Endometriosis (Çikolata kisti)

Slm kizlar. Ben 1 ay once ameliyat oldum 7 cm cikolata kistiydi.artik agrilara dayanamiyordum.ve ameliyata karar verdim.ameliyatim basarili gecmis.kist bagirsaga yapisikmis .tuplerm acikmis.yapisikliklar varmis agri yapan yapisiklikmis.ameliyattan once hemoglobin 11.9 idi .Ameliyattan sonra 8.9 a düşmüş. Kan takildi 2 ünite.kanamam 10 gun falan surdu.kanama kesilmeden regl oldum.cok sanciliydi.bu yasima kadar bu kadar sancili bi regl yasamamistim.normal mi bilmiyorum.neyse toparlanmam 20 gunu buldu.benim bir kizim var allah bagislarsa.dr hemen calismalara baslayin dedi ikinci cocuk icin.tekrarlamamasi icin kist.2 gun sonra kontrolum var.insallh hersey yolundadir.rabbim herkesi kurtarsin bu dertle mucadelle eden.

Geçmiş olsun arkadaşım. Rabbim tekrarını yaşatmasın inşallah. Ben de çok zor toparlamıştım ameliyat sonrası 10 gün hastanede kaldım kan düşüklüğü yüzünden 5 ünite takıldı diye hatırlıyorum. Açık ameliyat olduğum ve vücudumunda hastalığı nedeniyle de zor İyileştim. Çok şükür Rabbim mükafatını verdi onca sıkıntının. Burdaki tüm arkadaşlarıma da en kısa zamanda hayırlı evlât nasip etsin Mevlâ teâlâ İnşaAllah.

A
Canm ayni sorunlar bndede var banada doktr nodul var dedi ama ne demk o biliyomusun ?

Kumral-ada
Ben kaşıntı için gittiğimde doktora söyledim iliski sırasında çok acı çekiyorum diye.Eliyle baktı önce,akıntında yok fazla deyip flora düzenleyici fitil,krem ve alerji hapı yazmıştı.Nodül falan bisey demedi bana.Yine kiste bağlı birseyler dedi ama kistle ne alakası var anlamıyorum.Kistten dolayıda ağrı çekiyorum,orasıda ayrı ama,acı yani bu...

Ne kaşıntım tamamen geçti,ne acı.Doğum kontrol hapı bitti,adet olmam gerekiyordu bugün,hala gelen giden yok.Bir an önce olsamda muayeneye gitsem.İnşallah küçülmüştür kist yaa,çok korkuyorum.Ne doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum ne ameliyat olmak istiyorum.Bıktım...

Canim cok geçmiş olsun. Belki nodul yoktur ama benimkini de anlayamamislardi en son gittiğim 2 doktor anlayabildi. Ben simdi ilişkide acı yasamiyorum ama nodulden mi kistten dolayı mi bilemiyorum . Bi kaç doktora daha görün canim ameliyat çozum değil ki . Tekrarlar diye her ay korkuyorum

Canim küçük sert yumru nohut gibi birseymis onu kafana takma sen laparoskopi olursan alınır . Sende mi aç çekiyordun ilişkide
Anladm cnm evet o nodul cok ağrı yapiyo herlde ilsikde aci cekiym iliskiden snra agrm oluyo hastnelk olym okdr cok oluyo yani muayende agrm oluyo normlde agrm oluyo

Anladm cnm evet o nodul cok ağrı yapiyo herlde ilsikde aci cekiym iliskiden snra agrm oluyo hastnelk olym okdr cok oluyo yani muayende agrm oluyo normlde agrm oluyo
Ameliyattan önce muayenede ilişkide çok acı çekiyordum şimdi dha rahatım ama dedigim gibi kistten mi nodulden mi bilmiyorum

Kızlar benim bu ay adetim bi tuhaf oldu yaa bitmek bilmiyor hala baya yoğun kırmızı geliyor. İlk üç gün lekelenme şeklinde geldi sonra bi oldum tam oldum. Lekelenme den sayarsak 8 yoğun gelmesinden sayarsak 5 gün oldu ama bitecek gibi görünmüyor sanırım bu ayı böyle kapatacam :) bırakı adetle birleşecek herhalde bu ayki adetim :)))) önceden bu da olmazdı sizde de böyle oluyor mu uzun ve yoğun süren adet

Kızlar acil yardım lütfen. Adetim bitmiyor ve kasigimda batma var diye Dr a geldim sol tarafımda ki 1.5cm likit kist 5cm olmuş 3 ayda bu kadar büyümesi normal mi çok evham yaptım. Tahlil istedi hormon onları bekliyorum. Bu kadar sürede buyur mu bu kistler

Canim gecmiş olsun . Adetliyken biraz buyük gorunebiliyorlarmis. CA 125 mi istedıler

Yok canım canım 125 istemedi Dr. Prolaktin filan gibi testler istedi bi de gebelik testi istedi hormon testleri çıkmadı. Canım adetliyken büyük görülebilir de bildiğin 1.5cm den 5cm. E çıkmış. 2 3 ayda 3 cm büyümüş en az. Sanki daha önce birinden duymuştum bi kaç ayda çok büyümüş diye ama hatırlayamıyorum. Resmen evham hastası oldum bu kist yüzünden

Canm sakin olmaya calis dcem ama benmde piskoljm gercktn bozldu doktrlr ded:-/ i inan gecicek atlaticaz eger okudysan bilirsin bizdn de kötü ler var öyle düşünüp biraz rahatlma cals

Canm sakin olmaya calis dcem ama benmde piskoljm gercktn bozldu doktrlr ded:-/ i inan gecicek atlaticaz eger okudysan bilirsin bizdn de kötü ler var öyle düşünüp biraz rahatlma cals
Canım ben rahatlamaya çalışıyorum ama.olmuyor yani bu kadar kısa sürede büyümesi normal mi bu kıstın diğeri sabit küçük olan büyümüş ötekini bile geçmiş. Psikoloji diye bişey kalmadı yaa

Ca 125 benm 205 cikmisti cok yuksek gelmisti bna ama doktr normal demsti
Benim ca 125 şubatta 51.5 çıkmıştı Dr çok yüksek değil demişti. Ama o zaman sağdaki 3.5cm soldaki 1.5cm idi. Ama şimdi soldaki 1.5 cm olmuş sana 5 cm. 3 ayda bu boyuta nasıl geldi anlamadım

Canım ben yıllarca kistimi 3cm biliyordum sonra doktora bir gittim 4cm 3cm ve 2cm kist varmis birbirlerinin arkasına saklanmislar . Ameliyat olduğumda 4 taneymis hepsi birbirine yapışık toplam 6cm civarında .

Canım ben yıllarca kistimi 3cm biliyordum sonra doktora bir gittim 4cm 3cm ve 2cm kist varmis birbirlerinin arkasına saklanmislar . Ameliyat olduğumda 4 taneymis hepsi birbirine yapışık toplam 6cm civarında .
Allah allah çok enteresan bi hastalık bu yaa allah hepimizin şifasını versin. Soğan suyu içiyorum şimdi inşallah şifa olur. Yarın cerrahpaşa daki Dr a gidicem bakalım o ne dicek.

Hızlı büyümesi gerckten entersan ama diğer doktrlr gormemiste olabilir bide bende Her iki yumurtalgmda 4.5 VE 6 cm bildigm kist digeri 7 cm olmus bide yapisiklklr varms

Benmde 4.5 ve 7 cm bu görünen bide ameliyat ta dha görünmeyenlr oluyo heralde :-(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…