En yakınımken, en uzağım olması..

hayatının şokunu yaşamamış eşin hele bir yaşasın gelen gideni aratır.mula arayacak seni ahın yanına kalmaz merak etme .böyle insanlara hayret ediyorum neden huzurlu yuvasını yıkarlar. adınıza üzüldüm:KK34:
Bana aynen dediğini söylüyorum. 4 yıllık evliliğimde %95 huzur ve mutluluk vardı ama demekki bunu istemiyormuşum az daha huzur olsn ama eksik hissettiğim duygum olsun. Ne dersin bu adama. Allah istediğini versin.

Evet muhakkak vardır bi sebep dediğiniz gibi ben belki de hiç bilemicem. Ama ne bilim bu konuda uyumsuz olsak anlardm gibi geliyor bilemiyorum. Bizdede ortak yakın erkek arkadaşlarıyla konuştuğunda net değilim hiç mutlu da değilim bir neden yok, hatta deli gibi pişman olma ihtimalim ağır basıyor ama denemek istiyorum demiş. Söyleyecek söz kalmıyor.

Eşinizle iletişimi kesmediğiniz, hatta istediğinde samimi davranıp istediğinde çekip gitmesine izin verdiğiniz için eşiniz durumun ciddiyetini kavrayamıyor ve boşanmayı bir "deneme" olarak görüyor. Tavrınızın tamamen yanlış olduğunu düşünüyorum. Hem eşinizin durumu anlamasına izin vermiyorsunuz, hem de - yanlış anlamayın ama- kendinizi küçük düşürüyorsunuz. Ayrıca süreci kendiniz için zorlaştırmış oluyorsunuz.

Ayrıca eşinizin aklında ve kalbinde bir başkası olmadığına nasıl bu kadar emin oluyorsunuz? Hayatında biri olmadığını biliyor olabilirsiniz ama bu aklında birinin olmadığı anlamına gelmez. Kaldı ki ben hayatında biri olmadığına da emin olamazdım bu koşullarda.

Eşiniz hayat görüşü değiştiği için ayrılmak istiyorsa ve siz de yeni hayat görüşünü kabullenmeyeceksiniz ayrılmaktan başka yol görünmüyor. Uzatmak sadece yıpratır.

Ve bunca şeye rağmen adını koyamadığım şekilde yinede beni sevdiğini hissediyorum. Evet eksik,meksik belki adı aşk değil ama sevgi var. Ve göz göre göre onun tercihlerine göre hayatlarımızı yıkıyoruz.

Birden bire ortamını değiştirmesi gayet net bir işaret.
Her ne kadar ihtimal vermeseniz de ben başka bir kadın (yeni benimsediği hayat tarzını yaşayan) olduğunu düşünüyorum. Aşık olmuştur ama sizin tarafınızda da vicdan azabı çekiyordur, o ağlamaları, sevdiğini söylemesi vs..
Hiçbir erkek düzenini bu kadar sebepsiz bozmaz. Erkekler o konuda daha korkaklar
O yüzden diyorum, düzen bozduracak kadar yoğun bir şey yaşıyor eşiniz bence..

Kolay güvenmişsin demek ki :)
O erkek arkadaşı kıskanmış ve yeter artık diye rest çekmiş de olabilir :KK48:
O kadar ailesi aramış falan çocuğu
niye oralı olmuyor mesela :KK58:

Konuyu sulandırmama ramak kaldı, susayım :ıslık:
İnsanin aklına herşey geliyor gerçekten acaba evliliğinde cinsel isteği nasildi bundan yola çıkarak fikir edinilebilir belki

Ama şöyle bişey var eşim okadar muhafazakar bir ailede büyüyememiş, egeli bir aile. ailede tek kapalılar sonradan gelen gelinler öyle düşünün o da çocukların tercihi öyle insanları seçmişler. Eşimde istese çok rahat biriyle evlenirdi ailesi karşı çıkmazdı ama ilk tanıştığımızda tercihinin bu yönde olduğunu söyledi. Bende zaten çok uçlarda değilim, kapalıyım fakat eksiğim. Ama tabiki içki benm için büyük sorun.Onu konuştuk ilk gün.Öyle bir hayatsa tercihin ben yokum diye. Peki bir insan ne olurda içinde böyle bir değişim yaşar birden bire.
Bana da kimse ateist ol demedi, hatta ailem uçlardaki düşünce tarzımdan rahatsız olurdu. Tamam ailemin dinle alakası yoktu ama ben gibi de değillerdi. İnanmak istiyorsan inan, istemiyorsan inanma kendi yolunu seç demişlerdi bana. Özgürlüğüme düşkün olmamı kabullenemediler mesela, 23 yaşında evden ayrıldım sırf kafama göre yaşamak istedim diye. 31 yaşında aileme sadece ben evleniyorum dedim, aileler tanıştı bir yemek yedik biz nikah yaptık sonra. Babam kafayı yiyordu, kabullenemiyordu.
Eşin ilk başta yaptığı seçimden pişman olmuş demek ki. Ortalama 60 yıl yaşadığımı varsayalım, 30 yılı şuan ki inancıma ve yaşam tarzıma tamamen zıt olarak geçti. 5 yılı aklı başında geçirdim, bundan sonra Allah kerim :)
Bu değişim kendini esaret altında hissetmekle alakalı aslında. Özgürlüğünün kısıtlandığını, istediğin yaşamı yaşayamadığını hissedince kaçmak ve kurtulmak istiyorsun. Mesela benim rahat ve başına buyruk yaşamım insanlara özgürlük olarak gelir ama ben kendimi kafeste hissetmeye başlamıştı. Kendimi beynimin içine daha doğrusu önyargılarımın, kibirimin içine hapsettiğimi hissettiğimde büyük acılar çektim. İnsanın kendisiyle hesaplaşması öyle zor ki, hele her şeyi değiştirecek kararlarda kendini sorgulamak.
Eşini tamamen bırakmak yerine orta halli bir hayata adım atabilirsiniz bence. Herkes birbirinin hayatına saygı duyarsa sorun kalmaz, kimse ipin ucunu kaçırmadığı sürece.

Aslında ben ona geri dönüş kapısı bırakmadım. Eylülde getir evrakları imzalıcam bitsin dedm, hatta napıcaksın ne ediceksn vs diye sorduğunda seni ilgilendirmez benm hayatım benm yolum diyorum. Ama gerçekten bukadar şeye rağmen sevgim azalmadı

zor bir durum yapacak birşey yok.. bu gibi durumlarda sebep olunca insan biraz daha kabullenebiliyor..

zaten o bir süre sonra köpek gibi pişman olup dönmek isteyecek. bundan eminim.
klasik ıssız adam style..

Ve bunca şeye rağmen adını koyamadığım şekilde yinede beni sevdiğini hissediyorum. Evet eksik,meksik belki adı aşk değil ama sevgi var. Ve göz göre göre onun tercihlerine göre hayatlarımızı yıkıyoruz.

iş arkadaşımızı da seviyoruz, eski bir dostumuzu da.. 4 sene sonra bunlarla gelmesi üzücü.

Bu iş bittikten sonra geri dönme ihtimalinin asla olmadığına çok emin. pişmanlığını tek başına yaşar. Ben imzaları attıktan sonra yoluma bakarım tek derdim o atılmadan
İnsanin aklına herşey geliyor gerçekten acaba evliliğinde cinsel isteği nasildi bundan yola çıkarak fikir edinilebilir belki
O konularda iyiydik ben hiç hissetmedim eksiklik yada uyumsuzluk ama tabi onun aklını bilemiyorum ki şuan herşeyden şüphe duyuyorum

Bana aynen dediğini söylüyorum. 4 yıllık evliliğimde %95 huzur ve mutluluk vardı ama demekki bunu istemiyormuşum az daha huzur olsn ama eksik hissettiğim duygum olsun. Ne dersin bu adama. Allah istediğini versin.
ne diyim sizin hayatınızı mahvetti allah bildği gibi yapsın bunlara ş....n gibileri yakışır.üzülme cnm

zaten o bir süre sonra köpek gibi pişman olup dönmek isteyecek. bundan eminim.

hayatının şokunu yaşamamış eşin hele bir yaşasın gelen gideni aratır.mula arayacak seni ahın yanına kalmaz merak etme .böyle insanlara hayret ediyorum neden huzurlu yuvasını yıkarlar. adınıza üzüldüm:KK34:

aynen öyle.
boşanacaklar.
bir iki ay serseri gibi takılacaktır.
sonra E efsun_n be pişmanım affet beni diye yalvaracaktır.
küçük bir ihtimal ise dönmeyecek oradan oraya savrulduğu hayatına bir şekilde devam edecektir.

Arkadaşım ben seni üzmek istemem ama işin gerçeği ben bu arkadaşların tam aksini düşünüyorum.
Adam bence öyle serserilik yapmak için boşanmıyor ki.
Adam çevresini,hayat tarzını değiştirmek istiyor.
Bence en doğal hakkı bu.
Kendi yerime koyuyorum da o kadar kocacım kocacım canım kocacım bir kadınım ben bile sıkılabilirim belki de bir gün.
Ayrı bir düzen ayrı bir hayat isteyebilirim.
Ailemden,işimden kopmak isteyebilirim.
Yalnız kalmak isteyebilirim.
Gerçekten yorulmuş olabilirim...
Adam seni dövmemiş,kovmamış,aldatmamış,güzelce anlatıyor gitmek istediğini.

Bu düşüncelerden sıyrılmadığın sürece daha çok üzüleceksin bence...

Hiç normal değil ya. Dediğiniz gibi sanırım şu an hayatında biri yoksa bile hayatına devam etmek istediği kadın modeli mutlaka vardır. "Özgür olmak istiyorum" dan ben bunu çıkarttım. Daha rahat yaşamak istiyor ve sizin tavrınız net olduğu için bu yeni hayata sizinle başlayamayacağını biliyor

Boşanmayı hemen kabul etmeyin bence. Bişeyler çıkacak gibi bu işten. İsterse gitsin gelmesin, ama süreci uzatın derim. Normal bi durum gibi gelmedi

Arkadaşım ben seni üzmek istemem ama işin gerçeği ben bu arkadaşların tam aksini düşünüyorum.
Adam bence öyle serserilik yapmak için boşanmıyor ki.
Adam çevresini,hayat tarzını değiştirmek istiyor.
Bence en doğal hakkı bu.
Kendi yerime koyuyorum da o kadar kocacım kocacım canım kocacım bir kadınım ben bile sıkılabilirim belki de bir gün.
Ayrı bir düzen ayrı bir hayat isteyebilirim.
Ailemden,işimden kopmak isteyebilirim.
Yalnız kalmak isteyebilirim.
Gerçekten yorulmuş olabilirim...
Adam seni dövmemiş,kovmamış,aldatmamış,güzelce anlatıyor gitmek istediğini.

ben de bu fikirdeyim Lale,
ama eşi de bu değişimde ona destek olsa ya da ne bileyim bu kadar kestirip atmasa devam edebilirler miydi diye düşünüyorum,
sevgi öylece birden bitmez ki, biter mi?

Bu düşüncelerden sıyrılmadığın sürece daha çok üzüleceksin bence...
Yine de ben sizin gibi düşünmüyorum, hayat bukadar kolay değil. İstemiyorum, yapamıyorum, sıkıldım gidiyorum. Nerde Allah rızası, nerde imtihan, Nerde mertlik erkeklik. Evet düşüncelerinize saygı duyarım ama bana bunu söyleyen eşime olur böyle şeyler napalım ayrılalım güzel güzel sen yoluna ben yoluma diyemem. O imzaların atıldığı son gün, Allah'a havale ederim, hakettiğin gibi hayat yaşa derim.Karı-koca hakkı hukuku varsa benden alamadan kendi yoluna bakar.
Sen benim hayallerimle,umutlarımla,sevgimle oynayacaksın sonra ben sana güzel güzel güle güle dicem.

Bırak gitsin ya sen daha iyilerine layıksın hoş kendini üzssen boşanmasan ne fayda adam kafaya koymuş değmez bacım

eksik olan duygu neymiş.kavga mı , şiddetli kavgalar sonrası yaşanan sevişme hazzı mı?bazı insanlar huzur arar evliliklerin de,bazılarıysa hep aksiyon olsun ister.eşin monotonluktan sıkılmış.sen karakter olarak ona uymayacağına göre(yazdıklarından onu anlıyorum)bırak gitsin.arkana dönüp bakma bile,pişman olup olmaması umurunda olmasın.2 ay iyi beklemişsiniz.bence siz bitirin.

Arkadasiyla gece hayati, içki ,gecelik iliskiler ...bunlar cazip geldi evlilik istemiyor doya doya yasamak istiyor dini inancı aklına gelince ve seni görünce de vicdan yapıyor daha bir çıkmaza giriyor ama bu isteklerinden de vazgecemiyor.sana haksızlık ettiği için boşanmak istiyor...belkide boyledir.bunlar hep varsayım tabiki.

X