En yakınımken, en uzağım olması..

hiç kimse nedensiz ve eşinizin saydığı saçma sebeplerde birden bire ayrılmaz bu kadar doyamadığı karısından.

başka birine aşık olmuştur.
özgür olmak istese içki içicem herşeyim harika gidiyor zaten bunuda görmezden gel diyebilirdi.. yani bahaneleri saçma.
Ben o hissi tanıyorum yaa o içsel baskı. Adam bugune kadar içmediyse zaren içmez içmek istediğindende değil o net acıklayamıyorjm ama psklojık aynı seyleri yasadığım oldu.

Yakında evleniyorum gecen tatile gittik benim ki cıkardı corabını yere koydu aynı bende oyleydim eskiden ama ogün o corap beni bi rahatsız etti kalktım aldım oturduğum yerden yani adam bana hiç demedi artık karım olcaksın arkamı topla ama ister istemez o kalıba girmeye calısıyorsunuz sonrada girdiğiniz kalıp size dar geliyor

Son düzenleme:
Şuna inanabilirim, daha güzel daha alımlı, işte daha zeki biri istiyorum artık diyebilir ama şuan net hayatında gördüğü beğendiği hoşlandığı biri olmadığına çok eminim.
Nasil bu kadar emin olabiliyorsun. Ben asla guvenmezdim boyle bir durumdayken. Ben sana senaryoyu yazayim.Esin o cok rahat arkadasinla birlikte ortam yapti ve kesin o ortamda bir kizdan etkilendi ve seni bir kenara itti.hic bir erkek senin soyledigin seykerden dolayi evliligini bitirmez.Bir erkek bosanmak istiyorsa % 80 baska biri vardir.Ya hayatinda yada kafasinda. ASLA kendini suclama sen hic bir sey yapmamaissin ki neden kendini uzuyorsun. Birak gitsin. O gitmayi kafaya koyduysa eger zincirede vursan firsatini buldugu ilk anda kacar.
Benim sana tavsiyem bu asamada kendinden baskasini dusunme ve yipranmamak icin elinden ne geliyorsa kendin icin onu yap.ve varsa seni anlayan bir dostun ya da arkadasin bir haftaligina tatile cik.annen disinda kimseye haber vermeden. Eger bosanma olursa bir sene sonra zaten hersey yoluna girer emin ol. Cok yakinim aynibdeyleri yasadi ayni bahaneler ve sonucta bitti. Senin sansin cocugunun olmamasi iyi ki olmamis.cunku erkekler o kadar bencil ki kadinlar gibi cocuklari icin fedakarlik yapmiyorlar ve basnmaya karar verince cocuklar umurlarinda bile olmuyor ne yazikki.

ben de bu fikirdeyim Lale,
ama eşi de bu değişimde ona destek olsa ya da ne bileyim bu kadar kestirip atmasa devam edebilirler miydi diye düşünüyorum,
sevgi öylece birden bitmez ki, biter mi?
Bitmemesini arzu ederiz tabii ki...
Gülüm,hayat bu,kader bu.
Ne zaman neyle karşılacağımızı bilsek üzülmeyiz di mi?
Bilmiyorum nedense bana adamın haklı yanları var gibime geliyor.
Hani herkes boşanmak,bitirmek kolay. Devam etmek zor der ya.
Ben aksini düşünürüm daima.
Boşanmaktır zor olan.
Sil baştan hayata başlamak,yepyeni bir adım atmak inan o kadar kolay değil.
Sanmıyorum ki kör cahil bir adam olsun,oturup enine boyuna düşünmüştür o da.
Vardır bildiği.
Bu kadar zorluğu göze aldığına göre...

Yine de ben sizin gibi düşünmüyorum, hayat bukadar kolay değil. İstemiyorum, yapamıyorum, sıkıldım gidiyorum. Nerde Allah rızası, nerde imtihan, Nerde mertlik erkeklik. Evet düşüncelerinize saygı duyarım ama bana bunu söyleyen eşime olur böyle şeyler napalım ayrılalım güzel güzel sen yoluna ben yoluma diyemem. O imzaların atıldığı son gün, Allah'a havale ederim, hakettiğin gibi hayat yaşa derim.Karı-koca hakkı hukuku varsa benden alamadan kendi yoluna bakar.
Sen benim hayallerimle,umutlarımla,sevgimle oynayacaksın sonra ben sana güzel güzel güle güle dicem.
İşte ayrıldığımız yer tam burası!
Adamın senin hayallerinle oynadığını düşünmedim ben mesela.
İnsanoğlu bu fikirlerimiz,hayat tarzlarımız değişebilir.
Bakış açımız tam tersi olabilir.
Hak konusuna bir şey diyemem... Gerçek anlamda hakkını yediyse,canını yaktıysa zaten bu kararlarının hayrını göremez bu dünyada da öte dünyada da...
Belki biraz dik dursan,tamamen onunla da ailenle de görüşmeyi kessen acıların daha kolay diner.
Hakkında hayırlısı olsun inşallah arkadaşım.
Üzülmene üzüldüm inan.

Bitmemesini arzu ederiz tabii ki...
Gülüm,hayat bu,kader bu.
Ne zaman neyle karşılacağımızı bilsek üzülmeyiz di mi?
Bilmiyorum nedense bana adamın haklı yanları var gibime geliyor.
Hani herkes boşanmak,bitirmek kolay. Devam etmek zor der ya.
Ben aksini düşünürüm daima.
Boşanmaktır zor olan.
Sil baştan hayata başlamak,yepyeni bir adım atmak inan o kadar kolay değil.
Sanmıyorum ki kör cahil bir adam olsun,oturup enine boyuna düşünmüştür o da.
Vardır bildiği.
Bu kadar zorluğu göze aldığına göre...

elbette,
benim eleştirdiğim nokta, o düşündüğü bildiği şeyleri eşi ile paylaşmaması,
açıklaması o kadar yetersiz ki, konu sahibi arada derede kalmakta haklı.
ne yaşıyor olursa olsun, 4 yıllık evliliği sebebi ile biterken açıklamasını net yapmalı, soru işareti bırakmamalı.

Merhaba hanımlar,
Bir süredir hep konuları okuyup acaba benim yaşadıklarıma benzer bişeyler var mı ne yapmalı, ne düşünmeliyim diye çırpınıyorum. En sonunda bende yazmaya karar verdim.

Eşimle 1 buçuk yıllık söz, nişan evresinden sonra çok severek evlendik.4 yılımız bitmek üzere. Genel olarak çok uyumlu, iyi anlaşan, maddiyat sıkıntısı olmayan, birbirine her anlamda yakışan etrafımızda çok sevilen bir çifttik. Özellikle en büyük şansımız iki aileninde birbirini ve bizi çok sevmesi olabilir. Kayınvalideme annecim diye hitap ederim okadar iyiyiz. İkimiznde güzel meslekleri var. Bundan 2 ay önce misafir dönüşü eşim ayrılmak istediğini ve kararının çok net olduğunu söyledi, evden ayrıldı. yaklaşık 2 aydır ayrıyız. Ailesi şehirdışında olduğu için bekar bir arkadaşınn yanında kalıyor. Neden olarak beni sevdiğini herşeyin iyi olduğunu fakat içinde bir eksiklik olduğunu ve artık böyle bir hayat istemediği söyledi. Ben hayatımın şokunu yaşıyorum tabiki. 1 yıldır bebek için uğraşıp didinirken ve okadar heves heyecanla beklerken evliliğimin bitiyor olması çok canımı acıtıyor. Eylül sonunda anlaşmalı olarak boşanmak için dava açacakmış. Ailesi, benm ailem herkes perişan tabi ama çok kararlı kimsenin elinden bişey gelmiyor.Tüm ailesi, tüm arkadaşları sırtını döndü, iyi karar ver pişman olacaksın diyorlar ama hala aynı.(Herkes gerçekten beni çok sever, annesi tek suçun çok iyi olmaktı kızım diyor.)
*Eşim maneviyat olarak çok zayıfladı, gerçekten farklı bir hayata doğru gidiyor onu hissediyorum. Hayatında başka bir kadın olmadığına eminim ama bu olmayacak anlamına gelmiyor. Sadece şuan yok onu biliyorum.
*Ben kesinlikle içki kullanan bir eş istemem o da içmiyor inançlı ama ilerde içebilirim diyor sanırım özgür olmak istiyorum diyor.
*Seni çok seviyorum ve özlüyorum ama birbirimiz olmadan daha mutlu olacağız gibi hissediyorum diyor.
*Allah rızasıymış, bana yaptığı haksızlıkmış, herkesin üzülmesiymiş şuan umrunda değil ama çok pişman olabilirim onu da hissediyorum diyor.
*Tüm bunların yanında bazen eve eşya almaya geldiğinde sımsıkı bana sarılıp biraz daha doyayım sana,seni özlüyorum diyor.
*En son eve geldiğinde ikimizde hıçkıra hıçkıra ağladık. Ama yapamıyorum işte diyor ısrarla.

Biz 4 yıllık evliliğimzde bir kere tartıştığımızı, bir kere sarılmadan uyuduğumuzu veya bir kere arkadaşlarımızla ayrı ayrı takıldığımızı bilmem.Tüm hayatımız o da bende istediğimiz için birlikteydi.

Şimdi ben rüya gibi giden evliliğimn bir anda bitiyor olmasına mı, şu saatten sonra hayatıma nasıl devam edeceğime mi, hala çok sevdiğimemi, en büyük hayal kırıklığıma mı,haksızlığa uğramama mı yanayım. İçimde ki ateş sönmüyor, acım dinmiyor.. Sadece dua'larla ayakta durup bunun imtihanım olduğunu kabullenebiliyorum. Ne ailem, ne arkadaşlarım kimseyle görüşemiyorum utanıyorum, eziliyorum kendimi eksik hissediyorum.Yapayalnız bu süreci atlatmak daha kolay geliyor. Çünkü kimse anlayamıyor acımı.
Siz söyleyin bana bişekilde aynı acılar, aynı hisler aynı duyguları yaşamış insanlar olarak.. Acım nasıl dinecek? Nasıl eski ben olabileceğim?
Bence bunalmiştir ya anlattığın kadar seviyorsa biraz kafa dinleyip geri döner diye düşünüyorum bazen bender de oluyo biraz ayrı kalınca kıymet biliyosun bence herşey yoluna girecek üzme kendini

elbette,
benim eleştirdiğim nokta, o düşündüğü bildiği şeyleri eşi ile paylaşmaması,
açıklaması o kadar yetersiz ki, konu sahibi arada derede kalmakta haklı.
ne yaşıyor olursa olsun, 4 yıllık evliliği sebebi ile biterken açıklamasını net yapmalı, soru işareti bırakmamalı.
Varsa eğer başka bir kadın (ki aklıma bu ihtimal hiç gelmedi) bunu söyleyerek incitmek istemiyordur.
Yok eğer dediği gibi sıkılıp yeni bir hayata başlamak istiyorsa bunu dile getirmiş hatta eyleme dökmüş yanlış anlamadıysam.

''Hayatında başka bir kadın olmadığına eminim ama bu olmayacak anlamına gelmiyor. Sadece şuan yok onu biliyorum.''

yine benim kocam yapmaz vakası.

başkasına aşık işte illa kabullenmiyorsunuz. yakında yüzleşirsiniz.

Varsa eğer başka bir kadın (ki aklıma bu ihtimal hiç gelmedi) bunu söyleyerek incitmek istemiyordur.
Yok eğer dediği gibi sıkılıp yeni bir hayata başlamak istiyorsa bunu dile getirmiş hatta eyleme dökmüş yanlış anlamadıysam.
aynı şeyi düşündüm sordum da hatta..son zamanlarda eve geç gelme,arkadaşlarla takılma,seyahat vss oldu mu diye..hani orda bir halt yedi de o yüzden mi falan diye..olmamış hiç öyle birşey..

aynı şeyi düşündüm sordum da hatta..son zamanlarda eve geç gelme,arkadaşlarla takılma,seyahat vss oldu mu diye..hani orda bir halt yedi de o yüzden mi falan diye..olmamış hiç öyle birşey..
Yok ben hiç ihanet olduğunu düşünmedim.
Adam sıkılmış işte.
Farklı bir hayatın ona daha iyi geleceğini düşünüyor. Doğru ya da yanlış bilemem... Haklı olabilir...

Arka
şokta. her şey çok güzeldi çcouklar son 3 yılda oldu. adam öncesinde de gezip tozim tarzında biri değildi zatn yoğun çalışan evime gideyip karımla olayım modundaydı. 10 yıldır alkol kullanmayan adam son 6 ayda özgür olacağım diyip içmeye başladı, yeni arkadaşlar edindi ve en kötüsü içinden canavar çıktı. anlattığı şeylere şok oluyorum çok yakınımdı üçümüz çok vakit geçirik adam karısının gözünün içine bakardı. şubattan spnra bi sürü şey olmuş. kimse anlam veremiyor bu adama ne olduğunu.

arkadaşım çok güçlüdür sadece çocuklara üzülüyor
Arkadasin icinde kendim gibi uzuldum.ins kolay atlatiriz
şokta. her şey çok güzeldi çcouklar son 3 yılda oldu. adam öncesinde de gezip tozim tarzında biri değildi zatn yoğun çalışan evime gideyip karımla olayım modundaydı. 10 yıldır alkol kullanmayan adam son 6 ayda özgür olacağım diyip içmeye başladı, yeni arkadaşlar edindi ve en kötüsü içinden canavar çıktı. anlattığı şeylere şok oluyorum çok yakınımdı üçümüz çok vakit geçirik adam karısının gözünün içine bakardı. şubattan spnra bi sürü şey olmuş. kimse anlam veremiyor bu adama ne olduğunu.

arkadaşım çok güçlüdür sadece çocuklara üzülüyor
Allah yardımcısı olsun arkadaşının da canm çok üzüldüm.

Evet genel olarak yorumlar hep başka bir kadın üstüne yoğunlaşıyor. Ama ne bilim telefonu, hesapları, işyeri, arkadaşları vs hep göz önünde hep birlikteyiz hangi arada ne olacakta ben hissetmeyeceğim. Varsa atladığım bir yer söyleyin.Asla yapmaz gibi bir iddiam kesinlikle yok erkek hepsi yapar, kadın bile yapar gözü değer. Güzellikle çirkinlikle de ilgisi yok güzelim die aldatmazda demiyorum. sadece hayatlar bukadar göz önündeyken ben nasıl farketmem.

Evet genel olarak yorumlar hep başka bir kadın üstüne yoğunlaşıyor. Ama ne bilim telefonu, hesapları, işyeri, arkadaşları vs hep göz önünde hep birlikteyiz hangi arada ne olacakta ben hissetmeyeceğim. Varsa atladığım bir yer söyleyin.Asla yapmaz gibi bir iddiam kesinlikle yok erkek hepsi yapar, kadın bile yapar gözü değer. Güzellikle çirkinlikle de ilgisi yok güzelim die aldatmazda demiyorum. sadece hayatlar bukadar göz önündeyken ben nasıl farketmem.
farketmemek degıl de konduramıyorsun dıyelım

Tüm yorumları okumadım , mutlaka yazılmıştır E efsun_n

Eşinin probleminin seninle olmadığı çok ortada .

Bugüne kadar ki yaşantısından uzaklaşmak istiyor , içinde bulunduğu hayatı kendine ait hissetmiyor . Kim bilir belki de bu da geçici ...bir süre sonra bu isteklerden de pişman olacak .

Ama şuan o yapmadığı , yaşamadığı hayat cazip geliyor . Bu noktada konu sen değilsin işte . Seninde ona eşlik edeceğini bilse , seni de alacak yanına belki sadece ailesinden , çevresinden uzaklaşacak .

Ha ona eşlik etmek , sende kendini , hayatını , fikir ve inançlarını değiştirmek zorunda mısın ? Elbette hayır .

Bir anda bu taleple karşında olması , sana haksızlık .

Ama diğer yandan da , belki kendinde yeni keşfettiği kimliğini yaşayamaması ona haksızlık .

Küçük bir orta yol yok mu ? Mutlaka vardır . Biraz destekle , hani ürkütmeden :)

Her şeyi birlikte yapmışsınız, hep dip dibe.. Kendinize ayrı özgürlük alanı tanımamışsınız. Birbirinizden bağımsız yaptığınız hobileriniz, ayrı olarak buluşup muhabbet ettiğiniz arkadaşlarınız olmalıydı bence. Çok muhabbet tez ayrılık getirir derler. Bence her şeyi birlikte yapmamalıydınız. Eşiniz bundan bunalmış depresyona girmiş bence. Bilmiyorum pişman olup geri döner mi, seviyor özlüyor diyorsunuz. O zaman elinin altında her an ulaşabildiği biri olmamalısınız. Bırakın gerçekten biraz özlesin. Eve eşya almaya geldiğinde sarılmasına müsaade etmeyin. Siz istediğinde terk edeceği istediğinde gelip devam edebileceği bi şey değilsiniz. Sizin de duygularınız var.sizinle bu kadar oynamasına müsaade etmeyin. Biraz ayrı kalın özletin. Boşanma davasını da biraz ileri tarihe atmak için uğraşın, olmuyorsa da olmuyordur. Zorla güzellik olmaz. Ama ona giderse bir daha asla geri dönemeyeceğini hissettirmezseniz gerçekten bırakıp gider. İstediğinde de geri döner ve sizinle oyuncak gibi oynar.

Her şeyi birlikte yapmışsınız, hep dip dibe.. Kendinize ayrı özgürlük alanı tanımamışsınız. Birbirinizden bağımsız yaptığınız hobileriniz, ayrı olarak buluşup muhabbet ettiğiniz arkadaşlarınız olmalıydı bence. Çok muhabbet tez ayrılık getirir derler. Bence her şeyi birlikte yapmamalıydınız. Eşiniz bundan bunalmış depresyona girmiş bence. Bilmiyorum pişman olup geri döner mi, seviyor özlüyor diyorsunuz. O zaman elinin altında her an ulaşabildiği biri olmamalısınız. Bırakın gerçekten biraz özlesin. Eve eşya almaya geldiğinde sarılmasına müsaade etmeyin. Siz istediğinde terk edeceği istediğinde gelip devam edebileceği bi şey değilsiniz. Sizin de duygularınız var.sizinle bu kadar oynamasına müsaade etmeyin. Biraz ayrı kalın özletin. Boşanma davasını da biraz ileri tarihe atmak için uğraşın, olmuyorsa da olmuyordur. Zorla güzellik olmaz. Ama ona giderse bir daha asla geri dönemeyeceğini hissettirmezseniz gerçekten bırakıp gider. İstediğinde de geri döner ve sizinle oyuncak gibi oynar.
Özgürlük,kısıtlama, ortak hayat bunları çok iyi anlıyorum ama bunlar kendiliğinden şekillenen şeyler.evliliğin içinde farkında olmadan böyle bir hal alıyorsun.İsteyerek hayır yapamazsın gidemezsn dğilde birden bişeyleri birlikte yaparken buluyorsun kendini. Gidince beni asla bulamayacağını çok iyi biliyor. Oyüzden yarın gidip dava açamıyor, 3 aylık süreyi kendine tanıyor. Geldiğinde tabiki eskisi gibi olmuyorum zaten çokta öyle bişey olmuyor bi iki olmuştur. Bahanelerle arıyor açmıyorum. Yoksa kendiyle oynatacak biri değilim.Yarın ayrılsam kendi hayatıma bakar adını anmam.

Bu iş bittikten sonra geri dönme ihtimalinin asla olmadığına çok emin. pişmanlığını tek başına yaşar. Ben imzaları attıktan sonra yoluma bakarım tek derdim o atılmadan

O konularda iyiydik ben hiç hissetmedim eksiklik yada uyumsuzluk ama tabi onun aklını bilemiyorum ki şuan herşeyden şüphe duyuyorum
büyük konuşma bence . imzalar atıldıktan sonra da beklersin.
eksik hissettiği duygusundan kastı nedir . bunun altında bi anlam yatıyor. açığa vurmuyor

büyük konuşma bence . imzalar atıldıktan sonra da beklersin.
eksik hissettiği duygusundan kastı nedir . bunun altında bi anlam yatıyor. açığa vurmuyor
Büyük konuşmak değilde Allah göstermesin o durumdayken bile hala umut edip beklemeyi diyeyim. Cinsel anlamda eksiklik hissetmediğini kastettim. Yani 4 yıllık ilişkimizde ikimiz içinde iyi gözüküyordu. Ama dediğim gibi aslında herşey farkettiğimden farklıymış buna da bişey dyemiyorm

Kimse böyle radikal bir kararı o kadar ani veremez.Siz sıradan bir gün misafir dönüşü duydunuz ama o kimbilir bunu ne kadar uzun süre düşündü, ölçtü,biçti.Size sadece sonucu söyledi ki sebeplerinde hepsi birbirinden saçma.En korktuğum insan tipi bu.Ortada bir sorun varsa bile sizin haberiniz yok o kendi kendine yaşıyor ama sonuç sizin hayatınızı altüst ediyor.
Hayatında kimse yok eminim demeyin 2 ay öncesine kadar evliliğinizde sorun olduğunu da belli etmemiş bu adam.
Allah yar ve yardımcın olsun.

X