En yakınımken, en uzağım olması..

Evet canm sabah gittim gayet sağlıklı hiç bir sorun gözükmüyor.
alışman zaman alacaktır.
9 haftalık hamilesin yeni öğreniyorsun.
cidden zor bir durumdan geçiyorsun.
ancak bu bebek bir hediye size:))
biraz düşün taşın kendini topla bakalım.
neye karar vereceksin:))

Esınız Daha once hıc dengesız hareketler yapmadı mı .kendı evımızde sorun olmasa bıle cevremızdekı sorunlar oluyor.esımın benle alakası olmayan olaylara karsı tepkılerını gordukce ben hep sasırıp hem korkmustum.kendım de aynı sekılde nelr yasadık neler.yanı bu kadar mukemmel olunmasu bana tuhaf geldı.kısının kendı sorunları olacak sıze hıc yansıtmayacak bır anda hersey bıttı dıyecek ..allah korusun da esınıx kotu ıslere mı karıstı acaba sıze de zarar gelmesın dıye mo yapıyor.eger kısılıklı bırı ıse evlılık yanı bu ne bıleyım mantıksız bır sebep sunması sarılmalar aglamalar tuhaf ıns doktora goturebılırsınız hem kendın de sorun oldugunu bılıyor konusurken normal seyler soyluyebılıyor hocaya evet ama doktora gelınce yok demesı tuhaf.ben sıze uzuldum gebelıkte boyle buyuk bır olayı yasamanıza uzuldum gercekten .rabbım yardımcınız olsun.

Allah swt en iyi planlayici gercekten.
Onca zaman olmayip iliskinizin bu dönemine bebeginizin rastgelmesi manisar.
Cahide Sultan Blog unu taniyormusunuz bilmem.
Ordaki hikaye sandim önce yazdiginizi.
Böyle cok iyi gelin, cok iyi anlasan aileler cok iyi anlasan bi cift ve bi aksam is dönüsü bosanmak isteyen kendiside buna anlam veremeyen bi adam.
Sonra kadinin izledigi manevi bi yol üzerine adamin birdenbire düzelmesi.

Ama madem dindar bi kisisiniz
Dinen nikahli esinizden bunu saklamak ne kadar dogru?

Duygusallıktan bahsedeceksek asıl bunun için acele etmemek lazım.Öyle bir konuşuyorsunuz ki ben affedemezdim sindiremezdim kırgın olurdum hemen git boşan der gibi.Adam belki depresyonda neden bu halde olduğunu kimse bilmiyor.

Eşim bunalımdaysa öncelik bunu çözümlemeye çalışırım.Ama çok ciddi kabul edemeyeceğim bir durum varsa da herkes kendi yoluna derdim.Çözülecek bir durumsa ki bana öyle geliyor eşi hala seni özlüyorum tarzında konuşuyor.Olayları akışına bırakırdım.

İkincisi bu çocuğu uzun zamandır istiyorlar ve bu çocuk sadece Efsunun değil.Babasınında bunu bilmeye hakkı var.

Anlaşamadığımız konusunda anlaşalım. Farklı bakıyoruz. Tabiki de bebek anne-babanın ortak yapımı. Babanın bilmek çok umrunda olsaydı korunmasız ilişkisinin sonuçlarını merak eder sorardı diye düşünüyorum. Sonuçta planlanan istenen bir çocuk var ve ben artık yapamıyorum dediği dönemlerde korunmasız ilişki yaşamış. Eşim bunalımdaysa ben de bunu çözümlemeye çalışırdım ama tabi seni bırakıp gidiyorum hayattan başka şeyler istiyorum diyen adama değil. (Bu arada yanlış anlama olmasın, insanlar başka şeyler isteyip başka yollara gidebilirler, bunu illa bunalım olarak değerlendirmeli mi o konuda emin değilim) Sizin bakış açınızı anlıyorum, saygı duyuyorum. Sizinki muhtemelen daha oturaklı ve pozitif bir bakış açısı. Ama ben bu şekilde bakmıyorum. Benim daha sivri duygularım var, daha keskin olduğum konular. Bebek olayı işin içine girene kadar ayrı yollara giden bir çift görüyordum. En azından ortada bir bebek olmadığından emin bir adam var diye düşünüyordum. O zaman ona hala saygım vardı.

Bir de hemen git boşan demiyorum. Ama bunu deme özgürlüğüm de var. O yüzden saygı çerçevesinde yazıldığı sürece bence insanların yorumlarına çok da müdahale edilmemesi gerekiyor.

neden takip ettirsin ne geçecek eline ya gerek var mı böyle dolambaçlı şeylere.
diyelim ki aldatttı ki bence bir kadın bunu anlar adam zaten ayrılmak istiyor.
hayattan yaşadıklarından sıkılmış. bunalım da
Ne geçicek olur mu bi kadınla takılıyosa gerçeklere göz yumup geri geldiğinde kabul mu edicek. Bi kadın aldatıldığını anlar demişsiniz ama bazen anlayamaz, yada anlamak istemez.

Bence ben bi sıkıldım gidiyorum kadar basit değil.. hayırlısı olsun inşallah

Niye bu kadar ısrar ediyorsunuz iki çocuk doğurdunuz diye bu konuda uzman değilsiniz herhalde hekimler bile kesin şu şöyledir böyledir demiyor herkesin. Adet göreceği günlerde benim yumurtam oluşuyor 4 kez gebelik yaşadım hepside adete günler kala oluşmuş yumurta ile oldu...
yorumumu düzenliyorum.b hcg 89200 müş gayet normal her deger

Son düzenleme:
E efsun_n insan hayatı işte bir günde nereden nereye geliyor...çok şaşırtıcı ama sevindirici de bir haber.bebek mutluluktur ..elbetteki şartlar önemli ama neticede siz boşansaanız da bebeğinin iyi bir annesi ve babası var.baba her ne kadar dengesiz ne istediğini bilmeyen bir tip de olsa iyi bir baba olacak biri gibi gördüm ben.
aldırmayı düşünmediğini tahmin ediyorum,şartlar ne olursa olsun bu bebeği isteyeceğini de..
eşin sadece bebek için dönsün istemiyorsun ki çok mantıklı.
eğer ki eşin bu yolda devam eder boşanmayı seçerse ,boşanıp bebeği tek başına büyütmeyi mi düşünüyorsun?

E efsun_n insan hayatı işte bir günde nereden nereye geliyor...çok şaşırtıcı ama sevindirici de bir haber.bebek mutluluktur ..elbetteki şartlar önemli ama neticede siz boşansaanız da bebeğinin iyi bir annesi ve babası var.baba her ne kadar dengesiz ne istediğini bilmeyen bir tip de olsa iyi bir baba olacak biri gibi gördüm ben.
aldırmayı düşünmediğini tahmin ediyorum,şartlar ne olursa olsun bu bebeği isteyeceğini de..
eşin sadece bebek için dönsün istemiyorsun ki çok mantıklı.
eğer ki eşin bu yolda devam eder boşanmayı seçerse ,boşanıp bebeği tek başına büyütmeyi mi düşünüyorsun?

Teşekkür ederim canım. Evet kesinlikle eşim bebek olduğunu öğrenirse geri döner bundan hiç şüphem yok, sonra bana 6 yıl boyunca hissettirdiği güzel şeyleri hissettirir tüm bu yaşanılanlar unutulur ama bi zaman gelirki yine patlak verir. ve hatta senin yüzünden bebek yüzünden gibi sözler çıkar.. asla bu durumda ve konumda olmak istemiyorum. Eğer geri dönecekse sırf sevdiği için dönsün istiyorum. Ona ders vermek eziyet etmek için değil ona da bana da iyilik için aslında.

Hala söylemeyi düşünmüyorum bugünde fikrim değişmedi yani.

Ama boşanma gününe kadar süreç değişirde anlarsa bişeylerin değerini sanırım bebek için bir şans verebilirim bilmiyorum.

Ama olmazda boşanırsak o gün işler bittikten sonra alıp karşıma böyle böyle diye konuşmayı düşünüyorum. Sonrasında o yoluna ben yoluma. Elbette bebeğime kendim güzel bir şekilde bakarım o da bir baba olarak üzerine ne düşerse onu yapar.

Şimdilik fikirlerim bu yönde..

Teşekkür ederim canım. Evet kesinlikle eşim bebek olduğunu öğrenirse geri döner bundan hiç şüphem yok, sonra bana 6 yıl boyunca hissettirdiği güzel şeyleri hissettirir tüm bu yaşanılanlar unutulur ama bi zaman gelirki yine patlak verir. ve hatta senin yüzünden bebek yüzünden gibi sözler çıkar.. asla bu durumda ve konumda olmak istemiyorum. Eğer geri dönecekse sırf sevdiği için dönsün istiyorum. Ona ders vermek eziyet etmek için değil ona da bana da iyilik için aslında.

Hala söylemeyi düşünmüyorum bugünde fikrim değişmedi yani.

Ama boşanma gününe kadar süreç değişirde anlarsa bişeylerin değerini sanırım bebek için bir şans verebilirim bilmiyorum.

Ama olmazda boşanırsak o gün işler bittikten sonra alıp karşıma böyle böyle diye konuşmayı düşünüyorum. Sonrasında o yoluna ben yoluma. Elbette bebeğime kendim güzel bir şekilde bakarım o da bir baba olarak üzerine ne düşerse onu yapar.

Şimdilik fikirlerim bu yönde..

Efsun kafama bir şey takıldı hatta sabahtan beri bunu düşünüyorum.Sizin esas anlaşamama nedeniniz dini inanç farklılığımı? Forumu kapattırmakta istemiyorum ama aklımda oturtamadığım durumlar var.Eşimin ailesi Egeli bir aile demişsin başları açık genelde aile böyle son zamanlarda da bazı gelinler kapalı demişsin.Senin eşin önceden de senin fikrine uygun şekildemi yaşıyordu yoksa senle beraber olduktan sonramı öyle olmaya başladı?

Yani demek istediğim mükemmel evliğimiz var derken acaba sana uyum sağlamak içinmi öyle hareket ediyordu yoksa zaten içinde olan bir şey miydi öncedende öylemi yaşıyordu?Belki şimdiye kadar kendini bastırdı artık içinde tutamıyor.İnancı konusunda özgür olmak istiyor.

Eşinin seni sevdiğini düşünüyorum ama inanç konusundan da senin kati süratle anlayış göstermeyeceğini düşünüp boşanalım demişte olabilir?Buradan keskin bir yapın var gibi gözüküyor.

Hani bazı evliliklerde eşlerin siyasi görüşü farklı oluyor ya da dini inançtaki ritüelleri farklı oluyor ama onlar birbirlerini öyle kabul edip evliliklerine devam ediyorlar ya acaba yarın eşin gelse Efsun seni çok seviyorum ama inancım konusunda bana karışma.Neyi nasıl yapacağıma kendim karar vereyim.Günahıda sevabıda benim beni böyle kabul et derse kabul edermisin?
Namaz kılıp kılmamasına karışırmısın?

Son düzenleme:
Diyelim aynı evdesiniz sen konuşuyorsun teşvik ediyorsun ama o yapmak istemiyor sonuç ne olur?

Sen eşini seviyorsun eşin seni sevdiğini söylüyor ama tam bir açıklamada yapmıyor şuan ki durumu neden kaynaklı onu anlamaya çalışıyorum.

Önceden geçirdiği psikolojik durumla mı alakalı, inanç konusumu,arada kalmışlık hissimi, bunların yarattığı depresyonmu, arkadaş çevresimi ,başka birşeymi sana bunu izah etmeli.

Son düzenleme:
Asla aldatmaz demissiniz abimden ornek vereyim yengemo her geldiginde eve sımskı sarar kanepede bile ayrilamazdi sonra hayatna biri girdi ayrildilar yengem 2 yil hic hissetmemis bile o kdr guzel oynamis ya da duygu karmasasi yasamis.sizi gercekten sevseydi sarmisken arkasini donup gidebilrmiydi? Siz gidebildinzi mi ? Cocugum olacak aman sineye cekeyim demeyin oyle bir anne baba arasinda buyudum sakin cocugun boyle bir babayla buyumesine musade etmeyin derin yaralar acarsiniz..diyecegim.o ki cok yonlu dusunun insn hicbr zaman emin olamaz bazi seylerden bende sıkldm gibi bir olay oldugunu altnda bir kadin oldugunu dusunuyorm

Sadece senin değil bebeğininde hayatını etkileyecek bir karar.O yüzden kafanda soru işareti kalmamalı.Şu bir aylık süreçte yeniden konuşmalısınız.

Efsun kafama bir şey takıldı hatta sabahtan beri bunu düşünüyorum.Sizin esas anlaşamama nedeniniz dini inanç farklılığımı? Forumu kapattırmakta istemiyorum ama aklımda oturtamadığım durumlar var.Eşimin ailesi Egeli bir aile demişsin başları açık genelde aile böyle son zamanlarda da bazı gelinler kapalı demişsin.Senin eşin önceden de senin fikrine uygun şekildemi yaşıyordu yoksa senle beraber olduktan sonramı öyle olmaya başladı?
Yani demek istediğim mükemmel evliğimiz var derken acaba sana uyum sağlamak içinmi öyle hareket ediyordu yoksa zaten içinde olan bir şey miydi öncedende öylemi yaşıyordu?

Eşinin seni sevdiğini düşünüyorum ama inanç konusundan da senin kati süratle anlayış göstermeyeceğini düşünüp boşanalım demişte olabilir?

Hani bazı evliliklerde eşlerin siyasi görüşü farklı oluyor ya da dini inançtaki ritüelleri farklı oluyor ama onlar birbirlerini öyle kabul edip evliliklerine devam ediyorlar ya acaba yarın eşin gelse Efsun seni çok seviyorum ama inancım konusunda bana karışma.Neyi nasıl yapacağıma kendim karar vereyim.Günahıda sevabıda benim beni böyle kabul et derse kabul edermisin?

Merhaba canım,

Aslında şöyle benim için ilk kriter Allah'tan korksun, merhametli olsun vs.. diye giderdi. Eşim herzaman böyle konularda benden daha bilgili ve daha bilinçliydi. Ama zaman içinde düşüncelerin değiştiğini farkettim fakat beni çok etkileyecek şeyler değildi, daha içinde yaşanılabilecek sorgulanacak şeylerdi. Kesinlikle kimsenin ibadetine karışılmaz onunla yaradan arasında. ister kılar, ister kılmaz. Fakat ben içki içen bir eşi yanımda istemem, yada bebeğimin babasının öyle biri olmasını istemem. Doğrusundan yanlışından değil tercih meselesi. Bu alkol meselesi küçük bi meseleydi içeceğinden yapacağından değil ama düşüncelerinin değişebilirliğini bana gösterme açısından bir örnekti. Ama bu konuşmaya rağmen bana böyle bir hayatı seçmek istiyorum demedi.

Ben kapalıyım ama evin için gayet açık ve istediği gibi biriyim bu anlamda beni istemediğini düşünmüyorum mesela. Etek boyuma, makyajıma vs daha çok karışan hep kendisiydi.

Diğer meseleyi gelince psikoloji boyutu. Eşim çok çalışkan ve başarılı olmayı seven bir adam fakat iş hayatında bir türlü olmadı, yani nasip ve bunu biraz da evli olmaya bağladı gibi geliyor. Kendini yetersiz gördü. Bu hissettiğim şeylerden biriydi mesela. Ne olursa olsun benm çalışp iyi gelirimin olması onu rahatlatıyordu. Ama ayrılınca bunun bir garantisi yok. Şuanda da kendisini en çok işlere verdi zaten çok yoğun çalıştığını biliyorum.

Sevgi konusunda eşimin beni sevdiğine çok yürekten inanıyorum. Fakat eksik yada daha farklı bir sevgi olabilir. Yani duygusal anlamda artık ona yetmeyecek bir sevgi olabilir. Orasını bilemiyorum. Aşk, heyecan yerini sevgiye saygıya bırakınca kadınlara yetiyor da erkeklere yetemiyor olabilir. Biz hala bugün bir araya gelsek saatlerce konuşup, anlatacak, kahkaha atacak bişeyler bulabiliriz.

Geçen hafta ortak arkadaşlarımız plan yapmış(bizim durumumuzu biliyorlar belki iyi gelir diye) çok ısrarla çağırdılar. Eşim aradı böyle böyle ben gitmeyi çok istiyorum ama orda ayrılacak çift gibi davranamayacağız ve yine yıpranıcaz sen ne dersen istiyormusun dedi. Hayır gitmeyelim dedim. Ama eminim ikimizde çok üzüldük.

Hatta ortak arkadaşlar mahkemeye gelip hakime bizi boşamamaları konusunda şahitlik yapacaklarmış o da nasıl olcaksa:)

Durumumuz pek içinden çıkalabilecek gibi değil.

Asla aldatmaz demissiniz abimden ornek vereyim yengemo her geldiginde eve sımskı sarar kanepede bile ayrilamazdi sonra hayatna biri girdi ayrildilar yengem 2 yil hic hissetmemis bile o kdr guzel oynamis ya da duygu karmasasi yasamis.sizi gercekten sevseydi sarmisken arkasini donup gidebilrmiydi? Siz gidebildinzi mi ? Cocugum olacak aman sineye cekeyim demeyin oyle bir anne baba arasinda buyudum sakin cocugun boyle bir babayla buyumesine musade etmeyin derin yaralar acarsiniz..diyecegim.o ki cok yonlu dusunun insn hicbr zaman emin olamaz bazi seylerden bende sıkldm gibi bir olay oldugunu altnda bir kadin oldugunu dusunuyorm

Canm asla aldatmaz demedim, sadece aldatmanın şuan olmadığını düşünüyorum dedim. Bilmem ister his deyin ister başka bişey öyle düşünüyorum. Eşimin önünde aldatma mevzusundan dolayı hayatı kayan ve mutsuz olan çok örnek var belki de ondan öyle düşünüyorum.

Merhaba canım,

Aslında şöyle benim için ilk kriter Allah'tan korksun, merhametli olsun vs.. diye giderdi. Eşim herzaman böyle konularda benden daha bilgili ve daha bilinçliydi. Ama zaman içinde düşüncelerin değiştiğini farkettim fakat beni çok etkileyecek şeyler değildi, daha içinde yaşanılabilecek sorgulanacak şeylerdi. Kesinlikle kimsenin ibadetine karışılmaz onunla yaradan arasında. ister kılar, ister kılmaz. Fakat ben içki içen bir eşi yanımda istemem, yada bebeğimin babasının öyle biri olmasını istemem. Doğrusundan yanlışından değil tercih meselesi. Bu alkol meselesi küçük bi meseleydi içeceğinden yapacağından değil ama düşüncelerinin değişebilirliğini bana gösterme açısından bir örnekti. Ama bu konuşmaya rağmen bana böyle bir hayatı seçmek istiyorum demedi.

Ben kapalıyım ama evin için gayet açık ve istediği gibi biriyim bu anlamda beni istemediğini düşünmüyorum mesela. Etek boyuma, makyajıma vs daha çok karışan hep kendisiydi.

Diğer meseleyi gelince psikoloji boyutu. Eşim çok çalışkan ve başarılı olmayı seven bir adam fakat iş hayatında bir türlü olmadı, yani nasip ve bunu biraz da evli olmaya bağladı gibi geliyor. Kendini yetersiz gördü. Bu hissettiğim şeylerden biriydi mesela. Ne olursa olsun benm çalışp iyi gelirimin olması onu rahatlatıyordu. Ama ayrılınca bunun bir garantisi yok. Şuanda da kendisini en çok işlere verdi zaten çok yoğun çalıştığını biliyorum.

Sevgi konusunda eşimin beni sevdiğine çok yürekten inanıyorum. Fakat eksik yada daha farklı bir sevgi olabilir. Yani duygusal anlamda artık ona yetmeyecek bir sevgi olabilir. Orasını bilemiyorum. Aşk, heyecan yerini sevgiye saygıya bırakınca kadınlara yetiyor da erkeklere yetemiyor olabilir. Biz hala bugün bir araya gelsek saatlerce konuşup, anlatacak, kahkaha atacak bişeyler bulabiliriz.

Geçen hafta ortak arkadaşlarımız plan yapmış(bizim durumumuzu biliyorlar belki iyi gelir diye) çok ısrarla çağırdılar. Eşim aradı böyle böyle ben gitmeyi çok istiyorum ama orda ayrılacak çift gibi davranamayacağız ve yine yıpranıcaz sen ne dersen istiyormusun dedi. Hayır gitmeyelim dedim. Ama eminim ikimizde çok üzüldük.

Hatta ortak arkadaşlar mahkemeye gelip hakime bizi boşamamaları konusunda şahitlik yapacaklarmış o da nasıl olcaksa:)

Durumumuz pek içinden çıkalabilecek gibi değil.

Sen anlatırken gözlerim doldu.İki insanın birbirini severken ayrılması çok zor... Ayrılmayın diye haykırmak geliyor içimden.Yazdıklarından seninde kafanda hala oturtamadığını görüyorum.Neden bir daha konuşmayı denemiyorsunuz?İlla arkadaşların içinde olmasanızda olur.Başka bir yerde başbaşa yüzyüze.

Sen anlatırken gözlerim doldu.İki insanın birbirini severken ayrılması çok zor... Ayrılmayın diye haykırmak geliyor içimden.Yazdıklarından seninde kafanda hala oturtamadığını görüyorum.Neden bir daha konuşmayı denemiyorsunuz?İlla arkadaşların içinde olmasanızda olur.Başka bir yerde başbaşa yüzyüze.

Tatlım konuşuyoruz ki, bu haftasonu yine aile terapisti için randevumuz var. Bana somut değil daha soyut içsel sıkıntılar diyince tıkanıp kalıyorum. Bizi zaten yüzyüze görsen inanamazsın ki bu konuyu açmayalım normal gündelik zamanı konuşalım çok çok iyiyiz. Hatta doktor bize saygının olduğu evlilikler esas çok sağlam siz bunu hala başarıyorsunuz dedi. Diyecek bişey bulamıyoruz işte. Gerçekten zor durumdayım. Birde üstüne bebek. Ben sadece duygularından emin olsun istiyorum okadar. Kendi isteğiyle gelsin herşey eskisi gibi olsun istiyorum.

Bunların yanında birde artık yavaş yavaş kendime küçük bir ev bakıyorum.. Eşyaları ayırıp bazı hatıralıkları sevdiklerimize dağıtacağım. Ne ben istiyorum ne de onda olsun istiyorum.

Ne geçicek olur mu bi kadınla takılıyosa gerçeklere göz yumup geri geldiğinde kabul mu edicek. Bi kadın aldatıldığını anlar demişsiniz ama bazen anlayamaz, yada anlamak istemez.

Bence ben bi sıkıldım gidiyorum kadar basit değil.. hayırlısı olsun inşallah
bayan eminim kimse yok diyor ama.

Tatlım konuşuyoruz ki, bu haftasonu yine aile terapisti için randevumuz var. Bana somut değil daha soyut içsel sıkıntılar diyince tıkanıp kalıyorum. Bizi zaten yüzyüze görsen inanamazsın ki bu konuyu açmayalım normal gündelik zamanı konuşalım çok çok iyiyiz. Hatta doktor bize saygının olduğu evlilikler esas çok sağlam siz bunu hala başarıyorsunuz dedi. Diyecek bişey bulamıyoruz işte. Gerçekten zor durumdayım. Birde üstüne bebek. Ben sadece duygularından emin olsun istiyorum okadar. Kendi isteğiyle gelsin herşey eskisi gibi olsun istiyorum.

Bunların yanında birde artık yavaş yavaş kendime küçük bir ev bakıyorum.. Eşyaları ayırıp bazı hatıralıkları sevdiklerimize dağıtacağım. Ne ben istiyorum ne de onda olsun istiyorum.

Kaçıncı seansınız olacak? Mahkemeye kadar şu iş bi çözülse.Eşin depresyonda gibi.Kendini çözene kadar iş işten geçmese.

Şu yaşadıklarınız ve durumunuz boşanmak için çok saçma geliyor bana.Şiddetli geçimsizlik olsa bağırsanız çağırsanız ya da başkasına aşığım dese hemen kestirip atarsın.O da yok saatlerce konuşabiliriz gülebiliriz saygımız var sevgimiz var diyorsun.

Konumu merak eden sevgili arkadaslarim.

bugun aile terapisti esimin tamamem benim ve kendi anlattiklarindan dolayi narsist kisilik ozelliklerini tasidigini soyledi.ve bana tavsiye olarak esas kendi istediklerini dusunup bulman ve onlari yasamak icin mucadele etmen lazim dedi. Ogleden beri dusunuyorum ve boyle bir hayat yasamak istemiyorum. Henuz ne istedigim degil ama ne istemedigim cok net. Bu durumda esimle konustum ayin 19unda dilekceyi verecek. Bebegi de mahkemede islemler bittiginde soyleyecegim.

Destek ve fikirleriniz icin cok tesekkur ederim.

yani demistim ya henuz net degilim karar degistirmek istemiyorum diye suan ister baska kadin olsun ister beni sevmedigi icin gitmis olsun ister psikolojik sikintilari olsun..ben bu hikayeyi burada net bi sekilde bitiriyorum.. sizi mahkeme donusu bilgilendirir son ruh halimi yazarim. Dua ve destekleriniz hep cok iyi geldi.hic kendimi yalniz hissetmedim. Ama simdi daha gucluyum ve icimde bi minikle mutluyum..

Konumu merak eden sevgili arkadaslarim.

bugun aile terapisti esimin tamamem benim ve kendi anlattiklarindan dolayi narsist kisilik ozelliklerini tasidigini soyledi.ve bana tavsiye olarak esas kendi istediklerini dusunup bulman ve onlari yasamak icin mucadele etmen lazim dedi. Ogleden beri dusunuyorum ve boyle bir hayat yasamak istemiyorum. Henuz ne istedigim degil ama ne istemedigim cok net. Bu durumda esimle konustum ayin 19unda dilekceyi verecek. Bebegi de mahkemede islemler bittiginde soyleyecegim.

Destek ve fikirleriniz icin cok tesekkur ederim.

yani demistim ya henuz net degilim karar degistirmek istemiyorum diye suan ister baska kadin olsun ister beni sevmedigi icin gitmis olsun ister psikolojik sikintilari olsun..ben bu hikayeyi burada net bi sekilde bitiriyorum.. sizi mahkeme donusu bilgilendirir son ruh halimi yazarim. Dua ve destekleriniz hep cok iyi geldi.hic kendimi yalniz hissetmedim. Ama simdi daha gucluyum ve icimde bi minikle mutluyum..

Bir karar alabilmenin ruh haline olan olumlu etkisini gördüm bak bu mesajında efsun. Hakkında hayırlısı olur umarım :)

Peki eşinin tepkisi ne oldu? Eğer gerçekten narsist ise senin de ondan vazgeçmiş olmanı hemen hazmedemeyecektir.

X