Endometriosis (Çikolata kisti)

Maşallah bacım bak en azından senin kistin tekrar etmedi bu da bi şükür sebebi. Bebeğin de olur en yakın zamanda inşallah. Bak Benim iki ay daha yarın dolacak ama kistlerim tekrar etti 40 günde ve üstüne tek tüpüm kapandı. Hamdolsun Rabbime ve beterinden korusun inşallah.

Evet tek tesellim bu zaten.rabbim hepimize sifasini verir insallah.

Siz cikolata yiyebikiyor musunuz kizlar ben ameliyattan beri 2 aydir hic yemedim yedigimde psikolojik midir nedir hemen kist tarafim agriyir
Ben cikolata sevmem zaten böyle bisey hic yaşamadım. Ama benimde ilgimi çeken şey ameliyatimdan bu yana sürekli sağ ve sol yumurtaligimda batma hissediyorum.sizdede oluyor mu??

Belkide adı bu hastalıkta çok gectigindendir.yani bu gerçekten psikolojik bir durum olabilir.
Gun boyu kaaiklarim agriuir yeigimde cikolata da hiic vazgecemedeigim bir seydi ahhh ah. Sgecsib sonuc guzel olaun da yolda cekilen sikintilati da gormwyiz :))

Ben de de oluyirdu batma normal galaiba

Ben cikolata sevmem zaten böyle bisey hic yaşamadım. Ama benimde ilgimi çeken şey ameliyatimdan bu yana sürekli sağ ve sol yumurtaligimda batma hissediyorum.sizdede oluyor mu??
Bende de oluyor batmalar hatta o anlarda acaba büyüme mi oluyor yine diye korkuyorum.

Ayni durumdayiz inan ki bes gun var adetime ama bu ayda olmadi eminim adet olacam simdiden kasik agrilarim basladi

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum,çikolata kistinin sizdeki belirtileri nedir,vücudunuzda ne gibi değişiklikler oldu,cevaplarsanız sevinirim,daha öncede sormuştum sanırım ama net cevap alamamıştım diye hatırlıyorum.Ben tüp bebek tedavisi gördüm,doktorum çikolata kistine benziyor dedi ama emin değilim dedi,nasıl emin olunmuyor onu da anlamadım.

Benim sadece kanamam olmustu ve sonrasinda surekli kasiklarda ve belde agri

peki reglilerinizin renginde ve yoğunluğunda bir değişiklik oldumu,mesela daha az kanama yada kahverengi kanama gibi?
Benim pek bir belirtim yoktu yani ağrı anlamında, smear testi yaptırmak için gittiğimde gördü doktor ve hemen tanı koydu, emin olmak için de üniversite hastanesine gönderdi başka bir doktora o da bakar bakmaz çikolata kisti dedi. Yani anlaşılmaması zor ultrasonda çünküameliyat tipik görüntüleri varmış. Adet kanamalarım siyah siyah parçalı, kahverengi akıntılı, akışkan değildi. Bunlar belirti imiş de ben bilmiyormuşum.

ben birçok doktora gittim ama hiçbirisi çikolata kistin var demedi son tüp bebek doktoruma kadar .fakat ben laparoskopi ve histereskopi ameliyatı oldum,o ameliyatlardan sonra regli kanamam azaldı,birde öyle yoğun gelmiyor artık,birde son zamanlarda regli bitimine doğru kahverengileşmeye başladı,akışkan değil derken nasıl,yani dolu dolu yoğun değil mi demek istiyorsunuz,mesela sadece lavobaya gidip oturduğunuzdamı geliyor?

çokmu soru sordum arkadaşlar,hakkınızı helal edin ne diyeyim,5 yıldır yaşadıklarımı bir bilseniz hak verirsiniz bana,ama artık herşeyi yeniden anlatmaktan,sürekli kısır döngü gibi aynı şeyleri yaşayıp başa dönmekten yoruldum,Allah herkese önce sağlık sonrada isteyen herkese evlat versin.

Estağfirullah arkadaşım, akışkan degilden kastım yani.böyle sıvı bir şekilde değil yapış yapış oluyor kanama. Alttan ultrason muayenesinde hemen belli oluyor çikolata kisti. Allah-u teâlâ yardımcın olsun.

hah tamam aynen yapışkan,işte benimde öyle oluyor,ama en son doktorum dedi yumurtalığa yapışmış kist dedi fakat daha öncekiler öyle birşey demedi,fakat tüp bebeği etkilemez bu,tüp bebeğin onunla alakası yok, zaten tüplerin tıkalı dedi.İyide benim okuduğum kadarıyla bu sağlıklı embriyo olmasına engel olmazmı,kafam iyice karışıyor benim,acaba sürekli tüp bebeğin tutup sürekli düşük yapmamın sebebi bu olabilirmi,önce bundan mı kurtulmalıyım.Bu arada regli dönemi benim ağrılı olmuyor,eskiden beri rahat atlatırım.Teşekkürederim arkadaşım cevabınız için,sizlerden bilgi alıp kendime yol çizmeye çalışıyorum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…