En yakınımken, en uzağım olması..

Uzun uzun yazılmış hepsini okumadım. Adamı zorla döndüremezsiniz ve rica edicem adamları boğmayın. Size göre iyilik olarak gelebilir ama o sizin kocanız çocuğunuz değil " asla içki içmesini istemem" demek adam içtiğinde surat asacaksınız demek. Kimse boğulmak için evlenmez. Belli ki bu gibi baskılar yüzünden kaybetmişssiniz eşinizi. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Bana aynen dediğini söylüyorum. 4 yıllık evliliğimde %95 huzur ve mutluluk vardı ama demekki bunu istemiyormuşum az daha huzur olsn ama eksik hissettiğim duygum olsun. Ne dersin bu adama. Allah istediğini versin.
şeytana uymuş, belasını istiyor.
Allah akıl fikir versin.

Olurmu öyle şey arkadaşım, biz evlenirken konuşulanlar olabilecekler belliydi, bu boğulmak değil. Ben zaten en başta da şimdi de böyle bir hayat tarzını benimsemeyeceğimi söylüyorum evet ayrılabilir ve ben bunu kabul ediyorum zaten. Sen öyle bir hayat isteseydin öyle birisiyle evlenirdin.Bu benm onu kısıtlamam değilki.

Eşiniz şansını denemek istiyor anladığım kadarıyla
Evlilikten sıkılmış gibi duruyor
Bazen oluyor bu insan hayatında, şu an benzer bir dönem yaşıyorum
Erkekler kadınlardan daha fevri
Zannımca inançları ile hevesleri arasında sıkışmış eşiniz
Hemen boşanmayı kabul etmeyin ona biraz zaman verin
Dava açması bir şeyi değiştirmez, açılan her dava kabul olmuyor

Birden bire ayrilalim demesi cok acayip
Belki sinyallrr vermiştir ama siz gormezden gelmissinizdir?
Mesela tam 1 ay sonraya yurtdışı biletleri, oteller vs. rezervasyonu, eylül ayında 15 günlük tur rezervasyonları, benim ekimde işten ayrılmayı planlamam hatta işyeriyle görüşmem, çocuk için uğraşıyor ve istiyor olmamız. İşte bunlar yaşanılıyorken anlayamadım gerçekten.

Eşiniz size karşı dürüst değil.
Başka bir kadın olmadığına eminim diyorsunuz ama bu kadar emin olmamanızı tavsiye ederim.
İnanın canınızı yakmak için söylemiyorum ama eşinizin sıraladığı bahaneler tamamen dışarıdan alacağı tepkileri arttırmamak adına uydurulmuş sudan sebepler.
İnsan alkol almak istiyorum ileride diye boşanmaz
Hatta güllük gülistanlık giden ilişkisini sırf özgür olmak için riske dahi atmaz.
Size söyleyemediği bir durum var,yasaklı madde kullanıyor olabilir(uzak ihtimal)başka bir kadın olabilir(kuvvetle muhtemel) başı belada olabilir(her anlamda)
ama illa ki size anlatmadığı,hikayesinde eksik bıraktığı bir şey var.

Bosanmayin diyenlere hayret ediyorum. Bosanmayin da nefret ettirin kendinizden.

Adam vicdani veya anilari yuzunden sariliyor, opuyor, iyi davraniyor olabilir. Ama sizi sevmiyor artik. Sizinle bir hayat istemiyor.

Aileler de olaya cok mudahil olmus. Sonucta onlarla evli degilsiniz, bosanmak icin onlardan izin alacak hali yok.

Kadinlar sevginin bir anda bitecegini veya olmadiginin anlasilabilecegini neden kabul etmiyor anlamak imkansiz. Sevgi sebepsiz de biter, bir anda da biter, her turlu biter yani. Nasil sebepsiz ve bir anda asik olunabiliyorsa bitebilir de.

Bunu duzenli ve huzurlu bir hayattan baska evlilikte onemli seyler olmadigini sanan insanlar anlayamiyor tabi. Hayat sabah ise gidelim, aksam mandalina soyup dizi izleyelim degil sadece. Hayali bu olmayan adam da sadece bunun icin evde durmaz sizler gibi.

Boşanmayı ilk gün kabul ettim, zorlaştıramam hiçbirşeyi bir eş olarak yapabileceğim tek şey 3 aylık sürede evimde kalıp zamanı beklemek. Gerisi onun kararı onun tercihi. Bittikten sonrada gerçekten kendi yoluma bakıcam.

Sanırım bu eksikliği hiçbir zaman bilemicem.

benim de konuyu okuyunca ilk aklıma gelen şey bu. Muhafazakar bir adam birden değişiyor ve ortada hiç bir sebep yokken bekar arkadaşıyla kalmaya başlayıp evliliğini bitirmeye karar veriyor.

İnsanların hayata bakışı değişebilir ama. Aynı kalmak zorunda değil, o zaman böyleydi şimdi böyle. Evlendi, evlenirken içkiye, özgürlüğe karşıydı diye bir ömür buna katlanmak zorunda değil ki. Demişsiniz hani nerede imtihan, nerede sınav, eskisi gibi bunları önemli olarak görmeyen insan için bu cümleler havada asılı duran su damlaları gibidir.

Evet aslında tam cümleyi söylemişsiniz bunları artık önemli görmeyen bir insan..

+1

arkadaşımın eşi de 11 yıllık evlilikten sonra özgür olmak istedi ve boşanıyorlar. herkesin imrenerek baktığı 2 çocuk , çok iyi meslekler aşkla yapılmış bi evlilikti. erkeklere bişiler oluyor

arkadaşımın eşi de 11 yıllık evlilikten sonra özgür olmak istedi ve boşanıyorlar. herkesin imrenerek baktığı 2 çocuk , çok iyi meslekler aşkla yapılmış bi evlilikti. erkeklere bişiler oluyor
Enterasan durumlar.tabi benm sansim cocugun olmamasi oldu.arkadasin nasil peki suan his olarak

Enterasan durumlar.tabi benm sansim cocugun olmamasi oldu.arkadasin nasil peki suan his olarak
şokta. her şey çok güzeldi çcouklar son 3 yılda oldu. adam öncesinde de gezip tozim tarzında biri değildi zatn yoğun çalışan evime gideyip karımla olayım modundaydı. 10 yıldır alkol kullanmayan adam son 6 ayda özgür olacağım diyip içmeye başladı, yeni arkadaşlar edindi ve en kötüsü içinden canavar çıktı. anlattığı şeylere şok oluyorum çok yakınımdı üçümüz çok vakit geçirik adam karısının gözünün içine bakardı. şubattan spnra bi sürü şey olmuş. kimse anlam veremiyor bu adama ne olduğunu.

arkadaşım çok güçlüdür sadece çocuklara üzülüyor

İnsanin aklına herşey geliyor gerçekten acaba evliliğinde cinsel isteği nasildi bundan yola çıkarak fikir edinilebilir belki

benim de konuyu okuyunca ilk aklıma gelen şey bu. Muhafazakar bir adam birden değişiyor ve ortada hiç bir sebep yokken bekar arkadaşıyla kalmaya başlayıp evliliğini bitirmeye karar veriyor.

Böyle bir şey kesinlikle olmayadabilir.
Ben sadece beyin fırtınası olsun maksat hani buda bir ihtimal
diye şey ettim tabi :)

Yoksa düşüncelerimi ilk yorumumda belirttim zaten.
Ben daha çok muhafazakar bir ailede yetişmiş
bu yaşam şekline şimdiye kadar ayak uydurmaktan
yorulmuş ve belki sorgulamaya başlamış
Ve istediği hayatın bu olmadığına kanaat getirmiş
bir adam görüyorum konuda.
Onun açısından baktığında kendi adına birşeyler yapma
çabasında. Burada sıkıntı yok.
Ama konu sahibi açısından baktığın da üzücü bir duruma
dönüşüyor.
Kabullenemiyor durumu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…