Endometriosis (Çikolata kisti)

Canım normalde kaç günde bir adet oluyorsun. Çikolata kisti adet dongusunde kısaltiyor bazı kadınlarda. Ben de önceden 28 günde bir olurken şimdi 25 günde bir oluyorum bazen de 24 gün oluyor. Bu yüzden de erken yumurtladigimi düşünüyorum. Geçen ay 11. Gün yumurtlamisim takvime gore

Çok haklısın canım bende önceden tam 28 günde olurdum şimdi erkene erkene çekiyor bu seferki soğan suyundan oldu ona Emin'im de bakalım ben hayıt ve soğanla düzeleceğine inanıyorum kalpten

Kızlar yok mu güzel haberler hiç
Hamile kalanlar olsun da bize de umut olsun ne olur güzel haberleri olan da yazsin

Yoksa iyice bulanima gireceğim;(

Kızlar 7 cm çikolata kistim var bnm.çarş günü çok şiddetli sancım oldu önce özel hast gittim dopplerde over torsiyonu yani dönme şüphesi var dediler yumurtalıkta akım yokmuş Allah korusun kangren oluyo gibi yani yum kaybedebilirsin dediler. Acil ameliyat yapıcaz burda kalırsan yada zeynep kamile git dediler.
Ben zkamil gittim yer yoktu ordan ümraniye kadın hastlk hastasnesine gittik
Ümraniye araştırma da 2 gece kaldım.sürekli kontrol edildi torsiyon olmamış yum akım var dediler.ağrı kesici serum aldım sürekli. İlk gittiğimde 88 mmdi çıktığımda 70 mm.şiştiği için ağrım oldu demek ki..Şimdi dualar sayesinde evimdeyim şükür
Dr lucrin depot 3.75 yazdı bir ay sonra kontrol çağırdı. Yine adet olcakmışım.

Aranızda lucrin kullanan var mı?bu gecici menapoz diye yazıyo nette anlamadım.kist küçültmek için yum baskılanıyor sanırım

Bu tedaviyle kisti küçülen var mı?
Ağustos 2016 da negatif tüp bebek denemem oldu o zaman kistim iki taraflı 5 cmdi
Rabbim hepimize bu hastalıktan şifa versin evlatlarımıza kavuştursun

Kızlar ben de başımdan geçen endometriozis hastalığımı anlatayım kısaca. Ben de 1.5 yıl önce ağrı şikayetiyle gittim ve çikolata kistim olduğunu öğrendim. 3 cm di başta ama sonradan çocuğum olmadığı için ve de istediğim için tedavi uygulayamadı. Zaten çocuğum da olmuyo bu nedenle olmadığını o zaman öğrendim. Doğal yolla önerdi doktor önce kist küçük diye. Bi kaç ay denedik olmadı. Sonra çatlatma iğnedi ile iki defa denedik olmadı. Tabi bu arada aylar geçti 1 sene olmadan kistim 11 cm oldu artık. Çok hızlı büyüdü. Ve hemen ameliyat ile alalım yumurtanın oluşacağı yer kalmamış dedi. Bi tarafımda vardı ama diğer tarafta da polikistik over başladı bu sefer. Hiç şansım kalmadı yani. Laporoskopi diye başlanılan ameliyat açık ameliyatla son buldu. Kistim bağırsağıma yapışıkmış ve kanamayı durduramamışlar almaya çalışırken. Çok kan kaybından acilen açmışlar sezeryan kesiği gibi. Sonra iyileştim hemen ama bu arada çocuğum da olmadı. 5 ay sonra aşılama denedik tutmadı.
Bu arada tüpler açık ca125 normal,eşimin değerleri de normal, patoloji sonucum da temiz. Ama hızla büyüyen yeni kistim oluştu şu an 2.5 cm ve aynı belirtileri aşılama sonrası yaşamaya başladım. Yine başladı o süreç. Eğer çocuğum olmzsa yüzde 80 seneye ameliyat olacaksın dedi doktor. Bu sefer kesin gider yumurtalık. Ben de napayım bi aşı daha deniycem olmadı hemen tüp deniycem ama yumurta toplama ve transfer işi çok sıkıntılı diyorlar. Hayırlısı

Çok geçmiş olsun bence asilanayla hic vakit kaybetmeyen erkekte sorun yoksa asilana zaman kaybi en güzeli direk tüp bebek Rabbim hepimizin kucaguni doldrsun inş. Tekrar geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun canım bence tüp bebek dene hatta 2 3 kez yumurta toplat ve dondur ardından ameliyat ol kapalı olur bu sefer kıstin küçük ya ve 1 2 ay rahmi dinlendirip eski yumurtalarınla tüp bebek yaptır bir tanıdığım böyle hamile kaldı 10 kusur yıldan sonra..
Rabbim yar ve yardımcın olsun
Bir de bol su tüket ve sağlıklı besken

Ben kendim için soğan kürü ve hayıt tohumuna başladım 10 gün oluyo bende çikolata kisti ve prolaktin yüksekliği vardı. Eşimin sperm sayısı 80 milyon ama ileri hareketli %35 onun için de keçiboynuzu özü aldım eczaneden. Polen aldım aktardan ace plus vitamin hapı aldım bıldırcın yumurtası bal süt veriyorum bir de kısmetse ikimiz de hacamat yaptıracağız haftaya.. ben çok ara verdim yıllardır hiçbişi yaptırmadım doktora gitmek dışında.. şimdi bunlara kalkıştım Rabbimin ol emrini bekliyorum inşallah benim de benim gibi yüreği evlat hasretiyle yanıp tutuşan herkesin de hayırlı sağlıklı çoook tatlı bebişimiz hatta bebişlerimiz olur.. herşey Allah'tan ben ondan istiyorum sadece Rabb'imden bana da dua edin noolur 7 senedir olmuyor çocuğumuz

Merhaba kızlar
Ben 3 yıl önce endometriosis ameliyatı oldum
19 aydır evliyim 16 aydır bebek istiyorduk 2 klomen 1 femara artı aşılama oldum olumsuz oldu sonrası hiçbir sebep yok derken 2 kist 1 miyom ve 1 polip olduğunu öğrendim ameliyat olacaktım ki 17 Nisan da dün idrar testi yapmış elimde 1 tane kalmisti

Yapma sebebim regl Belirtim vardı kocaman sivilcelerim çıktı antibiyotikli merhem sürecektir ama test yapıp emin olayım dedim olmadığına bir baktım ki çok silik 2.cizgi

Bu sabah kanda da çıktı 77.9 hiç beklemiyordum hala beynimde kelebekler uçuşuyor
Rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin
İnşallah tüm anne olmak isteyenlere Rabbim bu duyguyu yaşatsın aratmasın

Sevgili dostlar 5 6 gün önce yok mu olumlu haber diye yazmıştım işte size güzel bir haber

Ne olur umudunuzu yitirmeyin umut olsun size
En azında hamile kalabildiğim öğrendim hiç olmayacak saniyordum

Çok sevndm sizin adiniza darisi bizlere inş. Tekrar tebrik ederim

Kızlar umudunuzu sakın kaybetmeyin bende her iki taraflı kist var ameliayy ile aldırdum yıne cıktı sonra. Tüplerimide tıkamıs acılmadı.tüp beneke basladım polip cıktı aldırdım rezervlerim düşürmüş yüksek doza bile zor cvp verdi.ama cok şükür rabbim ol deyince oluyormus tek yumurta dondurulmus yok ve 2 kistime ragmen evladım bana tutundu darısı basınıza inş dualarım hep sizinle

Selam kızlar bende geçen ay 3 tane çikolata kistim olduğunu öğrendim ca125 istemişti dktor reglinin 3. Günü. Benim reglim kurulu saat gibidir ama bu ay 2 gün gecikti bu kistler gecikme yaparmı acaba ve regli belirtilierini yaşıyorum belim ağrıyor göğüslerim şiş kasık ağrısı zaten her ay yaşarım ben bunları acaba kistlerden dolayı mı gecime oldu sizce?

Cnm gecikme yapar bende hic sasmazdı ancak kistlerim cıktugı aylarda lekelenme. Gecikme cok sık yasadım allah yardımcın olsun

Cnm gecikme yapar bende hic sasmazdı ancak kistlerim cıktugı aylarda lekelenme. Gecikme cok sık yasadım allah yardımcın olsun
2 gün gecikmeyle sonunda oldu bende de hiç gecikmez belki psikolojiktir. Hamilesiniz Allah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Tüp bebek tedavisi sonucunda mı hamile kaldınız? Biz 7 aydır deniyoruz henüz birşey yok yaş 34 nasıl bir yol izlemeliyim hiçbir fikrim yok beklemelimiyim yoksa tüp bebeğemi başlamalıyım?

Evet elhamd darısı basınıza inş.cnm şöyle diyim. Bende ameliyat oldum 1 sene kaybım oldu inanmadım pskolojikdir olur belki dedim 1 sene kaybım oldu.sonra baktım olmuyor tüp bebeke basvurduk zorlu bir sürec biraz yıpratıyor ama inanınca hıc bırsey gözün görmüyor.kist ile hamile kaldım olmaz dıye dusunuyordum 2 tane sag ve sol yumurtalıkda ama nasipmiş oldu cok şükür rezerv düşürüyor cnm cıkolata kisti.bence sende ya asılama ya tüp bebek birisine basvur inş hayırlı sekilde senin mucizende sana nasip olur

Ayrıca benm 1 ay gecikme yasadıgım dahi oldu hamile sanıp umutla kac defa test yapmısımdır.yasım küçük olmasına ragmen yasadıgım ameliyatlar ve suanki kistlerimden dolayı rezervim düşüşe gezmiş sınırda idi ama herkeste aynı olur mu bilmiyorum

Reglinin 3. Günü teslerim yapılacak bende çok merak ediyorum yumurta rezerv durumumu daha önce hiç baktırmamıştım sonuçlara göre artık karar vereceğiz. İsteyen herkese Allah nasio eder inşallah bu duyguyu

Amin inş cnm hayırlı güzel sonuclar nasip eder inş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…