Endometriosis (Çikolata kisti)

Dün gittiğim doktorda benzer şeyler yaşadım bana senin şikayetin ne dedi muayeneden sonra mr ve doppler sonuçlarına bakarken bi yandan çevrenin baskısı bi yandan bunlar kimse anlamıyor halden damdan düşenin halinden damdan düşer anlar ancak dün bende ultrason aletinin fiyatı nedir acaba alsam diye de düşündüm

Parmakla gösterip şurada bir kist görüyorum şu kadar cm demek gerekiyor, demek ki. Zaten bunu ultrasona bakan uzman da söylüyor; çünkü alet onu ölçüyor zaten. Okuma yazma bilmek şart yani. Offf...

Ben zaten şu süreçte insanların anlayissizligini ve acımasızlığı çok iyi anladim malesef bugüne kadar yaşamadığım bi süreç gerçekten ne yazık ki

Laporoskopi ameliyati olanlar arasında izmirde olanlar kime ve nerede oldular acaba?ege Üniversitesi veya dokuz eylulde olan var mı?
Mrb canım laparoskopi karar verdin mi ben de olcam korkuyorum ama m izmirde fatih sendag laparoskopik cerrahide iyiymiş aynı zamanda istanbul acıbademde de çalışıyor bi araştır istersen. Ama bu işte en iyisi yucel karaman diyorlar

Mrb olmam gerekiyo doktorda kesin bi karar veremedim henüz ne yazık ki ben de korkuyorum ameliyat diyince üniversite hastaneleri yapiyo mu acaba onu merak ediyorum

Kumral-ada forumlarda sık sık görüyorum ve endişeni anlıyorum, doktorumuzu iyi araştırıp iyi karar vermemiz gerek, bu süreçte de bitkisel tedaviyi de yabana atmadan yola devam, kistlerin ve endo odakların fazlaysa, bitkisel tedavi geriletir ama bu kistler yok olmaz, öyle bir beklentin olmasın arkadaşım, bu kistler ilerlediğinde daha çok başa bela oluyor, bildiğim kadarıyla büyüdüğünde de patlama ihtimali var.Sen yüreyiğini ferahlat, bol bol dua et, iyi güvenilir bir doktor bul ve ona emanet et kendini, ameliyat olup ohh be dünya varmış diyen insanlar gördüm, sonraında hemen hamile kalanlar da var, önümüze bakıcaz arkdaşım, hergün korkuyorum eyvah eyvah diyerek geçiyor günler, faydası yok ki arkadaşım.Harekete geçmek lazım, güvenilir bir doktor ve azimle, ve tabii ki Allah ın izni ile olacak bebişler...BUGÜN KANDİL, BEN NAMAZ KILIP BOL BOL DUA EDİCEM, BEBEK İSTEYENLERE KUCAKLARINI BOŞ BIRAKMA ALLAHIM DİYE SİZE DE DUA EDİCEM.HAYIRLI KANDİLLER.

Mrb olmam gerekiyo doktorda kesin bi karar veremedim henüz ne yazık ki ben de korkuyorum ameliyat diyince üniversite hastaneleri yapiyo mu acaba onu merak ediyorum
B
Ben Ege üniversitesinde iki prof a gittim, özel muayane ücreti ile gittim, Ege Tamergem pek beğenmedim, orada bu ameliyatı olup yıllarddır bebek için uğraşan insanları gördüm, ege üniversitesi ve devlet hastanesi gelişigüzel yapıyorlar ,Bunlar benim şahsi fikrim, yönlendirmek yanlış karar almana sebep olmak istemem.Ben İzmir de Fatih Şendağa başladım, bu konuda Türkiye nin iyilerinden , bana önce yumurta toplayalım sonra ameliyat edelim önerisinde bulundu, Riski azaltalım dedi, yumurtanın kalitesi bu ameliyatda azalıyor çünkü.İlk ameliyat önemli, iyi bir doktor ameliyat ederse ilk seferde kurtuluyorsun, bu ameliyatın önemini ben sonradan farkettim, kötü bir ameliyat sonrası yıllarca çocuk sahibi olmayan birsürü tüp bebek deneyen insanlar var.Be bu yüzden biraz pahalı olsa da özel de Prof Fatih Şendağ ı tercih ettim, sonrasında bir sürü para öharcayıp bebek sahibi olamamaktansa en başta iyi bir doktora gitmek lazım.Bunlar benim kararlarım fikirlerim, doktorları ve özellikle bu konu hakkında uzmanlıklarını iyi araştır arkadaşım.

Lucrin Depot kullanmaya başlayacağım arkadaşlar, bu ilaç pahalı, zaten ameliyat için para gidecek, ilaçlara veremeyeceğim, bu ilacı devlet hast. sgk anlaşmalı hastaneler yazıyor mu, rapor mu gerekiyor.

Canim benim.aynen çok endişeliyim hergün rüyalarima giriyor .hergün bir kız çocuğu boynuma sarılıyor gerçek gibi. Çok zor karar vermek. Doktoruma ameliyattan önce yumurta toplayalim embriyom olsun dedi ameliyatta neolacagu belli olmaz demiştim doktorum dediki yumurta rezervin çok düşmez gerek yok dedi . Şimdi fatih sendag yumurta topluycak ben mersindeyim tup bebek içinde o zaman mecbur istanbul acıbadem e gitmek zorunda kalacam. Hadi ameliyatı olurum sorun değil ama tup bebek için gidip gelmem çok yorucu olacak . O yüzden herseyi düşünmem.

Evet arkadaşım haklısın, eğer Fatih Şendağ a, ya da Yücel Karaman her kimse karar verdiysen git konuş, kafanda plan yapma bence, bir muayane ol, fikrini al.Benim de kafam da hep soru işareti vardı, bu yüzden önce gidip bir yerde yumurta toplama mı yaptırsam diyordum, sonra düşündüm, herşeyi tek bir oktorun takip etmesi daha doğru geldi bana, benim düşüncem bu..yumurta toplama ve takipini İzmir de takip edecek, burada başka bir doktor dan yardım alacağım yumurtanın takibini öyle yapacağım dedi, yumurta toplama için sadece 1 gün İstanbul da bulunacağım.Transfer için karar verdiğinde yine 1 gün gideceğim.Ben de gözümde büyütüp gidip gelemem diyordum ama böyle kolaylık var dedi.Yumurta kaliten azalırsa ameliyat sonrası iyi yumurta elde etmek için tedavi uygulması ve belki kistin tekrarlaması riski var dedi, ameliyatdan sonra hemen istediğin zaman yaparız dedi, senin durumun daha hafif olabilir.Önce kendini rahatlat, dua et, sonrasında geç kalınca seve seve mecburiyetden ameliyat olmaktansa şimdi içine sinen iyi bir doktora başvurmak en iyisi.İçini rahatlat.Belki Mersin de yumurta toplat sonra gel derler.Sen önce bir doktora karar ver ve git görüş, korkularını söyle, Hayırlısı olsun.

Ben iki kez gittim hemen rotamı belirleme de yardımcı olsun, daha evvel çok doktora gittim, hep kendi isteklerine yönlendirdiler, Fatih bey iletişimi iyi, çok mutevazi, sizi sonuna kadar dinliyor, endişelerinize uygun çözümleri sunuyor, riskleri kolaylıkla söylüyor, geçiştirmiyor, biz eşimle sorularımızı not aldık, sormayı unuturuz diye, hepsini tek tek cevapladı.İnşallah yüzümüzü kara çıkarmaz, inşallah yardımı ile şifa bulurum.

benim amh değerimde iyi, doktorun senin bu değerlerine göre ameliyata girmeli.Fatih bey dedi ki bana, senin durumunda ve yaşında birinin çocuğu olsa ve çocuk isteği olmasa farklı bir ameliyat olurdu dedi, ama senin çocuk isteğin var, mümkün olduğunca en az zarar vererek ameliyat yapılmamalı, hatta yumurtalığına zarar verecek ise oradaki odakları ellemeden diğerlerini temizler çıkarız dedi.Bu şekilde olan ameliyatlar var dedi, sen bütün soruları kendine soruyorsun canım, evham yapıyorsun bence, bu soruları gittiğin doktoruna sor, o riskleri sana anlatır, ona göre tedavi şekline karar verir, senin içine girip bakacak, senin çocuk isteğine göre o anda karar alıp yapacak ameliyatı, senin teşhisin ile diğer insanları ki, kistlerin boyutu, gördüğün tedavi farklı, kendini buradakilerle bir tutma canım.Burada bilgi paylaşımları çok güzel, be burayı çok seviyorum, ama kendini buradan okuyup şartlandırma olur mu.En iyisi ni doktorlar yorumlar.

Ben zaten şu süreçte insanların anlayissizligini ve acımasızlığı çok iyi anladim malesef bugüne kadar yaşamadığım bi süreç gerçekten ne yazık ki
Hastalık anlamında ben de yaşamadım; ama değişik deneyimler yaşıyorum tabi... Sağlık sistemimizin ne kadar kötü olduğunu ve insana verilen değeri net olarak gördüm.

Ameliyattan bahsetmissiniz. Bebek mi istiyorsunuz, bekar mısınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…