Endometriosis (Çikolata kisti)

Ultrasonla belli oluyor çikolata kisti ama yinede belli tetkikler yapılıyor. Benden de ca125 testi istenmişti ve mr da çekildim çikolata kisti tanısı kondu fakat asıl teşhis ameliyat sonrası yapılan pataloji ile konuldu ki çikolata kisti.

Isin enteresani benden o tetkikleri istemedi rahim filmi istedi yumurtalık rezervi bi de eşinden Sperm testi istedi. Ultrasonda direk çikolata kisti bu dedi. O yüzden aklıma takıldı. Cuma günü bi Prof.tan randevu aldım ona da gideyim içim rahat etsin. 1 yıl önce başka bi Dr a gittiğimde ca125 istemişti onda temiz çıkmıştı ama o farklı bi kistti demekki

Isin enteresani benden o tetkikleri istemedi rahim filmi istedi yumurtalık rezervi bi de eşinden Sperm testi istedi. Ultrasonda direk çikolata kisti bu dedi. O yüzden aklıma takıldı. Cuma günü bi Prof.tan randevu aldım ona da gideyim içim rahat etsin. 1 yıl önce başka bi Dr a gittiğimde ca125 istemişti onda temiz çıkmıştı ama o farklı bi kistti demekki. Senin kistinin çikolata olduğunu Ultrasonda mi söyledi yoksa tahlillerin çıkınca mi söyledi canim

Senden istediği tetkikler çocuk olmasına engel durum ne onu araştırmış sanki. Tüp bebek doktoru mu bunları istedi?

Bana yapılmadı adetin 5. Gunu bakılıyor gibi bişey duymuştum eğer öyleyse yarın baktirayım.

Senden istediği tetkikler çocuk olmasına engel durum ne onu araştırmış sanki. Tüp bebek doktoru mu bunları istedi?
Evet canım kısırlık araştırması yapmak istedi çünkü çikolata kistler tüpler yapisiklik yapıyormuş. Ameliyat edelim ondan sonra tüp bebek yapalım çünkü kist varken yumurtalara ulaşmamiz zor oluyor dedi. Aslında tüp bebek Dr U değil ama gittiğim hastanede tüp bebek yapılıyor. Ben de önce ilaç tedavisi ve doğal yollardan hamile kalmayi denicem dedim. Ama hiç bi tetkik yapmadan direk çikolata kisti demesine şaşırdım bu kadar net teşhis konulabiliyor mu ultrasonda

Bu kadarmı benzerlik olur. bende de çikolata kisti var, 2,5 cm. ben de çok büyüttüm kafamda. kolomen tedavisine başlamamı söyledi doktorum ama şu an başlamaktan yana değlim. Belliki bende çok stres yapıp kafama taktığım için olmuyor. diğer türlü sorun yok. bu sürece girmeden yaza kadar beklemeyi düşünüyorum. inş bizede nasip olur :)

Benin 10 cm kistim vardı ama tüplerde tıkanıklık yoktu bütün değerlerim de normaldi taki ameliyat olana kadar. Şuan tüp tıkanıklığı var ve hormon değerlerim anormal. Kistin çok büyük değilse ameliyat olmadan denemeni tavsiye ederim.

Ben de öyle duymuştum canım o yüzden ameliyat olmak istemedim. Benim kıstim 4cm di ama adetliydim gittiğimde o dönemde biraz küçülüyor sanırım. Önümüzdeki ay rahim filmi çektirilen tupere baktiricam ama benim cekindigim kötü huylu olmasından korkuyorum ne Mr ne tahlil yaptı.

Hangi şehirdesin canım. Istanbuldaysan sana gittiğim hastaneyi tavsiye edebilirim ben oradan Prof tan randevu aldım baya kişi tavsiye etti cuma gidicem. Bu sefer ayrıntılı testler isticem. Önceki gittiğim. Dr da Yard. Doç. Ti belki de tecrübeden dolayi ultrasonu yeterli gördü ama içim rahat etsin istedim

Canim ben mersindeyim de subatta istanbula gidiyorum yucel karaman bruksel tup bebek merkezine. Mustafa Acet e de gitmek istiyorum .açıkçası gitmişken 2 3 doktor muayene etsin

Gittiğin hastaneyi bana tavsiye edebilirsin ben istanbul'dayım

Unuturmuyum hic inan senin adini kim oldugunu bilmedigim halde sonay 06 ve togrtmen diye dua ediyirum :)) bu sikintinin ne demek oldugunu ancak ceken anlar... Rabbim saglikli sihhtli hepimize bebkler nasip etsin...
Allah razı olsun arkadaşım :) hamileligin nasıl geçiyor kaç aylık oldu bebeğin.

Eger işinde iyi bir doktorsa ikisinin ayrımıni kistin sekline gore yapar.kotu huylu kist daha dağınık oluyormuş.ca 125 degeri bağırsak sorunu v.s hastalığı olan hastalardada yüksek çıkabiliyor. Yani ca 125 kesin tani degil.Bu konuda kesin tanı ameliyattan sonraki pataloji sonuçları diye biliyorum.gecmis olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…