Endometriosis (Çikolata kisti)

Merhaba kızlar, ben 2 yıl önce hem laporoskopi hemde eş zamanlı açık ameliyatla çikolata kisti ameliyatı oldum. Bünyem zayıf olduğu için 5 gün hastanede yattım 2 ünite de kan verdiler. 2 yıldan bu yana her ay hamile kalmak için uğraştım. 3 ay Yumurta takibi yaptırdım. En Son tüp bebek denedim. Malesef negatif sonuç aldım. Umutlarım tükeniyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum.

Kızlar bişey soracaktım bugün Dr a gittim adetin ikinci günü 4cm olan kistim 5cm olmuş. Adetin 20 gün var. Çikolata kistleri adetliyken biraz küçülüp adete yakın büyüyor mu. Yani 12 günde 1cm büyümüş olması adetle mi alakali. Çünkü daha önceden baktirdigimda da Dr 6cm demişti sonra küçüldü sonra yine büyüdü. Benimki biraz kararsız :)

anladım canım gecmiş olsun dıkıntıların gecer inşallah

Cnm nslsn sana bişey danışmak istiyorum karbonat kullanırken hiç adet geçikmesi yaşamışmıydın
Ben de bişey danışmak istiyorum adet öncesi göğüslerde hassasiyetim oluyordu hatta 15 gün önceden başlıyordu yumurtlama döneminde ama bu ay adetime 4 5 gün kaldı ama hassasiyet yok sizde de böyle bi durum oldu mu

Canım benim bir dönem iyice arttı hassasiyet gittim doktora fibrokist saptandı şu arada çok yok. Benim ameliyattan sonra vücudumda bayağı bir değişiklik olduğu için ney neyden oluyor artık kestiremiyorum. Hamd olsun Rabbime

anladım canım. Bende acayip ağrı oluyordu cikolata kisti göğüslerde de hassasiyet yapıyormuş. Hala kistim duruyor ama bu ay çok göğüs ağrım yok

Yok arkadaşım yaşamadım ben hâlâ kullanıyorum karbonatı kist tekrar eder korkusu ile.
Hadi yaa benim edetim gecikti neden bilmiyorum hiccc gecikmez normalde çünkü ne bilim yaa acaba karbonattanmı oldu diye bi danışmak istedim test yapmakta istemiyorum çünkü hiçbir gebelik belirtim yok gerçi üç gün gecikti ama ne bilim işte ümitlenmek istemiyorum üç yıldır hep hüsran hep hüsran Rabbim hayırlısını versin cumaya kadar bekliym bklm cuma test yaparm

Benimde hiç göğüslerimde ağrı falan yok normalde bi hafta on gün öncesinde başlardı hasasiyetim adetten önce ama bu ay hiççç birsey yok biraz belim ağrıyo biraz bacaklarm ama bilmiyorum onlarda psikolojikmi ayyy çok merak ediyorum ama cumaya kadar beklicem

Arkadaslar Ankarada tavsiye edebileceginiz bir doktor var mı? Ama sadece tup bebek tedavisinde iyi olani istemiyorum.cunku suan icin tup bebek dusunmuyorum.anladimki bir doktora bel baglamak vakit kaybindan baska birsey degil.beni anlayacak, konuştuğumda dinleyecek, bana her anlamda yardımcı olacak bir doktor istiyorum.yardimci olursanız sevinirim.

İnşaAllah hamilesindir kardeşim inşaAllah

Kesinlikle tek doktorla olacak iş değil canım. Birine gidiyorsun felâket tellallığı yapıyor bütün psikolojini altüst ediyor, birine gidiyorsun ilgilenmiyor, birine gidiyorsun ameliyat olduğun hastaneye git diyor ama çok şükür ki halden anlayan derdini dinleyen ve umut olan doktorlar da var. Bunu da araya araya buluyorsun işte. Rabbim hepimizi iyi doktorlarla karşılaştırsın İnşaAllah.

İnşaAllah hamilesindir kardeşim inşaAllah
İnşallah canm benim inşallah Rabbim hepimizin gönlüne göre versin dua edin inşallah bu defa hamileyimdir ne bilim hiçbir belirtim olmadığı için nedeir ne değildir bilemedim Rabbim bu yolda kimseyi oyalamasın....

Arkadasım doktor tavsiye edemem ama ben Atatürk hastanesinde ameliyat olmuştum doktorları da gayet ilgiliydi heee bide eskiden sincanda bi doktor vardı onu cok med ediyorlardı Necati kaya ama şuan nerde bilmiyorum ama öğrenebilirsem yazarm sana

Çok teşekkür ederim.

Amin canım inşallah

Kzlar bugün regl oldum malesef ilk defa dört gün geciktim hoş biraz bi kanamam oldu sonra kesildi henüz öyle fazla fazla olmadm ilk gün olmasına rağmen bakalm yarın çoğalacakmı karbonattan oldu demekki gecikmem iyiki test yapmamışım yoksa yine çok üzülecektim öffff....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…