Endometriosis (Çikolata kisti)

Canım ben İbrahim Saraçoğlunun tarifini yaptım sabah akşam taze kaynatıp içmek lazımmış bir de 6 ayda 15 günden fazla bu kürü uygulamak zararlıymış istersen sen de araştır Saraçoğlu tarifi diye Canım videosunu izlemiştim ben net hatırlamıyorum. Benim daha büyüktü canım 5 cmdi sağ yumurtalığımda var. Ben başka bitkisel de kullandım aslında canım ama kullanır mısın bilmiyorum. Bitkisel ürün satan bir firmanın ürünleriydi onlar da rahim temizleme özelliğine sahipti bir ay kullanıp doktora gitmiştim kistim 1cm küçülmüştü ama meğer hamileymişim o yüzden bilmiyorum Bebek mi yoksa ürünler mi fayda etti

Bu kist ağrı yapar zaten canım benim de oluyordu hala oluyor ama idrarımı yaparken ağrı hissetmedim belki idrar yolunda enfeksiyon vardır canım bir doktora gidip tahlil ver istersen eğer enfeksiyon varsa Bebek olmaz zaten

İdrar yıllarımda enfeksiyon çıkmadı canım bakışmislardi bende basit kist çıktı bu ay yumurtam catlamamis ondan sonra oldu bu şikayetim belki onunla alakalıdır. Canım o kullandığın bitkisel kuru ve nasıl temin ettiğini bana özelden msji atar misin

Kızlar bende birşey sorabilir miyim ben mayis ayi icinde iki kez adet gordum 8inde ve 26sinda olmak uzere. Ve suan hala hastayim 10 gundur. Cuna gunu doktora gittim gobek cevresi killanma varmi falan dedi evet dedim bende ultrasona girdim birsey demedi ve hormon testi istedi pazartesi sonuclara bakalim dedi ben evhamli oldugum icin ne yaptim ne ettim sonuçları buldum e-nabizdan. kizlar anlayan varsa yardim edebilir mi sinavlarima çalışamıyorum düşünmekten.
http://hizliresim.com/l1rmQB

Ben de hikayemi anlatayım sizlere. İlk kistim olduğunu gebelik için ilk muayeneye gittiğimde öğrendim. Hamileydim doktor bebeğe bakarken farketti ve bana hamilelik tedavi eder onu korkma demişti. Fakat bebeğimin kalp atışını bir türlü duyamıyorduk. Kime gitsek bu Bebek gelişmiyor alalım dedi ben kabul etmedim. 8 haftalıkken kanamam başladı ve iki hafta az az sürdü. En son suyum da geldi. Ertesi gün doktoru aradım gel dedi. Gittim ve Bebek artık düşmek üzereydi. Hemen aldı doktor. Vücut toparladıktan sonra desolet diye bir ilaç verdi. Kist için kullandım 3 ay. Ama ben doktora gitmeye korktum ve gitmedim. Aylar geçti. Soğan kürü kullandım. Sonra doktora gittim. yumurtalıkların zarar görmüş senin bebeğin zor olur. Ameliyat da edemem, hamile kalmaya çalış hiç bekleme dedi. O ara bitkisel ürünle tanıştım kisti eriyen varmış onlarla. Ben de bir ay denedim. Tekrar doktora gittim. Ama bu kez farklı bir doktora gittim. Bu da kist için visanne ilaç verdi. Ve yine aynı sözler... Yumurtalıkların zarar görmüş bebeğin zor olabilir dedi. Yine yıkıldım. Bu ilaç eritebilir yalnız kullan 3 ay dedi. Kullanma kararı aldım erteleyecektim gebeliği. Çünkü bir bebeğimi kaybetmiştim sebebi kist de olabilirdi. İlk amacım ondan kurtulmaktı. Sonra bebeğim olsun istiyordum. İlacı bir hafta kullandım. bir gün sabah kalktım ağzımda hamilelikte olan tat bozukluğu vardı ve sadece bir kez oldu ben de ilaçtandır dedim. Araştırdım ilacın yok öyle bir etkisi. Adet olmam gerekiyordu adet de olmadım doktorum bu ilaç yapar demişti ama içime şüphe düştü. İki gün daha bekledim. Bir test aldım yaptım inanamadım sonuca oturdum ağladım bir saat. Pozitif çıkmıştı. hem sevinçti beni ağlatan hem kaybetme korkusu.. Şimdi 14. Haftamız bitiyor ve içimde hala kaybetme korkusu var. Tek duam ne verirsen hayırlısını ver Allahım olmuştu ve Rabbim bana bunu nasip etti. O' na inanıp O' na güvenin.. Doktorlar tıbben yorum yapıyor ama mucizeyi yüce Allah veriyor.

evet cnm karın içinde oluşmus ve yumurtalığımı sarmış hep sol yumurtalığımı almak zorunda kaldılar soğan suyu fayda ediyor sanki çünkü ben soğan suyu içtiğim ay rabbiminde izniyle hamile kalmıstım bakalım bu ay tekrar başladım soğan suyuna tek yumurtalıkla ne kadar hamile kalınır bilmiyorum inş rabbim ikinci evladımıda nasip eder

a
aynen öyle tatlım inş kucağına alırsın yavrunu

cnm soğanı kabuklarıyla birlikte mi kaynatmak gerekiyor

cnm soğanı kabuklarıyla birlikte mi kaynatmak gerekiyor
Canım saraçoglunun yazısını okuduğumda en üstteki sert kabuğu soyun sadece yazıyordu. Ben öyle yapıyorum bi de soğanı kesmemeye çalışıyorum eşime kirdiriyorum metal içindeki değerleri bozmasın diye.

tmm cnm saol bugün başladım ramazanda zor olacak ama yapmm lazım

küçükken hemorojik kistle karıştırmışlardı ama sonra herkes endometriozis dedi,ben ginera kullandım bu kadar küçülceğini bu kadar büyül bi kisti tahmin etmiodum doğrusu ama küçüldü.ameliyat yumurtalık rezervini düşürüoo benim de ağrım yoktu,8 cm ken olmadım

Cevabınız için teşekkür ederim ben de Bi kaç ay doğum kontrol hapına devam edeceğim sanırım sonrasını Allah bilir zaten inşallah benimki de sizin ki gibi küçülür

Arkadaşlar Merhaba,
Rabbim hepimizin gönlüne göre versin ve benim gibi tüm Endometrioze hastalarına çok geçmiş olsun.
Siteye bugün üye oldum ve kendi mutluluğu sizinle paylaşmak için yeni konu başlığı açtım: "Benim gibi Endometrioze hastalarına Umud olsun" başlığı altında.2 ameliyat,hormon tedavisi derken geçen 4 yıllık süreç...Ve herşeye rağmen ilk denemede normal yolla 4 hafta 2 günlük hamilelik Çok şükür diyorum...Her türlü sorunuzı seve seve cevaplarım.

Canım benim de iki tarafta çikolata kistim var ama ameliyat olmak istemiyorum. Sen ameliyat olduktan sonra mı hamile kaldın. Bi de yaş kaç

Canım benim de iki tarafta çikolata kistim var ama ameliyat olmak istemiyorum. Sen ameliyat olduktan sonra mı hamile kaldın. Bi de yaş kaç
Canım günaydın.Yaşım 34.1 yıllık evliyim.1 yılın içinde 2 kez ameliyat oldum ve 3 ayda Visanne içerek similasyon menepoz tedavisi geçirdim.ocakta ameliyat oldum tatlım.şubat mart yani 2 ay rahimin kendini toplaması için hamile kalmam yasaktı.nisanda ki yumurtlama dönemimde grip olmuştum.O sebeple es geçmek zorunda kaldık.Mayıs ayı ilk denememizdi ve çok şükür hamile kaldım canım.

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,
Siteye üye olmamın tek amacı,benim gibi Endometrioze hastalarına umut olabilmek.Bu zor ve ağrılı süreçte bir nebzede olsa dertlerinize ortak olabilmek.
Arkadaşlar bugün hayatımın en güzel ve en anlamlı haberini aldım.4 hafta 2günlük hamileyim Rabbime sonsuz şükürler olsun.Mutluluğumun tarifini etmem mümkün değil.Zorlu ve sancılı bir sürecin ardından Cenabı Allahım eşimlebeni bebişimizle ödüllendirdi.Yatıp kalkıpşükrediyorum Rabbime.
Sevgili Dostlar,4 yıllık endo hastası olup,2 ameliyat ve hormon tedavisi görerek normal yolla hamile kaldım.Benim yaşadıklarımın bu zorlu süreçte umudunu yitirmeyen arkadaşlara umut olmasını diliyorum.Yüce Rabbim evlat isteyen herkese bu mutluluğu yaşamayı nasip etsin inşallah.Kucaklarımız ve gönüllerimiz boş kalmasın.
Sürecimi,yaşadıklarımı merak edipöğrenmek isteyen tümarkadaşlar,sorularınızı seve sevecevaplayacağımdan şüpheniz olmasın.

Allah sağlıklı sıhhatli bir şekilde kucağına almayı nasip etsin canım. Bunları okuyunca umutlaniyorum. İnsallah Rabbim bizlere de nasip eder. Kist boyutlarını hatırlıyor musun benim sağda 3.5 solda 1.5 ara sıra ağrı yapıyor ama ameliyat lik durumum yok sadece hamile kalamıyorum

Amin canım çok saol.Rabbim en yakın zamanda isteyen herkese nasip etsin inşallah.Benim sol tarafımda ki kist 4,5.Lakin enfometriozeden dolayı yumurtalıklarım ters dönmüş,rahim bağırsağa yapışmıştı.Hastalığın 4.evresindeydim ve her ayın 15-19 günü arası yaşarken cehennemi tadıyodum (( Çok şükür şimdi çok iyiyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…