Endometriosis (Çikolata kisti)

O kadar tuplere hasar verecek kadar buyuk bi kistin yokki canim.hic kafana takma 10 cm lik kistle bile hamile kalan var insallah tupe gerek kalmadan hamile kalırsın
Ben de anlamadım ki canım kist sağımda ama sol yumurtalığın yapışık dedi rahim filmi çektirdim tüplern biraz şiş dedi inşallah gebeliğe engel değildir biz de anne oluruz. Benim hiçbir şikayetim yoktu sadece adet öncesi kahverengi leke geliyor çikılata kistinden sanırım

Sen kac yillik evlisin ne zamandir dusunuyosunuz ben iki yillik evliyim otuz yasindayim.benim kistim yok ama adet oncesi 7 ila 10 gun kahverengi akintim oluyo sonra adet basliyo 5 gunde o suruyo derken kahverengi akintimi gebelige engel acaba.bilemiyorumki.

Ben bir yıılık evliyim bemim de önce bir kaç gün leke geliyor sonra adetim sökülüyor ben çikolata kistindendir die düşündüm

Gıda intoleransı konusunu araştırmanızı öneririm çikolata kisti bende de vardı ameliyat oldum; gluten(buğday proteini); kazein(İnek Sütü) laktoz ayrıca birçok gıdaya hassasiyetim ve ağır metal birikimi olduğunu öğrendim. Çocuk olması dahil birçok konuda alerjilerin önemi var. Çölyak değilim ancak uzun zaman kullandığım ilaçlar antibiyotikler bağırsak emilimini değiştiriyor ayrıca yabancı kaynaklara bakarsanız bilimsel olarak henüz kanıtlanmasa da diyetinden gluten çıkarınca endometriozis sıkıntısından kurtulanlar var haşimato zaten gluten hassasiyetinin sonuçları arasında kesin yeralıyor. Ancak maalesef birçok doktor hatta Üniversite hastanelerindekiler dahil olmak üzere bu konuyu bilmiyor ve önemsemiyor. Hassasiyetleriniz olup olmadığı konusunda isterseniz hekim adı verebilirim çünkü kan testinden de çıkamayabiliyor.

https://www.umitaktas.com/tedaviler/colyak/buyuk-taklitci-gluten-intoleransi

Buğday, çavdar ve arpa gibi tahıllarda bulunan bir tür protein olan “gluten” ile ilişkili olduğu bilinen 55 hastalık bulunmaktadır. Daha da kötüsü gluten intoleransı olan ya da çölyak hastası olan kişilerin yaklaşık %99’u bu durumun farkında değil….
Eğer sizde de aşağıdaki semptomlardan birkaçı mevcutsa gluten intoleransınız, diğer adıyla gluten alerjiniz olabilir:
1.En sık görülen belirtiler özellikle gluten içerikli ürünleri tükettikten sonra sindirim sisteminizde gaz oluşumu, gaz çıkarma, şişkinlik ve hazımsızlık belirtileri ve diyaredir! Bazı durumlarda diyare yerine kabızlık da görülebilir. Özellikle çocuklarda diyere yerine kabızlık meydana gelmesi daha yaygındır.
2.Genel yorgunluk, halsizlik, zihin yorgunluğu… Özellikle gluten içeren yiyeceklerin tüketildiği bir öğün sonrası hissedilen yorgunluk hissi…
3.Hashimoto tiroidi, romatoid artrit, Sistemik Lupus ve MS gibi teşhis edilmiş bir otoimmün hastalığınız varsa, ya da ülseratif kolit, sedef ve skleroderma gibi bir rahatsızlıktan yakınıyorsanız, gluten intoleransı riskiniz daha yüksek olabilir…
4.Özellikle ara ara baş dönmesi ya da denge kaybı gibi bazı nörolojik semptomlar yaşıyorsanız,
5.Eğer bazı hormonal dengesizlikleriniz varsa, adet öncesi serginlik ve semptomlar yaşıyorsanız ya da nedeni açıklanamayan kısırlık probleminiz varsa,
6.Migren tipi baş ağrılarından şikayetçiyseniz
7.Kronik yorgunluk ya da fibromiyalji teşhisi konulmuşsa, ya da hekiminiz mevcut halsizliğinizin ve ağrılarınızın nedenini açıklayamıyorsa,
8.Özellikle el parmaklarının eklemleri, diz ve kalça gibi eklem bölgelerinde enflamasyon, şişkinlik ve ağrı
9.
Anksiyete, depresyon, ani duygu durum değişimleri gibi psikolojik problemler yaşıyorsanız, sizde de teşhis edilmemiş “gluten intoleransı” ya da “çölyak hastalığı” olma riski yüksek demek olabilir
“Ara sıra glutenli ürünler yenilebilir”, ” Bir şey olmaz”, “glutensiz ürünleri bulmak çok zor” gibi düşünceleri tamamen kafanızdan silmelisiniz. Çünkü glutenin az miktarı da çok miktarı da “mutlaka” bağışıklık sisteminin devreye girmesine ve semptomların meydana gelmesi için gereken reaksiyonları tetiklemeye yeterli olacaktır! Bu nedenle gluten içeren besinlerin neler olduğunu öğrenerek kesinlikle bu besinlerden uzak durmalısınız. Bunun haricinde paketlenmiş gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmak ve tüketilen tüm ürünlerin içeriğinde “gluten içermez” ya da “glutensiz” ibaresinin bulunmasına dikkat etmelisiniz.

http://ebruakcakanat.com/gluten-hassasiyeti/

Merhaba semay msjin icin tesekkurler bir farkindalik yarattın linkleri okudum ve bendede hem romatizma hem hasimato var hic dusunmemistim böyle olacagini sadece cikolata kisti hastalarinin karbonhidrattan uzak durmalari gerektigini duymustum.daha dikkatli olcam bundan sonra.

Canım ben 2 gün öncesine kadar sebepsiz infertiliteydim 4 5 doktora gittim sonuç sıkıntı yok rahim temiz rezervim iyi esimin spermi iyi tüpler açık dendi
Ta ki pazartesi gününe kadar gittim kist miyom polip hepsi var dedi

Tek bir test ca125 ile
Bir de Reglin 3. Günü usg ile

İşte bu sebepsiz değil hiçbir şey Rabbim birşeyler vesile kılıyor
Eğer bu doktora gitmeseydim şu an tüp bebek tedavisine gidecektim

4 yıl önce endometriosis ameliyatı oldum 7 7 6 cm 3 farklı kistim vardı
Hepsi alındı 15 aydır korunmadigim halde gebelik yok
Şimdi 1.5 cm lik 2 çikolata kisti 1 miyom 1cm lik
Birde şüpheli 0.4 mm lik polip

Önümüzdeki ay laparoskopi ile hepsi alınacak veee ardından tüp bebek..

4 5 ayrı doktor göremedi bunları canım

En kısa sürede Reglin 3. Günü tüm tahlil test ne varsa al iyi bir Prof a
Aynı gün devlete de al 2 3 doktora al randevu ve git

Canim cok sasirdim.nasil goremezler anlamazlar cok ilginc.ben 3 ayda bir ultrasyona giriyorum 3.gun tahlillerimi veriyorum oyle bisey cikmadi rahim filmi falanda cektirdim oyle bisey olsaydi gorurlerdi heralde.neyseki senin gormuslerde tedavini buna gore olursun.ama sebebsiz infertiliteye inanmiyorum bende yaa var bi sebebi ama cok arastirmadiklarindan sebebsiz deyip tup bebege yonlendiriyolar.peki seninde kahverengi akinti sikayetin varmiydi canim

Benim ara ara oluyordu evet şimdi de regl bitiminde k.rengi akıntım oluyor 1 2 gün

Canım tüp bebek uzmanı doçent göremedi mesela yani bu devirde doktorlara da güven olmuyor 6 aydır her ay 2 kez doktora gittim 2 klomen 1 aşılama oldum bu süreçte hsg çekildim tahliller bir yığın şey hepsi hayal kırıklığı

3 5 doktor a gittim hemde devlet özel üniversite...

En son doktor Prof bir o gördü tek tahlil istedi ve işi çözdü

Hakkımızda hayırlısı olcak Rabbim nasip edecek inşallah ben inanıyorum

Kızlar özel bir soru olacak ama cinsel ilişkide ağtınız oluyor mu? Benim her zaman değil ama afedersiniz bazı pozisyonlarda çok ağrım oluyor. ÇikOlata kisti cinsel ilişki boyunca mı agrı yapar

Yok canim benim cinsel iliskide agrim olmuyor adetin ilk gunu dayanilmaz bir agri oluyor iki agri kesici falan iciyorum oda sadece hafifletiyor.benim diger sikayetim ise adetten bir hafta once kahverengi akinti olmasi.

Insallah canim yaa inan olacaktir umidimizi kesmemeliyiz nice imkansiz olanlar bile sonunda kavusuyo bebegine.o hayal kirikliklarini bilmezmiyim her ay cokuyorum resmen biriyorum.ama adet bittikten sonra tekrar bi umut tekrar hayal kirikligi derken booyle geçiyor gidiyor iste

Kızlar özel bir soru olacak ama cinsel ilişkide ağtınız oluyor mu? Benim her zaman değil ama afedersiniz bazı pozisyonlarda çok ağrım oluyor. ÇikOlata kisti cinsel ilişki boyunca mı agrı yapar
Evet canım aynen dediğin gibi oluyor bende de bazı pozisyonlarda rahatım ama bazı pozisyonları deneyemiyorum bile. Kasiklarimda acayip bir agri oluyor. Dr normal çikolata kıstınde olur demişti.

B
Evet canım aynen dediğin gibi oluyor bende de bazı pozisyonlarda rahatım ama bazı pozisyonları deneyemiyorum bile. Kasiklarimda acayip bir agri oluyor. Dr normal çikolata kıstınde olur demişti.
anladım canım benim adetten önce kahverengi akıntım oluyır onun dışımda hiçbir sıkıntım yok sancı falan hiç yok soğan suyu içiyorum bakalım şifa olur inşallah

B
anladım canım benim adetten önce kahverengi akıntım oluyır onun dışımda hiçbir sıkıntım yok sancı falan hiç yok soğan suyu içiyorum bakalım şifa olur inşallah
Bende de öyle çok fazla kahverengi akıntı olmuyor önceden oluyordu ama adet bittikten sonra bir gün geliyor.benim adetlerim ağrılı oluyor arada da hastanelik oluyorum ama o durum her ay olmuyor senede bir iki kez oluyor. Sen çocuk düşünüyor musun. Hamilelikte bu kistler kendiliğinden kayboluyorum adet olmayınca. Ama tabi hamile kalabilmek mümkün oluyorsa ben 1 yıldır kalamadım. Aşılama yaptırdık negatif. Yaz tatilinde tüp bebeğe geçmeye karar verdik nasip olursa

S
senin kaç cm canım büyük mü ben de mayısta tüp bebek yapacagım rezervim az ıldugu için amliyat olamıyorum da. Tüplerimde hasar yapmış kistler rahim filmi çektirdim. Kistim oldugunu bile bilmiyordum geçen ay öğtendim iki tane 2 cm

Benim de iki tane biri sağda biri solda. Normalde sağ 3.5 sol 2cm di. Ama geçen adet agrim oldu sıradan bi hastaneye gittim muayene etti daha büyük söyledi kistlerime ama normalde hep öyle söylüyorlar. Kendi Dr um daha küçük ölçüyor çünkü Dr karın bir çoğu ortalama almıyormus. Benim de yumurtalik rezervim iç açıcı değildi haziranda bakıldı 1.51di senin nasıl. Ben de ameliyata yanaşmıyor um bu yuzden

Benim 0.671

Allah hepimize nasip eder inşallah canım. Benim kuzenim 38 yaşında tüp bebekle hamile kaldı artık umudu kesmislerdi son bi kez deneyelim dediler. Allah yazdıysa olur canım. Ama Allah ameliyat olmak zorunda bırakmasın yeter ki. Kistlerin küçükmüş bu boyuttaki kistler tüp bebeğe engel olmuyormuş. Büyük kistlerden yumurta toplamak zor oluyormuş o yüzden Dr bana ufak bir operasyon olabilir dedi. Kist aspirasyonu demek istedi herhalde. Çünkü ameliyat olmak istemiyorum

Allah bize de nasip etsin canım soğan suyu denedin mi hiç iyi diyırlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…