Endometriosis (Çikolata kisti)

Arkadaşlar kadınlarda normal günlük iç çamasıra beyazsımsı sarımsı gibi akıntı oluyor ya bu akıntı adet bittikten 7 gün sonra yani yumurtlama dönemi civarında mı olur yoksa hergün olabilir mi yani adet bitiminden bir kaç gün sonra da olur mu yoksa sadeceyumurtlama döneminde olup bu akıntıyumurtlama döneminin işareti mi oluyor

O konu hakkinda tam bi bilgim yok. Dr um bana ameliyat demisti. Amiyattan sonra normal olmazda tupe geceriz diye anlasmistik. Ben ameliyat oldum. Dedigim gibi dr un iyi olmasi cok onemliymis. Yumurtaligi en az hasarla kurtarmak icin.
Ama senin yasin cok genc belki o yuzden ameliyattan once tup bebek diyolardir. Ayrica burada hep bahsediyolar sogan suyundan ben onu icmistim ve civan percemi de ictim. Onlarla ilgisi var mi bilmiyorum duzenli ictigim ay hamile kaldigimi ogrendim.
valla aslinda yaşım genç diye ameliyat olabilirsin de demişti doktorum iyidi ama yumurtaliklara zarar verilmesin diye tüp bebek yapalm diyen doktoru dinledm bende inşallah olur olmazsa ameliyat olurm dye düşünmüştüm senin kistler kac cmdi ve sogan suyuyla civan percemini ne kadar süre kullandn

valla aslinda yaşım genç diye ameliyat olabilirsin de demişti doktorum iyidi ama yumurtaliklara zarar verilmesin diye tüp bebek yapalm diyen doktoru dinledm bende inşallah olur olmazsa ameliyat olurm dye düşünmüştüm senin kistler kac cmdi ve sogan suyuyla civan percemini ne kadar süre kullandn

Benim 7bucuktu.

O konu hakkinda tam bi bilgim yok. Dr um bana ameliyat demisti. Amiyattan sonra normal olmazda tupe geceriz diye anlasmistik. Ben ameliyat oldum. Dedigim gibi dr un iyi olmasi cok onemliymis. Yumurtaligi en az hasarla kurtarmak icin.
Ama senin yasin cok genc belki o yuzden ameliyattan once tup bebek diyolardir. Ayrica burada hep bahsediyolar sogan suyundan ben onu icmistim ve civan percemi de ictim. Onlarla ilgisi var mi bilmiyorum duzenli ictigim ay hamile kaldigimi ogrendim.
Ameliyat olmadan hamile mi kaldın arkadaşım?

Hayir ameliyat oldum. Kistim ameliyattan sonra tekrarladi ama sukur 4 ay sonra hamile kaldigimi ogrendim
Maşallah arkadaşım darısı benim başıma inşallah. Benim de iki ay sonra tekrar etti, ama çok şükür kayboldu. Fakat ameliyat sonrası tüplerden biri tıkanmış ve doktorlar tekrar ameliyatoldum diyor tüpe müdahale edip tüp bebek yapmak için. Bense istemiyorum belki Rabbim kendiliğinden nasip eder diye dua ediyorum. Sen de böyle bir sorun olmamış maşallah. Laparoskopi mi oldu ameliyatın?

Maşallah arkadaşım darısı benim başıma inşallah. Benim de iki ay sonra tekrar etti, ama çok şükür kayboldu. Fakat ameliyat sonrası tüplerden biri tıkanmış ve doktorlar tekrar ameliyatoldum diyor tüpe müdahale edip tüp bebek yapmak için. Bense istemiyorum belki Rabbim kendiliğinden nasip eder diye dua ediyorum. Sen de böyle bir sorun olmamış maşallah. Laparoskopi mi oldu ameliyatın?

canı bişi soracağım sana. hsg çektirmiştin sen tüpün tıkalıysa hsg ile neden açmadılar olmuyor mu?

doktorunuz kim?

Amin arisi basina ins en kisa zamanda. Evet laparoskopi oldum

kızlar merhaba
bugün ilk defa muayene olabildim ben. kasmadım. destekleriniz için sağolun.
doktorumla oturdum konuştuk uzun uzun.
HANİ DİYORDUK YA NET BİRŞEY SÖYLEMİYORLAR. hepsi farklı birşey diyor.

ben anlattım derdimi. 6 aydır korunmuyorum. olmadı. doktorum kesin ve net 1 yıl dolmadan tüp bebek olmaz diyor. yaşım genç diye. ve hormon testim normal çıktı. ama eşime test yaptıracak sperm testi.
1 yıl dolmadan hsg de çektirtmiyor.
SİZDE DE BÖYLE Mİ OLDU??
bu kadar tutturdu mu doktorunuz?

yapacak tek bir şey kaldı artık. rabbime daha fazla daha fazla el açmak. onun yardımına ihtiyacımız var. hepimizi için bolca dua edeceğim. sevgiyle..

kızlar merhaba
bugün ilk defa muayene olabildim ben. kasmadım. destekleriniz için sağolun.
doktorumla oturdum konuştuk uzun uzun.
HANİ DİYORDUK YA NET BİRŞEY SÖYLEMİYORLAR. hepsi farklı birşey diyor.

ben anlattım derdimi. 6 aydır korunmuyorum. olmadı. doktorum kesin ve net 1 yıl dolmadan tüp bebek olmaz diyor. yaşım genç diye. ve hormon testim normal çıktı. ama eşime test yaptıracak sperm testi.
1 yıl dolmadan hsg de çektirtmiyor.
SİZDE DE BÖYLE Mİ OLDU??
bu kadar tutturdu mu doktorunuz?

yapacak tek bir şey kaldı artık. rabbime daha fazla daha fazla el açmak. onun yardımına ihtiyacımız var. hepimizi için bolca dua edeceğim. sevgiyle..
Ben de hiçbir şey öyle olmadı. Ameliyatta hemen dedi doktor rahim filmini de tüp bebeği de. Ameliyattan önce de bütün hormonlarım normaldi ve 1 yıllık evliyim 4 ay korumamıştım ameliyat olduğum zaman üstelik. Yaşın kaç ki senin?

24.
ameliyattan sonra da mı normaldi hormanların?
kistim tekrarlamadı benim. beklemek zorundasın diyor başka bir şey demiyor.

Kizlar yeni bir doktora gittim daha önceki cektirdigim hsg yi gösterdim tüplerin açık ama çok ince geçmiş sıvı bir de kisten dolayı sıvı birikmiş. Laparoskopi onerdi ben de önce tup bebek yapalım dedim tercihi bana birakti ana doktor laparoskopi den yana kararsızim. Bu iste en iyidoktor kim acaba

X