Endometriosis (Çikolata kisti)

Allah bize de nasip etsin canım soğan suyu denedin mi hiç iyi diyırlar
Canım çok uzun süre denemedim açıkçası bir 10 gün filan yapmıştım. Ama pek bi faydasını görmedim kistlerime hatta sanki soğan kuru yaparken büyüdüler gibi geldi. Ama dediğim gibi Doktordan doktora ölçümler değişiyor onunla da alakalı olabilir. Faydasını gören var ama ben korktum kistlerim büyümüş gibi gelince

Anladım canım allah şifa versin sana da

Kızlar merhaba yardımınıza ihtiyacım var. 7 aydır bebek deniyoruz olmadı daha önce doktora gitmiştim yumurtalıklarımın tertemiz olduğunu denemeye devam etmem gerektiğini söyledi. Ama sonuç alamayınca bugün başka bir doktora gittim oldukça tavsiye edilen bir prof. Muayene etti ve 3 tane çikolata kistim olduğunu ama küçüm olduklarınu 2.5 cm ve 1.5 cm söyledi ama kesin birşey söylemek için ca 125 testi istedi. Adetimin 3. Günü yaptırıcam. Acaba bu kistler gebeliği engeller mi? Yada böyle küçük kisti olanlar sizlere nasıl bir tedavi uygulandı?

Canim banada tertemiz dediler hic bisey yok kist falan dediler evet yok ama 2 yildir olmuyo.yani bu oyle biseyki anlayamiyorum artik 10 cm kisti olan hamile kalabiliyo,ameliyat olup kistlerinden kurtulan kalamiyo,kucuk kucuk kisti olan kalabiliyo,laparoskopiyle temizleten kalamiyo yani benim aklim almiyo artik bu cikolata kisti denen illet seyi.

Sana katılıyorum canım ben de burada 8cm kistle hamile kaldım yazanları çok okudum. Bana da Dr un senin kist boyutların hamile kalmaya engel değil demişti ama üzerinden bir yıl geçti kalamadım. Ben ameliyat olunca hamile kalındığına da inanmıyorum bu yüzden. Bu Endometriosis rahim tüpler yumurtaliklar karın içinde heryere yerlesebilirmis ve küçük küçük yapisiklik lara sebep olabilirmiş. Bu durumda en mantıklısı tüp bebek. Tabi kistlerden yumurtalar rahat toplanabilirse

Evet arkadasim.ben mesela ornegim ameliyat oldum ama 2 yildir hamile kalamiyorum.zaman kaybi biliyomusun beklemek.bence hiiiic onla bunla ugrasmadan direk tup bebek kürmüş mürmüş bunlarda yalan (cikolata kisti olanlar icin) sonrasinda ikinci kendiliginden olur zaten.

Bende anlamadım bi kaç ay önce tertemiz drken şimdi 3 tane kist. Bal tarçın çörek otu yapmıştım acaba ondan mı diye düşünüyorum. Bu çikolata kistleri kendiliğinden yok oluyor mu acaba. Ya da bu kistler tüpleri tıkıyormu kafamda bir sürü soru? Daha ne kadar beklicez?

Valla bu kisti bende çözemedim arkadaşlar 10 cm kisti olan kendiliğinden hamile kalıyor ben tüp bebek yaptırdım olmadı snra amelyt oldum 6 ay bekledim gene olmadı bide kist tekrarladı büyümesinden korkyrm oyuzden tekrr tüp bebek yaptryorum. Rabbim hepimizn yardımcısı olsun demekki zamanı var diyoruz elimizden geleni yapıp bekliyrz

Yaa beklemekten baska yapacak hic bisey yok arkadaslar.1 ayda 3 tane kist te nasil olusmus kürdenmi acabaa hakkaten.bu arada sunu da soyleyim arkadaslar bal tarcin çörek otu, incir kürü gibi seyler yumurtaliklari çalıştırdığı icin bizler icin tehlikeli kist yapabilir çünkü.aslan pencesi civan percemi icin bisey diyemem ama bunlarda dikkat edin lutfen.dua edicez inanicaz sabredicez allah hepimizin yardimcisi olsun.bide suna sinir oluyorum mu deyim hayret ediyorummu deyim.diyolarya "kafama takmayi biraktim oldu".ben buna inanmiyorum yaaa hic bir anne olamayan kadin hic bir ay kafasina takmadan yapamaz imkansiz yani.oyle oldugunu saniyolar.

O kafaya takmayanlar nasıl beceriyor acaba bunu?? Sağlık kontrollerini yaptırcaz dua edicez ve beklicez yapacak bişeyimiz yok. Bir daha asla bir kür denemeyi düşünmüyorum zaten.

Canım malesef ki çikolata kisti kistlerin içinde en kötü olanı küçülmuyor atılmıyor bazıları farklı farklı rakamlar demiş ya regl döneminde ölçülun sürekli böylece büyümüş mu sabit mi kalmış anlarsiniz

Kist rahmin içinde olması gereken dokunun yumurtalik tüp gibi olmaması gereken bir yerde olması yani yapisiklik ya da tup te tikaniklik yapiyorrr

Ben 1. Ameliyatımi oldum nisanda 2. Yii olacağım
Rabbim hepimize şifa versin

O kafaya takmayanlar nasıl beceriyor acaba bunu?? Sağlık kontrollerini yaptırcaz dua edicez ve beklicez yapacak bişeyimiz yok. Bir daha asla bir kür denemeyi düşünmüyorum zaten.
Canım kur yapmaz bence bildiğim kadarı ile bağışıklık sistemimiz yapıyor bu hastalığı yani senin kendi bünyen yapıyor ve tekrarlıyor 4 yıl sonra ca 125 fırladı ve 1.5 cm lik 2 kıstım var 6 aydır doktor kontrolunde olmama rağmen bu kisti göremediler sevgili hekimlerim

Canım sadece kist mi sorun başka bir sıkıntı var mı

Bende çikolata kisti miyom polip var yok yok kısacası

Kist 1.5 cm 2 tane
Miyom 1 cm 1 tane
Polip 0.4mm

Hormonlar normal tüpler açık
Ca125 yüksek 60 larda

Rezerv iyi
Eşimin sperm sayisi iyi

15 aydır gebelik yok;(

Haklısın cnm benmde kistim amlyttan snra tekrarladı oyuzden tekrr tüp bebek yaptryorum senin kistlerinde küçük neden amlyt olcaksın tüp bebek denesen amh değerin kaç

Kist değilde miyom icinmi amelyt olcaksın cnm benm sadce kistim var solda 1.5 cm 3 yıldır hamile kalamadım cuma günü transferm var inşallah zamanı gelmiştir ve bu sfer olur

Haklısın cnm benmde kistim amlyttan snra tekrarladı oyuzden tekrr tüp bebek yaptryorum senin kistlerinde küçük neden amlyt olcaksın tüp bebek denesen amh değerin kaç
2.57 canım
Kist engel olmasa bile polip ve miyom var onlar engel düşük yapıyormuş bunlar 29 yaşındayım rahmim ve yumurtaligim temiz olsun istiyorum tüp bebek yapsam tutmazsa bunları sebep gösterecekler o yüzden tertemiz olmak istiyorum
Bilmiyorum belki de yanlış düşünüyorum şu an sağlıklı da düşünemiyorum sanırım..

Rezervin çok iyi cnm doktorlar amlyt öneriyorsa yaptr ama iyi bi doktr olsn cnm Rabbim yardımcımız olsn

Arkadaşlar peki çikolata kisti tüp bebege engel mi domtorlarınız ne dedi? Benim domtorum aspire edilmesi veya menopoza sokmaktan bahsetmedi direkt tüp bebek dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…