En yakınımken, en uzağım olması..

Peki eşinin tepkisi ne oldu? Eğer gerçekten narsist ise senin de ondan vazgeçmiş olmanı hemen hazmedemeyecektir.[/QUOTE]

Çok ilginç bir tepki vermedi sadece bi kere daha terapiye gitmek istiyorum dedi.Bende kendin için gidebilirsin dedim.. Çok ilginç bir ilişkimiz var gerçekten bunları konuştuktan sonra arabada bol kahkahalı sohbetli bir yolculukla beni evime bıraktı. Yıllar sonra bu hikayeyi bukadar ayrıntılı okuduğumda neler hissedicem acaba:)

Ah be canım Allah o eşini ne yapmasın. Güçlü durmana çok sevindim, ama eşine bu kadar anlayışlı olmasan mı acaba?

Ah be canım Allah o eşini ne yapmasın. Güçlü durmana çok sevindim, ama eşine bu kadar anlayışlı olmasan mı acaba?
Canm nasıl anlayışsız olabilirim ki, tek yapabileceğim anlayışsızlık onu hayatımdan tamamen çıkartıp umursamadan yeni hayata başlamak olur onun dışında istediğin kadar bağır çağır, kavga çıkart, surat as, kötü şeyler söyle ne fayda.. Faydalar faydasız gibi bişey :)

Allah ona hakettiğini versin..

Seni çok cepte olarak görüyor diye düşünüyorum, hani boşansanız bile istedim mi geri dönerim kafasında resmen bu adam. Şunu bi neye uğradığını şaşırtmak lazım

Seni çok cepte olarak görüyor diye düşünüyorum, hani boşansanız bile istedim mi geri dönerim kafasında resmen bu adam. Şunu bi neye uğradığını şaşırtmak lazım
Narsistlik bir kişilik bozukluğu.Başkalarını ki bu eşleride olsa önemsemezler.Kendileri ve diğerleri olarak insanları ayırmış,hatta kendisi dışındaki herkesi onu pohpohlamak için varolmuş varlıklar olarak gören birini düşünün.
Kimin ne hissettiği ne düşündüğü umurlarında olmaz yani bildiklerini okurlar.

Ay gebersin o zaman deli etti beni

Adamın hayatı monotanlaştı heyecan istiyor evlilik gerdi olay bu kısaca eşin isyan bayrağı çekmiş mufaazakar bi bayansın ikinizde gençsiniz haraketli bir yaşam istiyor anladıgım kadarıyla

Ben zaten ayrılmanızdan yanayım, bu belirsizligi uzatacagınıza davayı bir an önce açmanız gerektigini söylüyorum, bu düşüncem degişmiş degil asla.

Fakat psikologunuz bana gercekten enteresan geliyor.
Eşiniz narsist ise terapistinizin bunu sizinle/eşi ile paylaşması bana dogru gelmiyor.

Eşinize tek başına terapiye gelmesini önerebilir, size de kendi hayatınızın kontrolunu almanız gerektigini vs söyleyebilirdi.
Fakat bir danışanı hakkında koydugu teshisi sizinle paylaşması çok farklı bir durum.
Eşiniz ileri derecede sizofren vs artık sizin de hayatınızı etkileyecek cok ciddi bir durumu olur ozaman tavrı farklı olabilir ama ister kisilik bozuklugu olsun ister depresyonda olsun farketmez, eşine şikayet eder gibi söylemesi beni buradan okurken dahi rahatsız etti.

Psikologunuzu değiştirmenizi öneriyorum.
En azından bundan sonraki hayatınızda kendiniz için gidecekseniz başkasına gidin bence.
Bebekle ilgili bilgilendirmeyi de bir an önce yapmanız gerektigini düşünüyorum, bu konuda psikologunuzdan destek alabilirsiniz.

Bu çocuk size hediye. Anneliği tatmak için bundan sonra ne eşinize muhtaçsınız ne de bu duygudan mahrum kalmamak için birkaç yıl içinde başka birini sevmeye mecbursunuz. Eşinizi çok sevmişiniz, hoş tutmuşunuz, şimdi de acı çekmenize rağmen sabırlı ve onurlu davranıyorsunuz. Sıkıntısının ne olduğu yıllar sonra anca netleşebilir, dini, ideolojik vs konularda bir buhran geçiriyor olabilir veya başka birşey. Ama siz soğukkanlılıkla kendi emeğinize saygıyla köşenize çekilin, hayatınızı kurun. Başlarda zor olacak ama birkaç yıl sonra bugünkü duruşunuza kendiniz de hayran olacaksınız.

Eşiiz dengesiz. Böyle biri bebegine de iyi baba olamaz.. evli kalsanız bile o çocuk huzursuz ortamda büyür. Eşinizin kafası bişeylerden ötürü çok karışmış ama ne olabilir bilmiyorum.. işinizin iyi olduğunu söylediniz, çalışıyorsunuz da kimseye ihtiyacınız yok o bebeğe kendiniz bakabilirsiniz. Kadınlar güçlüdür, anneler de daha güçlüdür bence gitmek isteyene yol verin. Sizinle kalmak isteyen de,bebeğiniz, sizinle kalsın..

Arada sevgi yoksa çocuk için ilerlemez bi evlilik. Ama sevgi var gibi görünüyor. Bence bi bebeğin olduğunu eşinle konuş. Karar yine ikinizin. Sırf bebek için kalma ben nasıl annesi olcaksam sende babası olcaksın de. Yalnızca bil istedim de. Ama birdenbire böyle yapması düşündürücü. Acaba sağlığı ile ilgili bi problem mi var ? Ya da başka şeyler ...

Bence cocugu soylemelisin hem hakkidir bilmek hemde onun icin donmesini istemiyorum deme bence donsun cocuk icin bi sebep iwte hemde cok guzel sebep arada widdet yok ahlaksizlik yok aldatma yoksa her weyi o kadar guzel anlatmiwsin ki cok mutluymuwsunuz sadece ewin bowluga duwmuw bence sonradan piwman olacak ama gec olmasin bence tabiki nacizane fikrim

Canim benim cok uzuldum size ya Allah ayirmasin inwallah sizi ben senin yerinde olsam wimdilik bowaazdim biraz diren arkadawlarin dediği gibi bencede powman olacak ruhen rahatsiz belkide ben hep ayetel kirsi okurum ailem icin her gun istersen sende oku

Karar vermene sevindim.Bundan sonrası hayırlısı olsun.Durum netleştiğine göre artık aranıza bir sınır çek canım.Gülüyoruz sohbet ediyoruz eğleniyoruz diyorsun ya yapma.İstediğimde geri dönebilirim diye düşünmesin. Öyleleri sadece kendini severmiş.

Narsist kişilik bozukluğu olanlar kendilerini mükemmel görür eşlerinide sen mükemmelsin harikasın diyerek kendine eşdeğerde ulaşılmaz görmek istermiş.Eşin terketmesi veya işte başarısızlık durumlarında kriz anında depresyona girerlermiş.İlgisiz davranmaya meyillilermiş.

Normal bir depresyondan çok daha farklı bir şey çıktı.

Son düzenleme:
Önceden psikolojik rahatsızlık geçirmiş demiştiniz ya ailesi durumu biliyormuydu teşhise ne demişlerdi?

6 sene çıkmayıp şimdi ortaya çıkmasının sebebi galiba işte başarısız olması.Ben mükemmelim ben harikayım derken kafasındakiler ile hayattakilerin örtüşmemesi.

Psikolog bana da enterasan geliyor ama farklı yönlerden.Eşinin Narsist kişilik özellikleri varsa nasıl Efsunu seviyor? Ve bir kadın sevilip sevilmediğini anlamaz mı 6 yıl boyunca? Kocası numaramı yapıyordu?

Herşey o kadar ilginç ilerliyor ki..Ya psikologta sorun var ya kocasında.Keşke herşey farklı olsaydı.

Son düzenleme:
Konunuzu okuyunca aklıma daha önce rastladığım bu hikaye geldi.Umarım hakkınızda hayırlısı olur.
"Eşimle 6 yıllık evliyiz. 2 yavrumuz var. Aramızda belli bir problem yoktu. Sadece soğukluk vardı. Yıllardır eşimin sevgisini hiç hissedemedim. Ben onu çok seviyordum ama karşılık bulamıyordum. Çok uğraştım ama bir türlü düzelmedi.
Bir gün eşim artık boşanmak istediğini söyledi. “Neden diye sordum. Sorun ne? Beğenmediğin yanım nedir? Bilmek istiyorum”
“Bilmiyorum” dedi. “İçimde anlam veremediğim bir soğukluk var sanki. Isınamıyorum bir türlü”
Tamam dedim ve o gün boşanmaya karar verdik. Sonra düşününce bunun şeytandan olabileceği aklıma geldi. Allah Rasulü (s.a.v) Bakara suresi okunan eve şeytanın giremeyeceğini haber vermişti.
‘Evlerinizi kabirlere çevirmeyiniz! Muhakkak şeytan, içinde Bakara Suresi okunan evden kaçar!’ Müslim 780/212, Tirmizi 3036
Ertesi günden itibaren 3 gün boyunca Bakara suresini sesli olarak açıp dinledim ama eşime bir şey demedim. Bu arada boşanma sonrasını konuşmaya devam ediyoruz.
3. gün eşimi işe yolladım ve yine Bakara suresini açtım. Saat 11 gibi sure bitti. 12 civarı eşim aradı ve: “Akşam boşanma işini yeniden konuşalım” dedi.
Akşam oldu. Yemeğimizi yedik. Eşim bana dedi ki; “Bugün bana bir şey oldu. Sanki karanlık bir kuyudaydım ve o kuyudan çıktım. Bir düğüm çözemediğim ve o düğüm çözüldü” Beni çok sevdiğini söyledi. Af diledi. Sanki o gitmiş yerine bambaşka biri gelmişti.”
Allahu ekber!
Nasıl ağlamayalım, kalbimiz nasıl coşmasın kardeşlerim. Bu Kur’an bir şifa kitabı. Her ne sıkıntınız varsa ona deva. Yeterki hakkıyla iman edelim. Yeter ki ihmal etmeyelim, unutmayalım Rabbimizi.
Ve düşündüm; Bir evde sürekli haram görüntüler izleniyorsa, sık sık klipler, çirkin sözlü müzikler dinleniyorsa, o evde Allah’a secde edilmiyor, Allah’ın zikri geçmiyorsa, Kur’an tozlu raflarda kalmışsa, o evi şeytanlar mesken tutmaz mı? Bir evde huzursuzluk varsa, çocuklar çok hırçınsa lütfen kapatın o çirkin kanalları. Klipleri, müzikleri kapatın. Evinize huzur veren bir şeyler yapın. Namaz kılın, Allah’ı sık sık zikredin. Sesli Kur’an dinleyin."

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…