldığıni hatırlamıyorum cnm senin kistlerinde küçük amlyt olma zatn tüp bebek yaptr derim

Arkadaşlar peki çikolata kisti tüp bebege engel mi domtorlarınız ne dedi? Benim domtorum aspire edilmesi veya menopoza sokmaktan bahsetmedi direkt tüp bebek dedi
Kistİn boyutları kaç cnm . Benm her iki yumurtaliklarimda ve büyük olunca tüp bebekte de kaliteli yumurta oluşmasında sorun oldu bence bu benm fikrim ama kistlere rağmen tüp bebek tedavisi başarılı olan çok kişi var benim ilk denememde de 3 ay geçici menopoza soktular ama gene olmadı cnm

Benim 2 cm ve 1.5 cm di canım tüp bebek için yumurtam toplandı hatta tüm yumurtalar kist olan tarafımdan toplandı.diğer yumurtalıgımda yumurta gelişmedi dondurdular ben istediğim zaman transfer olacak ama ben sizin doktorlarınız çikolata kisti için ne dediğini merak ettim doprusu

İnşallah bu sefer olur ve sağlıkla kucağına alırsın canım. Ben hiç tüp bebek düşünmemiştim 1.5 yıllık evliyim 6 aydır korunmuyorum hemen olmaz diyordum bi kaç ayı bulur ama kist hiç aklımam gelmemişti tüp te hiç aklımın ucundan geçmedi bugüne kadar ama yaş 34 beklemelimiyim denemeye davam mı etmeliyim yoksa dediğin gibi
Tüp mü denemeliyim bilmiyorum?

Kaç tane embryon var cnm ne den bekliyorsun transfer için doktor tüp bebekte engel değil diyor cnm

Kaç tane embryon var cnm ne den bekliyorsun transfer için doktor tüp bebekte engel değil diyor cnm
Rahim filmi çekildi canım o yüzden dondırıldu tüplerim biraz hasarlı çıktı ama sıvı geçti doktor tüp bebek yapalım bi deneyelim dedi çikılat kisti için bişey demedi size dediler mi diye sordum

Ben olsam 1 sene beklerdim olmazsa kendimde hazır hissediyorsam tüp bebek denerdim cnm

Rahim filmi çekildi canım o yüzden dondırıldu tüplerim biraz hasarlı çıktı ama sıvı geçti doktor tüp bebek yapalım bi deneyelim dedi çikılat kisti için bişey demedi size dediler mi diye sordum
Senin kistlerin ztn küçük bi engel olmaz cnm tüp bebekte sen içini ferah tut olur Allahn izniyle

Geçmiş olsun..Ca 125 ameliyat olduktan sonra 3 ayda 1 yaptırdım ben 1 seneden sonra 6 ayda 1 yaptırdım.İhmal etmeyin bazı doktorlar gerek görmüyor ama benim doktorum sürekli kontrol altında olman lazım demişti sürekli tekrarlayan bir kist çünkü. Aşılama zaman kaybı gibi geliyor bana normalde de tutma oranı tüp bebeğe göre düşük. Rabbim hayırlısı ile en kısa zamanda güzel haberlerinizi almayı nasip etsin inşallah.

Merhaba aranıza yeni katıldım 2.5 yıldır bizde çocuk olsun diye uğraşıyoruz ama malesef olmuyor kaç doktora gittim kimse bişey demedi meğersem pko ve çikolata kisti varmış son gittiğim doktor söyledi ve ameliyat önerdi ca125 de temiz çıkmış şimdi ameliyat gününü bekliyorum birde özel bi macun buldum aynı zamanda onu da kullanacağım bana şuanda tüp bebek demedi doktor

Geçmiş Olsun.. Kist kaç cm..?

Herkese slm arkadaşlar bnmde sağ yumurtaligimda çikolata kistim vardi 5cm di laparoskopi oldum daha 1hafta oldu ameliyat olali simdi artik sabirla bekliycen hamile kalabilmeyi

Ca 125 reglinin 2 3 veya 4 günü yapılmalı canım ideali 3
Başka zamanda yapılırsa gerçek sonucu yansitmiyormus
Bana doktor ya ilaçla baskilayacagiz ya ameliyat dedi bende kısa yolu tercih etmek istedim miyom ve polipte var çünkü toptan temizlik

Başka doktorlar ameliyat olmana gerek yokta dediler hatta hamile kalırsan kist kist gider dediler sorun şu ki hamile kalamiyorum :))))))

Klomenle yumurtam 5 cm ye kadar büyüyordu ve o halde aşılama ve ovitrelle ignesi oluyordum meğer boşunaymış o boyutta bir yumurtanın içi boş oluyormuş bu sefer Reglin 11. Günü gittim bir hekime onun fikrini almak için sıkıntı yok dedi yumurtan 18 mm dedi catlatalim bu ay da böyle dene dedi bende vuruldum iğneyi ve bugun 7. Gün inşallah ameliyat a gerek kalmaz

Arkadaşlar çikolata kistinde ne gibi şikayetleriniz var benim adetten önce kahverngi akıntı oluyor bir iki gün ve soğan kürü deneyen var mı

Arkadaşlar çikolata kistinde ne gibi şikayetleriniz var benim adetten önce kahverngi akıntı oluyor bir iki gün ve soğan kürü deneyen var mı
Canım bende normalde adetten önce kahverengi lekenme olmazdı ama bu ay üç gün öncesinden oldu hatta pembe kahve oldu ilk kez böyle bişey oldu ama kistlerle alakalı herhalde

Merhabalar ben 6 yıllık evliyim ve bebeğim olmuyor bir kez düşük yaşadım o bile 3 sene önce.. geçen yaz bi doktora gideyim dedim çikolata kistim varmış bir daha da gitmedim.. şimdi soğan suyu ve hayıt tohumuna başladım 4 gün oluyor ve günüme 1 hafta olduğu halde adet oldum ama kesmiyeceğim ikisine de devam adetim bitince de hacamat yaptıracağım kısmetse bir de 41 gün Meryem süresi okuyacağım inşallah şimdilik bunlar var aklımda olacak Allah'ımın izniyle ben inanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…